Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2020  (Przeczytany 276274 razy)

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1680 dnia: 25.09.2020, 15:25 »
Nie chciało mi się robić zdjęć w bagnie. :)


Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1681 dnia: 25.09.2020, 15:52 »
Przepięknie :)

I właśnie dlatego w metodzie stosuje 0,28. Nawet na pickerkach.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1682 dnia: 25.09.2020, 16:07 »
Wróciłem z ponad dobowej zasiadki. Cóż, trochę to wszystko dziwne. Nęcenie kukurydzą z konopiami przyniosło żaden efekt.
Wczoraj do południa cisza, później stracony przypon, spinka, i prysznic w połączeniu z "sesją zdjęciową" - dość intensywna burza. Że nie wspomnę o tym, że trzeba się mną urodzić, żeby przy zarzucaniu zestawu, w jakiś magiczny, dziwny i do chwili obecnej niewyjaśniony sposób zerwać przypon strzałowy 0,38 z 30-gramowym podajnikiem do metody (murwa kać - cud). Pierwsza ryba (karp - zaprezentowany w "Nasze karpiowanie") pojawiła się na macie ok. 20:30. Później do północy kilka otarć i nic. Zaczął mnie łamać sen, ale jak tu iść do auta i spać kiedy wędki leżą sobie samopas. Wpadłem na genialny w swojej prostocie pomysł: przetoczyłem samochód 4 metry w przód, położyłem wędki w tym miejscu, w którym stał i przetoczyłem z powrotem auto na swoje miejsce. Teraz spróbujcie mi bezszelestnie ukraść wędki 8)
Dziś pobudka o 5 rano (mamo - ja nie chcę do szkoły), wędki na swoje miejsce i zaczynamy zabawę. Do 11:30 w zasadzie to u mnie się niewiele działo. Kilka otarć, jeden leszcz i to wszystko. Z łowiska przegonił mnie dość silny wiatr, a miałem w planach posiedzieć do 13, 14.
Przez zdecydowaną część zasiadki miałem dwa warianty: jedna wędka typowo karpiowa z dumbellsem (na zmianę Red Devil, Stalomax waniliowy w różnych wariantach kolorystycznych), druga to karpiówka ze zmodyfikowanym podajnikiem. Wspomniany leszcz wziął na metodę. Później (na ostatnie 4h wędkowania) zmieniłem zestaw karpiowy, a w zasadzie sam zestaw końcowy na "cięższą" metodę - z podajnikiem 50gr. Ten wariant był bez amortyzatora, by sprawdzić, czy zmiana techniki holu (wędka trzymana w poziomie, nie w pionie) wpłynie na spinki w trakcie holu.
Sam wypad dał kilka wniosków, kilka pytań w tym jedno zasadnicze: czy jeszcze jechać na No-Kill, czy już sobie odpuścić i do końca sezonu (czyt. jak długo pogoda pozwoli) jeździć na pobliskie Trzydniaki, mącąc wodę feederami.
Mój "prototypowy mix" (w oparciu o MMM z Sonu, zanętę truskawkową Profesa i mikropellet waniliowy i miodowy) nie znalazł uznania wśród ryb, natomiast w rozsypanym podczas przesypywania miksie zasmakowała najzwyklejsza mysz polna.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1683 dnia: 25.09.2020, 17:17 »
Marcin, super że udało Ci się coś czasu nad wodą spędzić i coś się uwiesiło, także blanku nie było 😀👍 Gratulacje 👍👏
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1684 dnia: 25.09.2020, 17:27 »
Patryk - dzięki, jakby nie spojrzeć to sukces jest. Wnioski, przemyślenia i dalej do przodu. Hmm, chyba zmienię dział, w którym wpisuję wyniki. Bo zaczynają się z tego robić miniaturowe eseje ;)
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1685 dnia: 25.09.2020, 18:41 »
Przepięknie :)

I właśnie dlatego w metodzie stosuje 0,28. Nawet na pickerkach.
W niczym to nie przeszkadza a daje pewność w trudnych warunkach. Ważne, aby to było realne 0,28mm a nie pseudo wymiary pod 0,40mm ;D

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1686 dnia: 25.09.2020, 18:43 »
Nie chciało mi się robić zdjęć w bagnie. :)

