Autor Wątek: Który fotel wybrać?  (Przeczytany 53861 razy)

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Który fotel wybrać?
« dnia: 27.05.2015, 17:40 »
Czytałem już, że polecany jest generalnie Elektrostatyk.
Mi wpadł w oko model Fotel F5R ST/P.
Ale jednocześnie u siebie w sklepie wędkarskim miałem możliwość przymierzyć się do fotela Kongera COMFORT CARP 3 i okazał się bardzo wygodny.
I teraz mam dylemat bo nie wiem który wybrać. Czy Elektrostatyk będzie równie wygodny czy może nawet lepszy? Bo z tego co widziałem to z pewnością cięższy.
Cenowo zaś wychodzą bardzo podobnie.
Znacie ?
Doradzicie ?

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #1 dnia: 27.05.2015, 18:52 »
Z elektrostatyka mam 2 fotele fk5 i fk1. Foteliki są super ale niestety fk1 po 2 wypadzie poszła do reklamacji bo nitka puściła i szwy się rozeszły. Generalnie fk5 jest cięższa niż fk1, po za tym ma mniejsze siedzisko i oparcie. Fakt ze ma podłokietniki niekiedy może być plusem np przy łowieniu na spławik wygodniej mi się siedzi. Natomiast do feedera wole fk1 jest wygodniejszy. Łatwiej operować wedka i nie musisz często zwracać uwagi na swoje 4 litery przy siadaniu bo przy fk5 kilka razy już się nadzialem:) Do fk5 mam jeszcze podnóżek i jako łóżko tez się dobrze sprawdza bo się nie spitolisz  z niego w czasie snu bo podłokietniki Cię blokują.

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #2 dnia: 27.05.2015, 19:18 »
Nie miałem przyjemności siedzieć na Kongerze ale od niedawna posiadam fotel F5R ST/P i jest bardzo wygodny, jeśli będzie tak solidny jak łóżko Elektrostatyka, które mam od dobrych kilku lat to możesz śmiało kupować :)

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #3 dnia: 27.05.2015, 21:32 »
Mam dokładnie taki model jak na foto od 3 sezonów nie wiem czy to dokładnie  Elektrostatyk F5R ST/P bo ja nie mam tych dodatków
Zalety i wady
regulowane oparcie podczas nocnego wędkowania rozkładam oparcie praktycznie do oporu wiaderko 25 l sensasa jako pufa i mam możliwość spania :) ale regulowane oparcie to tez minus żeby rozłożyć fotel zawsze należy odkręcić pokrętła to trochę upierdliwe
BARDZO WYTRZYMAŁY z powodu poważnych problemów zdrowotnych (o których tu nie będę pisał) właściwie wpadam na siedzenie niż siadam :P a mimo to nic się nie popruło, ale wytrzymałość wiąże się z ty że jest strasznie ciężki.
Największą porażką tego fotela są podłokietniki takie rurki nie sprawdzają się jako podparcie dla rąk 
                 
Krzysztof

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #4 dnia: 27.05.2015, 23:04 »
Mam dokładnie taki model jak na foto od 3 sezonów nie wiem czy to dokładnie  Elektrostatyk F5R ST/P bo ja nie mam tych dodatków
Zalety i wady
regulowane oparcie podczas nocnego wędkowania rozkładam oparcie praktycznie do oporu wiaderko 25 l sensasa jako pufa i mam możliwość spania :) ale regulowane oparcie to tez minus żeby rozłożyć fotel zawsze należy odkręcić pokrętła to trochę upierdliwe
BARDZO WYTRZYMAŁY z powodu poważnych problemów zdrowotnych (o których tu nie będę pisał) właściwie wpadam na siedzenie niż siadam :P a mimo to nic się nie popruło, ale wytrzymałość wiąże się z ty że jest strasznie ciężki.
Największą porażką tego fotela są podłokietniki takie rurki nie sprawdzają się jako podparcie dla rąk 
                 

  Dyzma odkręć te podłokietniki, jest dużo wygodniej z bocznymi modyfikacjami.

elvis77

  • Gość
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #5 dnia: 27.05.2015, 23:12 »
Mam tego Elektrostatyka. O ile półka jest ok to ten gadżet do wędki się nie nadaję. Rusza się i nie trzyma wędki. Taka atrapa. Fotel ciężki ale solidnie wykonany. Trochę irytuje skrzypienie materiału. A podłokietniki można zawsze odkręcić jak komuś przeszkadzają. Przy odrobinie chęci można go nieźle wyposażyć. No i jest stosunkowo tani.

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #6 dnia: 27.05.2015, 23:16 »
Mam tego Elektrostatyka. I ile półka jest ok to ten gadżet do wędki się nie nadaję. Rusza się i nie trzyma wędki. Taka atrapa.

  Elwis nie o tych oryginalnych dostawkach mówię :) one są do bani. Generalnie o dostawkach bocznych i przede wszystkim o odkręceniu podłokietników

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #7 dnia: 28.05.2015, 06:34 »
Bo przyznam ze w tym wypadku do tego konkretnie elektrostatyka zachecaja mnie dodatki. Zwlaszcza ten na wedke.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #8 dnia: 28.05.2015, 07:31 »
Mario

Ja jak większość forumowiczów użytkuję również fotel Elektrostatyka, i mogę się podpisać obiema rękami pod nim, niemniej ja świadomie nie testowałem wielu foteli, bo wiem, że wpadłbym w pułapkę decyzji i byłby klops. Ja na Twoim miejscu wziąłbym ten który Tobie bardziej pasuje i nie kierował się za bardzo opiniami innych, bo jak to mówią każdy tyłek jest inny  ;)
Co do oryginalnych podpórek, to są ich zwolennicy i przeciwnicy, podobnie jak z przeróbkami. Ja uważam, że można bez większego wysiłku doposażyć sobie każdy fotel do swoich wymagań, trzeba tylko chcieć i mieć na to pomysł
Robert

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #9 dnia: 28.05.2015, 09:59 »

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Krzysztof

Offline MW

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #12 dnia: 28.05.2015, 13:15 »
ja wolę się na fotelu wygodnie "uwalić" i miękkie podłokietniki to dla mnie rzecz zbawienna.
do fotela trzeba się przymierzyć po prostu. na szczęście prawo jest takie, że możesz przy zakupie przez net zwrócić towar w ciągu bodajże 2 tyg. korzystałem z tego już gdy coś mi z zakupie nie podpasowało, np rozmiar czy wada fabryczna. ponosisz tylko koszty przesyłki zwrotnej. 

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #13 dnia: 09.06.2015, 14:37 »
Wciaz mysle o elektrostatyku ale na horyzoncie pojawił sie rowniez Korum accessory chair.
Obawiam sie tylko ze oparcie zbyt niskie.
Za to wygoda przenoszenia i mozliwosci rozbudowy sa zachecajace.
Nie wiem jak z wygoda w nim.
Ma ktos moze? Jakies plusy czy tez minusy z uzytkowania?

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Chaotic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 101
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Który fotel wybrać?
« Odpowiedź #14 dnia: 09.06.2015, 14:48 »
minusy moim okiem

accesory chair:

1. brak teleskopowych nóg (trzeba doliczyć 100zł za komplet dwóch) (wersja deluxe już na teleskop)

2. noga 19mm kwadrat = uzależnienie od sprzętu korum/preston (2-3x droższego niż innych producentów) lub kombinowania (zaciski osprzętu robinsona i starego jenzi dają radę) (w deluxie - problem pozostaje - noga szersza ale nadal niestandardowa)

3. zaciski krzesła kaleczące nogę

4. lubi rdzewieć od środka (widać na niektórych filmikach na yt)

5. cena

elektrostatyk:
1. waga
2. skrzypienie materiału podczas siadania
3. trzeba przerabiać (lub kupić adaptory) by móc montować akcesoria
4. brak możliwości montażu podestu (za to można podnóżek do łóżka)

nie ma krzeseł idealnych
Pozdrawiam
Olo