Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1889946 razy)

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14700 dnia: 18.04.2023, 08:33 »
Czy Wy też macie takie problemy z wysyłaniem/odbieraniem przesyłek, a dokładnie wędek?
Wiadomo, sprzęt jest długi, nierzadko ma po 1,80m nawet i ponad 2 metry długości. Przesyłki pakowane w prostopadłościennych pudłach, czyli możliwych do posortowania, więc nie ma doliczania za niestandardowy kształt opakowania.

Ale co jest sednem problemu. Kupiłem w Białej Rybie wędkę do SPODa 13ft. Kurierzy pierd*&ili się z nią PIĘĆ dni! Ten nie odbierze, tamten nie podjedzie. Nosz murwa kać - hrabiostwo się porobiło. Tak przynajmniej mam z DPD. Rozumiem, że gdyby kurier został zamówiony bez informowania o gabarytach przesyłki i ta nie zmieściłaby się do busa. Ale znając wszystkie wielkości fizyczne (wymiary, masa) wysyłają mini-samochodzik i później zdziwienie? Gdy kupowałem pod Rzeszowem półtora miesiąca temu TX-4 12ft (długość pudła 2,15m) GLS opanował sprawę w dwa dni.
Ciekaw jestem ile tera będą szły do klienta moje stare TX-2... :-\
W Niemczech długie paczki dostarczane są tez z opóźnieniem , nie zawsze ale często . Kiedyś chciałem zwrócić osobiście paczkę do Hermes i oni w tym punkcie nie mogli mi jej przyjąć ze względu na wymiary…kurier przyjechał do domu i sam odebrał .


Pozdrawiam Łukasz

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 836
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14701 dnia: 18.04.2023, 08:39 »
Z taką "rzekomo doręczoną" do mnie przesyłką, miałem przeboje właśnie w DPD. Zrobiłem z tego awanturę, gdyż kurier zostawił pod drzwiami przesyłkę. Ani nie było próby ustalenia, czy może mi to zostawić na wycieraczce, nawet nie sprawdził, czy ktoś jest w domu.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 529
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14702 dnia: 18.04.2023, 08:42 »
Że oni się tak nie boją. Przecież na pewni nie raz zostawili i ktoś po prostu przechodził i sobie wziął... Nie mają żadnego potwierdzenia odbioru, nic. Tak, jakby sami ukradli.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 836
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14703 dnia: 18.04.2023, 08:46 »
Że oni się tak nie boją. Przecież na pewni nie raz zostawili i ktoś po prostu przechodził i sobie wziął... Nie mają żadnego potwierdzenia odbioru, nic. Tak, jakby sami ukradli.

Z chwilą, gdy zadzwoniłem do kuriera, ten niemalże skoczył do mnie z ryjem, że ma wszystko udokumentowane na zdjęciach. Tylko jest drobna kwestia: ciekawe jak wszedł do klatki (a ta jest zamykana na zamek kodowy), skoro nikogo nie było w domu. Dlaczego złamał szereg wewnątrz-firmowych procedur, między innymi tę, że wpierw dzwoni się do adresata i ustala czy akceptuje taką formę "doręczenia". Takowego telefonu nie było.
Sprawa poszła na "grubo", bo oparła się o kierownika oddziału doręczającego - nie znam finału i ewentualnych konsekwencji służbowych, ale chyba już nie obsługuje tego rejonu ów kurier.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14704 dnia: 18.04.2023, 08:55 »
Około pół miesiąca temu zamawiałem 2spody , sztyce , pokrowiec na kije i coś tam jeszcze w Niemczech . Czas dostawy 5-10 dni roboczych , cena taka ze nawet rok mógłbym czekać , wiec wziąłem . W ta sobotę dostałem mail że paczka nadana GLS i numer śledzenia . Z tego względu że mnie nie ma w DE , przekierowałem przesyłkę do żony do jej pracy. W poniedziałek koło południa pisze mi moja , że paczka dotarła ale jakaś nie za duża…Myśle ok może na kilka tur wysyłają zamówienie . Wróciła do domu i wysyła mi fotę drugiej ogromnej  paczki , która stała na wycieraczce przed drzwiami ??? Całe szczęście w klatce z domofonem , sąsiad im otworzył ,ale miejsce ogólnie dostępne a czasami ktoś drzwi nie przymknie , w środku towaru na 150 Euro . No i co zrobisz >:(


Pozdrawiam Łukasz

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14705 dnia: 18.04.2023, 08:59 »
Że oni się tak nie boją. Przecież na pewni nie raz zostawili i ktoś po prostu przechodził i sobie wziął... Nie mają żadnego potwierdzenia odbioru, nic. Tak, jakby sami ukradli.

