Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1890121 razy)

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1950 dnia: 28.04.2016, 19:21 »
Nie istnieje podział na ludzi i zwierzęta. I ryby i ssaki (w tym i ludzie) należą do kręgowców. Nie ma jednoznacznych wyników badań dotyczących odczuwania bólu przez ryby. przykładowo pierwszy z brzegu link:
http://www.ekologia.pl/srodowisko/przyroda/czy-ryby-czuja-bol,18432.html

Jaka jest prawda? trudno stwierdzić. Ludzka wiedza na tema życia wszelkich zwierząt (w tym i ludzi)  jest wciąż otwartą księgą.
Pozdrawiam
Mirek

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1951 dnia: 28.04.2016, 20:09 »
Mateo, gdzieś Ty był, jak Ciebie nie było :)
Zbyszek

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1952 dnia: 28.04.2016, 20:25 »
Jak oglądałem Underwolda, to ponoć wampiry raz na jakiś czas udają się na letarg ;)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1953 dnia: 28.04.2016, 20:27 »
Jak oglądałem underwolda to ponoć wampiry raz na jakiś czas udają się na letarg ;)

Hahaha. Pewnie romans go pochłonął :P :P
Krzysztof

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1954 dnia: 28.04.2016, 20:33 »
Jak oglądałem underwolda to ponoć wampiry raz na jakiś czas udają się na letarg ;)
Tylko tam ze sto lat spali.. Technika poszła do przodu, cholera :D
Dawid

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1955 dnia: 28.04.2016, 21:56 »
Mateo
Przepraszam :P
Marcin

Offline ErZet

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kaczyce
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1956 dnia: 28.04.2016, 22:11 »
Chłopaki, kupiłem od znajomka sprzęt użyty dosłownie 3 razy, a mianowicie:

Dragon Mega Baits Selection Carp i Penn Affinity 8000.
Zestaw typowo karpiowy, ogólnie na dużą rybkę, lecz to nie moja szkoła :\ Pytanko ode mnie do Was, za ile mógłbym to wystawić?

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1957 dnia: 28.04.2016, 22:14 »
Mieszkam i wędkujesz w Holandii i tu siatka jest dozwolona tylko na zawodach. Sam osobiście używałem siatki, by jak to twórca tej dyskusji powiedział, pod koniec cyknąć fotkę. Używanie siatki, mimo przepisów, wzięło się z tego, że naoglądałem się filmów z Tommy Pickering-iem, który po kilku godzinach łapanie wypuszczał ładne ilości ryb, które imponująco wtenczas dla mnie wyglądały. Nie jeden z członków forum to robi i nie wierzę, że zabiera 50 piętnastocentymetrowych krąpi do domu. Osobiście zaprzestałem tych poczynań, ale muszę przyznać, iż te zdjęcia, które zrobiłem, przyczyniły się do tego, że zaraziłem kilka osób wędkarstwem. Chodź zdjęcia które teraz robię niczego nie ujmują, a nie wstydzę, boję się ich pokazywać wśród holenderskich wędkarzy. Jeśli chodzi o holenderskie przepisy to jest podkreślone iż rybę należy brać tylko do mokrej ręki i jak najszybciej i bezpiecznie wypuścić do tej samej wody z której została wyciągnięte, bądź obrazu uśmiercić.
A te porównania kolegi iż wszyscy jesteśmy kręgowcami i odczuwamy ból - hmm :/ Też ten temat trochę mnie interesował i w sumie na niego odpowiedziałeś. Ryby nie odczuwają bólu. Przedstawię to tak: u ludzi występuje odruch bezwarunkowy - czyli jeśli np. w całkowitych ciemnościach będziesz kierował rękę do przodu i twoja ręka natrafi na szpilkę, ten odruch zadziała tak iż najpierw zabierzesz rękę a dopiero później poczujesz ból. I tak to działa u ryb tylko że one 'po zabraniu ręki' nie odczują bólu bo nie mają receptorów odpowiedzialnych za jego odczuwanie. Ich system nerwowy a Nasz to jak by porównywać budowę cepa do kombajnu. Czymś co ryby odczuwają jest na pewno swego rodzaju stres. To że ryba na haku walczy bać omija przynętę która sprawiła że była na nim, ryba jest holowana, wyciągnięta ze swojego naturalnego środowiska (wody) to wszystko wywołuje u niej właśnie stres - nieprzyjemne przeżycie. To temu te wielkie komercyjne karpie, ryby na stawach z dużą presją są tak ostrożne. A ten przykład pstrąga (sadyści) - czy ryby mają w naturze kontakt z tymi substancjami?! To można by interpretować jako  'ten odruch na szpilke tyle że szpilka podąża za ręką'. Bądź porównując do ludzi: lecąc samolotem gdy dojdzie do rozszczelnienia pokładu (w obecnym lotnictwie jest to niemal że nie możliwe), pasażerowie oddychają tyle że w powietrzu jest dużo mniejsza zawartość tlenu, mimo wszystko nie zachowują się jak gdyby się dusili, dostają halucynacji, występuje dezorientacja itp. po czym zasypiają.
Podsumowując to to że ryby nie są zdolne do odczuwania bólu nie znaczy iż nie zasługują na obchodzenie się z nimi z szacunkiem. I tak by nasze spotkanie z nimi było dla nich jak najmniej odczuwalne na zdrowiu. Tak więc Ci, co jeszcze nie mają maty karpiowej - do sklepu! Albo robić to tak jak Luk na swoich filmach.

