Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1890059 razy)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11640 dnia: 11.02.2021, 21:25 »
Do medalowych płoci wystarczy Ci 2 oz. Sam zobaczysz, jak już połowisz tą wędką. Ale jak już kupujesz i w tym samym koszcie dostawy możesz dokupić 1 oz to bierz. Pokaże Ci delikatniejsze brania a nie złamie się nawet pod dużą rybą, wyprostuje się a wędka przejmie całą pracę.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11641 dnia: 11.02.2021, 22:58 »
Tylko że to będą płotki medalowe;). Właśnie o taka odpowiedz mi chodziło. Bardzo dziękuję. Wobec tego trzeba dokupić 1oz. Może kiedyś będę wykorzystywał szczytówki 2+oz:)
Odpowiem Ci, bo akurat łowię Acolytem 10ft+. Też miałem taki problem, chciałem kupić 1 oz. ale wyszło w praniu, że 2 oz. pokazuje bez problemu brania 15 cm płotki. 1 oz to naprawdę do jakiś ułtra delikatnych brań.

Offline Klimas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bo łowić to trzeba łumić !
  • Lokalizacja: Biała Piska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11642 dnia: 12.02.2021, 16:02 »
Panowie potrzebuje procy do strzelania pelletami i kuku przy metodzie. Zasięg myślę tak do ok. 15-20m. Wiem ze z Drennana są najlepsze ale nie wiem ktora wybrać. Wstępnie wybrałem ten model. Nada się?

https://sklepdrapieznik.pl/proce/33335-proca-drennan-waggler-range-catapult-light-elastic.html

Offline Tetley

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: RMI
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11643 dnia: 12.02.2021, 16:28 »
Cześć,

Chodzi mi o technikę rzutu feederem przy metodzie.
Interesuje mnie moment ( a konkretnie punkt  położenia wędziska w płaszczyźnie pionowej) , w którym wypuszczacie żyłkę z pod palca.

Może jakieś rysunki, bo na filmach tego nie sposób uchwycić???

Niestety, ale nie udało mi się znaleźć takieto tematu na Forum.
Pozdrawiam

Robert

Offline Wolvie

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 21
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11644 dnia: 12.02.2021, 16:37 »
Oświećcie mnie - do czego jest ten pływak w tym zestawie:
https://www.rockworld.pl/k,89,oznaczanie-lowiska/p,9658,prologic-marker-kit.html
?
Z góry dziękuję.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11645 dnia: 12.02.2021, 18:30 »
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Wolvie

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 21

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11647 dnia: 12.02.2021, 19:08 »
...de nada
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11648 dnia: 13.02.2021, 08:25 »
Panowie potrzebuje procy do strzelania pelletami i kuku przy metodzie. Zasięg myślę tak do ok. 15-20m. Wiem ze z Drennana są najlepsze ale nie wiem ktora wybrać. Wstępnie wybrałem ten model. Nada się?

https://sklepdrapieznik.pl/proce/33335-proca-drennan-waggler-range-catapult-light-elastic.html

Pellety 8-10 mm, kulki zbitego pelletu, kuku - nada się na te 15-20 m zasięgu. Musisz się liczyć z tym, że luźny pellet i kuku będzie mieć duży rozrzut. Lepiej pojedyncze kulki zbitego pelletu. Kulki zrobione ball makerem Ø 20 mm, choć ja używam obciętej dużej strzykawki lekarskiej.

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11649 dnia: 13.02.2021, 08:32 »
Cześć,

Chodzi mi o technikę rzutu feederem przy metodzie.
Interesuje mnie moment ( a konkretnie punkt  położenia wędziska w płaszczyźnie pionowej) , w którym wypuszczacie żyłkę z pod palca.

Może jakieś rysunki, bo na filmach tego nie sposób uchwycić???

Niestety, ale nie udało mi się znaleźć takieto tematu na Forum.

Nigdy tego nie mierzyłem, bo na nic mi to, ale wydaje mi się, że wędka w chwili zwalniania żyłki z palca nie jest już w pionie, a go właśnie minęła (w kierunku celu rzutu) jakieś 10-15* (na wyczucie).
Pewnie techniki i zdolności rzutowe są tak różne, jak wielu jest wędkarzy i aptekarskiej dokładności tu nie ma.

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11650 dnia: 13.02.2021, 08:40 »
Panowie potrzebuje procy do strzelania pelletami i kuku przy metodzie. Zasięg myślę tak do ok. 15-20m. Wiem ze z Drennana są najlepsze ale nie wiem ktora wybrać.

