Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 162920 razy)

Online Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 852
  • Reputacja: 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #390 dnia: 20.05.2021, 13:41 »
Cyt."Niestety, właśnie gdy masz inne zdanie, to nagle przestajesz zadawać normalne pytania,a stajesz się foliarzem i płaskoziemcą."

Michał w jakim temacie...

No przeciez czym dluzej trwala pandemia to liczba rekordowych zachorowan wzrastala na nie byla stala czy wrecz malala. Wzrosta smiertelnosci do poprzedzniego roku tez cos pokazuje. Zapchane szpitale wozenie ludzi w karetkach od szpitala do szpitala i budowa szpitala narodowego to wszystko w ramach stabilnych zachorowan i zgonow... zanm ludzi co juz 2x zachorowali na covida i zarazili sie od dziecka 1,5 rocznego z biegunka. Ktore wg lekarzy nie zaraza... Brat mojej dziewczyny turbo ostrazny wylal na siebie mase plyny do dezymfekcji wydaj fortune na niego i maski z filtrami a tak sie zarazil. I moja dziewczyna pracuje w sklepie i nie zachorowala w widzoczny sposob a ma kontka z masa klientow od czasu pandemii. Moja ciocia 76 lat lidzne choroby wspolistniejace bez wizyty w szpitalu przechorowala. Wyjkowie z pylica tez kazdy wyzyl. Kuzynka ktora jest dializowana chora jezdzila na dializy i tez szpitala nie widziala z powodu covida.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 671
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #391 dnia: 20.05.2021, 13:51 »
To co mówisz to żadne dowody. Magister Przyłębska leczyła się amantadyną. Niby zdrowa, ale badania wskazują, że wcale jej "cudowny" lek nie pomógł, tylko samo przeszło.

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #392 dnia: 20.05.2021, 14:08 »
Jeśli przeszedłem Covid w ten sposób że nie miałem smaku i węchu przez kilka dni, poza tym nic, zero, to po co mam się szczepić?

Ja osobiście katar gorzej przechodziłem. Powinna to być indywidualna sprawa, nie namawiam za, ani przeciw.

Brak mi tylko w przestrzeni publicznej debaty na temat covid i szczepień, gdzie doktorzy z tymi samymi tytułami naukowymi debatują na temat Covid, przedstawiają swoje zdanie i opinie, i fakty, a widz sam decyduję co chce zrobić. Tak moim zdaniem powinno to wyglądać.

A dziś jeden habilitowany traktowany jest jak bóstwo, a drugi spychany do podziemi, staje przed komisjami etyki zawodowej, tylko dlatego, że ma inne zdanie na tematy bierzace i nie boi się tego mówić.

Najlepszy przykład z programem "warto rozmawiać". To by było na tyle jak chodzi o wolność słowa, rzetelność dziennikarska itp itd
Do tej pory nikt nie odpowiedział na jedno pytanie. Jak się stało ze mam po 9 miesiacach gotowa szczepionkę a na początku pandemii wszyscy naukowcy jednym glosem mowili ze trzeba 4 lat... Pomineto wszystkie niezbedne procedury czy to jest nowy pomysl zeby testowac od teraz leki na ludziach bez wszystkich dotychaczasowych procedur bo natychmiastowy zysk jest wazniejszy. W polsce co chwile lockdown ktory nie dziala a mimo to i tak wracamy do niego. Strategia od poczatku pandemii byla taka ze wprowadzony lochdown i restrykcyjne ograniczenia maja ustabilizowac zakazenia na stalym poziomie bez duzych skokow i nic to nie dalo. Nie pomagaja szczepionki przechorowanie i lockdowny za to narod zaczyna byc coraz bardziej represjonowany dojony z kasy. I jak zwykle nikt za to nie odpowie

Opos :
Cyt."w polsce co chwile lockdown ktory nie dziala"

Skąd wiesz że lockdown nie działa...

