Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 160347 razy)

Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #255 dnia: 29.03.2021, 15:04 »
U mnie właśnie mówią, że będzie trzecie szczepienie dla najbardziej zagrożonych, ma chronić przed nowszymi odmianami ??? Oznacza to, że szczepienia pozostaną z nami długo jeszcze...

A później czwarte, piąte... dziesiąte.
To z kolei oznacza, że szczepionki są nieskuteczne

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 639
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #256 dnia: 29.03.2021, 15:14 »
U mnie właśnie mówią, że będzie trzecie szczepienie dla najbardziej zagrożonych, ma chronić przed nowszymi odmianami ??? Oznacza to, że szczepienia pozostaną z nami długo jeszcze...

A później czwarte, piąte... dziesiąte.
To z kolei oznacza, że szczepionki są nieskuteczne

Zobacz na liczbę chorych w UK i w Polsce i sobie sam odpowiedź na to pytanie.


Polecam wywiad z polskim lekarzem pracującym w UK


Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #257 dnia: 29.03.2021, 15:26 »
Niech lepiej powiedzą ile osób zachorowało poważniej przez dość mocno ograniczony dostęp do lekarzy.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #258 dnia: 29.03.2021, 15:27 »
Dziwne, że z grypą (na którą już nikt nie choruje 🤣) takich cyrków nie było. To jest dosłownie kabaret zarówno z tym wirusem jak i szczepionkami które i tak pewnie się okaże, że nie działają 🙂.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #259 dnia: 29.03.2021, 16:24 »
Dla tych co nie wierzą... prośba nie siejcie defekacji.
Co organizm to inna historia.
W moim otoczeniu większość choruje lub przechorowała. Niektórym znajomym rodzice odeszli, również ludzie 50 letni.
Kto chce niech wierzy kto niechce niech niewierzy.
Mój region jest bardzo mocno dotknięty ludzi wyworzą do opolskiego lub dalej.
A do historii młodzi zdrowi - to gówno prawda.
Jak sie dostaniesz w srodowisko gdzie.to gówno jest to chwyta każdy.
Wyjątkowo złośliwa jest teraz zaraza młode konie zdrowe zadbane wysportowane u mnie lądują pod tlenem u mnie.
Także polecam pościągliwość.
I życze zdrowia.
A... w regionach gdzie tego niema - bądźcie cierpliwy - na bank was odwiedzi.
Maciek

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 639
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #260 dnia: 29.03.2021, 16:57 »
Mi się włos na głowie jeży jak czytam te idiotyzmy "że grypy nie ma". Polska jest w czarnej dupie, zarażeń jest najwięcej w Europie, zgonów też, rząd nie radzi sobie z niczym, kłamczuszek Morawiecki oskarża o to prywatną służbę zdrowia a ludzie mają wszystko w dupie.

Nie wiem czy widzieliście rozczochranego Johnsona? Nie chodzi do fryzjera bo wszystko od grudnia pozamykane. W Polsce wszyscy świeżo wypielegnowani bo kto się upomni, że władza powinna świecić przykładem?

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #261 dnia: 29.03.2021, 17:15 »
Mi się włos na głowie jeży jak czytam te idiotyzmy "że grypy nie ma". Polska jest w czarnej dupie, zarażeń jest najwięcej w Europie, zgonów też, rząd nie radzi sobie z niczym, kłamczuszek Morawiecki oskarża o to prywatną służbę zdrowia a ludzie mają wszystko w dupie.

Nie wiem czy widzieliście rozczochranego Johnsona? Nie chodzi do fryzjera bo wszystko od grudnia pozamykane. W Polsce wszyscy świeżo wypielegnowani bo kto się upomni, że władza powinna świecić przykładem?

Osobną historią jest dodzwonienie się do lekarza , lub na pogotowie..
A szczepienia to wogóle kosmos.
W mediach podają jakieś gówno historie jak jest pięknie.
A realu cudem jest dodzwonienie sie o pomoc.
A szczepienia.... ludzie u mnie osoby 75 plus dalej nie są zaszczepione.
Co za kraj.
Maciek

Offline Buba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 772
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #262 dnia: 29.03.2021, 17:41 »
Ludzie czekają na Johnson&Johnson ;)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #263 dnia: 29.03.2021, 17:44 »
U mnie teraz wśród znajomych covid szaleje. Znajoma (ok 60 lat) wróciła ze szpitala (była pod tlenen), codziennie z sali kogoś wywozili w worku ... :'(
Akurat nie miałem z żadnym z nich kontaktu ostanio, tylko telefoniczny, fart.
;)

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #264 dnia: 29.03.2021, 18:10 »
Moi znajomi w Polsce ,młodzi ludzie około 40 tki mieli albo raczej  ona miała a ani on (cukrzyca, nadciśnienie, otyłość, borelioza) ani dzieci , które mieszkały razem nie mieli covida. Przeszła to z lekką temperaturą i katarem. Byli dwa razy testowani i pomimo wspólnego zamieszkania covid przeszła tylko jedna osoba z rodziny. Dowoziłem im zakupy i jakoś też nie złapałem nic. Sąsiadkę ponad 60tkę złożył wirus a przynajmniej taki powód śmieci podawała rodzina...


