Autor Wątek: Łowisko "Przystanek Stawy Grębów" koło Sandomierza  (Przeczytany 14871 razy)

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko "Przystanek Stawy Grębów" koło Sandomierza
« Odpowiedź #45 dnia: 14.05.2021, 20:57 »
Był ktoś ostatnio na Grębowie? jak sytuacja z braniami
Paweł

Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 81
  • Lokalizacja: Rzeszów
Odp: Łowisko "Przystanek Stawy Grębów" koło Sandomierza
« Odpowiedź #46 dnia: 15.05.2021, 19:39 »
Ja byłem z kolegą 3 tygodnie temu, niedługo po otwarciu pocovidowym. Woda była jeszcze chłodna, wysokie ciśnienie i niewielka presja, więc fajnie się pobawiliśmy feederami. Padło łącznie ok. 30 ryb - w większości karpie z przedziału 4-6 kg, 3 czy 4 piękne karasie, kilka bardzo ładnych leszków i ze dwa średnie jesiotry. Ryby nie jakieś duże, ale pełne ognia i taki 4-5 kilowy karpik dawał masę frajdy. Nawet lechorki podejmowały walkę zamiast spływać do brzegu jak szmaty. Ryby brały i na 60-70 metrach i na 30-40 z podobną częstotliwością, może z niewielką przewagą dłuższej linii.

Ale skoro znasz to łowisko, to wiesz, że nie ma się co przywiązywać do wyników z innego dnia. Tam czasem idzie naprawdę fajnie połowić ale jednak częściej jest trudno o większą ilość brań i nawet 2-3 ryby przez cały dzień są przedmiotem zazdrości wędkarzy na sąsiednich stanowiskach. Blanku na Grębowie nie zaliczyłem nigdy ale są takie dni, że nawet podkarpaccy celebryci youtubowi wracają o kiju i bez kolejnego filmu.
Z moich obserwacji wynika, że duży wpływ na wynik ma ciśnienie, jak jest wysokie i stabilne, to zawsze mam wyniki. A jak jest inaczej to różnie, raz całkiem znośnie a raz walka wszelkimi sztuczkami o jakąkolwiek rybę. Ale ja nie jestem jakimś specem od tej wody. Zresztą ogólnie nie czuję się specem, więc nie traktuj tego jako prawdy objawionej ;-)

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko "Przystanek Stawy Grębów" koło Sandomierza
« Odpowiedź #47 dnia: 15.05.2021, 19:59 »
Krisss na jakich miejscach siedzieliście ? Dzwoniłem wczoraj z nadzieją że może będzie jakieś miejsce wolne ale wszystko zajęte. Mieszkam nieopodal Ostrowca Świętokrzyskiego wiec zamiast na Grębów pojechałem w drugą stronę na łowisko Wielgie nieopodal Lipska. Bardzo ładnie połowiłem ale rybki małe max 4 kg ale miałem dwa dublety i na osłodę dwa małe jesiotry.
Paweł

Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 81
  • Lokalizacja: Rzeszów
Odp: Łowisko "Przystanek Stawy Grębów" koło Sandomierza
« Odpowiedź #48 dnia: 15.05.2021, 21:33 »
Siedzieliśmy na 17 i 18.

Napisz coś więcej o tym Lipsku.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko "Przystanek Stawy Grębów" koło Sandomierza
« Odpowiedź #49 dnia: 16.05.2021, 04:21 »
W rejonach iłży i Lipska są fajne dwa łowiska jedno to wspomniane wcześniej łowisko Wielgie https://www.google.com/search?q=%C5%82owisko+wielgie&oq=%C5%82owisko+wiel&aqs=chrome.0.69i59j69i57j69i65l2j69i61.4586j0j7&client=ms-android-xiaomi-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8# Jest to wydzielony staw na terenie gospodarstwa rybackiego, staw jest płytki max 2 metry wielkości max dwa hektary. Rybki jakie łowiłem jak tam byłem to karpiki max 4 kg, karasie i małe jesiotrki w lato woda tam zakwita polecam siedzieć na grobli miejsca 15-25. Cena za wędkowanie 30 zł obowiązkowa mata i podbierak

Drogim łowiskiem jakie odwiedzam często nieopodal iłży jest łowisko Wodne Eldorado https://www.google.com/search?q=%C5%82owisko+wodne+eldorado&client=ms-android-xiaomi-rev1&sxsrf=ALeKk02IuYnduJNs8wkUCsZ2XcGNSCQqiA%3A1621131006493&ei=_n6gYJrLHYukUv_epZAM&gs_ssp=eJzj4tZP1zcsyTI2LE-yNGC0UjWoMDE3tDBLMzdPNDYxNzc3NbQyqDC3NE01TzEyMkq1TDY1T0n0Ej_alF-eWZydr1Cen5KXqpCak5JflJiSDwA7iheD&oq=%C5%82owisko+wodne+&gs_lcp=ChNtb2JpbGUtZ3dzLXdpei1zZXJwEAEYADILCC4QxwEQrwEQkwIyCAguEMcBEK8BMggILhDHARCvATIICCEQoAEQiwM6BAgAEEc6BAgjECc6AggAOggIABAWEAoQHjoICAAQzQIQiwM6BAgAEEM6AgguOgYIABAWEB46DQguEMcBEK8BEA0QkwI6CgguEMcBEK8BEA06BwghEAoQoAE6CgghEAoQoAEQiwNQsKgTWM-9E2CLxxNoAXABeACAAcMBiAHfD5IBBDAuMTOYAQCgAQHIAQe4AQPAAQE&sclient=mobile-gws-wiz-serp
Małe łowisko ale z pięknymi i silnymi karpiami jest to prywatny dom z zadbanym  stawem. Trawa wykoszona, ławeczki, zejścia do wody porobione. Polecam w lato łowić nieopodal wyspy cena za wędkowanie 30 zł dwie wędki obowiązkowa mata i podbierak
Paweł

Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 81
  • Lokalizacja: Rzeszów
Odp: Łowisko "Przystanek Stawy Grębów" koło Sandomierza
« Odpowiedź #50 dnia: 16.05.2021, 11:35 »
Dziękuję. Wyglądają na fajne miejscówki.
Szukam czegoś w okolicach Ostrowca (połowa drogi z Rzeszowa do Warszawy), gdzie można zarezerwować stanowiska. Nie musi być wielkich ryb, wręcz nawet lepiej jak jest coś "feederowego" czyli niewielkie karpie i słusznej wielkości cała reszta (leszki, karasie, jazie itd.). Wielkość wody nie ma znaczenia. Gdybyś mógł polecić coś w swojej okolicy, to będę wdzięczny za jakieś namiar na PW. Z góry serdeczne dzięki.