Autor Wątek: Melasa  (Przeczytany 15169 razy)

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Melasa
« Odpowiedź #45 dnia: 17.08.2023, 21:39 »
Spoko, teraz czekam na raport z leszczami ;) Tylko żebyś nie kupował melasy w sklepie wędkarskim, tylko melasa dla bydła, 5L poniżej 30 zł. Odpowiednio przechowywana wytrzyma kilka lat, ja taki baniak zużywam w dwa, trzy sezony. Gęsta jak diabli, te wędkarskie to często jakieś rzadkie popłuczyny nie prawdziwa melasa.

Edit: Jednak aktualna cena takiej melasy to już ponad 45zł ???
Artur

Offline Ashaki Takado

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 234
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Melasa
« Odpowiedź #46 dnia: 18.08.2023, 10:37 »
Ile tej melasy zapodać, 2 łyżeczki czy 100 ml? ;)

Możesz też próbować takie proporcje:

Zanęta niezbyt słodka smużąca - 1 nakrętka od baniaka jednolitrowego / pewnie około 10g/ melasy na litr suchej zanęty - przetrzeć wszystko 2x przez sito 2 lub 3 mm.
Zanęta słodka na leszcze - 2 korki melasy na litr suchej zanęty - przetrzeć wszystko 2x przez sito 2 lub 3 mm.

Ja osobiście używam czasem 3 korków ale to już wyłącznie na łowisku jeżeli sytuacja tego wymaga.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Melasa
« Odpowiedź #47 dnia: 18.08.2023, 10:42 »
To nie apteka. Ja część sypką mieszanki rozrabiam w wodzie po namaczaniu pelletu. Dodaję do niej melasy na oko, rozrabiam spieniaczem do mleka z Ikei (całe 5 zł kosztuje) i jazda. Czy tam się poleją do tej wody 2 czy 4 nakrętki to niewiele zmieni.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Melasa
« Odpowiedź #48 dnia: 18.08.2023, 11:06 »
Spróbowałem sposobu Ciechańskiego czyli dodawania do suchej zanęty i już nie namaczam melasą rozcieńczoną z wodą. Wlewam na oko bo zanęty używam jako lepidła do ziaren.

Offline Ashaki Takado

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 234
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Melasa
« Odpowiedź #49 dnia: 20.08.2023, 12:18 »
To nie apteka. Ja część sypką mieszanki rozrabiam w wodzie po namaczaniu pelletu. Dodaję do niej melasy na oko, rozrabiam spieniaczem do mleka z Ikei (całe 5 zł kosztuje) i jazda. Czy tam się poleją do tej wody 2 czy 4 nakrętki to niewiele zmieni.

 
No właśnie trochę apteki musi być 😉 jak do mieszanki na płocie dodasz na oko i przesadzisz to o pracy zanęty można zapomnieć.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Melasa
« Odpowiedź #50 dnia: 20.08.2023, 12:31 »
Oj tam, oj tam :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Melasa
« Odpowiedź #51 dnia: 20.08.2023, 12:54 »
Spoko, teraz czekam na raport z leszczami ;) Tylko żebyś nie kupował melasy w sklepie wędkarskim, tylko melasa dla bydła, 5L poniżej 30 zł. Odpowiednio przechowywana wytrzyma kilka lat, ja taki baniak zużywam w dwa, trzy sezony. Gęsta jak diabli, te wędkarskie to często jakieś rzadkie popłuczyny nie prawdziwa melasa.

Edit: Jednak aktualna cena takiej melasy to już ponad 45zł ???
Nie jest aż tak źle, ostatnio kupiłem tutaj:

https://allegro.pl/oferta/melasa-wedkarska-dodatek-do-zanet-zaneta-5l-6kg-10463867099

W środę po przyjeździe nad morze, rozrobiłem dużą michę zanęty z rozwodnioną melasą, a że ryby miały inne plany na wakacje, to towaru starczyło do końca mojego pobytu. Przez 4 doby miska stała schowana pod autem i wcale nie straciła na świeżości. Nie wiem czy to zasługa właściwości konserwujących melasy, czy może przez to że niczym nie nakrywałem zanęty. W każdym razie stosowanie tego dodatku, w określonych sytuacjach niesie wiele korzyści.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 506
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Melasa
« Odpowiedź #52 dnia: 13.04.2024, 12:26 »
Pany, w obecnej porze roku dodajecie do mieszanki zanętowej melasy podczas łowienia na feeder na rzece czy jeszcze jest za chłodno na dodatek melasy?
Marcin

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 803
  • Reputacja: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Melasa
« Odpowiedź #53 dnia: 13.04.2024, 13:19 »
Pany, w obecnej porze roku dodajecie do mieszanki zanętowej melasy podczas łowienia na feeder na rzece czy jeszcze jest za chłodno na dodatek melasy?

Melasy w wędkowaniu nigdy za wiele :P. Ja nawet zimą dodaje przy łowieniu płoci. Ona nigdy nie zaszkodzi a troszkę doklei, przyciemni mieszankę i przy wymywaniu zanęty z koszyka powoduje obłok lub smugę.
- Arek -

Offline szuwary fishing

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Melasa
« Odpowiedź #54 dnia: 14.04.2024, 21:35 »
Pany, w obecnej porze roku dodajecie do mieszanki zanętowej melasy podczas łowienia na feeder na rzece czy jeszcze jest za chłodno na dodatek melasy?

Melasy w wędkowaniu nigdy za wiele :P. Ja nawet zimą dodaje przy łowieniu płoci. Ona nigdy nie zaszkodzi a troszkę doklei, przyciemni mieszankę i przy wymywaniu zanęty z koszyka powoduje obłok lub smugę.

ja już 2 tygodnie temu fajnie połowiłem leszczy w Odrze - zanęta Lorpio plus melasa - a jeszcze przed tarłem były ;D wiadomo, że to jeszcze nie jest żerowanie jak w sierpniu, czy na jesieni ale myślę, że śmiało już teraz można ją stosować

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 506
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Melasa
« Odpowiedź #55 dnia: 14.04.2024, 21:57 »
Dzięki panowie :beer:
Marcin