Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 160220 razy)

Bombay

  • Gość
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #105 dnia: 01.02.2021, 10:03 »
Powiem wam że nie ciekawie to wygląda jak ktoś już złapie to g#wno.

Zdrowia życzę wszystkim.
Ja przeszedłem to bardzo lekko i z niedowierzaniem czytam niektóre wiadomości. Dużo moich znajomych, praktycznie wszyscy nie potrzebowali nic więcej jak gripexu itd.
Lekarze zawsze podkreślają że 90% szans na wyleczenie czy z covid czy z grypy zależy od nas samych i w jaki sposób żyjemy, co jemy i czy uprawiamy jakiś wysiłek fizyczny.
Nie podważam istnienia samej choroby oraz jej możliwości ciężkiego przejścia bo w poprzednim poście napisałem że uwierzę że to może zabić.
Jednak nie można popadać w skrajności puki co 80-90% przechodzi ta chorobę bez objawowo i moim zdaniem kwarantanna 14 dniowa jest za długa.
Ten wirus oraz pandemia jest to tyle specyficzna, że w wypadku poprzednich chorób wywołanych przez koronawirusy umierają ludzie starsi w wypadku Sars, Mers umierali ludzie w wieku 15-30 lat a tutaj mamy do czynienia bardziej nie z umieraniem przez covid a dobicie przez niego.. tak odeszła moja ciotka, starsza schorowana.
Trudno cokolwiek wnioskować, zamieszanie w mediach, ciągle straszenie i blokady społeczeństwa trochę zaczynają się kłócić same z sobą. Do tego ciągły medialny zamęt i odcięcie od mediów tych co mowia inaczej jak np. Simon tzn profesor Kuna. A kropka nad i są seanse na hbo tzn. raz na dwa tygodnie leci Pandemia strachu - to zmienia postrzeganie świata. Dlatego zamiast tv polecam książki a zamiast durnych popularnych portali internetowych polecam dla ciekawskich swprs.org

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #106 dnia: 01.02.2021, 19:06 »
No nie wiem czy swprs jest dobrym źródłem wiedzy o czymkolwiek, bowiem w Szwajcarii od lat ten portal jest uznany za pseudonaukowy opierający się na spiskowych teoriach. A jak jeszcze okazało się, że autorem wpisów nie jest Szwajcar, to pojawiły się podejrzenia o autorach pochodzących ze Wschodu ;)

Bombay

  • Gość
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #107 dnia: 01.02.2021, 21:33 »
Każda teoria na tej stronie jest podparta linkiem do dokumentu na podstawie którego jest oparta teoria. Fakt jest taki, że trudno znaleźć odrobinę mediów w których nie występuje subiektywizm.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 532
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #108 dnia: 01.02.2021, 22:36 »
No nie wiem czy swprs jest dobrym źródłem wiedzy o czymkolwiek, bowiem w Szwajcarii od lat ten portal jest uznany za pseudonaukowy

Pojawiają się zastrzeżenia odnośnie prawdziwości/rzetelności przekazu, ale należy wyzbyć się wygórowanych oczekiwań wobec anonimowego portalu, który ma wysokie notowania wśród wyznawców QAnon :)

https://healthfeedback.org/claimreview/listicle-of-facts-about-covid-19-contains-numerous-inaccurate-and-misleading-claims/

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #109 dnia: 01.02.2021, 23:34 »
Widzisz Modusie z tymi spiskowcami jest tak, że w końcu sami dochodzą do ściany za którą nie ma już nic. Jeszcze rok temu Qanonowcy  https://pl.wikipedia.org/wiki/QAnon powoływali się na ten portal. W tym roku już ten portal pisał, że to prawicowcy z Qanon popierający Trumpa, są produktem "operacji psychologicznej" stworzonej przez FBI, która miała na celu zdyskredytowanie Trumpa. I skąd dziś brać rzetelne informacje ?

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 532
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #110 dnia: 02.02.2021, 00:13 »
W tym roku już ten portal pisał, że to prawicowcy z Qanon popierający Trumpa są produktem...

