Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 160257 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #825 dnia: 17.07.2021, 12:25 »
Bo mnie od początku wkurza wielce rzucanie ogromnymi liczbami wyników pozytywnych, z których naprawdę nikły procent to przypadki ciężkiej choroby, a większość nie zauważa żadnych objawów, lub ma lekkie, grypopodobne.

Hm, ale masz jakiś inny pomysł jak ogarniać statystyki?

Tak moim zdaniem to przy obecnej/poprzedniej fali to mielismy po prostu duzo szczęścia, że się służba zdrowia w miarę nie zatkała i lekarze nie musieli wybierać kogo do respiratora podpiąć, a kogo nie, bo za stary itp. Obym się mylił, ale przy większej zaraźliwości może już nam się tak fajnie nie udać. Mam nadzieję że się mylę.
No... Np. odsetek osób hospitalizowanych spośród tych z wynikiem pozytywnym? Ale gdzie tu sensacja, gdy z tych dziesiątek tysięcy robią się jakieś marne liczby.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #826 dnia: 17.07.2021, 13:44 »
Znajac zycie osoba zaszczepiona z pozytywnym wynikiem pojdzie na 10 dni na kwarantanne i tyle.
A niezaszczepiona do obozu?

Rzeczy, które rok temu były teoriami spiskowymi, stają się teraz normą...
:thumbup: Nic dodać nic ująć. Jak się o paszportach mówiło rok temu to od razu się było wykpiwanym, nazywanym foliarzem, płaskoziemcą, wyznawcą reptilian czy tam Nubiru itp.. Ale co tam. Machnie się na  to ręką i wzruszy ramionami bo tak musi być. Dla dobra nas wszystkich... Bo Covid jest najważniejszy !!!

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #827 dnia: 17.07.2021, 13:58 »
To ta szczepionka w końcu nie chroni przed zarażeniem?

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 827
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #828 dnia: 17.07.2021, 14:13 »
To ta szczepionka w końcu nie chroni przed zarażeniem?
chroni przed ciezkim przebiegiem choroby ale mozesz nadal sie zarazic i roznosic. Do tego mamy segregacje spoleczenstwa pod pozorem straszliwej choroby. nie mniej zaszczepilem sie juz jedna dawka bo widac taki e nadeszly czasy ze z segregacji rasowej przeszlismy o krok dalej...

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #829 dnia: 17.07.2021, 14:23 »
Sory, ale to chyba coś jest nie tak. Szczepionka miała chronić przez zarażeniem a teraz sie okazuje, że jednak nie chroni? Znać się nie znam, ale szczepionki na inne choroby chyba działają i chronią w 100% przed zarażeniem?

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #830 dnia: 17.07.2021, 14:38 »
Chyba nikt tak naprawdę nie wie jak działają te szczepionki. Nawet wynalazca tego rodzaju  szczepionek ma wiele wątpliwości (podobno wiele materiałów z jego udziałem znika z mediów).
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 331
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #831 dnia: 17.07.2021, 14:41 »
Sory, ale to chyba coś jest nie tak. Szczepionka miała chronić przez zarażeniem a teraz sie okazuje, że jednak nie chroni? Znać się nie znam, ale szczepionki na inne choroby chyba działają i chronią w 100% przed zarażeniem?
Kozi wszystko sie wyjaśni na jesieni, coś czuję ze zachorowań będzie masa, oczywiście ci szczepieni też będą chorować na potęgę, wtedy co niektórzy może zrozumieją, że te szczepionki to jedna wielka ściema. Obym się mylił bo nie życzę nikomu ciężkiej choroby bądź śmierci.

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #832 dnia: 17.07.2021, 14:56 »
Przykre jest to, że kogoś kto widzi w tym wszystkim nieścisłość nazywa się foliarzem, płaskoziemcą itp... Nigdy nie krytykowałem zasadności szczepionki w ogólnym znaczeniu jednak ta w odniesieniu do covida to po prostu cyrk na kółkach i opinie/zapewnienia zmieniają się z prędkością światła 10x na tydzień.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #833 dnia: 17.07.2021, 15:09 »
Ja byłem pewien, że jeśli ta szczepionka faktycznie działa to będzie chronić przed zakażeniem w 100%. Jaki sens się szczepić takim preparatem, który nie wiadomo jakie będzie miał skutki uboczne w przyszłości i do tego jak się okazuje nie chroni przed wirusem 🙄 sory ale brak logiki w tym. Większość ludzi się zaszczepiła tylko pewnie po to by móc np swodobnie się przemieszczać po świecie czy Europie bez wykonywania testów.

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #834 dnia: 17.07.2021, 15:23 »
Ja byłem pewien, że jeśli ta szczepionka faktycznie działa to będzie chronić przed zakażeniem w 100%. Jaki sens się szczepić takim preparatem, który nie wiadomo jakie będzie miał skutki uboczne w przyszłości i do tego jak się okazuje nie chroni przed wirusem 🙄 sory ale brak logiki w tym. Większość ludzi się zaszczepiła tylko pewnie po to by móc np swodobnie się przemieszczać po świecie czy Europie bez wykonywania testów.

