Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 162945 razy)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 934
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #270 dnia: 29.03.2021, 21:10 »
:thumbup:
;)

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #271 dnia: 29.03.2021, 21:11 »
I tak w karcie wpiszą "przyczyna zgonu Covid-19 "


Pozdrawiam Łukasz

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #272 dnia: 30.03.2021, 08:25 »
Padłem!
Przeczytałem wątek od deski do deski i co niektóre  wypowiedzi zrobiły mi nastrój na cały dzień ;D
Szczczególnie zaczynające się od: "Podobno...", "Słyszałem...", bądź "a u nas"...; Oczywiwcie te podobno zasłyszane rewelacje dotyczą z reguły szczepionek, lub sposobu i przyczyn rozprzestrzeniania się choroby.

Panowie, proszę.
Czy z czystym sumieniem jesteście w stanie podpisać się po raz drugi pod tym co podobno zasłyszeliście?
 
Marcin

Offline Magellan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 30
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #273 dnia: 30.03.2021, 10:06 »
Szkoda, że nie prowadzi się danych ile osób umiera przez zaniedbanie innych chorób z powodu braku dostępności lub przesunięcia terminów operacji itp. Nie wspominając o długotrwałych skutkach takich "działań".
Poniekąd takie statystyki są prowadzone. W porównaniu z rokiem 2019 mamy w kraju mniej więcej o 50 tys. zgonów więcej na rok 2020. Te 50 tys. to wszystkie zgony bez udziału wirusa.
https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,liczba-zgonow-w-polsce-w-2020-roku--najwiecej-od-ii-wojny-swiatowej,artykul,28238714.html

Problem z tymi zgonami jest zdecydowanie bardziej złożony niż się wydaje. Oczywiście decyzje rządzących o wstrzymywaniu zabiegów planowych, teleporady etc na pewno nie pomogły, ale sporą winę ponoszą również sami pacjenci. Nie zgłaszają się do lekarza, gdy mają problemy ze zdrowiem, odwołują sami badania czy też zabiegi. Do szpitala trafiają już w karetce, często gdy jest już za późno, żeby im pomóc. Sporo złego zrobiły tu media i rząd nakręcając temat i odstraszając pacjentów od służby zdrowia. Pacjenci mówią sami, że boją się do lekarza pójść czy do szpitala, bo boją się wirusa. A gdy przyjdzie co do czego, to często nie ma czego ratować.




Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 671
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #274 dnia: 30.03.2021, 12:52 »
Jest jeden kraj, którego prezydent przejawia postawę podobną do wszystkich znawców u badaczy wirusa z Facebooka. Nie, nie jest to Szwecja. To Brazylia.

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 473
  • Reputacja: 95
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #275 dnia: 30.03.2021, 13:38 »
Mi się włos na głowie jeży jak czytam te idiotyzmy "że grypy nie ma". Polska jest w czarnej dupie, zarażeń jest najwięcej w Europie, zgonów też, rząd nie radzi sobie z niczym, kłamczuszek Morawiecki oskarża o to prywatną służbę zdrowia a ludzie mają wszystko w dupie.

Nie wiem czy widzieliście rozczochranego Johnsona? Nie chodzi do fryzjera bo wszystko od grudnia pozamykane. W Polsce wszyscy świeżo wypielegnowani bo kto się upomni, że władza powinna świecić przykładem?
Mi się włosy na głowie jeży gdy czytam takie głupoty, że Boris Johnson przez coronovirusa nie chodzi do fryzjera i przez to chodzi rozczochrany.
Specjalnie dla cieie wklejam link ze zdjęciem Borisa sprzed przynajmniej 7 lat.
Proszę nie obrażaj inteligencji innych ludzi wypisując takie idiotyzmy.
https://londonist.com/2014/08/breaking-news-boris-johnson-plans-to-stand-as-mp-at-next-election

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 671
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #276 dnia: 30.03.2021, 15:54 »
Mi się włos na głowie jeży jak czytam te idiotyzmy "że grypy nie ma". Polska jest w czarnej dupie, zarażeń jest najwięcej w Europie, zgonów też, rząd nie radzi sobie z niczym, kłamczuszek Morawiecki oskarża o to prywatną służbę zdrowia a ludzie mają wszystko w dupie.

Nie wiem czy widzieliście rozczochranego Johnsona? Nie chodzi do fryzjera bo wszystko od grudnia pozamykane. W Polsce wszyscy świeżo wypielegnowani bo kto się upomni, że władza powinna świecić przykładem?
Mi się włosy na głowie jeży gdy czytam takie głupoty, że Boris Johnson przez coronovirusa nie chodzi do fryzjera i przez to chodzi rozczochrany.
Specjalnie dla cieie wklejam link ze zdjęciem Borisa sprzed przynajmniej 7 lat.
Proszę nie obrażaj inteligencji innych ludzi wypisując takie idiotyzmy.
https://londonist.com/2014/08/breaking-news-boris-johnson-plans-to-stand-as-mp-at-next-election

Nie rozumiesz o co chodzi. Nie chodzi tak naprawdę o włosy, choć Johnson mówi, że po 12 kwietnia pójdzie do fryzjera i napije się piwa w pubie. Chodzi o to, że w Polsce władza ogłasza jakieś prawo, które okazuje się, że ich nie obowiązuje. Całkiem inaczej jest w UK, ze nieprzestrzeganie zasad ludzie władzy lecieli z stołków.

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 473
  • Reputacja: 95
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #277 dnia: 31.03.2021, 11:36 »
Piszesz bzdury o włosach Borisa i mówisz, że ja nie rozumiem... Proszę nie idź tą drogą.
Chcesz rozmawiać o nieprzestrzeganiu prawa / konstytucji przez rządy  POPiS czy SLD / PZPR? Tak ? To zamiast pisać idiotyzmy o fryzurze Borisa, zacznij mówić o naszej dziurawej Konstytucji z 97r.
Nasz trójpodział władzy z niezawisłością i niezależnością nie ma nic wspólnego, skoro sędziów do Trybunału Konstytucyjnego i Krajowej Rady Sądownictwa (Sędziów do Sądu Najwyższego wskazuje właśnie upolityczniona KRS) wybieraja Sejm. W tym momencie niezawisłość się kończy, bo jak można skazać kumpli polityków, którzy wybrali sędziego na tą intratną fuche? . I najgorsze w tym wszystkim jest to, że jest to zgodne z konstytucją.

 

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #278 dnia: 31.03.2021, 11:43 »
Halo halo... Tutaj rozmawiamy o tym jak kto przechodził koronawirusa, a nie o tym kto i w jakiej pozycji gwałci konstytucję :)
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 473
  • Reputacja: 95
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #279 dnia: 31.03.2021, 11:49 »
Halo halo... Tutaj rozmawiamy o tym jak kto przechodził koronawirusa, a nie o tym kto i w jakiej pozycji gwałci konstytucję :)
Nie ja to zacząłem. Już stad znikam.

Online Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 853
  • Reputacja: 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #280 dnia: 31.03.2021, 12:06 »
W mojej rodzinie osoby  obciążającymi chorobami jak cukrzyc, niewydolność nerek (dializa), nadciśnienie i miażdżyca, otyłość przechodziły łagodnie i ciężko ale na tyle ze nie potrzebna była wizyta w szpitalu czy tlenoterapia. Ogromne osłabienie i biegunka, kaszel, gorączka oraz bóle stawów to objawy na które skarżyła sie najstarsza 75 letnia osoba. Reszta tylko gorączkowała 2-3 dni i albo nie miała powonienia albo dokuczało osłabienie i lekki kaszel. Obecnie choruje mój wujek (były górnik) i jemu już potrzeba było wezwać pogotowie bo saturacja spadała ale obyło sie bez szpitala na szczęście. Brat mojej dziewczyny też obecnie przechodzi wirusa łagodnie a był TURBO ostrożny. Dezynfekcja i maska z filtrem od początku pandemii i jest wkur....ze tyle hajsu wydał na zabezpieczenie sie i tak to wielkie "G" dało. Nie ma reguły na to kogo z nas i jak dotknie choroba. Życze wszystkim zdrowia i by każde objawy były łagodne !

Online Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #281 dnia: 31.03.2021, 13:05 »
Nie wypowiadałem się bo nie przechodziłem.
Ale wczoraj przyszedł wynik mój i żony. K... A dodatni.
U żony bóle stawowe, głównie plecy.
U mnie mega ból zatokowy, wszystko mnie boli, przestałem jeść , dużo piję.
Gorączki brak, ale czasami duszący kaszel.
Leżę lub śpię cały dzień

Zdrowia życzę 🍾🥂🙂

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #282 dnia: 31.03.2021, 13:37 »
Nie wypowiadałem się bo nie przechodziłem.
Ale wczoraj przyszedł wynik mój i żony. K... A dodatni.
U żony bóle stawowe, głównie plecy.
U mnie mega ból zatokowy, wszystko mnie boli, przestałem jeść , dużo piję.
Gorączki brak, ale czasami duszący kaszel.
Leżę lub śpię cały dzień

Zdrowia życzę 🍾🥂🙂


Przeszedłem covid i miałem podobne objawy, ale dodatkowo nie miałem jeszcze węchu i smaku.

Brałem paracetamol 3 razy dziennie, jadłem czosnek i świeży imbir garściami. Dodatkowo witamina C i multi. Dobrze wchodziły grzance piwne z cynamonem i właśnie imbirem. Ewidentnie lepiej czułem się po gorących kąpielach.

W poniedziałek zostałem zaszczepiony szczepionką Astrzeneca. W nocy myślałem, że wykorkuję. Wysoka gorączka, dreszcze, bóle mięśni, głowy, wysokie ciśnienie i dziwne pobudzenie. Temat jednak już rano rozszedł się po kościach. W czerwcu kolejna dawka.

Online Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #283 dnia: 31.03.2021, 13:43 »
A co najlepiej pić???
Na alko nie patrzę, mam wstręt ;)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #284 dnia: 31.03.2021, 13:50 »
Najlepiej woda, ale grzańce mi wchodziły bez problemów. Zapomniałem o ważnej rzeczy, bo świetnie działały też inhalacje- wrzątek, sól, rumianek i pieprz. To pamagało mi odzyskać węch i smak oraz czyściło wzorowo nos.