To najwyraźniej cokolwiek spóźnione nawiązanie do sugestii WikiLeaks z 2018 roku:

https://caityjohnstone.medium.com/wikileaks-calls-qanon-a-likely-pied-piper-operation-e5c4f4fac4a

Przewaga portalu healtfeedback.org nad swprs.org w kwestiach naukowo-medycznych polega na tym: https://healthfeedback.org/community/ :)

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 195
  • Reputacja: 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #111 dnia: 02.02.2021, 06:21 »
Temat o tym jak kto przechodził corone a Panowie o teoriach spiskowych ... Jeszcze tylko zwalić wszystko na PZW i będzie jak zawsze ;)
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Online makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 190
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #112 dnia: 02.02.2021, 08:53 »
Lucjan jak się czuje Twoje dziewczę? Jak Ty się czujesz? Bo coś się nie udzielasz?
Marek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #113 dnia: 02.02.2021, 09:39 »
Ja przeszedłem to bardzo lekko i z niedowierzaniem czytam niektóre wiadomości. Dużo moich znajomych, praktycznie wszyscy nie potrzebowali nic więcej jak gripexu itd.
Jednak nie można popadać w skrajności puki co 80-90% przechodzi ta chorobę bez objawowo i moim zdaniem kwarantanna 14 dniowa jest za długa.
Ten wirus oraz pandemia jest to tyle specyficzna, że w wypadku poprzednich chorób wywołanych przez koronawirusy umierają ludzie starsi w wypadku Sars, Mers umierali ludzie w wieku 15-30 lat a tutaj mamy do czynienia bardziej nie z umieraniem przez covid a dobicie przez niego.. tak odeszła moja ciotka, starsza schorowana.

Według mnie popełniasz pewien błąd myślowy. Gdyby ludzie przestrzegali obostrzeń jak trzeba, nie byłoby tylu zakażeń. Niestety, wielu ma w nosie tego typu rzeczy i 'wie lepiej'. Są takie 'tępe dzidy' jak Edzia Górniak, które nie wierzą w pandemię i hołdują teoriom antyszczepionkowym, są fani Trumpa, którzy również wspierają tego typu teorie bo to przeciez  'fake news'. Dlaczego najbogatszy kraj ma największe problemy z wirusem? To proste, bo mieli takiego 'zajebistego' prezydenta, którego wiedza z zakresu biologii jest żadna (aby proponować wstrzykiwanie środka dezynfekującego, trzeba nie znać podstaw biologii właśnie).

W UK jest ciężko ponieważ jest nowy szczep wirusa, który się rozprzestrzenia o wiele szybciej niż ten pierwotny. Więc trzeba naprawdę wiele robić aby nie pogarszać sytuacji. W Polsce powinno się więc zabezpieczać jak można aby nie było u nas Portugalii. I wcale nie trzeba zamykać biznesów ale sprawiać aby ludzie zachowywali się odpowiedzialnie. Niestety, wiele złego robią ludzie młodzi, którzy przechodzą wirusa dość łagodnie. Nie pomaga też picie alkoholu, ci pod wpływem zazwyczaj mają 'w rzyci' wirusa.

W Polsce rząd miał sporo czasu aby przygotować się do takiego zdalnego nauczania, ale zamiast to robić, odtrąbił zwycięstwo w walce z pandemią. Kolejnym idiotyzmem było zlecenie TK aby zaostrzył przepisy odnośnie aborcji (TK jest tak niezależny jak premier lub prezydent) co zaowocowało wyjściem dziesiątek tysięcy ludzi na ulice. Program szczepień to też pokaz nieudolności, zapisy na szczepienia rozpoczęto od 15 stycznia, jakby nie można było od 15 grudnia (przecież wiadomo było, że trzeba będzie szczepić). Zapaść służby zdrowia to też wielki problem, bo u nas mało brakowało aby doszło do załamania. Sprowadzanie Polaków z UK na święta samolotami LOT-u to też idiotyzm, bo sami ściągamy na siebie kłopoty (groźna wersja koronawirusa akurat najbardziej rozwijała się w rejonie Londynu a więc lotnisk). Pomoc dla biznesu to też kpina, gdyby biznesom pomagano odpowiednio, nie byłoby takich buntów. Podział kasy przez Glińskiego dla 'kultury' to był przypał na maksa i dobrze obrazował jak się dzieli pieniądze.

