Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1889951 razy)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6285 dnia: 23.02.2018, 23:16 »
Panowie. Poszukuje kosza od podbieraka, takiego średniego. Mam Daiwe rubber net ale
Jest inka trochę za mała na karpie 6+. Poszukuje kosza na karpie w przedziale 6-10kg. W miarę tani. Jaki polecacie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Korum ma fajne i spore kosze w dobrej cenie, na takie większe misie :)

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/kosze-do-podbierakow/12198-kosz-podbieraka-korum-folding-spoon-net-30.html

Mam. Nie polecam. Kawał ciężkiego luja. Ale patent ze składaniem fajny.

Coś za coś. Raczej trudno się spodziewać, by tak duży kosz był finezyjny i lekki jak piórko ;)
Decydując się na tego typu kosz, nie celujemy w podbieranie krąpików czy leszczy :D
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Czarosław

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ząbki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6286 dnia: 23.02.2018, 23:38 »
Panowie. Poszukuje kosza od podbieraka, takiego średniego. Mam Daiwe rubber net ale
Jest inka trochę za mała na karpie 6+. Poszukuje kosza na karpie w przedziale 6-10kg. W miarę tani. Jaki polecacie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Korum ma fajne i spore kosze w dobrej cenie, na takie większe misie :)

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/kosze-do-podbierakow/12198-kosz-podbieraka-korum-folding-spoon-net-30.html

Mam. Nie polecam. Kawał ciężkiego luja. Ale patent ze składaniem fajny.

Coś za coś. Raczej trudno się spodziewać, by tak duży kosz był finezyjny i lekki jak piórko ;)
Decydując się na tego typu kosz, nie celujemy w podbieranie krąpików czy leszczy :D
Tak tak, chodzi mi to by był tak „akurat”, tzn większe rybki się w nim mieściły, takie max 10kg , a jednoczenie łowiąc takie około 3kg, jeszcze w miarę swobodnie wypinać je z cuzo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zapraszam do polubienia mojej strony!
https://m.facebook.com/FeederRadomTeam/
Pozdrawiam, Cezary 😜

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6287 dnia: 23.02.2018, 23:44 »
Czarek, będziesz je swobodnie wypinał, aczkolwiek ten kosz po zanurzeniu w wodzie swoje waży. Powiedzmy sobie szczerze, to nie jest uniwersalny kosz.
Do takich zastosowań o jakich piszesz, używam kosza Drennan: https://sklepdrapieznik.pl/sklep/sztyce-i-kosze-do-podbierakow-drennan/17284-kosz-do-podbieraka-drennan-speedex-carp-20.html
Pozdrawiam,
Maciek

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 230
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6288 dnia: 23.02.2018, 23:47 »
Tak tak, chodzi mi to by był tak „akurat”, tzn większe rybki się w nim mieściły, takie max 10kg , a jednoczenie łowiąc takie około 3kg, jeszcze w miarę swobodnie wypinać je z cuzo

To ja Ci polecę inny "myk"
Kup sobie kosz korum ten:
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/kosze-do-podbierakow/12197-kosz-podbieraka-korum-folding-spoon-net-26.html

Do tego dobrą sztywną sztycę.
Oprócz tego zainwestuj w zwykły karpiowy podbierak o długości ramion 100 cm.
Wiem, że to koszt ponad 300 zł, ale będzie pan zadowolony.
90% rybek ogarniasz koszem 26 cali.
Jak weźmie coś większego masz naszykowany karpiowy, którego cena może oscylować w granicach 80 zł.(mówię o najtańszych karpiowych podbierakach już ze sztycą w komplecie)
 
Paweł.

Offline Czarosław

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ząbki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6289 dnia: 23.02.2018, 23:59 »
Tak tak, chodzi mi to by był tak „akurat”, tzn większe rybki się w nim mieściły, takie max 10kg , a jednoczenie łowiąc takie około 3kg, jeszcze w miarę swobodnie wypinać je z cuzo

To ja Ci polecę inny "myk"
Kup sobie kosz korum ten:
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/kosze-do-podbierakow/12197-kosz-podbieraka-korum-folding-spoon-net-26.html

Do tego dobrą sztywną sztycę.
Oprócz tego zainwestuj w zwykły karpiowy podbierak o długości ramion 100 cm.
Wiem, że to koszt ponad 300 zł, ale będzie pan zadowolony.
90% rybek ogarniasz koszem 26 cali.
Jak weźmie coś większego masz naszykowany karpiowy, którego cena może oscylować w granicach 80 zł.(mówię o najtańszych karpiowych podbierakach już ze sztycą w komplecie)
Sztyce mam dobra. Drennana series 7. Do niej zakładam właśnie kosz daiwy rubber lub taki duży, karpiowy z ngt i brakuje mi takiego pośredniego. Do tej daiwy, 6-7kg to już tak na wcisk mocny. Znowu, do tego ngt przy podbieraniu karpia 3kg, ramę miałbym na wysokości brody, a karp dalej dotykałby wody...
Zastanowię się nad tym korumem. Fajna sprawa. Albo po prostu kupię 2 szybkozłączki od koruma i w razie czego będę szybko przepinac
Dzięki Panowie!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zapraszam do polubienia mojej strony!
https://m.facebook.com/FeederRadomTeam/
Pozdrawiam, Cezary 😜

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 230
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6290 dnia: 24.02.2018, 00:49 »
Zastanowię się nad tym korumem. Fajna sprawa. Albo po prostu kupię 2 szybkozłączki od koruma i w razie czego będę szybko przepinac

Nawet nie mśl o szybko złączkach ... .
Nie tędy droga.
Na Grębowie rozkładam dwa podbieraki:
jeden 30 cali koruma na karpie ponad 3 kg i drugi mały zawodniczy, na przyłów w postaci leszczy i japońców.

Już kiedyś pisałem, że dla mnie optymalnym by było mieć kosz 26 cali koruma, oraz drugi większy karpiowy.
Wtedy ten 26 cali odwala całą robotę łącznie z przyłowem, a rezerwa czeka ... na tą rybę ...

Szybko złączka to ... zły pomysł moim zdaniem!
Paweł.

Offline Czarosław

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ząbki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6291 dnia: 24.02.2018, 08:23 »
Zastanowię się nad tym korumem. Fajna sprawa. Albo po prostu kupię 2 szybkozłączki od koruma i w razie czego będę szybko przepinac

Nawet nie mśl o szybko złączkach ... .
Nie tędy droga.
Na Grębowie rozkładam dwa podbieraki:
jeden 30 cali koruma na karpie ponad 3 kg i drugi mały zawodniczy, na przyłów w postaci leszczy i japońców.

Już kiedyś pisałem, że dla mnie optymalnym by było mieć kosz 26 cali koruma, oraz drugi większy karpiowy.
Wtedy ten 26 cali odwala całą robotę łącznie z przyłowem, a rezerwa czeka ... na tą rybę ...

Szybko złączka to ... zły pomysł moim zdaniem!
Dzięki
Właśnie się zastanawiałem, czy taka szybko złączka jest w stanie wytrzymać, teraz już wiem, ze nie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zapraszam do polubienia mojej strony!
https://m.facebook.com/FeederRadomTeam/
Pozdrawiam, Cezary 😜

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 529
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6292 dnia: 24.02.2018, 08:34 »
Wracają do strzelania i ballmakerów.

Ja sobie robię takie stożkowe kształty największym cone'emm od Guru. 10-20 robisz bez patrzenia jedną ręką. Potem seria z procy. Jest to małe, nie robi hałasu, precyzyjnie i całkiem daleko można zanęcić.

Oczywiście o umieszczeniu w tym ziaren można zapomnieć. Za mało lepiszcza będzie w tak małej powierzchni.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6293 dnia: 24.02.2018, 08:47 »
Wracają do strzelania i ballmakerów.

