Autor Wątek: Treściwość zanęty Maros Feeder Black Big Carp  (Przeczytany 1123 razy)

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 828
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Ostatnio postanowiłem trochę zaszaleć i sprawdzić coś innego niż zanęty krajowych producentów. Wybór padł na marosa serie walter feeder big carp black.

Zapach tej zanęty po otwarciu zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Pachnie bardzo przyjemnie jakby wanilia pomieszana z pomarańczą. Zapach jest na tyle intensywny ze cały czas w piwnicy od kilku dni unosi się mimo ze jest zamknięta we woreczku strunowym i włożona do plastikowego pudełka zamykanego. Zanęta jest bardzo ciemna wręcz czarna. Widoczne są w niej grubsze frakcje i jest ich dość sporo. Postanowiłem przesiać ją przez sito żeby zobaczyć, ile tych grubych frakcji znajduje się w tej zanęcie. Jest ich całkiem sporo około 1,5L :)



ilość grubych frakcji

frakcje


Muszę powiedzieć że w porównaniu do zanęt Lorpio magnetic jest bogato i cena niewiele wyższa.
Mam zamiar zrobić z niej mix do metody w połączeniu z pelletem (bez grubych frakcji) i użyć także do klasyka.
Może ktoś używał tej zanęty i się wypowie jak pracuje, a jeśli nie, to mam nadzieje że moje zdjęcia poglądowe rozwieją jego wątpliwości na temat tej zanęty :)


Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Treściwość zanęty Maros Feeder Black Big Carp
« Odpowiedź #1 dnia: 08.04.2021, 18:00 »
Treściwość nie objawia się grubą frakcją 🙂. Najczęściej treściwe komponenty mają drobna frakcje np maczki rybne, proteiny mleczne itp.

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 828
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Treściwość zanęty Maros Feeder Black Big Carp
« Odpowiedź #2 dnia: 08.04.2021, 18:30 »
Treściwość nie objawia się grubą frakcją 🙂. Najczęściej treściwe komponenty mają drobna frakcje np maczki rybne, proteiny mleczne itp.
Dla metod mixow może tak, ale dla feederowych zanęt chyba treścią jest ta gruba frakcja :)

Offline Badzar

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 270
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Treściwość zanęty Maros Feeder Black Big Carp
« Odpowiedź #3 dnia: 08.04.2021, 19:10 »
Używałem do klasyka w poprzednim sezonie z bardzo dobrym efektem. Karpi może nie połapałem na to ale na grubsze leszcze działała bardzo dobrze, zwłaszcza w rzece. Testowałem też na k. Żerańskim po zmieleniu do klasyka, też działała na leszcza.
Pozdrawiam
Michał