Autor Wątek: Brexit, czyli co się stanie z cenami i dostępnością ich towarów  (Przeczytany 42087 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 608
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Dramat.
To ja pier..., nie zamawiam chyba już nic z Ali.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Wysiliłem się i sprawdziłem. To są chyba jedyne obecne opłaty dodatkowe na 2021 r., o których rozmawiamy. Zerknijcie w pozycję 16-19

https://cennik.poczta-polska.pl/plik,1/cennik_oplat_dodatkowych_01012021.pdf

Przedstawienie do kontroli celnej to jest to o czym pisałem wyżej. Do tego dochodzi przesłanie Wam dowodu odprawy celnej + zainkasowanie od Was należności celnych i podatkowych oraz przekazanie ich na rachunek urzędu celnego. Poczta Polska nie robi tego za darmo ;)


Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Michał z Ali przesyłki o małej wartości do sierpnia są zwolnione z Vat , więc możesz co nie co jeszcze sobie zamówić.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
W Szwecji po wprowadzeniu surowszej kontroli przesyłek z Chin (a to nastąpiło w Polsce od początku 2021 r.) liczba zakupów spadła o 90%. Ciekawe jak będzie u nas ;) Jednak Chińczycy nie są głupi. Nie po to ich kapitał wchodzi z butami do Europy m.in. do Czech, Węgier, Hiszpanii itp. Znajdą sobie miejsca z najniższym VAT-em oraz ulgami podatkowymi i otworzą swoje magazyny tu w Europie. Łódź bardzo chciałaby być takim polsko-chińskim centrum do handlu na całą Polskę, ale polski rząd mocno proamerykański i robi to co Amerykanie każą ;) 

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
A może trzeba by się dogadać z Chinami i działać podobnie jak Holendrzy. Ale jak zwykle nasi politycy wolą zajmować się ważniejszymi sprawami :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 703
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Luk patrz jaki brexit może być great, szczególnie dla angielskich roboli, którzy często byli za nim....
https://www.ft.com/content/55588f86-a4f8-4cf3-aecb-38723b787569

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Najlepiej na Brexicie wyjdzie to mitycznie wielkie i rozwinięte angielskie rolnictwo, które ma teraz wyżywić Brytyjczyków. Ono istniało głównie dzięki unijnej polityce rolnej i unijnym dotacjom, które w UK były wręcz potężne. Polscy rolnicy mogą o takich tylko pomarzyć. Teraz jak dotacje dla rolnictwa z UE się skończyły, to brytyjski rząd przebąkuje coś, że nadal będzie płynąć pomoc dla rolników, tyle z budżetu UK. No, ale znowu jest tak, że komuś innemu trzeba będzie zabrać.

Brexit wpłynie na ceny towarów, to jest fakt. Jednak nie tylko Skretting ma teraz problem tzn. już nie ma, bo wybrał jedyne słuszne rozwiązanie :P Kolejny światowy potentat w produkcji pelletów Biomar ma przecież potężną fabrykę w Szkocji.

https://www.parliament.scot/S5_Rural/BioMar_Ltd_.pdf

A to właśnie kwestia ryb i rybołówstwa była głównym powodem opóźnień w podpisaniu umowy handlowej dotyczącej przyszłych relacji handlowych między UK a UE

https://www.euractiv.pl/section/rolnictwowpr/news/brexit-ryby-ue-wielka-brytania-rybolowstwo-negocjacje-rozmowy-brexit/

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 859
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
(...)brytyjski rząd przebąkuje coś, że nadal będzie płynąć pomoc dla rolników, tyle z budżetu UK. No, ale znowu jest tak, że komuś innemu trzeba będzie zabrać(...)

Odnoszę nieodparte wrażenie, że zacznie się "gospodarka centralnie sterowana"... Kiedyś przerabialiśmy ten temat w Polsce. Obym się mylił.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Ona nadal też jest u nas i w ostatnich latach jest coraz większa, ale nie wchodźmy już w politykę i nie rozwalmy tematu związku wędkarstwa z brexitem ;) Pellety w kolejnych latach będą coraz droższe, bo wynika to z ogólnej polityki dotyczącej rybołówstwa w UE. Będzie też więcej kombinacji producentów z "zamiennikami". 

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 859
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Niestety, przespałem okazję do zrobienia zapasów na MMM od Sonu, teraz będę płacił za swoje gapiostwo. Cóż, brexit nikomu na dobre nie wyszedł.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 608
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Ona nadal też jest u nas i w ostatnich latach jest coraz większa, ale nie wchodźmy już w politykę i nie rozwalmy tematu związku wędkarstwa z brexitem ;) Pellety w kolejnych latach będą coraz droższe, bo wynika to z ogólnej polityki dotyczącej rybołówstwa w UE. Będzie też więcej kombinacji producentów z "zamiennikami".
Zamiast mączki rybnej, będzie mączka z różnych robaków. I bardzo dobrze. Już są przecież firmy, które je produkują. Gdyby ktoś z Was dowiedział się o takiej firmie, która jest na giełdzie lub zamierza przeprowadzić IPO, dajcie cynk ;) To jest przyszłość.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Juz guru i Preston w drapiezniku podrożał. Ok.5-10% ale kupujac supere z centrisem i osprzetem do kosza ze 200 pln albo lepiej trzeba dorzucić vs listopad. W marcu sonu pójdzie zobaczyny czy 10% jak zawsze  czy wiecej. Nawet 10% daje MMM za 50 pln co juz jednak jest przesadą. Dobrze ze fb ma prestige i mam zamiennik.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 608
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Ciekawe, gdzie Węgrzy pozyskują komponenty, ale może się okazać, że cenowo staną się bardzo konkurencyjni.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Ciekawe, gdzie Węgrzy pozyskują komponenty, ale może się okazać, że cenowo staną się bardzo konkurencyjni.

Może tam gdzie większość, a może w Skrettingu w Mozzecane we Włoszech albo też u kogoś w Czechach. Po brexicie będą bardziej konkurencyjni niż firmy produkujące w UK, oczywiście jeżeli będą oferować te same lub podobne produkty. Dobrym przykładem jest Fox i Mivardi, którzy w "biwakowe" produkty zaopatrują się u tego samego chińskiego producenta. Jednak czeska klientela jest znacznie biedniejsza, więc i ceny są do niej dostosowane ;)

Bombay

  • Gość
https://anglingtrust.net/2021/01/15/anglers-to-challenge-brexit-bait-ban/
Hahahahahaha i śmiechu nie było końca :D
Po studiach pracowałem na wyspach na półrocznym kontrakcie i po tym jak poznałem ta nację naprawdę powiem mi nie szkoda :D :D