Autor Wątek: Feeder Arm - jaki?  (Przeczytany 15969 razy)

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 857
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #45 dnia: 23.06.2020, 19:54 »
Przy takiej cenie to szkoda roboty i kombinowania. Jeśli nie ma w sklepie w danej miejscowości można zamówić żeby obejrzeć i ewentualnie kupić.
Mi było szkoda osobiście robić z podpórki prologika, ale komuś może bardziej potrzebny będzie taki arm z tej podpórki niż ona sama :)

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #46 dnia: 26.11.2020, 22:48 »
Odświeżę wątek bo jutro BF. Ktoś poleci jakiś sprawdzony, stabilny feeder arm? Pod federy 360 cm.

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #47 dnia: 26.11.2020, 23:08 »
Ramię pod krzesło? Jeśli tak to przygotuj się na to że na każdym (podobno) bedzie chociaż trochę bujać - dla mnie nie do zaakceptowania więc, będę musiał ogarnąć podpórkę wkręcaną w ziemię która odizoluje mnie od arma z ramieniem. Zastanów się nad takim rozwiązaniem zwłaszcza przy 2 wędkach
 ;)
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #48 dnia: 26.11.2020, 23:19 »
A sory. Zapomniałem dodać. Elektrostatyk cuzo f3.  Do tej pory używałem podpórek. Dają więcej możliwości by sobie wędki szerzej rozstawić, ale mam też miejscówki nad pasem trzcin gdzie ramię by się przydało.

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #49 dnia: 26.11.2020, 23:46 »
A sory. Zapomniałem dodać. Elektrostatyk cuzo f3.  Do tej pory używałem podpórek. Dają więcej możliwości by sobie wędki szerzej rozstawić, ale mam też miejscówki nad pasem trzcin gdzie ramię by się przydało.

Jeśli bez podnóżka to trochę buja, z podnóżkiem lepiej ale też nieidealnie :( Ja jestem przewrażliwiony i denerwują mnie najmniejsze drgania wędek dlatego rezygnuję z ramienia na krześle. Niestety też mam  miejscówki gdzie wędki muszą wychodzić  nad wodę bo brzeg jest wąski. Tak to zostałbym przy klasycznych podpórkach, bo są po prostu bardzo stabilne. Dodatkowo łowiąc na dwie wędki masz dość sporą wagę do utrzymania, więc niektóre ramiona będą zbyt delikatne. Ogólnie ciężka sprawa, bo niby każdy arm powinien być ok, ale w praktyce okazuje się, że wcale nie jest aż tak przyjemnie :(

A może tylko ja mam takie problemy ?
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #50 dnia: 27.11.2020, 00:14 »
Flagman armadale wygląda dość stabilnie i są 3 długości.
A Ty Cobi jakiego masz Arma ?

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #51 dnia: 27.11.2020, 04:52 »
ostatnio wiele osób sie pozbywa, pewnie ze wzlędu na bujanie, mnie też denerwuje. niestety czy to bedzie preston, czy lorpio, fizyka sie nie zmieni. https://www.olx.pl/oferta/ramie-podporka-do-feedera-CID767-IDF4A8o.html#db8bc43d38

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 441
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #52 dnia: 27.11.2020, 06:50 »
Jeśli bez podnóżka to trochę buja, z podnóżkiem lepiej ale też nieidealnie :( Ja jestem przewrażliwiony i denerwują mnie najmniejsze drgania wędek dlatego rezygnuję z ramienia na krześle. Niestety też mam  miejscówki gdzie wędki muszą wychodzić  nad wodę bo brzeg jest wąski. Tak to zostałbym przy klasycznych podpórkach, bo są po prostu bardzo stabilne. Dodatkowo łowiąc na dwie wędki masz dość sporą wagę do utrzymania, więc niektóre ramiona będą zbyt delikatne. Ogólnie ciężka sprawa, bo niby każdy arm powinien być ok, ale w praktyce okazuje się, że wcale nie jest aż tak przyjemnie :(

A może tylko ja mam takie problemy ?

Nic dodać nic ująć. Z armem wędkuję tylko tam gdzie muszę, nawet jak na pomoście łowię, to wolę rozstawić mały rod pod, wkręcić grzebień lub przednie podpórki prestonowskie, na tył resty i nic mi się nie rusza. A najchętniej podpórki w ziemię jak jest możliwość. Jak miękko to zwykłe aluminiowe rozsuwane, jak twardo lub większa skarpa to mocniejszą regulowaną podpórkę na przód. Kosza nie mam, tam podobno arm tak nie buja.

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #53 dnia: 27.11.2020, 08:52 »
Flagman armadale wygląda dość stabilnie i są 3 długości.
A Ty Cobi jakiego masz Arma ?

Ja mam takiego Trapera: https://sklepdrapieznik.pl/ramiona-feeder-arm-y/18868-ramie-traper-11050cm.html
Montowałem na przednią nogę ale bujało. Myślę że przy okazji skrócę ramię bo jest trochę długie. Do wiosny mam czas to sobie jakąś sztycę do ziemi wymyśle :)
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #54 dnia: 27.11.2020, 09:08 »
Używam od 2015 roku arma prestona, oczywiście przy jakimkolwiek ruchu na fotelu buja szczytówka i problem dotyczy większości tych konstrukcji. Jednym to przeszkadza a mi nigdy a już na pewno nie ryba. Nie sposób pomylić tego z braniem i nie wpływa to wcale na ilość bran, tak wynika z moich kilkuletnich obserwacji. Wyciągnąłem sporo miśków 10+ a takie ryby uważam za najbardziej ostrożne. Mega wygoda, nic nie wbijam w ziemię, ale zawsze używam do jednej wędki. Ja polecam, każdy musi sam spróbować i stwierdzić co jest dla niego najlepsze.
Sławek

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #55 dnia: 27.11.2020, 09:39 »
Od 2 lat używam czegoś takiego jak na zdjęciu. Opis w poście nr 23 na 2 str. tego wątku.  Żadnych drgań, stabilne bardzo  bo nie dotyka fotela i łatwo wbić w ziemię. Polecam.
Zdjęcia poniżej
Wiesiek

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #56 dnia: 27.11.2020, 09:47 »
Zdjęcie 1
Wiesiek

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #57 dnia: 27.11.2020, 09:48 »
Nie mam pojęcia dlaczego zdjęcie się obraca.
Wiesiek

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 441
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #58 dnia: 27.11.2020, 11:57 »
Wiecho tylną podpórkę sam dorabiałeś, czy jest to gotowe rozwiązanie? Ta wbijana w ziemię to od Arkadiusza?

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Feeder Arm - jaki?
« Odpowiedź #59 dnia: 27.11.2020, 14:30 »
Mnie na tyle wkurzało bujanie na pomoście, że teraz dokręcam sobie jakiś tani zacisk stolarski na krawędź pomostu i do niego montuję lekkiego "feederarma". Marzy mi się, że ktoś kiedyś skonstruuje coś w ten deseń, aby można było na luzie dopinać army
https://www.wedkarski.com/akcesoria/7458-uchwyt-na-parasol-jenzi.html