Autor Wątek: Megalodon - co sądzicie?  (Przeczytany 3394 razy)

grzesiek76

  • Gość
Megalodon - co sądzicie?
« dnia: 15.06.2015, 17:41 »
Około rok temu Discovery zrealizowało materiał o Megalodonie. Łatwo się było domyśleć że to nie dokument...Bardziej paradokument... spotkałem się też z fajnym określeniem docufiction.
Jednak czy wszystkie poszlaki dotyczące współczesnego istnienia megalodona są fałszywe?
Wklejam kilka filmików. Obejrzyjcie i oceńcie.
Na pierwszym filmiku, to oczywiście klatka na kraby. Myślę że najmniejsze mają około metra. Widziałem też takie dwumetrowe.


Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 533
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Megalodon - co sądzicie?
« Odpowiedź #1 dnia: 15.06.2015, 17:48 »
Niedawno tłumaczyłem film o megalodonie, który wypłynął z roztapiającego się lodowca i polował na przelatujące na pułapie rejsowym Boeingi. Na szczęście dzielni amerykańscy inżynierowie skonstruowali mecha-rekina, który pokonał tę niecną bestię.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Megalodon - co sądzicie?
« Odpowiedź #2 dnia: 15.06.2015, 18:28 »
Sądzę że wszystko jest możliwe w końcu ile wód jeszcze nie jest zbadanych. A tym bardziej ile razy po jakiej kolwiek powodzi, tsunami itd odnajdywanie były różne dziwne stworzenia morskie.

Offline Loktok

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Megalodon - co sądzicie?
« Odpowiedź #3 dnia: 15.06.2015, 18:36 »
Ja myślę, że oceany to jeszcze sporo tajemnic kryją. Czy żyje tam wielki rekin?? jeśli żyje to niech się dalej chowa przed nami.

Skoro w lasach tropikalnych ciągle odkrywane są nowe gatunki, to może w tym ogromie jakim są oceany kryją się takie bestie. Są np. kałamarnice olbrzymie, o których wiemy tylko dlatego że znaleziono ich zwłoki, nie zarejestrowano jeszcze osobników w ich naturalnym środowisku.
Pozdrawiam Michał

grzesiek76

  • Gość
Odp: Megalodon - co sądzicie?
« Odpowiedź #4 dnia: 15.06.2015, 23:12 »
Prawda. Po każdym tsunami odnajdywane są nowe gatunki. Gdzieś czytałem że średnio od 20 do 100...nawet 20 to bardzo dużo.
Oceany z całą pewnością kryją jeszcze mnóstwo tajemnic. To bardzo słabo poznane środowisko. Generalnie często można spotkać się ze stwierdzeniem, że lepiej znamy powierzchnię księżyca, niż głębiny oceanów. Przyjmuje się że dotychczas poznaliśmy je na poziomie zaledwie około 5%.
Moim zdaniem bardzo ciekawe jest rejon Indonezji. Bardzo egzotyczny i ogromnie urozmaicony. Tamtejsze głębiny nadal są w zasadzie nie zbadane.

Kałamarnica olbrzymia to świetny przykład. Sam jeszcze pamiętam że ich istnienie kiedyś było traktowane z dużym przymrużeniem oka. Ot, zwykła marynarska legenda..
Żywa kałamarnica olbrzymia została już sfilmowana w środowisku wodnym. Widziałem ten materiał. To miało miejsce myślę że około 10 lat temu, w okolicach Antarktydy.

Latimeria to kolejny świetny przykład.

Zresztą można sobie tylko wyobrazić jakie cuda kryją się jeszcze w wodzie, jeżeli na lądzie nadal spotykają nas ogromne niespodzianki. Choćby goryle górskie z Kongo odkryte bodaj 30 lat temu. Podobnie słonie leśne...A przecież to liczne populacje dużych zwierząt.


Nie chcę oceniać autentyczności tych materiałów filmowych z internetu. Chociaż jeżeli nawet co 20ty jest prawdziwy... Moim zdaniem współczesne istnienie megalodona jest prawdopodobne. Tym bardziej że przekazy o nich pojawiały się już kilkadziesiąt lat temu. Miałem okazję czytać o tym w kilku starych książkach. Z pewnością nie jest to nowy temat...

A propos tego pierwszego filmiku. Myślę że jest wiarygodny. Poprosiłem również kolegę aby go ocenił. Zrobił na nim wrażenie, a co ciekawsze kolega stwierdził że na jego oko to prędzej gigantyczny rekin polarny niż megalodon... Przyznałem mu rację.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Megalodon - co sądzicie?
« Odpowiedź #5 dnia: 16.06.2015, 09:29 »
Ja myślę, że coś tak ciekawego, a przy okazji większego się jeszcze odnajdzie. ;) Ale w "potwora z Loch Ness" i Megalodona - żyjącego współcześnie - raczej nie wierzę. A filmiki i zdjęcia ... teraz na komie da się zrobić wszystko. :)
;)

grzesiek76

  • Gość
Odp: Megalodon - co sądzicie?
« Odpowiedź #6 dnia: 16.06.2015, 09:45 »
Znalazłem jeszcze inną ciekawą informację: W 1918r doświadczeni rybacy z australijskiego miasteczka Port- Stevens, przez okres kilku dni odmawiali wyjścia w morze w okolice wyspy Broughton. Powodem był napotkanie tam olbrzymiego rekina który według oceny jednych miał około 13m, a w relacjach innych rybaków nawet około 19m..
Był to sezon połowu langust. Zawieszenie pracy wiązało się z utratą dużego zarobku.
Podobnych informacji z całą pewnością można znaleźć znacznie więcej...

grzesiek76

  • Gość
Odp: Megalodon - co sądzicie?
« Odpowiedź #7 dnia: 22.06.2015, 22:53 »
Wprawdzie to "tylko" żarłacz biały, ale wyjątkowo duża bestia.
Materiał z całą pewnością jest autentyczny.
http://www.mnn.com/earth-matters/animals/blogs/massive-great-white-shark-deep-blue-may-be-largest-ever-filmed

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Megalodon - co sądzicie?
« Odpowiedź #8 dnia: 22.06.2015, 23:12 »
Widać, że to wielki gruby żarłacz.
Pozdrawiam
Mateusz