Autor Wątek: Zawody feederowe 24h Jak wy to widzicie????  (Przeczytany 1197 razy)

Offline grexor21

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Zawody feederowe 24h Jak wy to widzicie????
« dnia: 22.06.2023, 20:24 »
Witam szanowne grono.Jak zauważyliście w temacie pytanie jakie do was kieruję to przedemna zawody feederowe 24 godzinne w parach(2 wedki na zawodnika),zestaw dowolny od klasyka przez helikopter kończąc na metodzie.
Woda 22 hektarowa,od brzegu spokojnie schodząca na głębokość do 4-5 metrów na 25-30 metrów od brzegu,dno bardzo mieszane, dość ciemne z dużą iloscia malych małży,  całe gałęzie,kołki leżące blisko brzegu oblepione drobną małżą..
Cel duży leszcz lub odławianie drobniejszego.
Poświęciłem kilka dni temu akwenowi i co zauważyłem???
Pierwsza kilku godzinna zasiadka daje mi 8 pięknych leszczy,waga?każdy powyżej 1.5 kg największy 3.75kg zestawy metoda i zestaw helikopterowy z wynikiem pół  na pół dla obydwóch...w podajniku jak i w koszyku zaneta lorpio slodki ser z bialym robakiem i kukurydzą,zaneta jasna.
Dzień drugi daje 4 leszcze przez pół godziny i reszta dnia bez brania....dziś jeden zestaw na klasyka i jeden helikopter...klasyk dał mi 3 małe leszczyki helikopter 1 większego przez około godzinę i brania giną znów całkowicie....
Łowiłem przez te 3 dni na samą zanętę z robakami i kukurydzą jak wcześniej pisalem...
W planach chce łowić na dwa zestawy,klasyk oraz zestaw helikopterowy lub metoda,co do zanęty będę miał do wyboru zanęta sypka z dodatkiem kuku i robactwa,oraz peelet 2 mm...
Jakie są wasze sugestie co do zawodów???dodam ze będzie dość duża presja,stanowiska dość blisko siebie,co zrobić żeby brania nie ustawały?jak podejść do zawodów w dzień a jak w nocy?z góry dziękuję za podpowiedzi pozdrawiam

Online Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 857
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zawody feederowe 24h Jak wy to widzicie????
« Odpowiedź #1 dnia: 22.06.2023, 22:40 »
Ja robię na zawody przynajmniej 2 linie jedna sypie grubo i zostawiam druga buduje. Po godzinie zaglądam do pierwszej przy dużych leszczach dobrze jest wysypac plac taki 2x2 i starać się oblawiac boki nęconego miejsca ,wbrew pozorom duży leszcz jest dość płochliwy i ostrożny jak pójdzie ryba po zanęcie to moze odskoczyć.
Na klipsie żyłkę zaznaczam markerem i jak długo nie ma bran wysuwam się po 2m i szukam.
Może też za mało towaru podałeś jak takie stado wpadnie to trzeba im co kilka ryb donęcić , żeby je utrzymać .

Offline grexor21

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Zawody feederowe 24h Jak wy to widzicie????
« Odpowiedź #2 dnia: 22.06.2023, 22:55 »
Dziękuję za odpowiedź...Nie napisalem w głównym poście, ale robię za każdym razem wstępne nęcenie...5-6 szklanek towaru na klipsie i na tej samej odległości łowie. Być może za dużo towaru podeje????I wprowadzam podajnik oraz koszyk w miejsce nęcone???zastosuje się do twojej sugesti...

Online Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 857
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zawody feederowe 24h Jak wy to widzicie????
« Odpowiedź #3 dnia: 22.06.2023, 23:05 »
Mniejszym leszczykom to nie przeszkadza, jak masz możliwość to jedną linie pod drobniejsze ryby zrób jak najbliżej szybkie odlawianie z krótkiej lini szybko buduje wagę, szczególnie że masz do dyspozycji 2 kije. Długo nie ma bran to trzeba reagować zmiana przyponu,  przynęty . Ja bym jedną trzymał grubo kuku z czerwonym a drugą bym dłubał pinka, ochotka.

Offline grexor21

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Zawody feederowe 24h Jak wy to widzicie????
« Odpowiedź #4 dnia: 22.06.2023, 23:21 »
Zastosuje się  do twojej sugesti....a powiedz mi co z nocnym łowieniem....zestawy trzymać na tej samej odległości na dwóch liniach i z tym samym na haku...oczywiscie widzac na co ryba reaguje....czy obydwa zestawy wyrównać blisko brzegu gdzie w nocy ryba podchodzi  na płytsze partie...?

Offline Ashaki Takado

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 234
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zawody feederowe 24h Jak wy to widzicie????
« Odpowiedź #5 dnia: 27.06.2023, 15:54 »
2h przed zapadnięciem zmroku zacznij co 15 minut dwie garście kuku pod sam brzeg rzucać i po godzinie postaw tam zestaw z bombką lub pustym podajnikiem.


Możesz tak próbować też w nocy ale po każdej rybie z tego miejsca prawdopodobnie będzie przerwa w braniach.


Offline Ashaki Takado

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 234
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zawody feederowe 24h Jak wy to widzicie????
« Odpowiedź #6 dnia: 27.06.2023, 15:54 »
.