Autor Wątek: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga  (Przeczytany 92894 razy)

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 856
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #390 dnia: 18.06.2021, 22:50 »
Chyba czar akwizytora prysł... i piłkarze postanowili wziąć sprawę we własne rece tzn. nogi :)
"...w środowy wieczór drużyna spotkała się we własnym gronie, by odbyć męska rozmowę i wyjaśnić sobie kilka rzeczy po porażce ze Słowacją. Kadrowicze dyskutowali kilka godzin. Sztab szkoleniowy nie uczestniczył w rozmowie, ale odbyła się ona za przyzwoleniem portugalskiego selekcjonera."
Odbiora opaske lewmu XD

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #391 dnia: 18.06.2021, 22:55 »
Piękno futbolu - pierwsza drużyna, która wygrało małe, narodowe Euro 2021 - Szkocja remisując z Anglią na Wembley :),
Po remisie z Anglią nikt im nic złego już nie powie :), a nawiasem mecz bardzo, bardzo dobry mimo braku goli.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 675
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #392 dnia: 19.06.2021, 08:53 »
Mi sie wydaje ze naszym pilkarza brakuje inteligencji boiskowej. To sa solidni rzemieslnicy, ale zeby zareagowac na sytuacje na boisku to juz nie potrafia. Brakuje w tej druzynie kogos kto pokierowal by kolegami na boisku, gdy zalozenia przedmeczowe w trakcie meczu zawioda. My czekamy bezradnie do przerwy walac glowa w sciane, bo nie potrafimy zareagowac na odpowiedz rywala na nasze zalozenia. W meczu ze slowacja nasi pomocnicy grali tak wysoko, ze byli sklejeni z obroncami rywala i oni nawet za bardzo nie musieli do nich wychodzic, bo my sami tak sie wysoko ustawialismy pod nich. Patrzac w druga strone to duda i hamsik hasali sobie w dystansie od naszych stoperow a ci do nich nie wychodzili co powodowalo ze mogli sie spokojnie rozpedac z atakami. Zlotowlosy chocby geniusza trenerskiego sciagnal to nic z tego nie wyjdzie. Nigdy tak we mnie wiara nie zgasla jak na tym euro.

Nie za bardzo rozumiem dlaczego uważasz, że zawiodło ustawienie. Mieliśmy wysokie posiadanie piłki i 17 strzałów, więc było porządnie, graliśmy za to w dziesięciu większość drugiej połowy. Ofensywne ustawienie i wysoki pressing to ryzyko kontry, i jest to oczywiste. O wiele łatwiej jest stracić bramkę.Przykładem tego jest Bayern i Leeds, które straciły bardzo dużo bramek, jednak osiągając świetne wyniki w lidze, strzelając dużo. My mamy problem ze zdobyciem bramek, jeśli jedynym snajperem jest Lewy, a pomocnicy nie mają wielkich dokonań bramkowych. Lewego wystarczy mocno pokryć i co wtedy? Uważam, żemecz ze Słowacją pokazał, ze idziemy w dobrym kierunku, jednak powinn to być około roku najlepiej dwóch przed imprezą. Więc szykujemy się na MŚ niestety.

Nie wiem czy sądzicie, że inny trener sprawiłby, że Jóźwiak z Bereszyńskim nie zostali by ograni przez Maka, a Szczęsny miałby lepszy refleks, jak Krychowiak 'boiskową świadomość'?

Dlaczego Brzęczek był kiepski? Moim zdaniem problemem było chociażby to, ze facet nie miał doświadczenia, i po wpadkach piłkarze kwestionowali jego umiejętności. Taki Lewy mając trenerów pokroju Kloppa czy Flicka, zapewne stawiał pod znakiem zapytania poczynania Brzęczka, i mu się nie dziwię. Sousa to inna klasa, więc i podejście zawodników jest inne. Zwłaszcza, że taktyka to wyzwanie. On ma autorytet, Brzęczek wg mnie go nie miał. Więc jak nie wychodziło, zawodnicy mieli pretensje.

Leeds United awansowało do Premiership i jako beniaminek skończyło rozgrywki na 9 miejscu, po drodze gromiąc takie potęgi jak Man City chociażby. Zawodnicy warci kilka milionów, zdali egzamin w wyższej klasie rozgrywkowej. Uważam, że obecna modna taktyka ofensywna  to coś dobrego dla naszych zawodników, których coraz więcej gra w lepszych ligach. Dlatego możemy zbudować coś, ale nie potrwa to 2 miesiące jakby niektórzy tego chcieli. Trzeba przebudować bardzo wiele po latach zaniedbań, nie przesadzajmy, ze to jest do zrobienia bardzo szybko.

