Autor Wątek: Firma Jaxon  (Przeczytany 78506 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 234
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #465 dnia: 23.12.2020, 22:06 »
Jacek powiem tak łowie całe życie na pzw. Znam mnostwo ludzi , to znakomici wędkarze - łowią piękne ryby . Co z tego że na tańszy sprzęt.
Mam im powiedzieć że nie umiecie łowić bo łowicie na tani sprzęt.

Tak czytam przekaz Modusa.
Z tąd moja negacje tej narracji.

Wielokrotnie pisałem niech każdy łowi na co  chce i za ile chce.

A ten targ ile ja wydaje .... ludzie czy tu jest medium chwalebne ile ja to na sprzęt wydaje.
Z tego co pamietam piknoł we mnie już w zamkniętym temacie na blacu.
I odpowiem teraz nie mam ścisku ile kto wydaje.

Pisze posty z przekory do opozycji Drogie - DOBRE...
BO TAK to nie działa.

Jak ktoś jest dobry nie potrzebuje cudów-tylko łowi dla przyjemności.
A nie sra w koło ile ja to wydaje....

Dla mnie to śmieszne i żenujące.

Ps. Pamiętacie portal nasza klasa.... idioci też tam chwalili się domami , samochodami ... bóg wie czym ... a w realu okazywalo się że fotki se robia przed nie ich własnością.

Pozdrawiam.
Maciek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 010
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #466 dnia: 23.12.2020, 22:09 »
Intensa Fux ;)

https://sklep.insel.pl/przyn%C4%99ta-jaxon-intensa-fux-inh-a-6cm-op5szt5-p-8942.html?
Ooo proszę. Łowię na nie od kilku lat. Tylko oryginałami znaczy chińskimi chińczykami 🙂
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #467 dnia: 23.12.2020, 22:13 »
Jacek powiem tak łowie całe życie na pzw. Znam mnostwo ludzi , to znakomici wędkarze - łowią piękne ryby . Co z tego że na tańszy sprzęt.
Mam im powiedzieć że nie umiecie łowić bo łowicie na tani sprzęt.

Tak czytam przekaz Modusa.
Z tąd moja negacje tej narracji.


Maciek, chwila, bo czegoś nie rozumiem. Skoro Twoi znajomi (my, nasi znajomi, ktokolwiek) świetnie łowią tanim sprzętem, to dlaczego miałbyś powiedzieć im, że nie umieją łowić? Powinieneś wtedy zacytować im słowa Modusa, który twierdzi, że gdyby mieli lepszy sprzęt, to byliby jeszcze lepsi ;)

Maciek, a skuteczniej byś łowił ośmiometrowym szklanym batem czy wymuskanym węglowym cudem za sporą kasę? 
Jacek

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #468 dnia: 23.12.2020, 22:15 »
Generalnie oferta spinningowa i gruntowa "polskich" firm to jak Arka Noego i Arka Gdynia. Przepaść.

Najwyraźniej w spinningu widzą przyszłość biznesu. Co mnie akurat nie dziwi.

A ja właśnie kompletnie nie potrafię tego zrozumieć. Żeby łowić drapieżniki to albo trzeba się naszarpać w krzakach i piachu, żeby dojść do wody, mieć jakąś tam sprawność bo np pod kolegą  rozstąpił się piach na łasze na Wiśle bez wody i ze trafiło na gościa co łowi na tej rzece całe życie to wiedział jak wyjść. Albo włożyć parę złotych w coś do pływania, silniczek i jakieś echo. A ile kasy można urwać w wodzie... Do tego jak jest z drapieżnikiem wiadomo. Mamy niedobitki.

Z feederm nawet nie trzeba opłacać PZW. Dniówka na komercji 30 zł, parę podajników starczy na rok. Pelletu idzie nie dużo,  kilka paczek przynęt statczy na rok albo lepiej. A jeśli nie komercje to leszczy, krąpi, cert nie brakuje w Wiśle. Paczką Trapera i białymi można już się bawić. 

Więc ja nie rozumiem, czemu inwestuje się w spining a nie to co wiąże się z najbardziej dostępnymi formami wędkowania. Jest nawet portal spinningowy,  że jak ktoś wspomni i gruncie to na forum bunt i po głowie.  To też się kupy nie trzyma.

Powiem może coś niepopularnego na forum poświęconemu głównie feederowi, ale nie każdy chce się babrać w zanętach, glinach, ziemiach, ochotkach, białych robalach, jokersach i innym paskudztwie, które zwykle trzeba też trzymać gdzieś w domu, podczas gdy wystarczy wędka, kołowrotek i parę sztucznych przynęt w pudełku. Ponadto naprawdę wiele osób irytuje siedzenie non stop na tyłku i gapienie się w szczytówkę i dla wielu osób nie ma nic w tym fajnego. I trzeba to uszanować. Poza tym spining ma mniejsze konotacje z gumofilstwem, co szczególnie dla młodych ma jakieś tam znaczenie. Wystarczy zobaczyć zasięgi oglądalności polskiego spina, a feedera na youtubie. Na tym właśnie polega piękno wędkarstwa, że daje ono olbrzymie możliwości wyboru i każdy znajdzie dla siebie swoją niszę.  Dlaczego m.in. dzięki Lucjanowi metoda w Polsce osiągnęła tak dużą popularność ? Bo w teorii jest prosta. Nie musisz babrać się w ziemi i robactwie, bo masz waftersy, kulki, pellety itp. itd. Nabijasz podajnik, zakładasz przynętę, rzucasz i łowisz.

Szanuję  to, że ktoś wol spin a ktoś feedera. Chodzi mi o to,  że w tym.kraju jednak łatwiej o porządnego karpia czy parę leszczy niż wymiarowego szczupaka. Bo widzę ile ludzie nawet na Mazurach ciągną płotki czy lina a kto miał szczupaka. Stąd takie moje zdziwienie, że firmy poszły mocno w to a grunt został jednak nieco z boku. Samo czy Relax to potęgi. A ile jest rękodzieła, nawet targi z tym były. Chyha, że faktycznie do tych leszczy i reszty wystarczaja koszyki z bazarku i Gamaki 1810, które znamy od upadku komuny a my sami dorabiamy teorię ;)
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #469 dnia: 23.12.2020, 22:16 »
Intensa Fux ;)

https://sklep.insel.pl/przyn%C4%99ta-jaxon-intensa-fux-inh-a-6cm-op5szt5-p-8942.html?
Ooo proszę. Łowię na nie od kilku lat. Tylko oryginałami znaczy chińskimi chińczykami 🙂

Nie kupuję w Chinach, więc musiałem czekać na wersję dla naiwniaków ;)
Jacek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 234
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #470 dnia: 23.12.2020, 22:18 »
Jacek powiem tak łowie całe życie na pzw. Znam mnostwo ludzi , to znakomici wędkarze - łowią piękne ryby . Co z tego że na tańszy sprzęt.
Mam im powiedzieć że nie umiecie łowić bo łowicie na tani sprzęt.

Tak czytam przekaz Modusa.
Z tąd moja negacje tej narracji.


Maciek, chwila, bo czegoś nie rozumiem. Skoro Twoi znajomi (my, nasi znajomi, ktokolwiek) świetnie łowią tanim sprzętem, to dlaczego miałbyś powiedzieć im, że nie umieją łowić? Powinieneś wtedy zacytować im słowa Modusa, który twierdzi, że gdyby mieli lepszy sprzęt, to byliby jeszcze lepsi ;)

Maciek, a skuteczniej byś łowił ośmiometrowym szklanym batem czy wymuskanym węglowym cudem za sporą klasę?

Ciekawe jak by na twe mądrości zareagował starszy jegomość który ma 1500 zl emerytury.
Na ryby jeździ rowerem , a wędkowanie to jego ostatnia przyjemność.
Znam wielu starszych normalnych wędkarzy nie mięsiarzy.
Ot rzeczywistość Pl.
Młodzi nie wędkują pozostali starsi normalni i kiesorzercy .
Nie pisze tu o emerytach z grubą emerytką .
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 234
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #471 dnia: 23.12.2020, 22:20 »
Jacek powiem tak łowie całe życie na pzw. Znam mnostwo ludzi , to znakomici wędkarze - łowią piękne ryby . Co z tego że na tańszy sprzęt.
Mam im powiedzieć że nie umiecie łowić bo łowicie na tani sprzęt.

Tak czytam przekaz Modusa.
Z tąd moja negacje tej narracji.


Maciek, chwila, bo czegoś nie rozumiem. Skoro Twoi znajomi (my, nasi znajomi, ktokolwiek) świetnie łowią tanim sprzętem, to dlaczego miałbyś powiedzieć im, że nie umieją łowić? Powinieneś wtedy zacytować im słowa Modusa, który twierdzi, że gdyby mieli lepszy sprzęt, to byliby jeszcze lepsi ;)

Maciek, a skuteczniej byś łowił ośmiometrowym szklanym batem czy wymuskanym węglowym cudem za sporą kasę?

A... u mnie się tak nie łowi -jak opisaleś. Rozczarowywujące....
Maciek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #472 dnia: 23.12.2020, 22:23 »
Maciek, pozwól, że się wyłączę, bo obawiam się, że złamiesz mi mózg. Nie było tematu.
Jacek

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #473 dnia: 23.12.2020, 23:26 »
Mi to się nawet przyjemnie patrzy jak w jednej wymianie zdań można prowadzić dwie rozmowy, na trzy tematy, ale tylko przy udziale półtora rozmówcy.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 634
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #474 dnia: 23.12.2020, 23:32 »
Cytat: Syborg
...skuteczniej byś łowił ośmiometrowym szklanym batem czy wymuskanym węglowym cudem za sporą kasę...

Ważne, żeby bat był chiński, bo wtedy się dzieje! :)

https://www.facebook.com/249664995635849/videos/1110767349362046/

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 439
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #475 dnia: 23.12.2020, 23:38 »
Cytat: FanFeeder
Więc ja nie rozumiem, czemu inwestuje się w spining a nie to co wiąże się z najbardziej dostępnymi formami wędkowania.

Może nie chodzi tylko o dostępność. Jak patrzę na to, jak łowią młodzi (umownie), to jednak ten spinning jest cholernie popularny. Ok, na komercjach wygląda to inaczej, ale nad rzekami u młodych po prostu modny jest spin. I właśnie ci kolesie, którzy ładują kasę w motorówki, echosondy, różne szpeje, wydają też sporo na wędki. No i cała ta moda na street fishing - to spinning. Znajomy z poprzedniej roboty - wyłącznie spin, ma coś ze 20 kijków. Drugi, młodziak, dopiero się wkręcał, ale też masę kasy wydawał. To oczywiście nie są twarde dane, tylko zupełnie jednostkowe obserwacje, ale coś do myślenia dają. I też jak się przejdę nad Wisłą i popatrzę na co łowią grunciarze i w jakim są wieku, to różnica jest. I szczerze, to częściej bazar niż Jaxon, o Flagmanie nie mówiąc. W tych Jaxonach czy Kongerach mają marketingowców i nie zakładałbym z góry, że to tumany, co nie widzą potęgi feedera. Widocznie sprofilowali sobie klienta i uznali, że spiningista da im lepiej zarobić na wyższej klasy sprzęcie. Zwłaszcza taki zapaleniec, co targa niedobitki drapieżników z jakichś chaszczy. Do tego chyba wcale nie jest tak łatwo mieć w ofercie do każdej metody połowu solidną, średnią półkę.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 234
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #476 dnia: 23.12.2020, 23:55 »
Co do batów na ali w komplecie chinczyk dorzuca kapok do bata.


Maciek

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #477 dnia: 24.12.2020, 00:04 »
Cytat: Syborg
...skuteczniej byś łowił ośmiometrowym szklanym batem czy wymuskanym węglowym cudem za sporą kasę...

Ważne, żeby bat był chiński, bo wtedy się dzieje! :)

https://www.facebook.com/249664995635849/videos/1110767349362046/
Chińskie baty są fajne, co się czepiacie :D Ale gdzie im tam do tych Jaxon-owych. :D :D ;D

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #478 dnia: 24.12.2020, 08:30 »
Maciek, Modusowi chodziło o coś innego. Po prostu droższy sprzęt jest wygodniejszy, lżejszy, dokładniej wykonany, ma lepszą akcję, więc da więcej ryb lub ułatwi ich hol. Nie oznacza to, że nie liczą się umiejętności, ale że ktoś, kto dobrze sobie radzi tanim sprzętem, o wiele lepiej miałby mając sprzęt droższy. I to jest fakt :)

Według mnie wielu, jak nie większość, co zabiera cały połów, nie chce inwestować w wędki czy sprzęt, bo wtedy karta im się nie zwróci. Oni od zawsze łowili tak, aby 'wyjść na swoje' i dla nich wizja drogiego sprzętu jest nie do przyjęcia. Ktoś kto wypuszcza ryby, ma za to chęć i motywację aby coś zmienić, bo mu to pomoże w wynikach i da też frajdę. Więc dla tych dwóch grup wędkarzy priorytety są inne. Są też wędkarze, co mają dużo kasy, ale i tak zabierają, bo takie mają nawyki. Dla takich często ważne jest chwalenie się połowem, co wcale nie jest potrzebne tym którym karta musi się zwrócić. Ci często wolą być w cieniu, aby ich nikt 'nie namierzył'. To oni oszukją w rejestrach połowowych, aby w PZW ktoś czasem nie dowiedział się, gdzie jest tyle ryb :)

Teraz w Polsce te dwie grupy cechuje duża zmienność. Tych, którym karta musi się zwrócić, ubywa, zaś tych co wypuszczają jest coraz więcej. Dlatego coraz więcej wędkarzy w Polsce będzie inwestować w lepszy sprzęt. U nas na forum większość ewoluuje sprzętowo, i jak dla mnie jest to normalne. Każdy z moich znajomych tak ma w UK, każdy.
Lucjan

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #479 dnia: 24.12.2020, 10:14 »
Po prostu droższy sprzęt jest wygodniejszy, lżejszy, dokładniej wykonany, ma lepszą akcję, więc da więcej ryb lub ułatwi ich hol.

Powinno być - "Sprzęt który jest wygodniejszy, lżejszy, dokładniej wykonany, ma lepszą akcję, więc da więcej ryb lub ułatwi ich hol jest również w olbrzymiej większości przypadków droższy". I z tym nikt rozsądny się nie kłóci.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.