Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 160252 razy)

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 925
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #510 dnia: 25.05.2021, 21:00 »
Owszem, były pomysły które w pewnym miejscu i czasie mi się podobały. Nie kibicowałem im nigdy, bardziej widziałem ich jako mój głos anty PO i cała lewicę razem do kupy.

Dziś uczciwie należy stwierdzić, że czas rozwiązać sejm, i senat bo nic dobrego Polski w tym miejscu już nie spotka... Wszyscy dostali już swoje szanse i wszyscy powinni znaleźć się na śmietniku historii.

Ja mam nadzieję, że zanim się na nim znajdą, zobaczę ich na ławie oskarżonych za te wały, które robili i ten cały syf. Wątpię. Ale nadzieję mam.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #511 dnia: 25.05.2021, 21:03 »
Drukowanie kasy i projekty na kredyt... to jest dla rządu jak narkotyk. Trzeba coraz więcej i więcej. A ociemniały lud cieszy się, że manna z nieba spada. Gdy zabraknie narkotyku, zaczyna się dramat.

Pamiętajcie, że oni nie drukują pieniędzy. Oni drukują dług. Każda pusta złotówka musi być potem pokryta pracą naszą i naszych dzieci. Im więcej pustego pieniądza, tym więcej trzeba będzie potem pracować. To jest szastanie naszym życiem. Kilkoma godzinami dziennie dodatkowymi przy biurku, za kasą, na budowie, za kierownicą... Aż do śmierci.


Ale cieszmy się. Coś tam gruchnęło, statek dziwnie się przechyla, ale orkiestra gra dalej, a z megafonów słychać, że nastają czasy wielkiej szczęśliwości i równości...


Owszem, były pomysły które w pewnym miejscu i czasie mi się podobały. Nie kibicowałem im nigdy, bardziej widziałem ich jako mój głos anty PO i cała lewicę razem do kupy.

Dziś uczciwie należy stwierdzić, że czas rozwiązać sejm, i senat bo nic dobrego Polski w tym miejscu już nie spotka... Wszyscy dostali już swoje szanse i wszyscy powinni znaleźć się na śmietniku historii.

Ja mam nadzieję, że zanim się na nim znajdą, zobaczę ich na ławie oskarżonych za te wały, które robili i ten cały syf. Wątpię. Ale nadzieję mam.

Kiedyś, w barbarzyńskich czasach, to jak do władzy dorwała się nowa ekipa, to zdrajców stawiano pod murem. Teraz ekipy zmieniają tylko sztandary i koszulki i nic nikomu się nie dzieje.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #512 dnia: 25.05.2021, 21:08 »
Jak Ci ludzie siedzą w sejmowej kantynie od 30 lat razem, kluby parlamentarne zmianiają jak piłkarze swoje kluby... To kto tam na komu koło pióra robić?

To przecież czy tam idzie jednoznacznie odpowiedzieć co jest czarne a co białe?

Wałęsa tak doceniał walkę Solidarności, że potem wznosił toast za Kiszczaka... Czy kogoś coś tu jeszcze zdziwi? Mają dobry układ, walczymy między sobą, scena polityczna jest zamknięta dla innych, a sami sobie krzywdy nie robimy...
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #513 dnia: 25.05.2021, 23:09 »
Polityka to wszędzie syf, w Polsce może nawet mniejszy, bo w grę wchodzą mniejsze pieniądze. Nie mamy na co narzekać , było dużo gorzej . Po rozwiązaniu jednego folwarku będzie następny.
ps. zapisałem się na szczepienie :P


Pozdrawiam Łukasz

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 637
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #514 dnia: 25.05.2021, 23:35 »
Uczciwie trzeba przyznać, że PiS nie kradnie tak jak PO. PiS kradnie dużo więcej.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #515 dnia: 26.05.2021, 06:56 »
Cyrk na kółkach :facepalm:

Za skromne ponad 140 mln złotych rząd serwuje nam totalizator covidowy...

Loteria Narodowego Programu Szczepień, bo tak dumnie brzmi ten chlubny pomysł, zakłada nagrody dla osób które się zaszczepią. Co 2000 osoba zaszczepiona dostanie 500 złotych, będą losowane nagrody rzeczowe, w tym, uwaga... HULAJNOGI! :bravo: :thumbup: :facepalm:

Nagroda główna to milion złotych :facepalm:

Kurwa, inflacja szaleje, ludzie tracą biznesy, prace, ciągle drukują pieniądze albo biorą kredyty... A tu kurwa Loteriada covidowa za 140 mln złotych... Myślałem, że z tym cyrkiem covidowym to już mnie nic nie zaskoczy, widać myliłem się..

I ten sam rząd, w swojej własnej tv, na wiadomościach, pokaże reportaż o chorym dziecku, na rzadka chorobe, której ie dofinansuje NFZ, więc widzowie pomóżcie wysyłając sms o treści "..........." pod numer "............."

