Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1889950 razy)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15660 dnia: 15.02.2024, 21:43 »
Tak samo, jak Google rzekomo nie cenzuruje opinii n/t. np. restauracji...

Tu może być ciekawsza sprawa. Są firmy co usuwają niepochlebne komentarze w gugielu jak i te co sprzedają komentarze pozytywne za pieniądze, zatem system komentarzy dla firm jednym słowem stracił pierwotny sens, zamiast wyciągnięcia rzetelnych wniosków na ich podstawie, kolejna gówno papka marketingowa podana.

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 092
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15661 dnia: 15.02.2024, 21:48 »
Kupował ktoś ostatnio na allegro żyłkę Stroft Gtm w szpulach po 25 m?  Ze sporym wyborem średnic. Szukam sprawdzonego sprzedawcy.

Ja w przypadku żyłek robię coś takiego - sprawdzam sprzedającego pod kątem ilości sprzedanych przedmiotów w ciągu ostatniego roku. Jeśli jest bardzo dużo, to znaczy, że również rotację ma bardzo dużą i towar tam nie leży, a co za tym idzie, jest niewielkie ryzyko, że trafię na starą żyłkę.

Poza tym zawsze sprawdzam opinie sprzedającego - patrzę na negatywy, a dokładnie na sposób, w jaki ktoś odpisuje na nie. Jeśli sprzedający ma 99.8%, ale chamsko odpisuje, to ode mnie dostaje bana. Od takiego wolę uprzejmego 99.6%, bo wiem, że z takim zawsze da się dogadać i nie będzie problemów.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 011
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15662 dnia: 16.02.2024, 17:16 »
Perfect-Sulechów
Na mnie się Perfect obraził, po tym jak zamiast pięciu gwiazdek za koszta wysyłki, dałem im cztery gwiazdki. Z racji tego trafiłem na czarną listę i zostałem zbanowany.
Kurwa, jak dzieci w przedszkolu... :facepalm:
Miałem podobnie z innym sklepem.
Zapakowali towar (elektro) tak,że co prawda jakimś cudem dotarło to w całości ale wszystkie opakowania wyglądały jak psu z gardła. Gdybym chciał to komuś dać na prezent to nie ma szans. No i dałem 4 gwiazdki za pakowanie i cyk dostałem bana :-[

Co do żyłek robię tak samo. Jak mają dużą rotację to kupuję.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 836
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15663 dnia: 18.02.2024, 07:32 »
Nie wiem czy zauważyliście drobną zmianę konstrukcyjną w podajnikach do metody od Mikado. Rzuciło mi się to w oczy wczoraj, gdy otworzyłem przesyłkę. Mianowicie jeszcze jakiś czas temu plastikowa "klatka" do której klei się zanęta była mocowana do ołowianego spodu poprzez zgrzewanie nadlewek wystających z owej plastikowej klatki i przechodzących przez otwory w ołowiu.Teraz ołów ma nadlewki, przechodzą one przez otwory w klatce i są zaklepywane.
Mam takie właśnie podajniki z QMF Douglas (z głupiego kupiłem 50gr i 60gr w rozmiarze L pod D-D) i tak teraz się im baczniej przyglądałem. Chyba, że Mikado już jakąś chwilę temu zrobiło tę zmianę. W mojej opinii jest to o wiele lepsze rozwiązanie, jak zgrzewanie. Nawet gdzieś się wypowiadałem na ten temat. Dla mnie zmiana na plus.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15664 dnia: 18.02.2024, 09:02 »
Mikado kombinuje, na tyle, że jak je lubiłem tak zrezygnowałem na rzecz prestonów. Szala goryczy się przeważyła gdy zmienili trzonki na cienkie i w pewnym momencie miałem takie i takie i nad wodą celowanie, czy wybrany 30gr podajnika się nada czy nie. >:O drobniejsze wpadki im wybaczałem, podmieniałem. Po wtopie dodatkowo z 2 kołowrotkami, które zepsuły się po pierwszych wypadach, stwierdziłem, że nie będę testerem firmy za własne pieniądze i dałem sobie z nimi spokój jak mam się doktoryzować co jest znośne a co nie. Z przyponami z pękającymi hakami też miałem przygodę, zatem jak wyżej -nie stać mnie na Mikado.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 836
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15665 dnia: 18.02.2024, 09:08 »
Osobiście nie korzystam z żadnych gotowców - nie ważne kto by te gotowce robił. Z Mikado to mam jedynie podajniki do metody, ledcore i jakieś tam "pierdółki" nie mające bezpośredniego związku z kołowrotkiem, czy też wędką.
Z rodzimych "producentów" rozsądną alternatywą wydaje się być Robinson. Jednakże z Robinsona posiadam tylko jeden kołowrotek (do spławikówki) i stojak pod wędki.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Angler97

