Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1890039 razy)

Offline ŁYSY0312

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 494
  • Reputacja: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Reguły, Łomża
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9825 dnia: 07.05.2020, 00:36 »

 Oryginalne mają oznaczenia:  Size AAA, R03 1.5V

 Nowe zapasowe oznaczone są: 24A - LR03 - Size AAA, 1.5V

 Oryginalne ważą 6 gram a nowe 11 gram.

Nie jest jednorazowa :)  Tu masz przykładowe linki z wymiarami poniżej produktu:
http://www.batimex.pl/towar.php?idtowaru=6196
http://www.batimex.pl/towar.php?idtowaru=6206

Warto by też sprawdzić jakie tak naprawdę nominalne napięcie posiadają oryginały. Bo jest na rynku sporo zamieszania jeśli chodzi o opisy baterii i akumulatorków. Niektórzy producenci opisują akumulatorki 1,2V jako 1,5V a taka różnica może powodować brak pracy urządzenia.
Kuba

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9826 dnia: 07.05.2020, 07:58 »

 Wysiadły mi baterie w zwykłej elektronicznej wadze Jaxon.  Były w niej oryginalne dwa małe paluszki.  Takie też zakupiłem i okazało się, że waga nie działa. Wizualnie zauważyłem różnicę w wielkości obu małych paluszków.  Te oryginalne są ciut cieńsze i krótsze.  Czy ktoś miał podobny problem?  Gdzie takie baterie mogę dokupić?  A może ta waga jest jednorazowa?

Powinny działać te co kupiłeś. Tutaj https://www.budujesz.pl/wiadomosc/bateria-aaa-jak-wybrac-jaka-najlepsza/7442/ możesz sprawdzić jakie są różnice pomiędzy R03 a LR03.
Pozdrawiam
Mirek

Offline Oskar1900

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 2
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9827 dnia: 07.05.2020, 09:15 »
Czy kołowrotek okuma custom black feeder 4000 mógłby mi posłużyć jako kołowrotek na bolenie? Posiadam kołowrotek spinningowy ale jest on już stary i nie posiada kultury pracy. Poza tym ma mały nawój i trzeba się trochę nakręcić...

Offline dominik9166

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 329
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko C&R!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9828 dnia: 07.05.2020, 09:16 »
Jak najbardziej da sobie radę. Jeśli tylko nie będzie dla ciebie za ciężki to możesz śmiało zakładać.

Wysłane z mojego STK-L21 przy użyciu Tapatalka

~Dominik

Offline Adrian900

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9829 dnia: 07.05.2020, 09:38 »
Witam. Przyszdł czas na zmianę żyłki w moim pickerze więc wybrałem żyłkę prestona  reflo sinking feeder  mono o grubości 0.20. Teraz zastanawiam się jaki rozmiar żyłki przyponowej dobrać do niej. Czy jeśli wybiorę Strofta GTM 0.18 nie będzie za grubo? Pozdrawiam.

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9830 dnia: 07.05.2020, 10:17 »
Witam. Przyszdł czas na zmianę żyłki w moim pickerze więc wybrałem żyłkę prestona  reflo sinking feeder  mono o grubości 0.20. Teraz zastanawiam się jaki rozmiar żyłki przyponowej dobrać do niej. Czy jeśli wybiorę Strofta GTM 0.18 nie będzie za grubo? Pozdrawiam.
Ale do czego metoda, klasyk? Woda stojąca, płynąca?
Marek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 011
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9831 dnia: 07.05.2020, 10:18 »
Witam. Przyszdł czas na zmianę żyłki w moim pickerze więc wybrałem żyłkę prestona  reflo sinking feeder  mono o grubości 0.20. Teraz zastanawiam się jaki rozmiar żyłki przyponowej dobrać do niej. Czy jeśli wybiorę Strofta GTM 0.18 nie będzie za grubo? Pozdrawiam.
Stroft będzie miał realnie około 0,20 mm właśnie.
Czy Preston jest przegrubiony tego nie wiem.
Najlepiej wziąć wagę z hakiem np. taką do ważenia ryb i sprawdzić pod jakim obciążeniem strzelają dane linki.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Adrian900

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9832 dnia: 07.05.2020, 15:53 »
Witam. Przyszdł czas na zmianę żyłki w moim pickerze więc wybrałem żyłkę prestona  reflo sinking feeder  mono o grubości 0.20. Teraz zastanawiam się jaki rozmiar żyłki przyponowej dobrać do niej. Czy jeśli wybiorę Strofta GTM 0.18 nie będzie za grubo? Pozdrawiam.
Ale do czego metoda, klasyk? Woda stojąca, płynąca?
Feeder klasyczny woda stojąca.

