Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2020  (Przeczytany 276274 razy)

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1800 dnia: 11.10.2020, 18:52 »
Z tym nie zbieraniem to różnie bywa są i tacy gumofilce ze jak nikt nie widzi to w łeb i do wora. Mam no kill niedaleko z, pięknymi karasiami i niby mniej dziadków ale pojawiają się i ryby zabierają. Co do zarybień to rzeczywiście ktoś za to odpowiedzialny sprawę pokpił. Podpowiedź co za, mieszankę wymyśliłeś?
Paweł

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1801 dnia: 11.10.2020, 19:11 »
Brawo Michał 👍👏

Ja dzisiaj ze względu na pogodę wybrałem się na najbliższe łowisko licząc że coś się uwiesi... No i się uwiesiło 😀
Nad wodą zameldowałem się przed 8 i łowiłem 7h. Ludzi było sporo jak na taką pogodę.
Tak jak Michał mam również swój wypracowany mix i nie kombinowałem. Na pierwszy ogień poszły śmierdziele i przez cały dzień tylko one dawały mi ryby - coś innego im nie smakowało 😀
Pierwsze zameldowały się wigilijne karpiki, a między nimi dorodne karasie 40+. I tak do południa, z tym że między tymi wigilijnymi trafiały się takie 3-5kg, a i nawet piękny bonusik w postaci 10kg miśka mnie odwiedził 😀 Sąsiedzi zaczęli robić wycieczki i podpytywać, bo ja łowię, a reszta nie bardzo 🤔 Ale i mnie posucha od 12-14:30 dopadła. Potem do 15:30 dołowiłem jeszcze parę karpików i w sumie dzień zakończyłem z wynikiem 16 karpi, 9 karasi i 9 spinek.
Spinki biorę na karb delikatnego pobierania przynety, bo większość ryb zapięta była za sam koniuszek wargi lub skórkę🤔
Najważniejsze że połowione, bo kto wie kiedy znowu się uda nad wodę wyskoczyć 😀
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 506
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1802 dnia: 11.10.2020, 19:16 »
Gratulacje panowie, ładnie "kosicie" ! :beer:
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1803 dnia: 11.10.2020, 19:38 »
Mieszanka MMM, innej dobrej zanęty lub mielonego skrettinga/coppensa, AA Primo i chleb tostowy.
Jest też jeden tajny składnik, ale on nie decyduje o skuteczności. Ewentualnie trochę ją podnosi. 

Jak widzicie, nic szczególnego.

Chodzi o to, żeby wypracować sobie mieszankę, która wiemy, że działa (Jak Luk swój miks np.). I przestać kombinować. Przerobiłem mnóstwo zanęt, kupa kasy poszła... A potem człowiek siedzi nad wodą i się zastanawia, dlaczego nie biorą.

Teraz gdy nie biorą, to wiem, że coś robię nie tak lub w tym miejscu nie ma ryb. Nie zastanawiam się czy zanęta taka czy sraka ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1804 dnia: 11.10.2020, 19:46 »
Dzięki za szczerość Michał. Ja swój mix bardzo podobnie robię też aller aqua tylko że Master i MMM z skretting mielony ale ten chleb tostowy to suszony i mielony czy jak? Jeśli można, wiedzieć
Paweł

Offline Wiśnia

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź/Toruń
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1805 dnia: 11.10.2020, 19:53 »

Jest też jeden tajny składnik, ale on nie decyduje o skuteczności. Ewentualnie trochę ją podnosi. 


To jest TEN tajny składnik o którym myślę ?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1806 dnia: 11.10.2020, 20:02 »

Jest też jeden tajny składnik, ale on nie decyduje o skuteczności. Ewentualnie trochę ją podnosi. 


To jest TEN tajny składnik o którym myślę ?
Tak. Ten, co to miałeś zobaczyć i w końcu nie zobaczyłeś :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1807 dnia: 11.10.2020, 20:03 »
Ładnie Panowie :) Shreku, muszę się zapuścić w Twoje rejony w przyszłym roku :P

Ja też się dziś wybrałem na swoje standardowe małe jeziorko. Trochę ze sobą walczyłem rano przez 15 minut, ale uznałem że to może być już ostatni dłuższy wypad nad wodę, więc wstałem i pojechałem. Szału nie było, 4 ładne karasie i 3 liny na 6h łowienia to średni wynik. Daaaawno (dobry tydzień) nie złapalem karpia co mnie niepokoi. Poznałem za to sympatycznego spinningistę, wypuściłem przy nim karasia do wody i powiedział, że on też wypuszcza. To pozwoliło zacząć miłą rozmowę, powiedzieliśmy sobie gdzie łowić, co nam się sprawdza, powiedział mi też o fajnej komercji nad którą może jeszcze uda się w tym roku wyskoczyć ;)
W pewnej chwili zaciął coś fajnego, na lekkim szczupakowym kiju ryba spokojnie pływała gdzie chciała. Pomyśleliśmy nawet o sumie, ale w końcu ryba dała się podprowadzić pod powierzchnię i okazała się ładnym ok 3kg karpikiem podpiętym za bok. Po sesji wróciła do wody.
Potem zaczepił coś jeszcze i wyciągnął: 15g bojkę z bardzo grubą żyłką i 5 sporymi hakami na trokach, 70g koszykiem zanętowym z rurką antysplontaniową, a do tego stalką zakończoną podwójną kotwiczką. Całość byla już pordzewiała, wiec musiała trochę w wodzie poleżeć. Nigdy takiej kłusowniczej hybrydy nie widziałem, ale strasznie się w@#Q$!#iłem , że ktoś robi takie rzeczy >:O

Niedługo, najpóźniej od przyszłego sezonu, mają uczynić tę wodę zbiornikiem NOKILL i tak się zastanawiam; co mogę zrobić jeśli zobaczę, tak jak zresztą dziś byłem świadkiem, że 2 Ukraińców łapie niewymiarowe szczupaczki i wrzuca do wiadra celem zabrania? Normalnie zgłosić odpowiednim służbom, czy pozostaje tylko dać po pysku, połamać kije i wrzucić do wody (kłusoli, nie wędki :D ) ?
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1808 dnia: 11.10.2020, 20:06 »
Chodzi o to, żeby wypracować sobie mieszankę, która wiemy, że działa (Jak Luk swój miks np.). I przestać kombinować. Przerobiłem mnóstwo zanęt, kupa kasy poszła... ----> też bym tak chciał, ale u mnie jest inaczej, jak bym nie kombinował to bym na swoich wodach nie łowił, albo łowił mało :(
;)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1809 dnia: 11.10.2020, 20:19 »
Chodzi o to, żeby wypracować sobie mieszankę, która wiemy, że działa (Jak Luk swój miks np.). I przestać kombinować. Przerobiłem mnóstwo zanęt, kupa kasy poszła... ----> też bym tak chciał, ale u mnie jest inaczej, jak bym nie kombinował to bym na swoich wodach nie łowił, albo łowił mało :(

Mirek, Ty to chyba jesteś największy kombinator/alchemik na tym forum :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1810 dnia: 11.10.2020, 20:23 »
znam większych (i na forum), ale sam mieszam sporo - choć wcale tego nie lubię, ale to jedyna droga do łowienia jaką znam
;)

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1811 dnia: 11.10.2020, 20:25 »
Graty Panowie ! P.S Shreku złapałem dzisiaj karpika z bardzo podobnym znamieniem. Zasiadałem się na nockę i jak na złość akurat w tym momencie zmiana pogody i ciśnienia... Bezchmurne niebo + brak wiatru ale za to temp. w nocy spadła do 3 stopni . Poskutkowało to tym, że mimo rzekomego upojnego tygodnia brań wg. obecnych tam zasiadkujących wędkarzy, od godziny 18 do 8 rano dnia kolejnego ani jeden sygnalizator na terenie łowiska nie zapikał, dosłownie jak makiem zasiał (siedziałem sztywno cała noc). Zmarzłem niemiłosiernie + złapałem dwa maluchy po 2kg ok. godz. 9 gdy wyszło słońce. Dramat :/
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1812 dnia: 11.10.2020, 20:42 »
Brawo chłopaki 👏👍
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1813 dnia: 11.10.2020, 20:52 »
Wczoraj odpocząłem od wód PZW, tak jak chciałem pobawiłem się leszczami i karasiami na metodę i tej zabawy nie zepsuł mi żaden karp! :beg: Trafił się za to szczupak. W polu nęcenia miałem mnóstwo drobnych płotek, wcześniej kilka razy pogonił je z pluskiem ale wziął bardzo kulturalnie, lekko przygiął szczytówkę i tyle. Zacięty w "nożyczki",  w podbieraku wypluł kilka słonecznic i płoteczek. Miał ok. 86 cm.







Artur

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1814 dnia: 11.10.2020, 21:38 »
Patryk, Drapichrust - pięknie połowione. Oby tak dalej :thumbup: :beer:
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.