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Reputacja: 13
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15666 dnia: 18.02.2024, 09:13 »
Ja zawiodłem się na Mikado, po tym jak odkleił się blank od uchwyty kołowrotka w nowej wędce Katsudo XTS. Nie była nawet nad wodą, w domu parę razy nią machnąłem i usłyszałem trzask dochodzący z wnętrza rękojeści.

Offline fido40

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opole
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15667 dnia: 18.02.2024, 11:56 »
Podczas ostatniego łowienia na feeder klasyk zdarzyło się kilka bardzo delikatnych pociągnięć, które powodowały, że szczytówka poruszała się dosłownie na kilka mm. Takich pociągnięć w jednej serii było 3-4 po czym ustawały. Kilka razy zacinałem ale ryby nie było na haczyku. Pinki z haczyka nie były "wyssane" wcale. Co to mogło być?
Kolego ... mogą to być tzw obcierki ale też ryby czasem extremalnie delikatnie pobierają przynętę ... najlepiej zmniejszyć haczyk, wycienić przypon ...oczywiście jeśli łowisz na przypon 50cm wydłuż do 70cm lub więcej .
Koniec tyki, czas na koszyki :-)

Offline Ashaki Takado

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 235
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15668 dnia: 18.02.2024, 16:25 »
Cześć. Jaki klej do przelotek polecacie?

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 507
  • Reputacja: 216
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15669 dnia: 19.02.2024, 19:52 »
Pany, łowił może ktoś na dużej rzece na feeder klasyk na method mix z Dynamite Baits mieszany razem z gliną/ziemią? Jakie doświadczenia?
Marcin

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 642
  • Reputacja: 1127
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15670 dnia: 19.02.2024, 20:09 »
Bardziej uniwersalny jest miks zanęty mączkowej z klasyczną spożywką lub pieczywkiem typu brown crumb w proporcji 1:1 - 1:3, bo działa na niemal wszystkie godne uwagi ryby rzeczno-feederowe (łącznie z większymi płociami). Odpowiednio dobrana glina/ziemia jest kompatybilna z takim miksem, choć oczywiście nie zawsze potrzebna.

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 31
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15671 dnia: 20.02.2024, 10:30 »
Podrzuci ktoś namiary gdzie najtaniej kupię worek 25kg pelletu Aller Aqua Best lub APEX 17mm ?

Offline Dyrek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Alwernia
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15672 dnia: 20.02.2024, 10:54 »

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 31
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15673 dnia: 20.02.2024, 11:06 »
Aktualnie najtaniej 25kg Besta znalazłem za 183zł

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 507
  • Reputacja: 216
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15674 dnia: 21.02.2024, 07:13 »
Możecie polecić jakieś sprawdzone "coś" do zapakowania kanciastych podajników feeder i do schowania w plecak czy torbę podczas transportu na miejsce łowienia? Plastikowe pudełko niestety nie wchodzi w grę. Chodzi o coś co koszyk feederowy nie rozetnie. Pokrowce na kołowrotki czy małe pojemniki EVA z wieczkiem sprawdzą się?
Marcin