Z chwilą, gdy zadzwoniłem do kuriera, ten niemalże skoczył do mnie z ryjem, że ma wszystko udokumentowane na zdjęciach. Tylko jest drobna kwestia: ciekawe jak wszedł do klatki (a ta jest zamykana na zamek kodowy), skoro nikogo nie było w domu. Dlaczego złamał szereg wewnątrz-firmowych procedur, między innymi tę, że wpierw dzwoni się do adresata i ustala czy akceptuje taką formę "doręczenia". Takowego telefonu nie było.
Sprawa poszła na "grubo", bo oparła się o kierownika oddziału doręczającego - nie znam finału i ewentualnych konsekwencji służbowych, ale chyba już nie obsługuje tego rejonu ów kurier.

Miałem taką samą sytuację i to z kurierem DPD, dzwonił rozmawialiśmy i ustaliliśmy że zostawi w punkcie odbioru. Wracam z pracy a tu... paczka pod drzwiami na klatce. Napisałem pismo do nich że następnym razem to zabiorę paczkę i powiem że jej nie ma a kurier otrzyma złoszenie o kradzieży paczki. Już nie pracuje w tym rejonie.
U mojej Mamy kilkanaście Km poza miastem kurier Gls rzucał paczki za ogrodzenie, były rozwalone, jak za ciężka to nie podjeżdżał tylko nawet potrafił wrzucić sąsiadowi za ogrodzenie.
Było na tyle chamsko że siedzisz w domu a tu info paczka odebrana, a nie było ani kuriera ani telefonu. Użeraliśmy się ze sklepem by zmienił dostawce bo to była  karma dla kotów i stałe dostawy, musieliśmy zmienić sklep bo nie chcieli zmienić dostawcy. Teraz mamy Dpd i super jest.
To nie firmy są winne tylko pojedynczy pracownik potrafi zniszczyć dobre imię firmy.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 836
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14706 dnia: 18.04.2023, 09:00 »
(...)To nie firmy są winne tylko pojedynczy pracownik potrafi zniszczyć dobre imię firmy.

Właśnie - w punkt.


To wyobraźcie sobie sytuację, w której nie ma adresata (właściciel firmy transportowej), do którego przychodzą kurierem tablica rejestracyjna i "miękki" dowód rejestracyjny do naczepy stojącej na podwórku. Tylko wspomnianego właściciela nie ma w domu, a kurier ot tak sobie, zostawia przesyłkę u sąsiada (również właściciela firmy transportowej) i nie informuje o tym fakcie adresata?
Taką historię miał mój dobry kolega. Też zrobił aferę, a kurier z dnia na dzień wyleciał z roboty.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 529
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14707 dnia: 18.04.2023, 09:02 »
To jest ciężka robota, nie zazdroszczę im. Ale jak przy każdej trzeba mieć odrobinę rozumu. Zostawiać paczkę na klatce schodowej :facepalm: Albo rzucać przez ogrodzenie... a w środku np. ekspres do kawy ze 4k :facepalm:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14708 dnia: 18.04.2023, 10:23 »
Jest ogromny problem z pracownikami w Niemczech , młode pokolenie nie nadaje się do niczego . Każdy chciałby HomeOffice mieć i nic nie robić . Ten trend idzie do Polski ….nie wiem kto będzie pracował jak nas ,starej wiary , zabraknie.


Pozdrawiam Łukasz

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14709 dnia: 18.04.2023, 10:30 »
Jest ogromny problem z pracownikami w Niemczech , młode pokolenie nie nadaje się do niczego . Każdy chciałby HomeOffice mieć i nic nie robić . Ten trend idzie do Polski ….nie wiem kto będzie pracował jak nas ,starej wiary , zabraknie.