Skoro w Teksasie nie działa to czemu niby w Polsce miałby działać. Teksas od czasu zniesienia WSZYSTKICH obostrzeń związanych z pandemią COVID nie odnotował wzrostu zakażeń, a nawet ich spadek.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #393 dnia: 20.05.2021, 14:14 »
Tymczasem w stolicy, uwaga, z końcem maja kończy funkcjonować szpital na stadionie narodowym.

Garść ciekawostek:
- od 5 listopada 2020 roku, przyjął on "rekordową" ilość pacjentów w liczbie 1843 osób,
- w szczytowym momencie tzw. trzeciej fali w szpitalu przebywało jednocześnie 350 pacjentów,
- Aż 393 158 złotych zainkasował w listopadzie zarząd Szpitala Narodowego

W Polsce powstało łącznie 36 szpitali tymczasowych. Ich organizacja kosztowała podatników przeszło 600 mln zł. Do 22 stycznia szesnaście placówek przyjęło łącznie 2009 pacjentów.

Niech sobie każdy odpowie na pytanie czy to dobrze spożytkowane pieniądze, czy też nie.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 423
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #394 dnia: 20.05.2021, 14:28 »
Najlepsze, że nikt za to nie odpowie, a kto miał zarobić, ten zarobił.

Choć Pancerny Banaś trochę pietra Kłamczuszkowi napędził na razie :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #395 dnia: 20.05.2021, 14:35 »
Przekręty jakie były porobione z tym "wirusem" to dopiero zaczną wychodzić na jaw 🙂. Nie jeden ustawił się na całe życie 😆.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #396 dnia: 20.05.2021, 14:48 »
Dobra dość robienia sobie jaj.
Dla malkontentów i tych co nie wierzą...
Cieżcie się że macie zdrowie a waszych rodzin covid nie przeorał.
Ja nie wiem co to za choroba ale coś jest wielu ludzi z mego otoczenia odeszło . Mój powiad był w czubie w pl cały czas.
I niech mi ktoś nie pociska że katarek czy cóś. Młode z was konie lub dobre geny macie.
Wielu z mych znajomych wylądowało w szpitalu pod tlenem.
Także patrząc po wpisach jest was kilku i gratuluje.
U mnie w powiecie w momentach krytycznych ludziom nie miał kto pomagać i przylatywały karetki lotnicze na pomoc.

To dla uspokojenia atmosfery.

Po co szpitale... ano po to by ludzi leczyć. Moich znajomych wywozili po 250 km od domu.
A ci co odeszli nawet sie nie pożegnali.

Także opowieści ludzi nie wierzących i wątpiących ...luz i pozdrawiam.

Co do reszty zdrowia życze.
Maciek

Offline Hektor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #397 dnia: 20.05.2021, 15:02 »
Tymczasem w stolicy, uwaga, z końcem maja kończy funkcjonować szpital na stadionie narodowym.

Garść ciekawostek:
- od 5 listopada 2020 roku, przyjął on "rekordową" ilość pacjentów w liczbie 1843 osób,
- w szczytowym momencie tzw. trzeciej fali w szpitalu przebywało jednocześnie 350 pacjentów,
- Aż 393 158 złotych zainkasował w listopadzie zarząd Szpitala Narodowego

W Polsce powstało łącznie 36 szpitali tymczasowych. Ich organizacja kosztowała podatników przeszło 600 mln zł. Do 22 stycznia szesnaście placówek przyjęło łącznie 2009 pacjentów.

Niech sobie każdy odpowie na pytanie czy to dobrze spożytkowane pieniądze, czy też nie.
Dobrze, mojemu koledze uratowali tam życie. Kazali mu już żegnać się z rodziną i dostał ostatnie namaszczenie przed podłączeniem do respiratora. Zastosowane tam leczenie w ostatniej chwili uchroniło go przed intubacją. Skutki koronawirusa: ciśnienie 130 na 120, płuca dziurawe i zniszczona wątroba a chłop lekko po 40. 