Pozdrawiam

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline wiewer

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 2
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1958 dnia: 28.04.2016, 23:50 »
Czy Swivel Float Attachments Drennana występuje również w beżowej barwie?
Oryginał czy podróba?

Offline wasiu13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1959 dnia: 29.04.2016, 09:47 »
Zaczep cały silikonowy jest biały,zaczep z krętlikiem beżowy.Tak jest w katalogu Lorpio.
Spławik i Grunt - od kołyski, aż po grób ;)
PB:Kleń 54cm, Płoć 36cm, Lin 43cm, Wzdręga 31cm, Leszcz 60cm, Szczupak 60cm, Okoń 35cm, Karaś 39cm, Karp 50 cm

Offline SzymonDG

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1960 dnia: 29.04.2016, 12:56 »
Doszedł dziś do mnie mój feeder mikado almaz. Co ciekawe nie ma oznaczeń na szczytówkach ani literami ani gramami, są tylko kolory. Żółty zielony czerwony i pomarańczowy. Czy spotkał się już ktoś z taką sytuacją? Wędka była przeceniona, więc podejrzewam, że mogłem dostać jakieś inne szczytówki. Co więcej wydaje mi się , że ta czerwona bardziej się gnie niż zielona. Dwie szczytówki są z włókna szklanego a dwie z węglowego, przynajmniej tak podaje producent.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1961 dnia: 29.04.2016, 13:05 »
Nie uznaje komercji jednak trzeba troche czasu spedzić z rodziną i dlatego pytam czy ktoś z kolegow był na tym łowisku
 http://www.3stawy.net/lowisko/
chodzi mi w szczególności o lokalizacje głębszych miejsc
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1962 dnia: 29.04.2016, 13:10 »
Doszedł dziś do mnie mój feeder mikado almaz. Co ciekawe nie ma oznaczeń na szczytówkach ani literami ani gramami, są tylko kolory. Żółty zielony czerwony i pomarańczowy. Czy spotkał się już ktoś z taką sytuacją? Wędka była przeceniona, więc podejrzewam, że mogłem dostać jakieś inne szczytówki. Co więcej wydaje mi się , że ta czerwona bardziej się gnie niż zielona. Dwie szczytówki są z włókna szklanego a dwie z węglowego, przynajmniej tak podaje producent.

Nie spotkałem się jeszcze ze szczytówkami bez oznaczeń. Jeżeli pytasz się jak sprawdzić ich sztywność to chwyć je zaraz za przelotką szczytową i zobacz jak się gną.
Co do kolorów to myślę, że to tylko kwestia pomysłu producenta, jeden pomaluje najsłabszą na kolor widoczny (czerwony), a drugi na stonowany (zielony) :)
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1963 dnia: 29.04.2016, 13:31 »
Doszedł dziś do mnie mój feeder mikado almaz. Co ciekawe nie ma oznaczeń na szczytówkach ani literami ani gramami, są tylko kolory. Żółty zielony czerwony i pomarańczowy. Czy spotkał się już ktoś z taką sytuacją? Wędka była przeceniona, więc podejrzewam, że mogłem dostać jakieś inne szczytówki. Co więcej wydaje mi się , że ta czerwona bardziej się gnie niż zielona. Dwie szczytówki są z włókna szklanego a dwie z węglowego, przynajmniej tak podaje producent.

Nie spotkałem się jeszcze ze szczytówkami bez oznaczeń. Jeżeli pytasz się jak sprawdzić ich sztywność to chwyć je zaraz za przelotką szczytową i zobacz jak się gną.
Co do kolorów to myślę, że to tylko kwestia pomysłu producenta, jeden pomaluje najsłabszą na kolor widoczny (czerwony), a drugi na stonowany (zielony) :)
Dokładnie. Powiem że nie widziałem aby mikado czy jaxon oznaczali szczytówki.. Musisz zrobić jak Michał pisze i samemu sobie opisać.
Dawid

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1964 dnia: 29.04.2016, 13:36 »
Nawet budżetowy Mikado Trython ma oznaczenia :)
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm