Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 160316 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #285 dnia: 31.03.2021, 14:10 »
Gorączka to broń organizmu przeciwko wirusom. W wyższej temperaturze źle się rozmnażają. Tak więc stare, ludowe sposoby typu "do pieca na trzy zdrowaśki" wcale takie głupie nie były, jak to się starał nowoczesny Sienkiewicz przedstawić ;) Dlatego sauna ma takie prozdrowotne właściwości. Dlatego gdy się jest chorym, należy wleźć pod kołdrę i się wygrzać porządnie, wziąć gorącą kąpiel, posiedzieć w saunie właśnie... Ale po co, gdy można zbić temperaturę super środkiem reklamowanym w TV, co da nam złudną poprawę samopoczucia, i można iść do pracy...

Ale to tak ogólnie, nie w kwestii covida. Bo jak widać przy tym cholerstwie żadne reguły nie obowiązują. A przynajmniej na razie ich nie odkryto.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 436
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #286 dnia: 31.03.2021, 14:17 »
Gorączki o dziwo nie mieliśmy, nawet moja pani doktor była zdziwiona.
Wieczorem gorąca kąpiel, trzy piżamy na przegranie i sauna pod kołdrą.
Muszę się trochę przymusić do warzyw i owoców.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #287 dnia: 31.03.2021, 14:35 »
Gorączki o dziwo nie mieliśmy, nawet moja pani doktor była zdziwiona.
Wieczorem gorąca kąpiel, trzy piżamy na przegranie i sauna pod kołdrą.
Muszę się trochę przymusić do warzyw i owoców.


I ja też tak miałem, więc znając starą prawdę, którą wspomniał Michał, szedłem drogą mocnego nagrzewania się. Sporo wody poszło, zwłaszcza gdy żona zauważyła, iż to mi pomaga.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #288 dnia: 31.03.2021, 15:17 »
Tak więc stare, ludowe sposoby typu "do pieca na trzy zdrowaśki" wcale takie głupie nie były, jak to się starał nowoczesny Sienkiewicz przedstawić ;)

Dokładnie to Prus - na wypadek gdyby ósmoklasiści przed egzaminem czytali SiG ;)
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #289 dnia: 31.03.2021, 16:04 »
Prus czy Sienkiewicz ważne żeby się przepisu trzymać :P


Pozdrawiam Łukasz

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #290 dnia: 31.03.2021, 16:04 »
Mam do Was pytanie co byście zrobili
Dzisiaj przez przypadek dowiedziałem się że pewna moja znajoma 40 kilka lat zaszczepiła się, nie nalezy do zadnej grupy uprawniającej jej do szczepienia , wywnioskowałem że załatwiła sobie szczepienie gdyż jej mąż pracuje na infolinii gdzie dzwonimy i sie rejestrujemy ( ponoć on tez już po szczepieniu ) Normalnie bym to olał ale dzisiaj pochowałem mojego starszego kolege 71 lat który nie doczekał się szczepienia. Normalnie jestem wkurwiony na maksa . >:( >:O
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #291 dnia: 31.03.2021, 16:23 »
Przecież większość naszych super celebrytów też się poza kolejką zaszczepiła i co z tym zrobiono ...


Pozdrawiam Łukasz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #292 dnia: 31.03.2021, 19:36 »
Tak więc stare, ludowe sposoby typu "do pieca na trzy zdrowaśki" wcale takie głupie nie były, jak to się starał nowoczesny Sienkiewicz przedstawić ;)

Dokładnie to Prus - na wypadek gdyby ósmoklasiści przed egzaminem czytali SiG ;)
Przywaliłem jak dzik w sosnę ;D (dzięki za tekst, Selektor)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #293 dnia: 31.03.2021, 20:23 »
:P

Mam do Was pytanie co byście zrobili
Dzisiaj przez przypadek dowiedziałem się że pewna moja znajoma 40 kilka lat zaszczepiła się, nie nalezy do zadnej grupy uprawniającej jej do szczepienia , wywnioskowałem że załatwiła sobie szczepienie gdyż jej mąż pracuje na infolinii gdzie dzwonimy i sie rejestrujemy ( ponoć on tez już po szczepieniu ) Normalnie bym to olał ale dzisiaj pochowałem mojego starszego kolege 71 lat który nie doczekał się szczepienia. Normalnie jestem wkurwiony na maksa . >:( >:O

Współczuję. Natomiast co do kolejności szczepień, to jest to fikcja. Już w nazwie szpitala często odnajdziesz słowa: "Miejski....", "Wojewódzki...", a to oznacza, że idzie "prikaz" z góry, więc ten tego...Taki aktualny atrybut lokalnej władzy. Kilku celebrytów przy tym to ;D

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #294 dnia: 01.04.2021, 00:17 »
Przecież większość naszych super celebrytów też się poza kolejką zaszczepiła i co z tym zrobiono ...

