Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 162711 razy)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #195 dnia: 12.03.2021, 10:39 »
Mirek, jeszcze nad wąsikiem musisz popracować 😉😜
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #196 dnia: 12.03.2021, 10:55 »
Czy są gdzieś dostępne dane ile jest testów robionych dziennie?  Dawniej zawsze były one podawane z informacją dotyczącą ilości zakażeń.

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 280
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #197 dnia: 12.03.2021, 14:00 »
Oglądałem wiadomości na Polsacie przed chwilą to mówili że prawie 66 tyś dziś, wczoraj jak oglądałem to chyba o 77 tyś. mówili.
Tomek

Offline marox

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kolno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #198 dnia: 12.03.2021, 14:36 »
Od kilku dni jestem na izolacji domowej. Mialem mieć planowany zabieg. Przed położeniem do szpitala przymusowy wymaz. Wynik mi przypadkiem pozytywny wyszedł, no i teraz w domu cała rodzina. Ogólnie nie mam zaniku węchu i smaku, brak też objawów przeziębienia. Z uciążliwych boleści to tylko żołądek i jelita od tygodnia. Naprawdę dawno mnie tak bebechy nie bolały. Mam nadzieje ze powoli będzie coraz lepiej.

Offline fkuzi555

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #199 dnia: 12.03.2021, 17:01 »
U mnie dziś poszła pierwsza dawka Astry Zenka... Z roboty nas wysłali, bo może czas wracać do stacjonarnego nauczania. Zobaczymy, czy będą jakieś objawy po podaniu. Mija 8h i lekkie osłabienie, podobne do małego kaca i to wszystko.

Offline garowy

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #200 dnia: 12.03.2021, 18:43 »
Czy są gdzieś dostępne dane ile jest testów robionych dziennie?  Dawniej zawsze były one podawane z informacją dotyczącą ilości zakażeń.
Pokazwirusa.pl

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #201 dnia: 12.03.2021, 19:03 »
Czy są gdzieś dostępne dane ile jest testów robionych dziennie?  Dawniej zawsze były one podawane z informacją dotyczącą ilości zakażeń.
Pokazwirusa.pl
Dzięki. O to mi chodziło

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 151
  • Reputacja: 891
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #202 dnia: 12.03.2021, 19:55 »
Niewiem w co gra rząd... mysli że to samo zniknie.
Mój powiat zajebiscie ciężko odczuwa ten syf.
Odpalili stoki dzwony czesi i słowacy gremialnie przybuli do nas na narty... pytacie jak to możliwe jak granice pozamykane... ano można wyjechać z czech i słowacji na kilkanascie godzin i wrócic bez wykonywania testu...
I sie rozsiało kurestwo.
Do tego stopnia że ludzi od nas wyworzą nawet do opolskiego a karetki przyjeżdżają do nas na pomoc katowic , gliwic....
Kurwa co to sie dzieje....
Maciek

Offline pawel060981

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kazimierza Wielka
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #203 dnia: 12.03.2021, 21:53 »
Od kilku dni jestem na izolacji domowej. Mialem mieć planowany zabieg. Przed położeniem do szpitala przymusowy wymaz. Wynik mi przypadkiem pozytywny wyszedł, no i teraz w domu cała rodzina. Ogólnie nie mam zaniku węchu i smaku, brak też objawów przeziębienia. Z uciążliwych boleści to tylko żołądek i jelita od tygodnia. Naprawdę dawno mnie tak bebechy nie bolały. Mam nadzieje ze powoli będzie coraz lepiej.
Koleżanka miała tylko takie objawy przy potwierdzonym kowidzie nic z oddychaniem czy gorączką a żołądek i jelita szalałyj. Trzymaj się

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #204 dnia: 24.03.2021, 07:14 »
Czy ktoś z Was miał objawy typu tygodniowy katar jedynie (plus delikatny ból gardła 2 dni)? Mi wczoraj w Luxmed mówili, że to może to być to dziadostwo a katar w marcu człowiek co roku ma :)
Przez to moje rozpoczęcie sezonu oddala się ale grunt by dojść so siebie.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #205 dnia: 24.03.2021, 07:23 »
Czy ktoś z Was miał objawy typu tygodniowy katar jedynie (plus delikatny ból gardła 2 dni)? Mi wczoraj w Luxmed mówili, że to może to być to dziadostwo a katar w marcu człowiek co roku ma :)
Przez to moje rozpoczęcie sezonu oddala się ale grunt by dojść so siebie.

Tak, to się zdarza. Dwójka moich znajomych miała tylko tyle, a potem testy na przeciwciała pokazały, że je mają czyli w sumie są po koronie.  Kumpel na Islandii i jego dziewczyna mieli brytyjczyka i nic poza tym co napisałeś im nie dolegało, oboje testowani po 2 razy i oboje pozytywni. Objawy mieli krócej niż tydzień, gdyby testy nie były tam obowiązkowe to nawet by na to uwagi nie zwrócili i nie mieli świadomości, że go mieli.
Oczywiście w drugą stronę też to działa, czego przykładem jestem ja i moja dziewczyna. Zwykłe przeziębienia też są nadal w modzie :)
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #206 dnia: 24.03.2021, 08:39 »
Czy ktoś z Was miał objawy typu tygodniowy katar jedynie (plus delikatny ból gardła 2 dni)? Mi wczoraj w Luxmed mówili, że to może to być to dziadostwo a katar w marcu człowiek co roku ma :)
Przez to moje rozpoczęcie sezonu oddala się ale grunt by dojść so siebie.

Tak, to się zdarza. Dwójka moich znajomych miała tylko tyle, a potem testy na przeciwciała pokazały, że je mają czyli w sumie są po koronie.  Kumpel na Islandii i jego dziewczyna mieli brytyjczyka i nic poza tym co napisałeś im nie dolegało, oboje testowani po 2 razy i oboje pozytywni. Objawy mieli krócej niż tydzień, gdyby testy nie były tam obowiązkowe to nawet by na to uwagi nie zwrócili i nie mieli świadomości, że go mieli.
Oczywiście w drugą stronę też to działa, czego przykładem jestem ja i moja dziewczyna. Zwykłe przeziębienia też są nadal w modzie :)


No cóż jak wreszcie się dodzwonię do NFZ to może zrobią test i chciałbym jak najszybciej móc jechać na rybki. Najgorsze że MM chce znów pozamykać wszystko a znając życie właściciele komercji koło mnie posłusznie to zrobią :(
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline MacKrac

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 3
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #207 dnia: 24.03.2021, 10:30 »
Ja walczę z NFZ od piątku, wczoraj udało mi się przetestować w kierunku testu na covid 19 , po 3 godzinach stania na dworze wśród takich samych zagubionych jak ja. Teraz czekam czy się o mnie laboratorium wypowie pozytywnie czy negatywnie.
Generalnie ogólne osłabienie, ból głowy i temperatura w okolicach 38 przez 4 dni, teraz tylko taka ogólna niemoc.
Ale nie na tyle żeby czegoś nie spreparować dla rybek:)

pozdrawiam i zdrowia M

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #208 dnia: 24.03.2021, 11:48 »
Ja dzisiaj otrzymałem pierwsza dawkę szczepionki pfisera.
Jednak czytając pierwsze badania naukowe to szczepionka np. pfisera w około 30 % tylko chroni przed tzw. wersją brytyjską.
Chyba ludzkość ma przeje.... już teraz.

Bombay

  • Gość
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #209 dnia: 24.03.2021, 16:02 »
Ja dzisiaj otrzymałem pierwsza dawkę szczepionki pfisera.
Jednak czytając pierwsze badania naukowe to szczepionka np. pfisera w około 30 % tylko chroni przed tzw. wersją brytyjską.
Chyba ludzkość ma przeje.... już teraz.
Mechanizm działania każdego z odłamu wirusa jest takie samo dla każdej mutacji o musiałby zajść poważne zmiany jak w wirusie grypy żeby szczepionka przestała być skuteczna. Jeżeli białko zostanie zablokowane to co się łączy z naszym organizmem to oznacza że nie zachorujemy albo przejdziemy to dużo słabiej jak powinniśmy. Moja koleżanka zachorowała po drugiej dawce ale przeszła to praktycznie jak katar. Nie ma co sie bać i czytać tych wszystkich artykułów bo jeżeli jakieś badanie nie jest radnomizowane lub ktoś napisał coś ale bez recenzji innych ekspertów to większość badań to zwykłe bzdury albo kłamstwa mające na celu uchronienie czyiś interesów jak np. lockdown. Nie ma dowodu na to że to działa jedynie jakieś gdybania bo największym źródłem zakażeń są zakłady pracy Anię kościoła, galerie itd.