Problem leży gdzie indziej. Chcą HomeOffice bo jest adekwatnie do wykonywanej pracy i warunków ekonomicznych opłacany. Nie stety nie jest tak że im cięższa praca tym lepiej płatna, czasami wręcz odwrotnie. Do tego dochodzi kwestia drożyzny, ogólnej sytuacji i to prowadzi do tego że ludzie coraz mniej pchają się do ciężkiej pracy.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14710 dnia: 18.04.2023, 10:35 »
W HomeOffice paczek nie dowieziesz, samochodu nie naprawisz, towaru nie wydasz , ścian nie pomalujesz …do takich prostych zawodów nie ma ludzi. Naoglądają się i naczytała o YT vipach co zarabiają krocie i chcieliby być tacy jak oni …


Pozdrawiam Łukasz

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14711 dnia: 18.04.2023, 10:36 »
Wiadomo, sprzęt jest długi, nierzadko ma po 1,80m nawet i ponad 2 metry długości. Przesyłki pakowane w prostopadłościennych pudłach, czyli możliwych do posortowania, więc nie ma doliczania za niestandardowy kształt opakowania.

Nie wiem czy widziałeś dużą sortownie od środka. Problem polega na tym, że muszą sortować ręcznie bo nie mieszczą się na rolkach. Przekrój poprzeczny nie ma nic do rzeczy bo długość jest problemem.

Jeżeli narzekacie na kurierów to polecam starcie z Royal Mail :)

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14712 dnia: 18.04.2023, 13:59 »
Chciałbym wrzucić mini prezentację sprzętu mam 10 zdjęć, już z Hd skompresowałem do ok 300kb sztuka a jest limit jak to zrobić by nie wyszły za chwile piksele bo nie będzie się to do niczego nadawało :(

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 836
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14713 dnia: 18.04.2023, 14:04 »
Nie wiem czy widziałeś dużą sortownie od środka. Problem polega na tym, że muszą sortować ręcznie bo nie mieszczą się na rolkach. Przekrój poprzeczny nie ma nic do rzeczy bo długość jest problemem.
(...)

Tak, widziałem. Zarówno "końcówki" linii kurierskich (oddziały końcowe, z których rozjeżdżają się kurierzy), stacje pośrednie/przeładunkowe, jak i swego czasu jedną z największych centralnych sortowni przesyłek kurierskich w Strykowie pod Łodzią. Pracowałem jako kierowca na nocnej linii kurierskiej przez sześć lat, mam wiedzę na temat, jak to "działa od środka". I nie zgodzę się z Tobą, z Twoim zdaniem, że przekrój poprzeczny nie ma nic do rzeczy. Otóż ma, i to bardzo wiele - przesyłkę w formie prostopadłościanu układa się na przenośniku rolkowym etykietą adresową do góry. Wówczas skaner sam odczytuje informacje zawarte w kodzie kreskowym. W przypadku przesyłek o kształcie innym niż prostopadłościan (najlepszym przykładem będzie rura) umieszczenie takowej powoduje przetaczanie się jej na lewo i prawo, tym samym nie ma możliwości sczytania danych z etykiety, bo ta jak raz może akurat się znajdować na spodzie przesyłki w wyniku wspomnianego przemieszczania się.

Odnoszę wrażenie, że nie zrozumiałeś mojej uwagi co do logistyki na kurierce. Bo właśnie na samo zadysponowanie środków do przewozu takich gabarytów chciałem zwrócić uwagę. W chwili rejestrowania przesyłki podajemy wymiary i już na tym etapie mamy obraz gabarytu, który powinien odebrać kurier. Tym samym można spokojnie zadysponować środki transportowe, które będą w stanie zapewnić bezpieczny transport od nadawcy do odbiorcy. Problem leży na dwóch płaszczyznach. Po pierwsze komuś najzwyczajniej w świecie musi się chcieć, a po drugie chęć zysku prowadzi do mentalności w stylu: A może się uda...
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14714 dnia: 18.04.2023, 17:24 »
Spędziłem niecałe dwa lata w kilku różnych sortowniach i trochę widziałem. Często skanery działają pod różnym kątem i jest kilka. Skanowanie go jedno a klinowanie paczek na zakrętach to drugie.

Bez wątpienia nie zrozumiałem co miałeś na myśli pisząc o logistyce. :thumbup: