Autor Wątek: Gdzie planujecie wybrać się na ryby?  (Przeczytany 6868 razy)

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Gdzie planujecie wybrać się na ryby?
« Odpowiedź #15 dnia: 19.03.2015, 19:31 »
Michał,pelletu moczyć nie musisz. A lin i karaś trzyma sie brzegu szczególnie tam gdzie są rośliny,pałka lub trzciny. Jak nie musisz rzucać daleko to łap przy brzegu. Próbuj szukać ryb tak jak to uczynił Vis,szukał,szukał i znalazł.
Szukać rybki będę na pewno,zastanawiam się nad tym czy łowienie w czystej wodzie przy brzegu ryby płoszyć nie będzie ;)
W sumie masz racje lin bez względu na to czy woda jest czysta czy nie będzie stał przy brzegu,zostaje kwestia w której części zbiornika no i mojego zachowania,aby go nie płoszyć a czy sam pellet i kukurydza wystarczy jako zanęta ? Ew kulka lub dwie sypkiej ?
Pozdrawiam
Michał ;)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gdzie planujecie wybrać się na ryby?
« Odpowiedź #16 dnia: 19.03.2015, 19:42 »
Kontynuując wątek pt. "Gdzie planujecie wybrać się na ryby?" ;) napiszę, że ja póki co taktyki nie zmieniam. Małe jeziorko schowane w zagłębieniu i otoczone drzewami pozwoli mi należycie odpocząć i ochroni przed wiatrem, który jest ostatnio dość silny.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Odp: Gdzie planujecie wybrać się na ryby
« Odpowiedź #17 dnia: 19.03.2015, 19:45 »
Michał,pelletu moczyć nie musisz. A lin i karaś trzyma sie brzegu szczególnie tam gdzie są rośliny,pałka lub trzciny. Jak nie musisz rzucać daleko to łap przy brzegu. Próbuj szukać ryb tak jak to uczynił Vis,szukał,szukał i znalazł.
Szukać rybki będę na pewno,zastanawiam się nad tym czy łowienie w czystej wodzie przy brzegu ryby płoszyć nie będzie ;)
W sumie masz racje lin bez względu na to czy woda jest czysta czy nie będzie stał przy brzegu,zostaje kwestia w której części zbiornika no i mojego zachowania,aby go nie płoszyć a czy sam pellet i kukurydza wystarczy jako zanęta ? Ew kulka lub dwie sypkiej ?
Ja ostatnie trzy sesje (poniedziałek,środa i dziś) szukałem ryby wszędzie ,i niestety :'( nie znalazłem jej nigdzie ani przy brzegu ani daleko.Do wody szło wszystko: pellet,pinki, czerwony,kaster i zanęta (Bait-Tech,Dynamite).Najlepszy wynik sesji to cztery płoteczki.Czysta woda i zimne noce strasznie rybki zniechęcają do żerowania.Jedyne co mnie pociesza to że inni wędkarze mieli takie same wyniki co ja czyli bardzo słabe :(
Maciek

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Gdzie planujecie wybrać się na ryby?
« Odpowiedź #18 dnia: 19.03.2015, 19:53 »
Cóż jutro się okaże wszystko!! :)
Pozdrawiam
Michał ;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 222
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gdzie planujecie wybrać się na ryby?
« Odpowiedź #19 dnia: 20.03.2015, 21:09 »
Zalamanie pogody zalamaniem ja i tak wyekwipowalem sie i rano atakuje posiedziec
 w glebi cos czuje ze bedzie na zero przez te duze przymroski ale poobcowanie z przyroda rzecz bezcenna po ciezkim tygodniu pracy
Maciek

Offline KrzysztofR

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Naturalne leki
  • Lokalizacja: Odolanów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gdzie planujecie wybrać się na ryby?
« Odpowiedź #20 dnia: 21.03.2015, 22:01 »
No panowie w maju jadę na ryby do Szkocji ,siostry maż mnie zaprosił zobaczymy co i jak u nich z wędkowaniem ,przy okazji odwiedzę chrześniaczkę w Irlandii i też połowię zdam relacje

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gdzie planujecie wybrać się na ryby?
« Odpowiedź #21 dnia: 21.03.2015, 22:33 »
No panowie w maju jadę na ryby do Szkocji ,siostry maż mnie zaprosił zobaczymy co i jak u nich z wędkowaniem ,przy okazji odwiedzę chrześniaczkę w Irlandii i też połowię zdam relacje
No to ciekawy wypad. Ja też mam kolegę w Glasgow, ale coś tam chyba kiepsko z miejscem do łowienia, bo mówi, że musiał kupić morską wędkę i chodzi łowić makrele. A był zapalonym wędkarzem, więc chyba w tym rejonie musi nie być żadnych wód, żeby połowić na spławik czy też z gruntu.
Pozdrawiam
Mateusz