Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1890073 razy)

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 011
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11370 dnia: 26.12.2020, 21:32 »
Czy ktoś używał tej plecionki?


Cena śmieszna. Wziąłem na próbę https://angryfish.pl/spinning/plecionka-nihonto-fine-braid-0.10mm-7.7kg.
Z Nihonto Octa Braid 150m - Fluo 0.10mm jestem bardzo zadowolony. Ciekawe, jak ta wyjdzie w porównaniu.
Tak.
Tani 4 splot.
Robi co powinien.
Nie jest bezsensownie przegrubiony. 
Z perspektywy czasu jednak dokładam do octa.
Miałem droższe i gorsze. Także polecam w tej cenie jak najbardziej.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11371 dnia: 26.12.2020, 21:37 »
Ciekawe, jak ta wyjdzie w porównaniu.

Najciekawsze będzie porównanie średnic. Zdziwisz się ;)
Jacek

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11372 dnia: 26.12.2020, 21:55 »
Ciekawe, jak ta wyjdzie w porównaniu.

Najciekawsze będzie porównanie średnic. Zdziwisz się ;)
Jacek, zaintrygowałeś mnie. Już zakładam baterię do mikrometru. :D Chociaż pomiar średnicy plecionki nie jest łatwy. Najbardziej miarodajne jest porównanie, ile metrów się nawinie na szpulę o tej samej pojemności.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11373 dnia: 26.12.2020, 22:16 »
Skoro masz jedną oznaczoną jako 0,1 mm (Octa), a drugą będziesz miał o takich samych parametrach (Fine), to jestem ciekaw Twoich spostrzeżeń. Nie naprowadzam ;)

Jacek

Offline ju-rek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11374 dnia: 28.12.2020, 16:14 »
Jakim smarem najlepiej serwisować kołowrotki Daiwy? Jest jakiś specjalny tylko tej firmy, czy można np. smarem shimano, Penna itp?

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 643
  • Reputacja: 1127
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11375 dnia: 28.12.2020, 16:24 »
Są smary/oliwki firmowane przez Daiwę (niektóre raczej drogie, bo prosto z Japonii):

https://www.mefistofishing.pl/smary-i-oliwki-c-65.html.

Czy kołowrotek Daiwy koniecznie potrzebuje smaru/oliwki Daiwy - to pozostaje do ustalenia ;)

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11376 dnia: 28.12.2020, 16:46 »
Są smary/oliwki firmowane przez Daiwę (niektóre raczej drogie, bo prosto z Japonii):

https://www.mefistofishing.pl/smary-i-oliwki-c-65.html.

Czy kołowrotek Daiwy koniecznie potrzebuje smaru/oliwki Daiwy - to pozostaje do ustalenia ;)

Oprócz dwóch rodzajów oleju (ten droższy jest niezwykle "wodnisty" i stosowany na mrozach) jest tylko smar z Daiwy o nr 104. Jego użyteczność jest znikoma, nadaje się na oś i jakieś elementy mechaniczne typu kabłąk. Smary do hamulca sygnowane przez Daiwę, jak i dwa smary przekładniowe, to niemal święte graale i mają znikomą dostępność, nawet w USA czy Japonii. Szkoda zachodu.
Pozostałe środki z Hedgehog'a czy Ios'a to nieocenione specyfiki w wypadku kołowrotków małych rozmiarowo i użytkowanych w warunkach typu gorąco/lodowato. Jest to wysoka jakość, ale nie są wcale takie cudowne, jak sugerują ceny.
Na swój sposób niezwykłe są oleje Ios 01 i 02 (pierwszy jest bardziej "wodnisty"), aplikacja tego cudu do łożyska sprawia, że kręci się jak perpetuum mobile, nawet po delikatnym zakręceniu.


Jakim smarem najlepiej serwisować kołowrotki Daiwy? Jest jakiś specjalny tylko tej firmy, czy można np. smarem shimano, Penna itp?