Ja sobie robię takie stożkowe kształty największym cone'emm od Guru. 10-20 robisz bez patrzenia jedną ręką. Potem seria z procy. Jest to małe, nie robi hałasu, precyzyjnie i całkiem daleko można zanęcić.

Oczywiście o umieszczeniu w tym ziaren można zapomnieć. Za mało lepiszcza będzie w tak małej powierzchni.

Ja razem z zanętą dodaje mieszankę ziaren z Trapera (kuku, pęczak, orzech itp) i w dużym wałku prestona ładnie się to klei. Mówimy oczywiście o takim donęcaniu. Spokojnie taki wałek leci 50-60m ale o precyzji to już można zapomnieć. Dlatego zacząłem robić ręcznie takie małe kulki, mocniej je doklejając i latały świetnie. Chyba na początek te 20mm wezmę na chłodniejsze pory i zobaczymy jak będzie latać. To jest świetna metoda na donęcanie ziarnami na większą odległość.

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6294 dnia: 24.02.2018, 08:52 »
Wracają do strzelania i ballmakerów.

Ja sobie robię takie stożkowe kształty największym cone'emm od Guru. 10-20 robisz bez patrzenia jedną ręką. Potem seria z procy. Jest to małe, nie robi hałasu, precyzyjnie i całkiem daleko można zanęcić.

Oczywiście o umieszczeniu w tym ziaren można zapomnieć. Za mało lepiszcza będzie w tak małej powierzchni.

Ja razem z zanętą dodaje mieszankę ziaren z Trapera (kuku, pęczak, orzech itp) i w dużym wałku prestona ładnie się to klei. Mówimy oczywiście o takim donęcaniu. Spokojnie taki wałek leci 50-60m ale o precyzji to już można zapomnieć. Dlatego zacząłem robić ręcznie takie małe kulki, mocniej je doklejając i latały świetnie. Chyba na początek te 20mm wezmę na chłodniejsze pory i zobaczymy jak będzie latać. To jest świetna metoda na donęcanie ziarnami na większą odległość.
Widziałeś to :


Air Bomb
Na początku spomba a puzniej to. Osobiście jestem ciekaw jak ziarno konopi będzie z tego wylatywalo.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 529
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6295 dnia: 24.02.2018, 08:57 »
Wracają do strzelania i ballmakerów.

Ja sobie robię takie stożkowe kształty największym cone'emm od Guru. 10-20 robisz bez patrzenia jedną ręką. Potem seria z procy. Jest to małe, nie robi hałasu, precyzyjnie i całkiem daleko można zanęcić.

Oczywiście o umieszczeniu w tym ziaren można zapomnieć. Za mało lepiszcza będzie w tak małej powierzchni.

Ja razem z zanętą dodaje mieszankę ziaren z Trapera (kuku, pęczak, orzech itp) i w dużym wałku prestona ładnie się to klei. Mówimy oczywiście o takim donęcaniu. Spokojnie taki wałek leci 50-60m ale o precyzji to już można zapomnieć. Dlatego zacząłem robić ręcznie takie małe kulki, mocniej je doklejając i latały świetnie. Chyba na początek te 20mm wezmę na chłodniejsze pory i zobaczymy jak będzie latać. To jest świetna metoda na donęcanie ziarnami na większą odległość.
Tak, tylko ja mówię o cone'ach, nie o wałkach.
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/akcesoria-gruntowe-i-splawikowe-guru/16126-foremki-do-pelletu-guru-pellet-cones.html

Najlepiej wyciąć sobie coś takiego z odpowiednio dużego lejka. Jest to zbliżone kształtem do okręgu i lata celnie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6296 dnia: 24.02.2018, 09:05 »
Wracają do strzelania i ballmakerów.

Ja sobie robię takie stożkowe kształty największym cone'emm od Guru. 10-20 robisz bez patrzenia jedną ręką. Potem seria z procy. Jest to małe, nie robi hałasu, precyzyjnie i całkiem daleko można zanęcić.