Lewy ma problem, ponieważ dawniej często denerwował się na kolegów z drużyny, mial pretensje, dużo gestykulował, podobnie po faulach. Kilka lat temu to się zmieniło. Niestety znowu mu puszczają nerwy, i ja to rozumiem. Ciąży na nim spora presja. CO ciekawe sam piszesz, że brakowało kogoś kto by pokierował lepiej grą. Ale jak to ma zrobić Lewandowski? Zatańczyć kujawiaka, wysyłać polecenia za pomocą telepatii?

Moim zdaniem wypracowanie nowej taktyki trwa bardzo długo, i nie da się tego zrobić szybko. W lidze nowy trener ma zawodników non stop przy sobie, i w dwa tygodnie można sporo osiągnąć,  są mecz za meczem, gdzie się realizuje taktykę i ja poprawia. Kto z Was pamięta mecze, w których nie mieliśmy prawie w ogóle sytuacji strzeleckich, przez kilkadziesiąt minut? Do tego w lidze można szybko zawodników sprzedać i kupić takich jacy są potrzebni do danej taktyki, w drużynie narodowej to trudniejsze, zwłaszcza jak wypadają ze składu poszczególni gracze, w naszym przypadku chociażby Piątek czy Milik.

Dlatego największym błędem było oddanie sterów reprezentacji komuś takiemu jak Brzęczek, i winę ponosi za to Boniek. Potrzeba nam selekcjonera z autorytetem i pomysłem na grę, 'Wuja' go nie miał, i nie rozumiem na jakiej podstawie go w ogóle wzięto pod uwagę. A czy nas stać na droższych trenerów to już inna sprawa, i warto zapytać, czy PZPN nie powinien przeznaczyć na to większej kasy, zamiast oszczędzać, zwłaszcza gdy piłka nożna to tak ważny sport dla Polaków. Jeśli dać komuś z polskich trenerów szansę, to tylko takim co mają doświadczenie i sukcesy - jak Probierz chociażby. A nie gość co niczego nie osiągnął i jest zielony jak trawa w maju.

I nie uważam, ze Sousa to doskonały wybór, bardziej, że zasługujemy na gościa co zaproponuje fajną taktykę, co da nam możliwość powalczenia o coś więcej niż o awans do turniejów. Czas pokaże czy wybór był dobry. Wielu trenerów jak sir Alex Fergusson nie mieli sukcesów od razu ( w przypadku Manchesteru United) ale musieli je wypracować. Tu jest to samo, i nie wystarczą same nazwiska piłkarzy aby coś zbudować, zwłaszcza jak jesteśmy 'w lesie'.
Lucjan

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 856
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #393 dnia: 19.06.2021, 10:08 »
no i co ze bylo 17 strzalow jak tylko 3 celne :D Mielismy 3x wiekszy wspolczynnik XG my 1,64 a slowacy 0.49 i mimo to przegralismy. W pierwszej polowie chyba nie oddalismy celnego strzalu na bramke a lewy ani jednego przez caly mecz. Jesli ustawienie wylacza z gry naszego najlepszego pilkarza to to jest dobra taktyka czy nie ? Na "kierownicy" gral zielu i to on powinien reagowac jako zawodnik srodka pola. Co do brzeczka to mysle ze na pilkarzy mniejszego kalibru dal by rade niestety EGO naszych reprezentantow jest wyje....w kosmos i oni sie sluchac trenera wisly plock nie beda. Brzeczek chcial grac prosta pilke i to nie podobalo sie wielu ze mamy bardzo dobre pokolenie a nie gramy finezyjnie. Widzialem odprawe na łnp kiedys ze zgrupowaniem z nim to rada druzyny na czele z lewym bardzo go kwestionowala. Pomija kwestie powołan dowolan...

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #394 dnia: 19.06.2021, 10:32 »
Ja na szczęście dzisiaj będę na rybach, może obejrzę mecz w knajpie :).