Ale kaban!!! :bravo:
Również szukam i lubię zapomniane bajora. I takie jeziorko potrafi mile zaskoczyć. Często odpowiadam znajomy w pracy, gdy pytają gdzie jadę na ryby: nie wiem, poszukam sobie jakiegoś błota na polu i tam zarzucę wędkę ;)

Gratki Bartku! :fishonhook:

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1687 dnia: 25.09.2020, 20:28 »
Tadek, trochę tych zapomnianych jeziorek w naszej okolicy jest. Wiele z nich, to naprawdę perełki. Znam kilka bajorek, w których jest mnóstwo pięknych linów. Miejscowi wiedzą o nich doskonale. Ryby ratuje tylko to, że są niejadalne. Cytuję " Panie te ryby, to nawet w occie mułem śmierdzą" :D

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1688 dnia: 25.09.2020, 22:27 »
Piekny, zdrowy misiek Bartek 👍👏 Brawo, na takiej wodzie taka ryba cieszy potrójnie 👏👏👏
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1689 dnia: 26.09.2020, 13:34 »
Dziś od 5 nad Wisłą, komary rypały, ryby tak sobie. Brania zaczęły się po 7, klenie wlazły w groch - jednego przyjemniaczka wyciągnąłem, jeden się spiął.
Później ciasto i tu niestety dałem ciała juniorsko. Na haku gula wielkości orzecha włoskiego, spławik wali pod wodę, przyciąłem niepotrzebnie i trochę za mocno - ryba poszła z hakiem. No ale przynajmniej coś się działo.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1690 dnia: 26.09.2020, 14:56 »
Gratulacje Bartku :bravo: :beer:,super misiek z dzikiej wody, to jest coś wspaniałego :)

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1691 dnia: 26.09.2020, 17:06 »
4 h spędzone nad wodą , 2 brania i 2 wyholowane karpie i nic więcej ...marnie, myślałem że będzie lepiej a tu pogoda sprawiła psikusa. Wiało i to na tyle że pudełko z zanętą z półki poleciało w piz.....na trawę :facepalm: A na dodatek wodę w łowisku podnieśli o ok 30 cm w górę i to dzień przed zawodami. Ale żeby było mało to jutro temp. u mnie 11' z lekkim deszczem i wiatr w granicach 20-26 km/h, to już całkiem będzie lipa.
Z poważaniem Marcin

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1692 dnia: 26.09.2020, 18:16 »
Marcin wbrew pozorom załamanie pogody może okazać się pozytywnym czynnikiem ,dziś parę godz. ze spławikiem wiało, popadało ,ale kilka fajnych rybek udało się skusić ;),woda coraz chłodniejsza, jak dla mnie to duży plus :D

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1693 dnia: 26.09.2020, 20:14 »
:bravo: Panowie
ja standarcik, 4 h łowienia, 6 rybek - największa karpik ok. 12 kg, pozostałe 1 kg lin i karpiki 4-8 kg
zdecydowała miejscówka, przemyślana zanęta do której spasowały rybkom 2 przynęty (na inne przynety ani mru-mru)
;)

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1694 dnia: 28.09.2020, 11:45 »
Dwutygodniowy urlop nad Jeziorem Żywieckim dobiegł końca. Podsumowując jestem bardzo zadowolony , że na tak przelowionej wodzie udało się wyjąć kilkanaście leszczy 60-63 i około 100 sztuk rybek 50 +. Z dwoma potworami przegrałem ,życiówki nie pobiłem ale mam na to jeszcze kilkadziesiąt lat 😂. Kluczem do sukcesu okazało się rozpoznanie wody, nęcenie kilku miejsc oraz selekcja tych najlepszych i oczywiście moja ulubiona metoda czyli feeder z dystansów powyżej 80 metra 🙂. Mam nadzieję ,że jezioro Żywieckie będzie co roku lepszą wodą a wszystkie złowione leszcze za rok będą większe i silniejsze. W Żywieckich zaporówkach uwielbiam to ,że jako jedno z niewielu wielkich łowisk w województwie śląskim ma sporo niedostępnych brzegów z trudnym dostępem gdzie auto jest bardzo daleko od wody w których można sobie przygotować łowisko i nie bać się ,że ktoś podsiądzie. A nawet jeśli to zazwyczaj i tak nic nie złowi i zrazi się zaczepami i brakiem brań :)