Ja używam takiej :
https://allegro.pl/oferta/proca-drennan-feeder-pult-moulded-mesh-nr-1-6196910839

Offline Tetley

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: RMI
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11651 dnia: 13.02.2021, 09:00 »
Cześć,

Chodzi mi o technikę rzutu feederem przy metodzie.
Interesuje mnie moment ( a konkretnie punkt  położenia wędziska w płaszczyźnie pionowej) , w którym wypuszczacie żyłkę z pod palca.

Może jakieś rysunki, bo na filmach tego nie sposób uchwycić???

Niestety, ale nie udało mi się znaleźć takieto tematu na Forum.

Nigdy tego nie mierzyłem, bo na nic mi to, ale wydaje mi się, że wędka w chwili zwalniania żyłki z palca nie jest już w pionie, a go właśnie minęła (w kierunku celu rzutu) jakieś 10-15* (na wyczucie).
Pewnie techniki i zdolności rzutowe są tak różne, jak wielu jest wędkarzy i aptekarskiej dokładności tu nie ma.

O i to już coś wiadomo :thumbup:
Kij po wypuszczeniu żyłki nadal opada do poziomu czy nadal go trzymasz mniej więcej w takiej pozycji jak wypuściłeś a potem go cofasz w celu zamortyzowania kiedy zadziała clip???
Pozdrawiam

Robert

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11652 dnia: 13.02.2021, 09:03 »
Panowie potrzebuje procy do strzelania pelletami i kuku przy metodzie. Zasięg myślę tak do ok. 15-20m. Wiem ze z Drennana są najlepsze ale nie wiem ktora wybrać.

Łowię na podobnych dystansach, początkowo zmajstrowałem sobie procę samemu. Widełki z leszczyny, guma wentylowa i mieszek uszyty z cholewki starego kozaka ;) Zasięg strzelania był OK - gorzej ze skupieniem wystrzelonej przynęty :(

Pod koniec sezonu kupiłem procę Drennna'a WAGGLER RANGE MEDIUM (trafiłem na promocję i z niej skorzystałem) i jestem bardzo zadowolony. Nie miałem okazji sprawdzić jej podczas łowienia, ale nie wytrzymałem i ... sparzyłem trochę pęczaku i ugotowałem pszenicy i pomimo zimna i wiatru pojechałem "nakarmić" rybki. Próbę mogę opisać jednym słowem REWELACJA !!! - po wstępnym wyczuciu procy odległość dokładnie powtarzalna, rozrzut ziaren wpadających do wody max 2m. Czyli :thumbup:
pozdrawiam Benon

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11653 dnia: 13.02.2021, 09:36 »
O i to już coś wiadomo :thumbup:
Kij po wypuszczeniu żyłki nadal opada do poziomu czy nadal go trzymasz mniej więcej w takiej pozycji jak wypuściłeś a potem go cofasz w celu zamortyzowania kiedy zadziała clip???

Z tym jest różnie.
Jeśli rzut jest daleki i siłowy, to po zwolnieniu żyłki palcem, wędkę raczej układam w linii wylatującej żyłki, aby żyłka miała jak najmniejsze opory na przelotkach. Kiedy zestaw dolatuje do miejsca uderzenia o wodę, podnoszę wędkę do pionu lub odchylam ją w poziomie, aby była równolegle do linii brzegowej. Za moment jest szarpnięcie żyłki o klip kołowrotka, który znowu pochyla wędkę (na miękkim nadgarstku) w kierunku celu rzutu. Zestaw wpada do wody i znowu ustawiam wędkę do pionu lub równolegle do linii brzegowej. Podczas opadania zestawu na dno mam czas na odłożenie wędki na podpórki i zamknięcie kabłąka, a ponowne podniesienie/odchylenie wędki po szarpnięciu żyłki o klip daje zapas żyłki do ułożenia wędki na podpórkach. Po opadnięciu zestawu na dno żyłka się luzuje, co widać po prostującej się szczytówce. Dopiero wtedy powoli, na kilka razy (bo żyłka cały czas tonie i się luzuje), napinam lekko żyłkę kręcąc korbką kołowrotka.
Przy krótkich rzutach nie ustawiam wędki w linii wylatującej żyłki, bo nie ma na to czasu. Od razu podnoszę wędkę do pionu lub równolegle do brzegu.
Wszystko, poza samym rzutem, staram się wykonywać płynnie (zamach i wszystko po zwolnieniu żyłki palcem), bez szarpania wędką.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11654 dnia: 13.02.2021, 11:53 »
Przy mocnych wyrzutach dobrze jest wędkę po zwolnieniu żyłki dociągnąć prawie do wody i dopiero po tym podnieść w kierunku wysuwanej żyłki. Zapobiega to odbiciu szczytówki i jej ruchy do przodu i do tyłu, co może spowodować owinięcie się żyłki wokół przelotki.
Pozdrawiam,
Tomek