Autor Wątek: ABC Long Distance Feeder. Część 1 - Podstawy  (Przeczytany 6603 razy)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: ABC Long Distance Feeder. Część 1 - Podstawy
« Odpowiedź #15 dnia: 25.11.2016, 14:10 »
Super wprowadzenie :thumbup:

Koledzy, czepiacie się :) Autor, pisząc, że w tego typu metodzie ważniejszy jest kij, miał na myśli walory rzutowe zestawu. Przecież to oczywiste. To, jakiej  klasy wybierzemy sprzęt, to już inna kwestia. Przecież nikt nie użyje do takiej odmiany feedera zwijaka za 50 złotych, truizm.

Januszu, zaobserwowałem u Ciebie pewien trend. Jaką metodą ludzie nie chcieliby łowić, Ty wyskakujesz z tą swoją karpiówką :) Powinieneś chyba rozumieć, że są tutaj zwolennicy różnych metod, którym to są wierni. Przecież w wędkarstwie nie chodzi tylko o skuteczność, ale też o przyjemność. Skoro ktoś uwielbia kije typu drgająca szczytówka, to stara się właśnie tak łowić, a nie inaczej.

Bywa, że muszkarze przegrywają z mięsiarzami, którzy łowią pstrągi na czerwone robaki, co nie znaczy, że ci pierwsi chwytają za spławikówki, żeby złowić za wszelką cenę. W skrajnych warunkach najlepiej sprawdzą się widły, szczególnie wiosną, na rozlewiskach ;)
Jacek

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: ABC Long Distance Feeder. Część 1 - Podstawy
« Odpowiedź #16 dnia: 25.11.2016, 16:03 »
Super wprowadzenie :thumbup:

Koledzy, czepiacie się :) Autor, pisząc, że w tego typu metodzie ważniejszy jest kij, miał na myśli walory rzutowe zestawu. Przecież to oczywiste. To, jakiej  klasy wybierzemy sprzęt, to już inna kwestia. Przecież nikt nie użyje do takiej odmiany feedera zwijaka za 50 złotych, truizm.

Januszu, zaobserwowałem u Ciebie pewien trend. Jaką metodą ludzie nie chcieliby łowić, Ty wyskakujesz z tą swoją karpiówką :) Powinieneś chyba rozumieć, że są tutaj zwolennicy różnych metod, którym to są wierni. Przecież w wędkarstwie nie chodzi tylko o skuteczność, ale też o przyjemność. Skoro ktoś uwielbia kije typu drgająca szczytówka, to stara się właśnie tak łowić, a nie inaczej.

Bywa, że muszkarze przegrywają z mięsiarzami, którzy łowią pstrągi na czerwone robaki, co nie znaczy, że ci pierwsi chwytają za spławikówki, żeby złowić za wszelką cenę. W skrajnych warunkach najlepiej sprawdzą się widły, szczególnie wiosną, na rozlewiskach ;)
Bo w wielu wypadkach jest to wyważanie otwartych drzwi. Ja rozumiem fascynację feederem. I nie potępiam łowienia feederem, tylko może jestem staroświecki ale dla mnie feeder to finezja z delikatnymi zestawami przy łowieniu np. leszczy, karasi ale nie rzuty na 100 m ... skoro można to osiągnąć prościej, łatwiej. Ok rozumiem - gonimy króliczka czyli ekstremalne odległości, a łowimy bo lubimy.
To tak jakbym napisał o tym jak karpiówką łowić płotki z odległości 80 m + - naprawdę się da czego sam doświadczyłem ale czy ma to sens?
Poza tym nie napisałem, że sam opis sprzętu jest zły. Uważam tylko, że strzelać z armaty do muchy lub z wiatrówki do słonia to nie zawsze dobry pomysł.
Poza tym nie każdej - na uklejki, muchę i na spina karpiówki nie polecam :P ;)
JK

Offline Tomnick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 069
  • Reputacja: 103
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: ABC Long Distance Feeder. Część 1 - Podstawy
« Odpowiedź #17 dnia: 25.11.2016, 16:10 »
:thumbup:
Tomek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: ABC Long Distance Feeder. Część 1 - Podstawy
« Odpowiedź #18 dnia: 25.11.2016, 16:39 »
Super wprowadzenie :thumbup:

Koledzy, czepiacie się :) Autor, pisząc, że w tego typu metodzie ważniejszy jest kij, miał na myśli walory rzutowe zestawu. Przecież to oczywiste. To, jakiej  klasy wybierzemy sprzęt, to już inna kwestia. Przecież nikt nie użyje do takiej odmiany feedera zwijaka za 50 złotych, truizm.

Januszu, zaobserwowałem u Ciebie pewien trend. Jaką metodą ludzie nie chcieliby łowić, Ty wyskakujesz z tą swoją karpiówką :) Powinieneś chyba rozumieć, że są tutaj zwolennicy różnych metod, którym to są wierni. Przecież w wędkarstwie nie chodzi tylko o skuteczność, ale też o przyjemność. Skoro ktoś uwielbia kije typu drgająca szczytówka, to stara się właśnie tak łowić, a nie inaczej.

Bywa, że muszkarze przegrywają z mięsiarzami, którzy łowią pstrągi na czerwone robaki, co nie znaczy, że ci pierwsi chwytają za spławikówki, żeby złowić za wszelką cenę. W skrajnych warunkach najlepiej sprawdzą się widły, szczególnie wiosną, na rozlewiskach ;)
Bo w wielu wypadkach jest to wyważanie otwartych drzwi. Ja rozumiem fascynację feederem. I nie potępiam łowienia feederem tylko może jestem staroświecki ale dla mnie feeder to finezja z delikatnymi zestawami przy łowieniu np leszczy, karasi ale nie rzuty na 100 m ... skoro można to osiągnąć prościej, łatwiej. Ok rozumiem - gonimy króliczka czyli ekstremalne odległości a łowimy bo lubimy.
To tak jakbym napisał o tym jak karpiówką łowić płotki z odległości 80 m + - naprawdę się da czego sam doświadczyłem ale czy ma to sens?
Poza tym nie napisałem, że sam opis sprzętu jest zły. Uważam tylko, że strzelać z armaty do muchy lub z wiatrówki do słonia to nie zawsze dobry pomysł.
Poza tym nie każdej - na uklejki, muchę i na spina karpiówki nie polecam :P ;)
JK

Januszu, rozumiem Twój zamysł, jednak gdy tak będziesz straszył ludzi tymi karpiówkami, to zamkną się w sobie, i tyle z tego będzie :) Przecież tego byśmy nie chcieli, prawda?

Fakt, być może jesteś staroświecki. Jednak to raczej nie wada, często zaleta ;)

Jacek

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: ABC Long Distance Feeder. Część 1 - Podstawy
« Odpowiedź #19 dnia: 25.11.2016, 17:06 »
No dobra. ... Jak mają się zamknąć w sobie ;)
 :thumbup:
JK

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: ABC Long Distance Feeder. Część 1 - Podstawy
« Odpowiedź #20 dnia: 28.11.2016, 23:23 »
Panowie, czy ktoś z Was miał, widział bądź macał kołowrotki Spro Team Feeder Special? Może ktoś coś o nich powiedzieć?
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/spro-team-feeder-special-460-g4-a118-p253-k16911.html
Pozdrawiam
Marcin