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #398 dnia: 20.05.2021, 15:08 »

W Polsce powstało łącznie 36 szpitali tymczasowych. Ich organizacja kosztowała podatników przeszło 600 mln zł. Do 22 stycznia szesnaście placówek przyjęło łącznie 2009 pacjentów.

Niech sobie każdy odpowie na pytanie czy to dobrze spożytkowane pieniądze, czy też nie.
No właśnie... Należałoby by uzupełnić te dane o pacjentów z marca i kwietnia - szczytu zachorowań. Np na Śląsku brakowało miejsc w tymczasowych...
wg mnie do 22 stycznia udało się uratować od śmierci 2009 osób dzięki szpitalom tymczasowym. Między innymi mojego wujka, dla którego znalazło się miejsce w szpitalu.

Poza tym wydane 600 mln złotych hmmm nie wiem jaki jest próg rentowności szpitali tzn ile osób może umrzeć żeby te 600 mln się opłaciło ? Trzeba przemyśleć 20 osób mogłoby umrzeć za 600 mln 100 osób też 1000 chyba też o ile nikt z moich bliskich....
Faktycznie nie opłacało się wydać ,tych 600 mln

Online Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 852
  • Reputacja: 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #399 dnia: 20.05.2021, 15:25 »
Dobra dość robienia sobie jaj.
Dla malkontentów i tych co nie wierzą...
Cieżcie się że macie zdrowie a waszych rodzin covid nie przeorał.
Ja nie wiem co to za choroba ale coś jest wielu ludzi z mego otoczenia odeszło . Mój powiad był w czubie w pl cały czas.
I niech mi ktoś nie pociska że katarek czy cóś. Młode z was konie lub dobre geny macie.
Wielu z mych znajomych wylądowało w szpitalu pod tlenem.
Także patrząc po wpisach jest was kilku i gratuluje.
U mnie w powiecie w momentach krytycznych ludziom nie miał kto pomagać i przylatywały karetki lotnicze na pomoc.

To dla uspokojenia atmosfery.

Po co szpitale... ano po to by ludzi leczyć. Moich znajomych wywozili po 250 km od domu.
A ci co odeszli nawet sie nie pożegnali.

Także opowieści ludzi nie wierzących i wątpiących ...luz i pozdrawiam.

Co do reszty zdrowia życze.
Wlasnie wrzuciles nas do worka z plaskoziemcami antyszczepionkowcami i foliarzami bo tak najprosciej...Ja przesdtawilem Ci dla kontrastu łagodniejsze obicze wirusa dla ludzie ktorzy wg narracji powinny spoczywac na cmentarzu. Wiele pewnie zdrowszych tego szczescia nie mialo albo leczenie podjeto za pozno bo najpierw kwarantanna domowa a jak juz jest zagrozenie zycia to wtedy szukamy szpitala i liczymy na cud ze zdarzymy. Taka strategie podjelo ministerstwo zdrowia z sanepidem i moze to jest glowna przyczyna tych zgonow ? Mój sasiad gdy saturacja spadla do 85% zadzwonil po pogotowie i przyjechali podac tlen po czym gdy wzrosla Odjechali i zostawili go w domu... Do chlopaczka klatke obot ktory mial 17 lat wezwano karetke do silnego bolu glowy. Przyjechalo pogotowie mial wysokie cisnienie i kazano mu zejsc o wlasnych sila do karteki . Chlopak sie przewrocil po pokananiu kilku stopni w dol. Okazalo sie ze mial covida i tetniaka ktory pekl w szpitalu. Zrobili mu test na obecnosc narkotykow bo belkotal... polskie realia winnych nie ma. Rodzina 3 tyg na kwarantannie matka zalamanie nerwowe. Sparalizowana sluzba zdrowie odwolywane zabiegi ludzia ktorzy mieli miec bajpasy i niedozyli do swiat z rodzina. Skutki walki z inna choroba . Poswiecamy zycie jednych za drugich i o dziwo tych ktorych choroby mamy pod kontrola i potrafimy leczyc. Czy to jest etyczne nie mi oceniac ale tylko sie zastanawiam czy to aby tak powinno wygladac ?

