Autor Wątek: Chod Rig + metoda  (Przeczytany 8055 razy)

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Chod Rig + metoda
« dnia: 24.01.2016, 11:22 »
Oglądając przypony do Chod rig zastanawiałem się czy sprawdziły by się z podajnikami do metody (ESP) ,z użyciem POP -UP.                       
Czy fluorocarbon przyponu nie będzie za sztywny do umiejscowienia przynęty w podajniku ? Łowisko na którym najczęściej łowie pokryte jest warstwą mułu ,więc możne się sprawdzi ;) Co o tym myślicie ?
Pozdrawiam
Jacek

Offline Major

  • SklepTrabucco.pl
  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 329
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Żadna technika nie jest mi obca
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Chod Rig + metoda
« Odpowiedź #1 dnia: 24.01.2016, 11:53 »
Możesz tak łowić ale zestaw chod rig powinien być w wersji short czyli tej krótszej bo jest to dość sztywny przypon i możesz mieć problem zumieszczeniem w foremce chyba że nie będziesz go tam umieszczał . Ja osobiście łowię dużo na chod riga z ESP ale na klasycznym leadcorze jednak od roku z Nasha pokazały się fajne zapinki które po zacięciu karpia uwalniają ciężarek co ułatwia hol , łowienie z ciężkimi koszykami lub ciężarkami latającymi na krótkich przyponach a takie są chod rigi przy pysku ryby nie są moim zdaniem zbyt dobre przy agresywnych odjazdach ryby.

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Chod Rig + metoda
« Odpowiedź #2 dnia: 24.01.2016, 12:32 »
To może być dobry patent. Nawet bez POP-UPów :thumbup:

Przegub może ochronić przesunięcie przynęty po rozpadzie miksu, tak jak to się czasami dzieje przy przyponie z żyłki.

Sztywny fluorocarbon jako włos będzie dobrze pozycjonował hak, natomiast zastosowanie amortyzatora przy podajniku powinno uchronić zestaw przed zerwaniem.

Będzie troche dłubania przy tworzeniu takiego zestawu ale myślę, że warto spróbować, ja przynajmniej tak zrobię.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 736
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Chod Rig + metoda
« Odpowiedź #3 dnia: 24.01.2016, 12:33 »
Chod rig porusza sie na kawałku fluorocarbonu lub jakiegoś lead core'a, przez co może być lokowany taki zestaw na dnie z roślinnością, na mule, na innym dnie oczywiście też. Przy Metodzie go nie widzę w ogóle. Podstawą choda jest gruby odcinek fluorocarbonu łączący główny odcinek leżącej na dnie z hakiem. Sam hak ma mieć ostrze i zadzior w poziomie. Choda się zagina aby uzyskać taki kąt. Pytanie po co łączyć go z podajnikiem? Lepiej zrobić dywan zanętowy i na nim położyć taki zestaw. A do Metody lepszy będzie zwykły przypon i kulka pływająca jak już. Kiedyś próbowałem choda na mule i myślałem,że będzie lepszy niż inne zestawy gruntowe. Nie był, to jednak broń karpiarza 😃
Lucjan

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Chod Rig + metoda
« Odpowiedź #4 dnia: 24.01.2016, 12:49 »
No to rozwijając temat czy Chod Rig waszym zdaniem jest skuteczniejszy od tradycyjnego zestawu karpiowego z ciężarkiem ?
Łowisko na którym łowie jest w połowie pokryte mułem ,pozostała cześć to dno żwirowe. Luk napisałeś ,że sprawdzi się na rożnych rodzajach dna ,więc nie ma tu znaczenia czy żwir czy muł ;)
Pozdrawiam
Jacek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 573
  • Reputacja: 1984
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Chod Rig + metoda
« Odpowiedź #5 dnia: 24.01.2016, 12:55 »
Zrób sobie przypon do metody na miękkiej plecionce. Kilka centymetrów od haczyka zaciśnij malutką śrucinkę. Potem wszystko do foremki i pod wodą kulka unosi się te kilka centymetrów nad podajnikiem, a śrucinka leży sobie w zanęcie. Często tak robię.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Chod Rig + metoda
« Odpowiedź #6 dnia: 24.01.2016, 13:16 »
Skręciłem takie coś na szybko.

Myślicie, że się sprawdzi jako zmodyfikowany Chod.





Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Chod Rig + metoda
« Odpowiedź #7 dnia: 24.01.2016, 13:18 »
Zrób sobie przypon do metody na miękkiej plecionce. Kilka centymetrów od haczyka zaciśnij malutką śrucinkę. Potem wszystko do foremki i pod wodą kulka unosi się te kilka centymetrów nad podajnikiem, a śrucinka leży sobie w zanęcie. Często tak robię.