Oczywiście o umieszczeniu w tym ziaren można zapomnieć. Za mało lepiszcza będzie w tak małej powierzchni.

Ja razem z zanętą dodaje mieszankę ziaren z Trapera (kuku, pęczak, orzech itp) i w dużym wałku prestona ładnie się to klei. Mówimy oczywiście o takim donęcaniu. Spokojnie taki wałek leci 50-60m ale o precyzji to już można zapomnieć. Dlatego zacząłem robić ręcznie takie małe kulki, mocniej je doklejając i latały świetnie. Chyba na początek te 20mm wezmę na chłodniejsze pory i zobaczymy jak będzie latać. To jest świetna metoda na donęcanie ziarnami na większą odległość.
Widziałeś to :
Air Bomb
Na początku spomba a puzniej to. Osobiście jestem ciekaw jak ziarno konopi będzie z tego wylatywalo.

Tak, widziałem. Chodzi mi jednak o feedera a nie karpiówki. Mini spombem nęcę wstępnie, później na klipie w takiej samej odległości kładę zestaw z tej samej wędki a donęcać chcę z procy. Nie chcę co raz zmieniać i zwijać zestawu żeby donęcić z rakiety.


Trzeba pamiętać że taka rakieta swoje waży a ja mogę machnąć na odległość 70g max.

Offline księciu9

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Górny Śląsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6297 dnia: 24.02.2018, 13:40 »
Byłbym wdzięczny gdybyś zapytał o szczegóły, wiesz może jakim rozmiarem robi? 40mm to już za duża kulka do strzelania z ciężkiej procy Guru.

Ball maker na pewno z Nasha - zadzwoniłem. Ja twierdzę, że to rozmiar 3-4, a właściciel, że 4-5. Ponieważ byłem trzeźwiejszy, to pamiętam, jak gadał, że dobrze, że piątki nie kupił. Więc czwórka. 50 m opitoli na luziku. Proca, technika strzału i konsystencja towaru to podstawa. Więcej nic nie wiem  :P :beer:
Nash kosztuje ok 60zł!!Ja kupiłem z mistrala za 18 zł 40mm(dla mnie to są klony więc po co przepłacać)? Jak dla mnie rewelacja.Łapy czyste,kule idealnie równe o tej samej wadze.Zanęta,kukurydza,pellety 2,3,6 mm,odpowiednio zmoczyć i jedzonko jak tralala do wody leci.Ja polecam taką praskę do kul.
Gdyby mi żona kazała wybierać między wędkarstwem a małżeństwem, już byłbym singlem 😃

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6298 dnia: 24.02.2018, 14:09 »
Księciu9, dzięki za info. Muszę obejrzeć. Nie mam parcia na nazwy :)

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #6299 dnia: 24.02.2018, 14:10 »
Byłbym wdzięczny gdybyś zapytał o szczegóły, wiesz może jakim rozmiarem robi? 40mm to już za duża kulka do strzelania z ciężkiej procy Guru.

Ball maker na pewno z Nasha - zadzwoniłem. Ja twierdzę, że to rozmiar 3-4, a właściciel, że 4-5. Ponieważ byłem trzeźwiejszy, to pamiętam, jak gadał, że dobrze, że piątki nie kupił. Więc czwórka. 50 m opitoli na luziku. Proca, technika strzału i konsystencja towaru to podstawa. Więcej nic nie wiem  :-P :beer:
Nash kosztuje ok 60zł!!Ja kupiłem z mistrala za 18 zł 40mm(dla mnie to są klony więc po co przepłacać)? Jak dla mnie rewelacja.Łapy czyste,kule idealnie równe o tej samej wadze.Zanęta,kukurydza,pellety 2,3,6 mm,odpowiednio zmoczyć i jedzonko jak tralala do wody leci.Ja polecam taką praskę do kul.

Tak jak pisałem wcześniej, mam tego mistralla i poza rozmiarem jest jak najbardziej ok. Po prostu szukam czegoś mniejszego ;-)