Autor Wątek: Łososik jurajski...  (Przeczytany 7101 razy)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #15 dnia: 31.05.2021, 23:58 »
I na koniec zagadka. Czym w składzie różni się jajko od kury z hodowli klatkowej, od jajka kury z wolnego wybiegu.
Oczywiście uprzedzam z góry pytania o zawartość antybiotyków, lub jakichkolwiek substancji aktywnych, bądź nieaktywnych z leków w składzie. Zgodnie z przepisami wynosi ona zero.
Aby utrudnić troszkę zagadkę natychmiast potwierdzę, że ze względu na cenę jajka kur z wolnego wybiegu mają więcej karotenu z marchewki. Różnica w cenie sugeruję opłacalność takiego żywienia.

Serio pytam. Przewiduję nagrodę dla pierwszej poprawnej odpowiedzi.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Marcin

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #16 dnia: 01.06.2021, 00:30 »
Karoten to chyba z kukurydzy jest. Marchewka będzie za droga do żywienia kur. Tak mi się coś przypomina.

Jajko różni się symbolem na skorupce. Wartości odżywcze takie same, trochę lepsze w smaku.

Offline wkz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #17 dnia: 01.06.2021, 07:13 »
Kapitał zakładowy nie ma nic do rzeczy, spółka może mieć go 5000 a obracać setkami milionów.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #18 dnia: 01.06.2021, 07:43 »


Karoten to chyba z kukurydzy jest. Marchewka będzie za droga do żywienia kur. Tak mi się coś przypomina.

Jajko różni się symbolem na skorupce. Wartości odżywcze takie same, trochę lepsze w smaku.

Karoten (z angielskiego carrot - marchewka) znaleziony został w marchewce.
Przy cenie za jajko w przedziale 1-1,5zł od swojskich wiejskich kurek marchewka w diecie musi być, aby klient nie widział bladego żółtka, tylko ładne pomarańczowe.
Blisko byłeś.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #19 dnia: 01.06.2021, 08:46 »
Akurat wiem co to jest. Od lat robię analizy żywności, min karotenoidów. Nazwa pochodzi łaciny.

W jajkach są inne karotenoidy z tego co pamiętam ale to zadanie dla chętnych których to interesuje. Sam karoten jest bardzo nietrwały i rozłoży się zanim kura zdąży zjeść pasze.

Chodziło mi o to że dodaje się kukurydzę do paszy bo marchewka jest zbyt droga do żywienia przemysłowego. Pewnie są też gotowe preparaty zamiast kukurydzy. Swojskie to co innego bo nikt nie liczy opłacalności.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #20 dnia: 01.06.2021, 09:40 »
Beta karoten jest naturalnym prekursorem witaminy A, a także znaczącym jej źródłem w naszej diecie. Spośród przeciwutleniaczy zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ nawet nieprzekształcony w witaminę A chroni przed niekorzystnym wpływem wolnych rodników. Beta karoten, szczególnie obficie występuje w korzeniu marchwi. Od marchwi pochodzi zresztą łacińska nazwa karotenu – „Daucus Carota”.

Tu małe sprostowanie. Beta karoten u osób palących papierosy zwiększa, zamiast zmniejszać, ryzyko wystąpienia raka płuc.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Marcin

Offline Johnny88

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #21 dnia: 01.06.2021, 10:32 »
Dzien dobry wszystkim

Odpowiadając na pytanie kolegi odnosnie jajek z wolnego wybiegu a klatkowego. Sam sposób trzymania zwierząt raczej nie będzie miał kolosalnego wpływu na wartość produktu końcowego, jeśli zwierzęta niezalezni od sposobu chowu są tak samo karmione czy traktowane substancjami chemicznymi. W tym.przykładzie roznica bedzie subtelna lub nijaka. Na większych fermach wolny wybieg to i tak kpina. Odnosząc się jeszcze do tematu wody to akurat słyszałem z pierwszej ręki jak w wielkich fabrykach czasem rozlewana jest woda i nie zgadzam się z tym ze zawsze z fabryki wychodzi lepsza, chociaż mozliwe ze bardzo często tak jest bo raczej wątpię ze jaka malutka firma bedzie w stanie zaopatrzyć się w odpowiednio technologie wydobywania i uzdatniania wody pitnej, także częściowo masz zapewne racje. Na koniec dodam tylko ze w marketingu nie pracuje lecz, w telekomunikacja przy budowie sieci swiatlowodwlowych. Dziekuje wszystkim za udział w dyskusji i z wypowiedzi natomiast jeśli nikt nie posiada żadnych informacji na temat jakość tego łososia jurajskiego to ja się wyłączam z dalszej dyskusji i zachęcam na przyszłość do merytorycznej dyskusji opartej na konkretnych argumentach obojętnie w jakim temacie. Pozdrawian serdecznie

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #22 dnia: 01.06.2021, 16:18 »

Karoten (z angielskiego carrot - marchewka) znaleziony został w marchewce.
Przy cenie za jajko w przedziale 1-1,5zł od swojskich wiejskich kurek marchewka w diecie musi być, aby klient nie widział bladego żółtka, tylko ładne pomarańczowe.
Blisko byłeś.



Identyczna sytuacja z "pstrągiem łososiowym" z Lidla. Klient wymaga, to klient ma taki kolor jaki mu się podoba. Widzę, że na forum pojawiają się coraz to bardziej wymyślne sposoby na marketing produktu :)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #23 dnia: 01.06.2021, 16:20 »
Beta karoten, szczególnie obficie występuje w korzeniu marchwi. Od marchwi pochodzi zresztą łacińska nazwa karotenu – „Daucus Carota”.

Karoten jest bardzo nietrwały i tyle może być w świeżej marchwi. Kiedy poleży mało co zostanie. Są jeszcze inne przeciwutleniacze w marchwi i jeśli ktoś lubi nie zaszkodzi.

Offline Johnny88

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #24 dnia: 01.06.2021, 17:30 »
Czesc Selektor. Sorry ale właśnie takie de.bilne wypowiedzi jak Twoje irytują na maxa i to nie tylko tutaj tylko na wszelkich forach, gdzie najwięcej wymądrzają się ludzie majacy g***o do powiedzenia, i nic kompletnie nie wnoszą merytorycznego do wątku, bo kwestia pstrąga łososiowego jest chyba kazdemu znana jednak nie jest to żaden argument w tej dyskusji. Ale takie osoby ogladaja duzo Jutuba, TVNu i innych śmieci i jedyne co wiedza to, gdzie i jaka teoria spiskowa się kryje, podczas gdy czlowiek szukał zwyczajnie rzetelnych informacji. Pozdrawiam wszystkich raz jeszcze i wszystkiego dobrego do usłyszenia moze w przyszlosci jeszcze.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #25 dnia: 01.06.2021, 17:57 »
A mnie irytują specjaliści pracujący przy budowie sieci światłowodowych w Niemczech, którzy specjalnie po to logują się na forum wędkarskim, aby uświadamiać innych odnośnie łososia jurajskiego...w temacie nie mającym nic wspólnego z wędkarstwem ;D :facepalm: Aha jeszcze jedno. Skoro twierdzisz, że wpakowali w biznes 50.000.000 PLN, to niech przyjmą na klatę to, że nie każdy potrafi dostrzec różnicę w smaku pomiędzy ich produktem, a tymi innymi, bo ja jadłem ich produkt. Podobnie twierdzi jeszcze kilka osób m.in. mój znajomy szef kuchni mający doświadczenie z restauracji z gwiazdką Michelin. I na koniec panie specjalisto od sieci światłowodowych z tego co pamiętam to kolega Katmay ma sporą wiedzę w tym temacie, bo zajmuje się hodowlą.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 628
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #26 dnia: 01.06.2021, 18:24 »
...podczas gdy czlowiek szukał zwyczajnie rzetelnych informacji...

Szanowny specjalista w zakresie budowy sieci światłowodowych nie znalazł "rzetelnych informacji" (dotyczących charakterystyki wiadomego mięsa w aspekcie zdrowotnym/odżywczym) na stronie firmy, która wynalazła i hoduje łososia jurajskiego? Przykra sprawa - trzeba ową firmę uświadomić, że potencjalni klienci (ze szczególnym uwzględnieniem specjalistów w zakresie budowy sieci światłowodowych) chcieliby poznać wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne i wiarygodne laboratorium o stosownym profilu.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #27 dnia: 01.06.2021, 19:55 »
Mnie osobiście ciekawi jaki interes ma w tym "człowiek światłowód". Walczy jak lew o dobre imię firmy o której gdzieś tam czytał.
Interes nie idzie tak jak powinien i wszystkie ręce na pokład?


Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #28 dnia: 01.06.2021, 20:32 »
Mnie osobiście ciekawi jaki interes ma w tym "człowiek światłowód". Walczy jak lew o dobre imię firmy o której gdzieś tam czytał.
Interes nie idzie tak jak powinien i wszystkie ręce na pokład?
No to chyba słabo płacą bo wypowiedzi raczej mało, delikatnie mówiąc, przekonujące

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Łososik jurajski...
« Odpowiedź #29 dnia: 01.06.2021, 20:41 »
Bardzo subtelnie to ująłeś :D