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #400 dnia: 20.05.2021, 15:28 »
Kolego Opos całkowita prawda
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 423
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #401 dnia: 20.05.2021, 15:29 »

W Polsce powstało łącznie 36 szpitali tymczasowych. Ich organizacja kosztowała podatników przeszło 600 mln zł. Do 22 stycznia szesnaście placówek przyjęło łącznie 2009 pacjentów.

Niech sobie każdy odpowie na pytanie czy to dobrze spożytkowane pieniądze, czy też nie.
No właśnie... Należałoby by uzupełnić te dane o pacjentów z marca i kwietnia - szczytu zachorowań. Np na Śląsku brakowało miejsc w tymczasowych...
wg mnie do 22 stycznia udało się uratować od śmierci 2009 osób dzięki szpitalom tymczasowym. Między innymi mojego wujka, dla którego znalazło się miejsce w szpitalu.

Poza tym wydane 600 mln złotych hmmm nie wiem jaki jest próg rentowności szpitali tzn ile osób może umrzeć żeby te 600 mln się opłaciło ? Trzeba przemyśleć 20 osób mogłoby umrzeć za 600 mln 100 osób też 1000 chyba też o ile nikt z moich bliskich....
Faktycznie nie opłacało się wydać ,tych 600 mln

Nie. Należy policzyć, ilu szpitalom już istniejącym takie pieniądze pomogłyby przyjmować pacjentów. Ile respiratorów można by kupić, których przecież ciągle brakowało, a na allegro możesz je dostać od ręki.

Ile kosztowało przerobienie stadionu na szpital i dlaczego płacono miesięcznie zarządowi tego przybytku kilkaset tysięcy, gdy koszty takiej przeróbki pozwoliłby dobrze funkcjonować szpitalom już istniejącym.

Tu nie chodzi o przeliczanie życia ludzkiego na pieniądze.

Z rękawa - ile hoteli stało pustych, gdzie masz dziesiątki pokoi, z których każdy mógłby być doskonałą izolatką dla pacjenta chorego? Co jest lepsze na szpital? Stojący, pusty hotel z całą infrastrukturą, czy przerabianie na ten cel stadionu?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #402 dnia: 20.05.2021, 15:42 »
No to w większości rządów nie pomyśleli, bo dużo państw przerabiała duże hale na szpitale tymczasowe. Co.prawda budowlańcem nie jestem, ale chyba coś w tym jest, że szpitale tymczasowe w USA, CR, Hiszpanii, UK powstawały na stadionach, lodowiskach i halach.
W mojej opinie szpitale tymczasowe uratowaly kilka żyć i było zasadne ich powstanie, nie przelicza się życia ludzkiego - jest niewymierne.
Argument z respiratorami jest zgrany i nietrafiony już nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy PiS przyznają, z sprzęt jest s brak obsługi.
Pewnie gdyby skala epidemii była większa kolejne były hotele, może sklepy czy co tam.

Offline Don_M

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bartek
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #403 dnia: 20.05.2021, 15:45 »
nie przelicza się życia ludzkiego - jest niewymierne.

dla UE, średnio około 740 tyś euro dla osoby wchodzącej w wiek produkcyjny (maleje wraz z wiekiem).
Takie info dostałem na studiach parę lat temu, nie weryfikowałem.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #404 dnia: 20.05.2021, 15:51 »
Panowie o czym wy tu piszecie....
Jakie hotele... a wnich szpitale.
Ok izolatorium.
Ale szpital.
Przecież logika jest puszczenie infrastruktury w pustą hale .
Wszelkiego rodzaju instalacje do panelu medycznego.
Tu nie ma miejsca na shit to ma działać z podziałem na strefy , obszary oraz związana z tym logistyka.
Dojazd plus możliwość sprawnego obsługiwania.
Wiem... wiem , my polacy wiemy najlepiej .
Ale co wiemy....
Maciek