Daiwy można z powodzeniem smarować wszelkimi smarami, nie muszą to być środki oryginalne, które i tak są generalnie niedostępne ;)
Sprawdzają się przede wszystkim smary o dużej lepkość Shimano DG01 i 04.
Aczkolwiek smarowanie współczesnych modeli Daiwy, tych powiedzmy klasycznych z przednim hamulcem, to niezłe wyzwanie. Większość ludzi, którzy zajmują się smarowaniem nie chce tego robić, lub nie potrafi.
Mnie nie sprawia to strasznego problemu obecnie, przynajmniej w tych nowszych modelach, ale musisz wybaczyć- nie pomogę :-[ To co robię, to i tak nie jest 100% pewności i gwarantowany sukces.
Nie chcę się rozpisywać nie dlatego, że to wiedza tajemna, ale proces na tyle zawiły i na tyle wymagający "doświadczenia", że ciężko to przekazać i dać gotowy plan działania, który się na pewno sprawdzi.
 
Faktem jest, że obecnie fabryka smaruje wszystko, jak leci, jednym i tym samym "smalcem", a smalec ów za dobry to nie jest. W związku z tym bierzesz do ręki porządną, średnią półkę (np Ballistic) i pytasz czy to jakiś żart, po zakręceniu korbką.
Po wymyciu tego świństwa i posmarowaniu lepszymi specyfikami, nagle ten "żart" staje się niezwykła maszyną.
Czesiek

Offline ju-rek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11377 dnia: 28.12.2020, 17:17 »
Dzięki za odpowiedz. Moja "maszyna" to Daiwa Procaster Evo 4010A. Więc taki DG-04 będzie ok?

Offline furmek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 25
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11378 dnia: 28.12.2020, 17:24 »
 Czesiu  jak zwykle w punkt.

Offline mar_70

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 12
  • Lokalizacja: Lubaczów
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11379 dnia: 28.12.2020, 17:26 »
...W związku z tym bierzesz do ręki porządną, średnią półkę (np Ballistic) i pytasz czy to jakiś żart, po zakręceniu korbką.
Po wymyciu tego świństwa i posmarowaniu lepszymi specyfikami, nagle ten "żart" staje się niezwykła maszyną.
czyli po zakupie takiego Ballistica nieodzowne jest wykonanie przeglądu "zerowego" i wymiana smarowideł?
pzdr
Pozdrawiam Marek

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11380 dnia: 28.12.2020, 17:34 »
Radzę zwrócić uwagę, że przeprowadzenie przeglądu zerowego praktycznie równa się  utratą gwarancji. Coś za coś. :)
Adam

Offline mar_70

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 12
  • Lokalizacja: Lubaczów
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11381 dnia: 28.12.2020, 18:08 »
Radzę zwrócić uwagę, że przeprowadzenie przeglądu zerowego praktycznie równa się  utratą gwarancji. Coś za coś. :)
pogodziłem się już z ewentualną utratą gwarancji - pytanie kto taką usługę  wykona?
pzdr
Pozdrawiam Marek

Offline antonio350

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11382 dnia: 29.12.2020, 16:10 »
Panowie i Panie mam pytanie.Jeżeli kupię internetowo wędki a nie będą mi odpowiadały mam prawo do zwrotu w ciągu 14 dni?.Chciałem porównać 2 modele karpiówek Delphin ETNA 2 lub 3 w 3 składach i Sonik - XTRACTOR RECON CARP ROD 12' 3,25LB

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11383 dnia: 29.12.2020, 16:38 »
Oczywiście, tylko kup w jakimś dużym pewnym sklepie, żebyś się nie musiał bujać i prosić o zwrot kasy.
Dzwonisz to sklepu w którym kupiłeś zawiadamiasz ze chciałeś zwrócić bez podania przyczyny i prosisz o przesłanie wniosku o odstąpienia od umowy bez podania przyczyny no i paragon musisz dołączyć do wniosku o dobrze zapakować bo jak się coś stanie w drodze powrotnej to lipa może być chyba że ubezpieczysz
Paweł

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11384 dnia: 29.12.2020, 16:46 »
Wystarczy wysłać maila, nie trzeba dzwonić.
Szanujący się sklep ma wzory wniosku na swojej stronie.