Autor Wątek: Ciepły kanał "Portki" w Koninie - zawody, proszę o rady  (Przeczytany 2045 razy)

Offline Szymek123

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 2
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Jako iż to mój pierwszy wątek na forum to proszę o wyrozumiałość, jeżeli przez moją niewiedzę znalazł by się w złej kategorii. ;)

W połowie września moje koło wędkarskie organizuje zawody wędkarskie na kanale "Portki", który odprowadza wodę z elektrowni w Koninie, w związku z tym że jestem jeszcze amatorem łowienia ryb to chciałbym już teraz znaleźć  odpowiedź na nurtujące mnie pytania.

Kanał jest w Gr. Gosławice dlatego przyjazd na łowienie samodzielne wiążę się z kosztami, wyznaczonymi przez Gr. Gosławice. Opis kanału:

Opis łowiska
rodzaj akwenu:   kanał
powierzchnia/szerokość:   25m
uciąg:   3-10g - (zależy od wiatru i pory roku koszyczek 40 gram przy 20-25 metrach bardzo się przesuwał i imitował brania ryb >:O)
głębokość:   3-4m
dno:   Dno piaszczyste, równe, z dużą ilością wielkich małży. Przy brzegu ostra skarpa, schodząca gwałtownie w dół.
linia brzegowa:   Linia brzegowa prosta z niewielkim łukiem.
brzeg:   Brzeg porośnięty roślinnością trawiastą i krzakami.
Gatunki ryb
ryby dominujące:   krąp, płoć, ukleja
ryby towarzyszące:   okoń, leszcz, jazgarz
ryby pojawiające się:   amur, karp, tilapia, lin, karaś
dominująca technika:   Zazwyczaj dominuje tyczka i łowienie metodą skróconego zestawu 9-11m od brzegu, choć są momenty, kiedy w kanale jest tak dużo uklei, że opłaca się łowić właśnie tą rybę.


W tamtym roku na zawodach łowiłem feederem z zestawem: koszyczek 40 gram z rurką, przyponem z haczykiem nr 8 oraz batem 6 m z zestawem o długości 5,5 metra i spławikiem 5 g z oliwką przy węźle łączącym żyłkę główną z przyponem, a także haczykiem nr 14 - 16.

Zająłem 3 miejsce w kategorii młodzieży z wynikiem 1.5 kilo, zaś 2 i 1 miejsce miały wyniki 2.2 kg i 2.4 kg

Pierwsze pytanie jakie przyszło mi na myśl dotyczyło sposobu sygnalizacji, ponieważ że względu na bardzo silny wiatr szczytówka feedera (dość twarda) nie wskazywała dokładnie brań. Czy mógłbym zastosować normalny samo wypinający się sygnalizator?

Kolejnym pytaniem dręczącym mnie jest to w jakiej proporcji przygotować zanętę, w tamtym roku zanętę Genlog Karp, lin, karaś  rozmieszałem 50 : 50 z gliną rzeczną i dodatkiem kleju na oko. Czy dodatek w postaci peletu 1 lub 2 mm byłby dobrym pomysłem, czy może jednak dodać corn cruch'a ;)?

Ze względu na głębokość łowiska 4-5 metrów odrzucam method feeder na rzecz klasycznego (mojego ulubionego) feedera :D. Co sądzicie o przyponie 50 cm z haczykiem 8 i dwoma ziarnkami kukurydzy bądź dżdżownicą?

Na karpia nie ma co liczyć (chyba) ponieważ, duża ilość karasia i płoci, wzdręgi dominuje nad nim.

Jeżeli moje wypociny byłyby ciężkie do zrozumienia to przepraszam. :beg:

Offline Szymek123

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 2
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Ciepły kanał "Portki" w Koninie - zawody, proszę o rady
« Odpowiedź #1 dnia: 06.09.2021, 22:27 »
Cały wątek do usunięcia

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Ciepły kanał "Portki" w Koninie - zawody, proszę o rady
« Odpowiedź #2 dnia: 06.09.2021, 22:37 »
Wszystko w porządku?
Jacek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ciepły kanał "Portki" w Koninie - zawody, proszę o rady
« Odpowiedź #3 dnia: 06.09.2021, 22:52 »
Naczytał się tyle że ma już dość ;)