Wypróbuje :thumbup:
Pozdrawiam
Jacek

Offline dominik9166

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 329
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko C&R!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Chod Rig + metoda
« Odpowiedź #8 dnia: 24.01.2016, 13:40 »
Radar, co to za haczyk ?
~Dominik

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Chod Rig + metoda
« Odpowiedź #9 dnia: 24.01.2016, 13:46 »
Radar, co to za haczyk ?

ESP Raptor D-7 rozmiar 8
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 275
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Chod Rig + metoda
« Odpowiedź #10 dnia: 24.01.2016, 14:25 »
Jaco bardzo ciekawy temat !
Zestaw chod rig na muł jest jak najbardziej polecam popróbuj.
Obecnie będę wiazal pare przyponów z wykorzystaniem roznych materialow i pod pop up oraz pod zbalansowane .
Rozwiązania ze śrucina ciekawe ale sobie mysle lepiej dac przypon 7cm i masz centralnie nad koszem i tak lowilem w tym roku sporo karpi i leszczy wyjolem ale w przedziale do,3 kg.
Myślę o zestawach na delikatne i sprytne karpie.
Dla mnie polaczenie sztywnego kawałka fluocarbonu z miekka plecianka jest bez sensu , wole zastosowac plecionkę w otulinie kawałek sztywny potem dołączyć z fluocarbonem ta mechanika lata mi sie sprawdzała.
Maciek

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Chod Rig + metoda
« Odpowiedź #11 dnia: 24.01.2016, 14:33 »
No to teraz znalazłem coś bardzo ciekawego ???
Pozdrawiam
Jacek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 275
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Chod Rig + metoda
« Odpowiedź #12 dnia: 24.01.2016, 14:40 »
Moim zdaniem nie potrzebna jest mechanika z chod riga w klasycznym wydaniu do metody.
W oryginałach jest kretlik z kolkiem jak bede wiązał nie zastosuje go dam zwykly kretlik ale fluorocarbon dam z oczkiem peteli aby po podniesieniu przez pop up swobodnie poszedl w gore to bedzie jedno rozwiązanie długość przyponu 7 cm z ładnym profilem po postawieniu popka.
Maciek

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Chod Rig + metoda
« Odpowiedź #13 dnia: 24.01.2016, 15:07 »
Moim zdaniem nie potrzebna jest mechanika z chod riga w klasycznym wydaniu do metody.
W oryginalach jest kretlik z kolkiem jak bede wiazal nie zastosuje go dam zwykly kretlik ale fluorocarbon dam z oczkiem peteli aby po podniesieniu przez pop up swobodnie poszedl w gore to bedzie jedno rozwiazanie dlugosc przyponu 7cm z ladnym profilem po postawieniu popka.

Mjmaciek, lubię czytać Twoje posty, masz wiedzę, pomysły i za to pełen szacunek. Ale błagam, wstawiaj chociaż przecinki - ten post musiałem czytać 3 razy, zanim go ogarnąłem i zrozumiałem. Nie traktuj tego jak zaczepki  :beer:

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 573
  • Reputacja: 1984
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Chod Rig + metoda
« Odpowiedź #14 dnia: 24.01.2016, 15:12 »
Moim zdaniem nie potrzebna jest mechanika z chod riga w klasycznym wydaniu do metody.
W oryginalach jest kretlik z kolkiem jak bede wiazal nie zastosuje go dam zwykly kretlik ale fluorocarbon dam z oczkiem peteli aby po podniesieniu przez pop up swobodnie poszedl w gore to bedzie jedno rozwiazanie dlugosc przyponu 7cm z ladnym profilem po postawieniu popka.

Mjmaciek, lubię czytać Twoje posty, masz wiedzę, pomysły i za to pełen szacunek. Ale błagam, wstawiaj chociaż przecinki - ten post musiałem czytać 3 razy, zanim go ogarnąłem i zrozumiałem. Nie traktuj tego jak zaczepki  :beer:
Dziękuję, że w końcu ktoś to napisał. Dokładnie 5 minut temu po raz setny chciałem to napisać, ale się powstrzymałem. Maćku! Masz mega wiedzę, ale proszę, chociaż kropki i przecinki. Naprawdę czasem trzeba się cofać i czytać jeszcze raz, bo nie wiadomo, o co Ci chodziło.
Krwawy Michał

Purple Life Matters