A tu te ch@#&_e wydaja kasę podatników na taki cyrk, w dobie kryzysu, kryzysu który sami nam zgotowali...

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-nagrody-za-szczepienia-michal-dworczyk-o-szczegolach,nId,5254554

P. S. Sorki za wulgaryzmy.

To że ty nie chcesz się szczepić to twoja decyzja. To że połowa polaków nie szczepi się szczepić to problem rządzących. I z tad pomysły z dupy z tą loterią , i tyle w temacie. Polacy to taki dziwny naród - przez wieki jeśli sie go nie trzyma za morde  , pod batem ewidentnie rozpierzcha się. I dokładnie jest również tym razem.
Osobiście jestę przeciw nakazom , ale jeśli to gówno znowu zaatakuje boje się że będzie nakaz szczepienia i tak sprawę załatwią.
Co do ludzi z obawami pewnie że one są , pewnie że sie bałem szczepiąc - ale to nadzieja na normalność . Faktem jest że teraz są dopiero badania jak człowiek zachowuje się po szczepieniu... a do skuteczności i skutków poszczepiennych trzeba czekać na wyniki.
Wracając do sytuacji z tymi na nie , sam znam wielu głównie zdrowe byki pracujące za granicą. I otóż sam system ich z czyści chcesz zarabiaćna chleb za granić - musisz mieć paszport. I tak to pewnie będzie wyglądało , chcesz iść do szpitala , lub jakieś działanie zdrowotne - pac szczepienie.

https://biznes.interia.pl/praca/news-niezaszczepieni-traca-prace,nId,5254411



Maciek

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 470
  • Reputacja: 95
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #516 dnia: 26.05.2021, 08:00 »
Drukowanie kasy i projekty na kredyt... to jest dla rządu jak narkotyk. Trzeba coraz więcej i więcej. A ociemniały lud cieszy się, że manna z nieba spada. Gdy zabraknie narkotyku, zaczyna się dramat.

Pamiętajcie, że oni nie drukują pieniędzy. Oni drukują dług. Każda pusta złotówka musi być potem pokryta pracą naszą i naszych dzieci. Im więcej pustego pieniądza, tym więcej trzeba będzie potem pracować. To jest szastanie naszym życiem. Kilkoma godzinami dziennie dodatkowymi przy biurku, za kasą, na budowie, za kierownicą... Aż do śmierci.


Ale cieszmy się. Coś tam gruchnęło, statek dziwnie się przechyla, ale orkiestra gra dalej, a z megafonów słychać, że nastają czasy wielkiej szczęśliwości i równości...


Owszem, były pomysły które w pewnym miejscu i czasie mi się podobały. Nie kibicowałem im nigdy, bardziej widziałem ich jako mój głos anty PO i cała lewicę razem do kupy.

Dziś uczciwie należy stwierdzić, że czas rozwiązać sejm, i senat bo nic dobrego Polski w tym miejscu już nie spotka... Wszyscy dostali już swoje szanse i wszyscy powinni znaleźć się na śmietniku historii.

Ja mam nadzieję, że zanim się na nim znajdą, zobaczę ich na ławie oskarżonych za te wały, które robili i ten cały syf. Wątpię. Ale nadzieję mam.

Kiedyś, w barbarzyńskich czasach, to jak do władzy dorwała się nowa ekipa, to zdrajców stawiano pod murem. Teraz ekipy zmieniają tylko sztandary i koszulki i nic nikomu się nie dzieje.
Drukowanie pieniędzy to nie jest żaden dług, ale zwykłe psucie pieniądza. To oznacza, ze  praca (czyli wytwarzanie dóbr i usług ) staje się nieopłacalne, bo to co dzisiaj zarobisz, jutro jest mniej warte, bo pieniądz z wczoraj dzisiaj jest mniej warty i mniej za niego możesz kupić (chociażby materiałów do przyszłej produkcji). W konsekwencji to prowadzi do recesji (właśnie ze względu na mechanizm, który opisałem w wielkim uproszczeniu).
Długiem natomiast jest to co w mediach nazywają "Funduszem Odbudowy z Unii Europejskiej" :  nasze dzieci będą go jeszcze spłacać, ale jakoś nikt się tym nie martwi.

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 470
  • Reputacja: 95
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #517 dnia: 26.05.2021, 08:04 »
Uczciwie trzeba przyznać, że PiS nie kradnie tak jak PO. PiS kradnie dużo więcej.
Ja jednak twierdzę, że znak = jest tutaj bardziej adekwatny.
A tak na marginesie: czym się różnią politycy PO, którzy kiedyś byli w PiS od tych którzy kiedyś byli w PiS a teraz są w PO?

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 195
  • Reputacja: 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #518 dnia: 26.05.2021, 08:06 »
Tak bez czytania tego całego marudzenia o polityce ... Jaki jest tytuł wątku? Poważnie musicie zaśmiecać całkiem merytoryczny temat o naszych doświadczeniach z koroną i po niej narzekaniem na tę czy inną partię?

Gdzie moderacja >:O
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #519 dnia: 26.05.2021, 08:35 »
Cyrk na kółkach :facepalm:

Za skromne ponad 140 mln złotych rząd serwuje nam totalizator covidowy...



Szkoda tylko że czepiasz sie jakiś marnych 140 milionów
koszt samego programu rodzina + to około 41 ,2 Miliarda zł https://businessinsider.com.pl/finanse/500-plus-koszt-w-2020-2/rhhbcc4
Na same media publiczne przez 4 lata poszło "drobne" 5 ,9 Miliarda złotych tylko za to że "pieją" jaki pis jest cudowny
Sam ojciec dyrektor  i jego fundacja dostała 324 milionów  https://oko.press/325-milionow-rydzyka/

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #520 dnia: 26.05.2021, 08:48 »
To nie jest czepianie się. O tamtych wałach też wiadomo...

Przepraszam, niedługo tu posprzątam.

Ja mam szczepienie (Pfizer) 10 czerwca.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #521 dnia: 26.05.2021, 09:10 »
Cyrk na kółkach :facepalm:

Za skromne ponad 140 mln złotych rząd serwuje nam totalizator covidowy...



Szkoda tylko że czepiasz sie jakiś marnych 140 milionów
koszt samego programu rodzina + to około 41 ,2 Miliarda zł https://businessinsider.com.pl/finanse/500-plus-koszt-w-2020-2/rhhbcc4
Na same media publiczne przez 4 lata poszło "drobne" 5 ,9 Miliarda złotych tylko za to że "pieją" jaki pis jest cudowny
Sam ojciec dyrektor  i jego fundacja dostała 324 milionów  https://oko.press/325-milionow-rydzyka/

A jaki to ma związek z koronawirusem? Te "marne" 140 mln złotych to świeża sprawa, związana bezpośrednio z koronawirusem.

To co wymieniłeś nadaje się do innego działu :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #522 dnia: 26.05.2021, 09:21 »
Kasa  prze****** tak jak i tamta
Tylko "troche" mniejsza
Ponad 400 milionów zostało wyp**** na artystów bo bidoki przez covida straciły na koncertach
 To też jest świeża sprawa i powiązana ściśle z covidem.

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #523 dnia: 26.05.2021, 09:29 »

Ja mam szczepienie (Pfizer) 10 czerwca.

Miałem 20 maja Pfizera  1 dawkę, poza bólem ramienia żadnych skutków ubocznych.  Więc można bez obaw się szczepić.

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #524 dnia: 26.05.2021, 09:33 »
Cyrk na kółkach :facepalm:

Za skromne ponad 140 mln złotych rząd serwuje nam totalizator covidowy...



Szkoda tylko że czepiasz sie jakiś marnych 140 milionów
koszt samego programu rodzina + to około 41 ,2 Miliarda zł https://businessinsider.com.pl/finanse/500-plus-koszt-w-2020-2/rhhbcc4
Na same media publiczne przez 4 lata poszło "drobne" 5 ,9 Miliarda złotych tylko za to że "pieją" jaki pis jest cudowny
Sam ojciec dyrektor  i jego fundacja dostała 324 milionów  https://oko.press/325-milionow-rydzyka/

A jaki to ma związek z koronawirusem? Te "marne" 140 mln złotych to świeża sprawa, związana bezpośrednio z koronawirusem.

To co wymieniłeś nadaje się do innego działu :)

140 mln to bardzo dobra inwestycja bo:
Koszt łóżka respiratorowegi to ponad 4000 dziennie - w szczycie było zajętych ponad 2000= 8mln dziennie
Koszt pacjenta w szpitalu to ok 600 zł dziennie - w szczycie 25 tys pacjentów = 15 mln dziennie.
Chorzy w szczycie epidemii kosztowali ok 20-25 mln dziennie.
Opłaca się robić dużo, żeby ludzie nie chorowali, o kosztach zamknięcia gospodarki nawet nie wspominam...
Dane są szacunkowe tak jak zapamiętałem, szczegółowe można odgrzebać - chodzi bardziej o pokazanie skali kosztów, w stosunku do tych 140 mln.

PS nie jestem za PiS, a z PO przeszedłem drogę od głębokiej wiary, fascynacji, miłości do skrajnej nienawiści spowodowanej wielkim zawodem i rozczarowaniem.

Różnice między PO a PIS widzą tylko skrajni talibowie z PO i najzagorzalsi krzyżowcy z.PiSu.

Zaszczepiłem się i szczerze to zwisa mi czy ktoś się szczepi czy nie, ja jestem chroniony.