Sprawa była mocno nadmuchana przez rządowe media. Szpital dostał nagle dodatkowe szczepionki, którym się kończył/skończył termin, i dano im wolną rękę w ich wykorzystaniu. Zaszczepili celebrytów, którzy mieli w zamian propagować akcję szczepienia się, gdyż naród wcale chętny do szczepień nie był. Między innymi dlatego, że nie było chętnych, a personel albo był już po szczepieniu lub nie chciał (głupi nie są, aby się szczepić towarem któremu się kończy termin, do tego skąd wytrzasnąć chętnych na już?). Ale zrobiono z tego aferę. Wątpię, aby chwalili się oni szczepionkami na swoim Fejsie czy Twitterze, gdyby załatwiliby sobie to na lewo. Jakoś nikt nie skupiał się na tym, że szczepionce kończył się termin przydatności a nawet został przekroczony :) Ktoś z Was by się taką zaszczepił? 8)

Przykre jest to, że w wyniku medialnej nagonki, zwolniono pracownika szpitala odpowiedzialnego za rozdział szczepionek między innymi, kobietę zaszczuto. Mało kto się przejmował tym, co ona miała do powiedzenia, zwłaszcza jak zwracała uwagę na burdel jaki tam panował w MZ i dziale odpowiedzialnym za szczepienia. Za inicjatywę, wg mnie całkiem słuszną, kogoś ukarano, byleby był winny do spalenia na stosie. I nie dano mu nawet szansy na obronę, po prostu ktoś musiał za to 'zapłacić'. Jakież to polskie...
Lucjan

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #295 dnia: 01.04.2021, 00:32 »
Niestety polityka to brudny temat i nie tylko w Polsce...


Pozdrawiam Łukasz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #296 dnia: 01.04.2021, 00:49 »
I kończymy tu z polityką w tym wątku :) Zwróciłem tylko uwagę na to, jak rozdmuchano tę sprawę, do tego zwolniono wieloletniego pracownika szpitala, bo musiały 'polecieć głowy'. Akcję nagłośniono po tym, jak kilku celebrytów zamieściło wpisy o szczepieniach w mediach społecznościowych i się zaczęło. W normalnej firmie za taką inicjatywę, gdzie szczepionkom, którym upływał termin w 24h, znaleziono odbiorców (i to pomagających w akcji szczepień) i personel do przeprowadzenia szczepień, powinno się ludzi nagrodzić. W Polsce, w służbie zdrowia,  pozbawiono taką osobę pracy, nie zważając na to, kto naprawdę dał ciała i spowodował, że 600 dawek szczepionki mogło zostać straconych (złe przechowywanie).

W normalnych warunkach i przy procedurach obowiązujących, punkt szczepień by takiej ilości nie był w stanie zapodać potrzebującym w przeciągu kilku dni, tu stanęli ci ludzie na rzęsach, aby wykorzystać każdą jedną szczepionkę. W nagrodę dostali hejt. To bardzo przykre i powinno dać do myślenia.
Lucjan

Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #297 dnia: 01.04.2021, 22:54 »
Mnie jeszcze jedno rozbraja. W radiu, tv przeważnie podają tylko liczbę zakażonych a nie mówią ile testów było zrobione (w których prawdziwość  i tak mam wątpliwości). I tak np: jakiś czas temu było zakażonych 3 000, ale na 10 000 testów. A np dziś 31 000 zakażonych, ale na 109 000 testów. Kuźwa... stosunek jednych do drugich jest cały czas zbliżony, przecież wiadomo, że im więcej testów zrobią tym więcej wyjdzie im zakażonych, więc po jakiego *uja "straszą" tymi liczbami? :facepalm:

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 388
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #298 dnia: 01.04.2021, 23:01 »
Sztuczna panika. Celowe robienie ludziom wody z mózgu. Swoją drogą to wczoraj byłem poćwiczyć, 1 raz od 2 tygodni. Siła, wydolność, wszystko jest bez zmian :) Dużych szkód mi ten wirus nie narobił a na pewno nie większych niż przeciętne przeziębienie.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 830
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #299 dnia: 01.04.2021, 23:05 »
Mnie jeszcze jedno rozbraja. W radiu, tv przeważnie podają tylko liczbę zakażonych a nie mówią ile testów było zrobione (w których prawdziwość  i tak mam wątpliwości). I tak np: jakiś czas temu było zakażonych 3 000, ale na 10 000 testów. A np dziś 31 000 zakażonych, ale na 109 000 testów. Kuźwa... stosunek jednych do drugich jest cały czas zbliżony, przecież wiadomo, że im więcej testów zrobią tym więcej wyjdzie im zakażonych, więc po jakiego *uja "straszą" tymi liczbami? :facepalm:
jak wezmiejsz dokładniejsze wyniki to z tych 109 000 okolo 48 000 to zlecenia z POZ... niestety juz nie ma opisanych ile z tych testow zleconych przez lekarzy rodzinnych jest pozytywnych. I tu dochodzimy do sedna okazalo by sie ze np 10% tylko z tych 48 000 jest pozytywnych, wiec skad ta reszta i kto ja zlecił i czy oby to nie sa powtorne testy u kogos u kogo juz stwierdzono wirusa i wyniki sie dubluja. Idac dalej wcale bym sie nie zdziwil jakby te nasze wzrosty byly skutkiem wymazow ktore robimy dla niemcow, czechow itp... Wyszlo jak oszukuja w liczbie szczepien uwzgledniajac drugie szczepienie jako nowe...Gdzies na poczatku pandemi mowiono ze ilosc wynikow falszywie dodatnich zalezy od jakosci "starterow" i kto wie czy wszystko to nie wplywa na to co sie dzieje u nas. Uprzedzam ze nie jestem foliarzem, ale dziwne ze gdy kulczyk zajal sie robieniem maseczek z filtrem nagle rzad wprowadzil zakaz uywania przylbic i nakaz maseczek chirurgicznych ktore sa z plastiku a nie takie jak byly przed pandemia bo jakosc widac od razu ze jest inna.