W sumie to cud, że w Polsce nie ma tylu zakażeń, należy się z tego bardzo cieszyć, jednak nie  wyciągał bym tu zbyt pochopnych wniosków. Może u nas dojść do zwiększenia ilości zakażeń jak w Portugalii, zwłaszcza jak się rozprzestrzeni brytyjska mutacja wirusa. Więc trzeba sie zabezpieczać, trzeba być odpowiedzialnymi. Pamiętajmy też, że w Polsce nie ma testów i liczenia zachorowań jak powinno się to robić, rząd liczy sobie po swojemu zakażenia. To dlatego jest 'u nas dobrze' ale obostrzenia pozostają. Mam też skalę porównawczą w tym wątku, pokazującą, że sporo Polaków miało już wirusa. W UK tylko kilku moich znajomych go miało, na forum 1/3 lub nawet połowa! Kto wie czy to właśnie nie jest przyczyną mniejszej ilości zakażeń teraz. Po prostu Brytole się pilnują lepiej, są bardziej odpowiedzialni. Nie pomaga też walka polityczna, opozycja walczy z rządem a rząd z opozycją, zamiast się dogadać i nie robić głupstw (decyzja TK lub wspieranie protestów). Łup polityczny jest ważniejszy od pandemii.
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #114 dnia: 02.02.2021, 09:57 »
Lucjan jak się czuje Twoje dziewczę? Jak Ty się czujesz? Bo coś się nie udzielasz?

Powracam do żywych :) A było kiepsko. Półtorej tygodnia temu miałem 39 stopni ale temperatura spadła i myślałem, że to po wirusie już. Ale w niedzielę mnie rozłożyło, i do piątku miałem temperaturę do 39.4 stopni, której nie potrafiłem zbić. Mało jadłem, do tego miałem ciągłe nudności, nie mogłem spać, kaszel powodował taki ból głowy, że myślałem, że mi czaszka pęknie. Miałem tez kilka ataków paniki, że nie będę mógł oddychać, wiem co czują  astmatycy :o Pomógł mi film jaki przesłała moja mamuśka, gdzie polski lekarz radzi jakich dawek używać w ciągu doby przy wirusie - 4x1000mg Paracetamolu i 3x400mg Ibuprofenu aby zbić gorączkę. Ja używałem zbyt małych. Od soboty jest lepiej a dziś mogę pisać trochę. Ale było fatalnie i myślałem o wizycie w szpitalu. Najgorsze było to, że kolejny dzień nie dawał żadnych zmian, co powodowało wręcz depresję. Schudłem 8 kilo, chyba jedyny plus.

Ciekawe są pewne zmiany. Smak pasty do zębów jest ohydny podobnie jak płyn do płukania ust (odruch wymiotny), kilka innych zapachów mnie odrzuca. Drażnią mnie też pewne dźwięki, na przykład niektórzy prowadzący w tv mnie denerwują bo mają 'trzeszczący' głos, jak gość od pogody na Polsacie. Przestał mnie kręcić futbol, nawet oglądanie Bayernu czy Leeds (którym kibicuję) nie cieszy. Za to podobają mi sie polskie seriale, na przykład 'Na dobre i na złe', 'Ojciec Mateusz' czy 'Ranczo'. Mam też ochotę na różne potrawy jak baba w ciąży, wzięło mnie na sałatkę z pomidorów z cebulą lub chleb z gotowanym jajkiem. Szok 8)