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9833 dnia: 07.05.2020, 16:53 »

 W sumie to te zapasowe paluszki do wagi, które kupiłem - LR03 - wchodzą bez problemu do gniazda na baterie w wadze pomimo, że sa ciut większe od oryginalnych R03 i waga działa.

 Musiałem źle je włożyć... Z tym tylko, że na wyświetlaczu - w jego górnej części - po włączeniu wagi miga, pulsuje przez cały czas ikonka przedstawiająca baterię - małego paluszka. Nie wiem dlaczego...  Mimo tego waga waży więc na razie waga zostanie ze mną.

  Wielkie dzięki za info!

Offline ŁYSY0312

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 494
  • Reputacja: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Reguły, Łomża
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9834 dnia: 07.05.2020, 21:12 »
Jeśli miga znacznik baterii to może oznaczać jak pisałem za niskie napięcie baterii. Sprawdź czy faktycznie mają po 1,5V. Ja mam tak w starym aparacie fotograficznym, który jest na dwa paluszki 1,5V a jak wkładam akumulatorki, to pokazuje mi że baterie są słabe, a mimo to działa.
Kuba

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9835 dnia: 07.05.2020, 22:01 »
Witam. Przyszdł czas na zmianę żyłki w moim pickerze więc wybrałem żyłkę prestona  reflo sinking feeder  mono o grubości 0.20. Teraz zastanawiam się jaki rozmiar żyłki przyponowej dobrać do niej. Czy jeśli wybiorę Strofta GTM 0.18 nie będzie za grubo? Pozdrawiam.
Stroft będzie miał realnie około 0,20 mm właśnie.
Czy Preston jest przegrubiony tego nie wiem.
Najlepiej wziąć wagę z hakiem np. taką do ważenia ryb i sprawdzić pod jakim obciążeniem strzelają dane linki.
Preston reflo sinking feeder mono trzyma wymiar a wytrzymałość rzeczywista jest przynajmniej taka, jak deklarowana.
Najlepiej zwiąż ze sobą obie żyłki tak, jak łączysz przypon z główną i zrób kilka prób na zerwanie. Jak pęknie przypon to ok., jak główna to użyj cieńszej Stroft albo weź Drennana 0,18. Też trzyma wymiar i wytrzymałość.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 507
  • Reputacja: 216
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9836 dnia: 07.05.2020, 22:20 »
Pany, część dna jeziorka, na którym wędkuje mocno zarasta moczarką kanadyjską. Obecnie trudno jest określić jaką grubość ma warstwa roślin na dnie. Dziś łowiłem na delikatny zestaw ze spławikiem przelotowym i haczyk z przynętą kładł się na tej warstwie roślin. Nie mogłem w żaden sposób położyć go na dnie. Czy łowienie na zarośniętym dnie ma sens i jest zasadne? Przy grubej warstwie roślin jak się wrzuci kule zanęty do wody to mogą one "zapaść się" w warstwę roślin i nie spełniać swojej roli czyli wabić ryby? Natomiast przynętą na haczyku może gdzieś utknąć w roślinach i stać się niezauważalna dla ryb?
Marcin

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9837 dnia: 07.05.2020, 22:51 »
Swego czasu plotło się z drutu kolczastego koło, przywiązywało do linki i rzut, ile się da i czesanie dna. Złowiłem kiedyś na takiej polance ładnego amura na jedno ziarnko kukurydzy w dwie godziny po wyczesaniu.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline wsw1515

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubuskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9838 dnia: 07.05.2020, 22:54 »
Koledzy poszukuje sprawdzonego młynka do mielenia zanęt i peletu. Dziś jeden zajechałem a drugiego prawie tak samo. Ktoś zna coś pancernego?
Jest i będzie dobrze.

Offline Adrian900

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9839 dnia: 07.05.2020, 23:04 »
Witam. Przyszdł czas na zmianę żyłki w moim pickerze więc wybrałem żyłkę prestona  reflo sinking feeder  mono o grubości 0.20. Teraz zastanawiam się jaki rozmiar żyłki przyponowej dobrać do niej. Czy jeśli wybiorę Strofta GTM 0.18 nie będzie za grubo? Pozdrawiam.
Stroft będzie miał realnie około 0,20 mm właśnie.
Czy Preston jest przegrubiony tego nie wiem.
Najlepiej wziąć wagę z hakiem np. taką do ważenia ryb i sprawdzić pod jakim obciążeniem strzelają dane linki.
Preston reflo sinking feeder mono trzyma wymiar a wytrzymałość rzeczywista jest przynajmniej taka, jak deklarowana.
Najlepiej zwiąż ze sobą obie żyłki tak, jak łączysz przypon z główną i zrób kilka prób na zerwanie. Jak pęknie przypon to ok., jak główna to użyj cieńszej Stroft albo weź Drennana 0,18. Też trzyma wymiar i wytrzymałość.
Polecasz jakiś konkretny model żyłki drennana?