Pozdrawiam Łukasz

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #265 dnia: 29.03.2021, 18:23 »
Jakiś dziwny ten wirus żona która jest zazwyczaj okazem zdrowia, straciła smak i węch i miała kaszel dwa tygodnie, mi nic nie było, absolutnie nic jak i naszemu dziecku.
Paweł

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #266 dnia: 29.03.2021, 19:15 »
U mnie teraz wśród znajomych covid szaleje. Znajoma (ok 60 lat) wróciła ze szpitala (była pod tlenen), codziennie z sali kogoś wywozili w worku ... :'(
Akurat nie miałem z żadnym z nich kontaktu ostanio, tylko telefoniczny, fart.

Godzinę temu rozmawiałem ze znajomym lekarzem i on ma takie powiedzenie: "Albo jesteś mocny albo nie. Jak jesteś mocny, to przeżyjesz, jak trafisz dziś do szpitala. Jak nie jesteś mocny, to masz spore szanse, że wywiozą Cię w worku" I według niego to się sprawdza w 100% :P Ja już dawno przestałem czytać ten wątek. Natomiast podam Wam przykład z niedzielnego dyżuru innego znajomego lekarza - z obsady karetki specjalistycznej. Przypadek obustronnego zapalenia płuc - brak zdiagnozowanego covid. Ciężka grypa z powikłaniami - brak zdiagnozowanego covid. To tak odnośnie tego, że obecnie nie ma grypy, jak co niektórzy tu piszą ;D. Aha. 22 w nocy. Wizyta u pacjenta po szczepieniu - zdiagnozowany covid. No, ale gość, aż tak źle nie wyglądał, jak ci dwaj wcześniejsi, o których pisałem.

Natomiast dziś byłem świadkiem takiej akcji. Leje deszcz. Centrum miasta. Większość przechodniów z jednorazowymi maseczkami chirurgicznymi typ I. Idzie para młodych ludzi bez maseczek. Z furgonu wysypuje się 4 policjantów i otacza ich z wiadomego powodu. Uważam że, tak czy siak to jednak coś jest nie tak  z tymi przepisami i sposobem walki z tą epidemią :beer: 

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #267 dnia: 29.03.2021, 19:56 »
Właściwie to co pisałem wyżej, na temat tej rodziny to nie współgra z tym mocnym lub nie mocnym. Kolega ma wszystkie choroby świata, do tego papierosy , wóda i zero sportu :P


Pozdrawiam Łukasz

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #268 dnia: 29.03.2021, 21:01 »
Tu nie ma reguł. Czasem słaby organizm przejdzie prawie bezobjawowo a czasem silny, młody zejdzie albo przeżyje z dużymi problemami po chorobie.
Tak sobie myślałem rok temu, że dobrze byłoby teraz zachorować, kiedy służba zdrowia jest jeszcze wydolna i miałbym nawet szansę wyjść z tego w ciężkim stanie. Ale nie dane było. Teraz, jak by mnie poważnie dopadło to w najlepszym razie, bo to też nie jest takie proste, leżałbym wiele godzin w karetce czekając aż obecny użytkownik respiratora zejdzie lub wyzdrowieje. Albo bym doczekał albo nie. A skierowanie na testy przez rodzinnego też nie jest takie proste i szybkie. Jak nie masz znajomości, możesz nie dożyć. Dlatego teraz staram się chronić, jak mogę, zwłaszcza, że normalnie mam problemy z oddychaniem. Jak widzę w sklepie kretynów z maseczką pod nosem, pod brodą albo bez to uciekam, jak najdalej, chociaż czasem mam ochotę zdjąć maseczkę i nakaszleć na nich moim astmatycznym kaszlem z wydzieliną z płuc. >:O
Nigdzie nie widziałem służb pilnujących prawidłowego noszenia maseczek.

A co do grypy, to faktycznie, jakby jej nie było. Żona, która pracuje w aptece szpitalnej mówi, że leki przeciw grypie w ogóle nie schodzą, jest tylko COVID. Może ochrona przed COVID jakoś jednak stosowana wyeliminowała jej rozprzestrzenianie.

Szpital narodowy na targach w Poznaniu się rozkręca. Ale, jak to powiedział Religa, samymi łóżkami to można burdel zbudować. Brak personelu medycznego. Braki uzupełnia się medykami z innych szpitali, osłabiając ich bieżącą działalność. Oddziały czyszczone są z pielęgniarek ale też lekarzy różnych specjalności, ginekologów, kardiologów, psychiatrów itp. specjalności nie mających doświadczenia w leczeniu chorób zakaźnych.

Nie jest dobrze, służba zdrowia ogólnie sięga skraju wydolności a władza stara się tłumaczyć swoje błędy winą opozycji, UE, Tuska, czy jeszcze czym się da.

Dlatego koledzy, chrońcie siebie i innych w tych trudnych czasach. Noście maseczki zakrywając usta i nos, zachowujcie dystans i dezynfekujcie dłonie i zawsze myjcie je po przyjściu do domu.

Więcej nie zamierzam się w tym temacie wypowiadać, bo mnie to nie kręci. Może to, co napisałem trafi do czyjegoś serca.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #269 dnia: 29.03.2021, 21:09 »
Szkoda, że nie prowadzi się danych ile osób umiera przez zaniedbanie innych chorób z powodu braku dostępności lub przesunięcia terminów operacji itp. Nie wspominając o długotrwałych skutkach takich "działań".