Ale wciąż mam gorączkę, lekkie zawroty głowy, kaszel, płytki oddech. Odzyskanie pełnej sprawności pewnie jeszcze potrwa. Pierwszy raz w życiu, a mam 46 lat, tak mnie rozłożyło. Oby nigdy więcej.
Lucjan

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #115 dnia: 02.02.2021, 10:02 »
Fajnie, że lepiej. :)

ps: Za to podobają mi się polskie seriale, na przykład 'Na dobre i na złe', 'Ojciec Mateusz' ---> jeszcze obleci, ale jak zacznie Ci się podobać "serial" lecący o 19.30 na .... to jednak polecam rozważyć wizytę w szpitalu ;)
;)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #116 dnia: 02.02.2021, 10:27 »
Fajnie, że lepiej. :)

ps: Za to podobają mi się polskie seriale, na przykład 'Na dobre i na złe', 'Ojciec Mateusz' ---> jeszcze obleci, ale jak zacznie Ci się podobać "serial" lecący o 19.30 na .... to jednak polecam rozważyć wizytę w szpitalu ;)
:D

Obawiam się, że wtedy zmiany w mózgu są już nieodwracalne...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #117 dnia: 02.02.2021, 10:40 »
Lucjan jak się czuje Twoje dziewczę? Jak Ty się czujesz? Bo coś się nie udzielasz?

Powracam do żywych :) A było kiepsko. Półtorej tygodnia temu miałem 39 stopni ale temperatura spadła i myślałem, że to po wirusie już. Ale w niedzielę mnie rozłożyło, i do piątku miałem temperaturę do 39.4 stopni, której nie potrafiłem zbić. Mało jadłem, do tego miałem ciągłe nudności, nie mogłem spać, kaszel powodował taki ból głowy, że myślałem, że mi czaszka pęknie. Miałem tez kilka ataków paniki, że nie będę mógł oddychać, wiem co czują  astmatycy :o Pomógł mi film jaki przesłała moja mamuśka, gdzie polski lekarz radzi jakich dawek używać w ciągu doby przy wirusie - 4x1000mg Paracetamolu i 3x400mg Ibuprofenu aby zbić gorączkę. Ja używałem zbyt małych. Od soboty jest lepiej a dziś mogę pisać trochę. Ale było fatalnie i myślałem o wizycie w szpitalu. Najgorsze było to, że kolejny dzień nie dawał żadnych zmian, co powodowało wręcz depresję. Schudłem 8 kilo, chyba jedyny plus.

Ciekawe są pewne zmiany. Smak pasty do zębów jest ohydny podobnie jak płyn do płukania ust (odruch wymiotny), kilka innych zapachów mnie odrzuca. Drażnią mnie też pewne dźwięki, na przykład niektórzy prowadzący w tv mnie denerwują bo mają 'trzeszczący' głos, jak gość od pogody na Polsacie. Przestał mnie kręcić futbol, nawet oglądanie Bayernu czy Leeds (którym kibicuję) nie cieszy. Za to podobają mi sie polskie seriale, na przykład 'Na dobre i na złe', 'Ojciec Mateusz' czy 'Ranczo'. Mam też ochotę na różne potrawy jak baba w ciąży, wzięło mnie na sałatkę z pomidorów z cebulą lub chleb z gotowanym jajkiem. Szok 8)

Ale wciąż mam gorączkę, lekkie zawroty głowy, kaszel, płytki oddech. Odzyskanie pełnej sprawności pewnie jeszcze potrwa. Pierwszy raz w życiu, a mam 46 lat, tak mnie rozłożyło. Oby nigdy więcej.

Najważniejsze chłopie że idzie ku lepszemu -  poobijało cię, ale żyjesz - zdrowia obojgu życzę.
A dziewczyna jak - wpierw ona miała słabiej - a teraz...

Będziesz się szczepił.......
Maciek

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #118 dnia: 02.02.2021, 11:26 »
Trzymaj się Lucjan i zdrowiej :beer: :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #119 dnia: 02.02.2021, 13:18 »
;)