Autor Wątek: Kupiliśmy  (Przeczytany 3875055 razy)

Offline lipton

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #19635 dnia: 01.06.2021, 22:09 »
Fajnie to wygląda Stan. Pełna pfofeska a i zestawy się nie niszczą. Pzdr

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #19636 dnia: 01.06.2021, 22:29 »
Jako że buty od czterech lat się sprawdzają, cztery zimy za sobą, świetnie znoszą śliską nawierzchnię, woda im nie straszna - nadarzyła się okazja i kupiłem drugą parę. Kupiłem, niech stoją w szafie. Bo tego modelu od Wojasa już dostać nie idzie.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #19637 dnia: 01.06.2021, 22:59 »
Takie cudo nabyłem i w nim wylądowały moje robaczki. Oczywiście, że z myślą wyjazdów na rodzinne pickniki. 2 wtyczki 12 samochodowe i 230v przemienny. Oczywiście moduły Peltiera szczytem efektywności nie są, ale maleństwa wykompane w świeżej gazecie mają teraz komfortowe warunki.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #19638 dnia: 02.06.2021, 10:53 »
I przyszły niespodziewanie podkładki z włókna węglowego. Niespodziewanie, bo wg "ale-drogo" spodziewać należało się ich w poniedziałek, a tu taka miła niespodzianka. Toteż Okuma i Shimano dostaną to, co mi się sprawdziło.
Przestrzegam przed kupowaniem tańszych tarczek, wykonanych z jakiegoś poliamidu, czy innego PVC. W mojej opinii wyrzucone pieniądze. Jeśli Ouick-Drag i przerabianie tego we własnym zakresie - tarczki węglowe.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline mateuszs85

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 1
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #19639 dnia: 03.06.2021, 10:39 »
Ja też na dzień dziecka zrobiłem sobie prezent, dzisiaj kurier przywiózł parasol Jaxona ten na maxa wypasiony z moskitierami, w czwartek rano jakieś zdjęcie cyknę na Goczałkowicach ;)
Można link jaki zamówiłeś?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #19640 dnia: 03.06.2021, 11:51 »
I przyszły niespodziewanie podkładki z włókna węglowego. Niespodziewanie, bo wg "ale-drogo" spodziewać należało się ich w poniedziałek, a tu taka miła niespodzianka. Toteż Okuma i Shimano dostaną to, co mi się sprawdziło.
Przestrzegam przed kupowaniem tańszych tarczek, wykonanych z jakiegoś poliamidu, czy innego PVC. W mojej opinii wyrzucone pieniądze. Jeśli Ouick-Drag i przerabianie tego we własnym zakresie - tarczki węglowe.
Kurde a ja wszystkie moje karpiowe QD przerabiam na bardziej przyjazne wędkarzowi Podczas holu denerwuje mnie brak możliwości ustawienia hamulca tak jak ja bym chciał.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #19641 dnia: 03.06.2021, 12:10 »
I przyszły niespodziewanie podkładki z włókna węglowego. Niespodziewanie, bo wg "ale-drogo" spodziewać należało się ich w poniedziałek, a tu taka miła niespodzianka. Toteż Okuma i Shimano dostaną to, co mi się sprawdziło.
Przestrzegam przed kupowaniem tańszych tarczek, wykonanych z jakiegoś poliamidu, czy innego PVC. W mojej opinii wyrzucone pieniądze. Jeśli Ouick-Drag i przerabianie tego we własnym zakresie - tarczki węglowe.
Kurde a ja wszystkie moje karpiowe QD przerabiam na bardziej przyjazne wędkarzowi Podczas holu denerwuje mnie brak możliwości ustawienia hamulca tak jak ja bym chciał.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
Fabryczne ceramiczne hamulce w shimano są zdecydowanie za mocne, zgadzam się z Tobą.
Trzeba do nich stosować conajmniej żyłki powyżej 0,33mm, bo na mniejszych regulacja będzie prowadzić do strzelenia linki.

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #19642 dnia: 03.06.2021, 12:17 »
Włókno węglowe jest "miększe" od ceramicznych ?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline Hyde

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #19643 dnia: 03.06.2021, 13:16 »
Tu chyba raczej chodzi o współczynnik tarcia pomiędzy podkladkami. Podkładki węglowe trzeba bardziej dokręcić niż ceramiczne żeby uzyskać ten sam efekt hamulca. Przynajmniej tak mi się wydaje :P

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #19644 dnia: 04.06.2021, 12:26 »
Rodzina w komplecie :P :'( 8)

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #19645 dnia: 04.06.2021, 17:53 »
Bolomaniam pełna parą.
Imponujący składzik.
A i z pewnością wielokrotnie konfigurowany.
Spytam nieskromnie już masz coś na dożywocie czy cały czas jesteś " w drodze "?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #19646 dnia: 04.06.2021, 21:26 »
Z 15 lat bawię się w tą metodę. Przerobiłem mnóstwo bolonek. Najpierw łowiłem tylko 7-kami, ale jakoś mi nie pasowały i przeszedłem na 6-ki, bo dużo bardziej praktyczne. Też miałem ich multum w swoich rękach i większości się pozbyłem. Zostało mi ich po tej swojego rodzaju selekcji 4. Sorry, pięć :D Chciałem kupić 6-tą - Arię Pro 6m. Ale sprzedawca we Włoszech po tym jak potwierdził, że będzie miał ją na stanie, ostatecznie dostał od producenta tylko wersję tej bolonki do samodzielnego montażu. W tej sytuacji zaproponował mi zwrot kasy albo 7-kę tego modelu w cenie 6-tki. Czyli ze rabatem na około 100 euro. I tak wróciłem do 7-ek. Ale było warto. Pozostałe wędki to 2 bolo 5m, feedery,picery i match-e. Co do pytania czy to już koniec drogi czy nie, to sam nie wiem. Mam nadzieję, że tak, ale mam podejrzenie, że jeszcze kiedyś natura chomika się we mnie obudzi i coś jeszcze sobie kupie. Nie koniecznie bolonkę, bo o dobre wędki do tej metody, a raczej takie, które mi pasują coraz trudniej. Podpasowały mi najbardziej bolo Italica. Dlatego mam ich w sumie 4 + jedna Hydra, która też jest tak naprawdę Italicą, tylko starszym modelem Arii..

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #19647 dnia: 05.06.2021, 09:50 »
Takie cudo nabyłem i w nim wylądowały moje robaczki. Oczywiście, że z myślą wyjazdów na rodzinne pickniki. 2 wtyczki 12 samochodowe i 230v przemienny. Oczywiście moduły Peltiera szczytem efektywności nie są, ale maleństwa wykompane w świeżej gazecie mają teraz komfortowe warunki.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Hmmmm.......  nie rozumiem po co wrzucać robaki do pralki ........  i  do czego pralka w samochodzie, żeby montować gniazdo 12V :D  ale  w sumie jak ktoś lubi :)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #19648 dnia: 05.06.2021, 13:54 »
Podstawa to czyste i pachnące robaki. Aha i robaki muszą być ciepłe!

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 857
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #19649 dnia: 05.06.2021, 14:10 »
Kurde to pralka jest do robaków... a ja głupi w niej zanętę mieszam i dodaje płynu do zmiękczania pelletu :facepalm: