Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 163060 razy)

Offline seba86

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #315 dnia: 02.04.2021, 19:25 »
W niedzielę, poniedziałek i wtorek czułem sie strasznie slabo, bóle mięśniowe, katar, męczący suchy kaszel który nie pozwalał dobrze przespać nocy. Wczoraj przyszedł wynik negatywny. Całe szczęście, bo rano mogłem jechać na ryby. Był blank, ale było ok 🙂👌

Offline S76

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #316 dnia: 06.04.2021, 15:47 »
Witajcie.

Od 11 dni zmagam się z koronawirusem >:(. Poniżej krótki opis przebiegu choroby.

Pierwszy i drugi dzień - stan podgorączkowy, tak w granicach 37,4-37,7 stopni. Oprócz tego uczucie zmęczenia i osłabienia, ból głowy oraz ból oczodołów / gałek ocznych. Pomimo spania od 22 do 8-9 konieczność "ucięcia" 2 godzinnej drzemki poobiedniej. Kaszel sporadyczny, o słabym stopniu nasilenia, duszności nie występują wcale.
Trzeci dzień - stan podgorączkowy ustępuje, temperatura ciała obniża się poniżej 36 stopni. Wszystkie pozostałe, wymienione wcześniej objawy, utrzymują się.
Szósty dzień - do występujących wcześniej objawów dochodzi kolejny, charakterystyczny - następuje gwałtowne zaburzenie zmysłu węchu. To znaczy następuje prawie całkowita utrata węchu - nie czuję zapachu zanęt oraz większości atraktorów (wanilia, karmel, kolendra czy dip halibutowy). Jedynym atraktorem, który wyczuwam w stopniu minimalnym, jest  Rotaugen Classic (MVDE). Jednocześnie, wraz z utratą węchu, wystąpiły tzw. omamy / halucynacje węchowe - tzn. cały czas czuję zapach, którego szczerze nienawidzę - zapach dymu papierosowego :facepalm:. Na szczęście smak pozostał bez zmian ;)

Od ósmego dnia zaczynam odczuwać stopniową poprawę stanu zdrowia - samopoczucie poprawia się, uczucie senności, zmęczenia i osłabienia nie jest już tak mocne, jak na początku. Nie muszę już przesypiać połowy doby.
Dziś zauważyłem nieznaczną poprawę węchu - zaczynam powoli wyczuwać zapach zanęt oraz wanilii i kolendry :D. Wydaje się, że najgorsze już mam za sobą i wychodzę na "prostą". Niestety cały czas prześladuje mnie smród dymu papierosowego >:O :facepalm:.

Wraz ze mną choruje żona i przebieg Jej choroby oraz objawy są niemal identyczne jak u mnie. Jedyną różnicą jest nieco słabsza utrata węchu oraz brak halucynacji węchowych. Małżonka na szczęście także wychodzi już na "prostą".

Gdybym miał tak w jednym zdaniu opisać przebieg swojej (oraz żony) choroby to napisałbym, że przypomina mi grypę o średnim (lub nieco mocniejszym) stopniu nasilenia, połączoną z zaburzeniem węchu.

Trzymajcie się zdrowo !

Pozdrawiam
Sławek



Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 853
  • Reputacja: 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #317 dnia: 14.04.2021, 19:23 »
Moja mama jutro ma szczepienie obwoźne. Tzn przyjdą do domu i ja zaszczepia czy ktoś z waszych bliskich miał takie szczepienie w domu? jak wygląda procedura czy jest jakieś badanie wcześniej pacjenta szczepionego ?

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 280
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #318 dnia: 14.04.2021, 19:37 »
Zawsze przed szczepieniem jest wywiad lekarski, badanie i ankieta i dopiero lekarz decyduje czy zaszczepić czy nie. Nie ma tu różnicy czy szczepienie w domu czy w punkcie, procedura ta sama.
Tomek

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 853
  • Reputacja: 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #319 dnia: 14.04.2021, 19:44 »
Zawsze przed szczepieniem jest wywiad lekarski, badanie i ankieta i dopiero lekarz decyduje czy zaszczepić czy nie. Nie ma tu różnicy czy szczepienie w domu czy w punkcie, procedura ta sama.
Dziękuję bardzo za informacje :)

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #320 dnia: 14.04.2021, 19:45 »
U mnie było bardzo ciekawie . Kaszel taki ,że jak bym miał czym to bym wymiotował . Przestałem jeść i za mało piłem , więc się odwodniłem ,osłabiłem i w końcu zemdlałem w domu . Przyjechało pogotowie i mnie postawiło na nogi . Antybiotyk i garść innych tabletek przez 10 dni .
Teraz nabieram sił , ale wejście na piętro do sypialni to wyczyn jak bym wszedł na ostatnie piętro Pekinu  . Jeszcze pewnie tydzień , dwa będę dochodzić do siebie .
Pilnujcie się i dajcie się temu podstępnemu ścierwu ;) :fish: :beer: :beer: :beer: :beer:

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #321 dnia: 14.04.2021, 20:25 »
Zawsze przed szczepieniem jest wywiad lekarski, badanie i ankieta i dopiero lekarz decyduje czy zaszczepić czy nie. Nie ma tu różnicy czy szczepienie w domu czy w punkcie, procedura ta sama.
Wczoraj dostałem pierwszą dawkę Pfizera, wywiad był i owszem, ankiety wypełniałem dwie, jedna taka sama co na stronie (gov.pl), a drugo to dotyczyła tylko samego Rodo. Badania żadnego sobie nie przypominam :-\
Tak więc pewne różnice mogą się zdarzyć.
Robert

Offline KrzysztofR

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Naturalne leki
  • Lokalizacja: Odolanów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #322 dnia: 14.04.2021, 20:35 »
Wiem że to dziadostwo (koronowirus istnieje i wiem że jak to załapie to nogami do przodu idę )córka załapała utrata węchu ,smaku, unikam kontaktu . Zapobiegawczo stosuje miksturę pól litra spirytus 95 ,główka czosnku,100 gram imbiru trzy łyżki miodu lipowego ,dwa tygodnie to stoi ,filtruje i pije trzy razy dziennie po łyżece od herbaty  ,i jeżdze na ryby może to mnie trzyma

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #323 dnia: 14.04.2021, 22:04 »
Ciekawy jestem ile osób umrze w międzyczasie na zawał , ze strachu przed wirusem.


Pozdrawiam Łukasz

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 280
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #324 dnia: 14.04.2021, 22:13 »
Badania żadnego sobie nie przypominam :-\
Tak więc pewne różnice mogą się zdarzyć.

Mnie Pani doktor zbadała przed szczepieniem i zmierzyła ciśnienie. :)
Tomek

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #325 dnia: 14.04.2021, 23:33 »
Dzisiaj miałem pierwsza dawkę Pfizera. Poszło bardzo sprawnie w Poznaniu w Tymczasowym na MTP. Sczepienie umówione na 17:00. Wszedłem za pięć, ludzie w żółtych kubraczkach sterujący ruchem i mówiący, gdzie się udać i co zrobić. Najpierw dezynfekcja rąk, następnie rejestracja z dowodem osobistym, czas na wypełnienie ankiety, najlepiej mieć już wypełnioną w domu, za chwilę wywiad z lekarzem, sprawdza ankietę, rzuca ze dwa pytania, podpisuje ankietę i wypełnia karteczkę, czym jesteś szczepiony, kiedy i kiedy następne szczepienie. Następnie sczepienie, musisz się udać do odpowiedniego namiotu/gabinetu, w zależności od rodzaju szczepionki, żółte kamizelki bardzo pomagają. Szybkie sprawdzenie, czy trafiłeś do gabinetu z odpowiednią szczepionką i szczepienie. Warto ubrać się odpowiednio, nie jak ja w koszulę ale T-shirt pod kurtką. Całość trwa kilka minut. W ciągu kilku minut od wejścia zostałem zaszczepiony i poszedłem na salę obserwacyjną, w celu odsiedzenia 15 min, na wypadek wstrząsu anafilaktycznego. I do domu. Do tej chwili żadnych objawów ubocznych, poczekamy do rana i do drugiej dawki za 6 tygodni.

Jestem pod wrażeniem organizacji szczepień oraz rejestracji. Pierwotnie zarejestrowałem się przez SMS, po podaniu nr PESEL i kodu pocztowego dostałem termin i miejsce szczepienia szczepionką ASTRA ZENECA. Dzień przed szczepieniem dostałem pocztą pantoflową informację, że można zmienić sobie szczepionkę dzwoniąc na infolinię. Zadzwoniłem i dodzwoniłem się za pierwszym razem, prosząc o zmianę z Astry Zeneca na Moderna lub Pfizer. Pani pogrzebała w systemie i podała mi najbliższy termin szczepienia inną szczepionką. Zaakceptowałem. Za chwilę dostałem SMS o anulowaniu terminu szczepienia A-Z i nowym terminie szczepienia Pfizer.

Wiem, że w innych miastach nie wygląda to tak zielono ale i tak polecam rejestrację przez infolinię z wskazaniem preferowanego rodzaju szczepionki.

Pozdrawiam,
Tomek

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 853
  • Reputacja: 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #326 dnia: 15.04.2021, 13:38 »
Moja mama już po szczepieniu domowym szczepionka moderna. Zabrali wywiad w kierunku reakcji anafilaktycznej w przeszłości na jakiekolwiek leki i czy bierze leki przeciwzakrzepowe. Acardu nie brali pod uwagę i dodam ze mama 9 lat temu przechodziła udar. Zalecania na najbliższe 3 dni po szczepieniu to możliwy ból ramienia i ewentualny krwiak podskórny. W razie stanu podgorączkowego czy gorączki przyjmować paracetamol. Szczepienie bezbolesne

Offline Jano

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #327 dnia: 15.04.2021, 13:39 »
Ja jeszcze nie miałem, ale zaczynam się bać, dużo zdrowia dla wszystkich! |-) ;)

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #328 dnia: 22.04.2021, 21:09 »
Pytanko do osób po koronie: miał/ma ktoś mgłę pocovidową? Jak mu się objawiała, ile trwała?

od jakiegoś czasu totalnie nie mogę się skupić, nie kleję faktów, zapominam o wszystkim, nie umiem sobie wyobrazić prostych rzeczy o których ktoś do mnie mówi. Ostatnio tylko przytakuję i potem się zastanawiam co ktoś ode mnie chciał i co ja mam zrobić. Kiedyś mogłem robić po kilka rzeczy na raz, teraz zrobienie 1 umysłowej stwarza problem. W robocie potrafię robić zestawienia czy statystyki góra przez 5 minut, potem muszę "odpocząć" bo brak mi skupienia. Przed chwilą dostałem maila z ubezpieczalni. Miałem go tylko przesłać dalej na wskazany adres dołączając 2 dokumenty. Zrozumienie i wysłanie tego zajęło mi 20 minut, mimo że cała instrukcja miała 4 podpunkty i miała może z pół strony A4. W sumie to się przy tym zdenerwowałem i spociłem. W pracy gdy mam coś do zrobienia muszę zapisywać wszystko w kalendarzu, ale ostatnio ustawiam sobie budzik co pół godziny "SPRAWDŹ KALENDARZ" bo inaczej nawet o tym nie pamiętam. Pisanie postów na forum tez trwa 3 razy dłużej. Napiszę 2-3 zdania i muszę czytać całość, by ogarnąć co było na początku. Jestem trochę przerażony...

Korony niby nie miałem, ale przez 3 tygodnie mieszkałem z osobą z potwierdzoną koroną z widocznymi objawami, miałem też wcześniej kontakty z zarażonymi. Z objawów fizycznych miałem przez 2-3 dni "gorączkę" do 38 stopni i trochę bolały płuca. Obecnie objawów fizycznych brak, ale to jak mi spadła moc obliczeniowa mojej głowy to jest jakaś masakra :| chyba wybiorę się na test na przeciwciała
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #329 dnia: 22.04.2021, 21:33 »
Tak ja miałem. Nawet gdzieś w tym temacie pisałem o tym. Brak koncentracji, skupienia i problem z rozwiązywaniem innym ich prostych problemów. Totalne zmęczenie fizyczne i psychiczne. Ogólnie praca umysłowa na zwolnionych obrotach. Jak długo trwała ? U mnie długo. Z racji tego, że nie jest to jednostka chorobowa, to trudno coś więcej powiedzieć i mieć pewność czegokolwiek.... jednak ja często potrafiłem po 3 godzinach snu przeczytać kilkaset stron i sklecić z tego kilkanaście stron na piśmie. Nie miałem też problemu z koncentracją, wtedy kiedy trzeba było ją zachować. A po covidzie miałem problem. Teraz jest ok, ale np. zacząłem częściej korzystać z organizera w kalendarzu w komórce. Ogólnie to jak masz taką możliwość to weź urlop, jedź na tydzień na ryby z dala od wszelkiej cywilizacji i wtedy dopiero oceń swój stan psychiczny. Ja o tym myślałem, ale nie miałem możliwości wyjazdu :) Np. w UK są programy lecznicze związane z leczeniem depresji za pomocą wędkowania, więc to może też być niezły pomysł na leczenie skutków covida ;)