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 422
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #395 dnia: 19.06.2021, 10:50 »
Wydaje mi się, że przeszacowujemy siłę ofensywną polskiej drużyny. Jeśli już obrońcy nie potrafią dostarczać piłki do przodu, to trochę tak, jakby głowa była urwana przy samej dupie. Zieliński gra w reprezentacji już ładnych kilka lat i to jest super zawodnik, ale nie miał jeszcze ani jednego meczu na takim poziomie, jaki ostatnio prezentuje w Napoli. Może za jakiś czas, jak rozwinie się Piątkowski, wyleczy Bielik, Jóźwiak wejdzie na poziom wyższy niż drużyna z samego ogona Championship, ta nowa nadzieja z rezerw Liverpoolu sprawdzi się w prawdziwej piłce i jeszcze jakieś talenty się objawią, to będziemy mogli rozgrywać, posiadać i dominować - pierwszy raz w historii polskiej piłki (pomijając kilka spotkań ekipy Górskiego). Ale wracając na ziemię, to trzeba niestety mieć twardą obronę i konkretne kontry, gdzie nasi artyści ataku będą się wykazywać.
Pamiętacie ekipę Urugwaju: Forlan, Suarez, Cavani - to była siła ofensywna. A mimo tego twardo bronili, nie bawili się w bezproduktywne klepanie w środku, tylko jak najszybciej dostarczali piłkę do swoich asów, a ci robili swoje.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 682
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #396 dnia: 19.06.2021, 15:48 »
Widzieli jak  węgierski obrońca potrafi się udawać Francuzom i strzelić bramkę?

Offline krzysztof4101997

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 12
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #397 dnia: 19.06.2021, 15:49 »
Ja oglądam kibiców :)

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 665
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #398 dnia: 19.06.2021, 22:59 »
Ależ mecz .
Obstawiałem 2:0 dla przeciwnika,a tu niespodzianka. Nie można tak było ze Słowacją ?
Brawo Polacy. Zwracam honor kadrze,bo jak widać jeśli chcą ,to potrafią.
Solidna piłka nożna była dziś zaprezentowana.
I wreszcie mieliśmy trochę szczęścia.

Online Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 281
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #399 dnia: 19.06.2021, 23:06 »
Mecz ze Słowacją oglądałem z żołnierzami słowackimi i mówiąc szczerze to trochę się wstydziłem, dzisiejszy mecz mi się podobał. :thumbup:
Tomek

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #400 dnia: 19.06.2021, 23:08 »
Ale Szczęsny i te jego wyjścia, to przyprawiają mnie o palpitacje serca.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline krzysztof4101997

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 12
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #401 dnia: 19.06.2021, 23:09 »
Niestety to jak nasi piłkarze się bronili gdy ich trochę przycisnęli to jeden wielki chaos. Gra w obronie za każdym razem na pograniczu faulu. Mieliśmy tylko szczęście i nic chyba więcej.
Widziałem wszystkie mecze i niestety to jest najgorsza gra mistrzostw.
To tylko moje zdanie, ale już boję się tych zachwytów w mediach.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 422
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #402 dnia: 19.06.2021, 23:11 »
I okazało się, że jakoś można bez machania rękami, Krychowiaka, za to z walką przez cały mecz. Jeszcze tylko Sousa zorientuje się, że lepiej jednak grać 4 obrońców, jak w 2 połowie (to samo było z Anglią i Węgrami) i da się to nawet oglądać. Błędy chyba niestety są nieuniknione, ale dzisiaj szczęście trochę pomogło.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 665
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #403 dnia: 19.06.2021, 23:47 »
Mieliśmy tylko szczęście i nic chyba więcej.
Widziałem wszystkie mecze i niestety to jest najgorsza gra mistrzostw.
To tylko moje zdanie, ale już boję się tych zachwytów w mediach.

Zachwytów będzie to fakt.
Ale trzeba oddać naszym,że nie dali się.
To nie była finezyjna gra,to nie była górna półka,ale gra była solidna. Jedni i drudzy mieli i pecha i fart. Remis zasłużony.
Znawcą nie jestem,wręcz przeciwnie,ale choćby porównując mecz Hiszpanów ze Szwecją,dzisiejszy mecz był dużo ciekawszy i wymagający od obu drużyn. Piać z zachwytu nie ma co,ale ujmować obu zespołom w tym spotkaniu,też nie można.

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 038
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #404 dnia: 19.06.2021, 23:52 »
Mieliśmy tylko szczęście i nic chyba więcej.
Widziałem wszystkie mecze i niestety to jest najgorsza gra mistrzostw.
To tylko moje zdanie, ale już boję się tych zachwytów w mediach.

Zachwytów będzie to fakt.
Ale trzeba oddać naszym,że nie dali się.
To nie była finezyjna gra,to nie była górna półka,ale gra była solidna. Jedni i drudzy mieli i pecha i fart. Remis zasłużony.
Znawcą nie jestem,wręcz przeciwnie,ale choćby porównując mecz Hiszpanów ze Szwecją,dzisiejszy mecz był dużo ciekawszy i wymagający od obu drużyn. Piać z zachwytu nie ma co,ale ujmować obu zespołom w tym spotkaniu,też nie można.
Porównując mecz Hiszpanii z Nami i ze Szwecją, to moim zdaniem wyżej postawiliśmy im poprzeczkę.