Zdecydowanie. Z resztą rządy państw skutecznie uprzykrzają życie niezaszczepionym - Obowiązkowe testy są pokrywane z Twojej kieszeni. W DE to ponad 100 euro. Jak widać nie do końca istnieje coś takiego jak "dobrowolna" szczepionka na covid.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 670
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #835 dnia: 17.07.2021, 15:29 »
Sory, ale to chyba coś jest nie tak. Szczepionka miała chronić przez zarażeniem a teraz sie okazuje, że jednak nie chroni? Znać się nie znam, ale szczepionki na inne choroby chyba działają i chronią w 100% przed zarażeniem?
Kozi wszystko sie wyjaśni na jesieni, coś czuję ze zachorowań będzie masa, oczywiście ci szczepieni też będą chorować na potęgę, wtedy co niektórzy może zrozumieją, że te szczepionki to jedna wielka ściema. Obym się mylił bo nie życzę nikomu ciężkiej choroby bądź śmierci.

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Oczywiście, że na jesień będą zachorowania...bo to sezon grypowy jak co roku....i wtedy dopiero zacznie się polowanie na czarownice czyli na tych niezaszczepionych. I to wcale nie jest zabawne skoro już teraz straszą, że jeszcze w sierpniu dopadnie nas delta, a za rogiem już lambda się czai. ( Słowa naszych rządowych przedstawicieli)

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #836 dnia: 17.07.2021, 16:37 »
Sory, ale to chyba coś jest nie tak. Szczepionka miała chronić przez zarażeniem a teraz sie okazuje, że jednak nie chroni? Znać się nie znam, ale szczepionki na inne choroby chyba działają i chronią w 100% przed zarażeniem?

Miała przede wszystkim sprawić, żebyś przechodził covid jak katarek a nie jak zapalenie płuc. Przed zakażeniem też chroni, ale jeśli wirus szybko mutuje, to - no cóż, nie chroni :P Szczepionki na grypę też cię chronią tylko przed jednym jej wariantem, a za rok jest już po ptakach.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 93
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #837 dnia: 17.07.2021, 17:02 »
Ja byłem pewien, że jeśli ta szczepionka faktycznie działa to będzie chronić przed zakażeniem w 100%. Jaki sens się szczepić takim preparatem, który nie wiadomo jakie będzie miał skutki uboczne w przyszłości i do tego jak się okazuje nie chroni przed wirusem 🙄 sory ale brak logiki w tym. Większość ludzi się zaszczepiła tylko pewnie po to by móc np swodobnie się przemieszczać po świecie czy Europie bez wykonywania testów.

Od stycznia tego roku było powtarzane i wałkowane, że zadaniem szczepionki nie jest ochrona przed zarażeniem, lecz przed ciężkim przebiegiem oraz śmiercią - więc skąd nagle to zdziwienie?
A jeśli ochrona przed resporatorem to mało i jest to nielogiczne... cóż... może jak sam wylądujesz pod tlenem to zrozumiesz, wszak niektórzy uczą się tylko przez doświadczenie.

A co do skutków uboczonych - to jest też zabawne. Bo z jednej strony wcale nie musi ich być, a z drugiej zabawne jest założenie, że skutek uboczny zawsze musi być negatywny. A dlaczego skutkiem ubocznym nie może być coś pozytywnego?

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 533
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #838 dnia: 17.07.2021, 17:38 »
...większość nie zauważa żadnych objawów, lub ma lekkie, grypopodobne.

Niebagatelny odsetek owej większości doświadcza jednak przykrych konsekwencji zdrowotnych w dłuższej perspektywie:

https://www.google.com/amp/s/www.nytimes.com/2021/03/08/health/long-covid-asymptomatic.amp.html

https://www.webmd.com/lung/news/20210412/the-most-common-lingering-symptoms-after-mild-covid


Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 107
  • Reputacja: 67
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #839 dnia: 17.07.2021, 21:57 »
...większość nie zauważa żadnych objawów, lub ma lekkie, grypopodobne.

Niebagatelny odsetek owej większości doświadcza jednak przykrych konsekwencji zdrowotnych w dłuższej perspektywie:

https://www.google.com/amp/s/www.nytimes.com/2021/03/08/health/long-covid-asymptomatic.amp.html

https://www.webmd.com/lung/news/20210412/the-most-common-lingering-symptoms-after-mild-covid

Nawet gdyby tak było, to skąd nadzieja, ze szczepionka obroni przed długofalowymi skutkami wirusa skoro nie chroni przed zarażeniem? Chyba że nie chroni przed zarażeniem, ale chroni przed długofalowymi skutkami z powyższych artykułów... Nie takie wygibasy myślowe już w sumie czytałem....