Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 163449 razy)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 474
  • Reputacja: 1973
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #540 dnia: 26.05.2021, 11:04 »
Kasa  prze****** tak jak i tamta
Tylko "troche" mniejsza
Ponad 400 milionów zostało wyp**** na artystów bo bidoki przez covida straciły na koncertach
 To też jest świeża sprawa i powiązana ściśle z covidem.

Jak taki mądry jesteś to idź na urlop bezpłatny na rok, i wypowiedz się w przyszłym roku. Ciekawe czy bedziesz mniał takie samo zdanie.
Zespoły czy inni śpiewacy nie zarabiają TYKO na koncertach.Nagrywają nadal mimo to czy była/jest pandemia.
Wiele firm straciło o wiele więcej choćby branża hotelarska,kawiarnie/puby  sklepy które zostały zamknięte a płacić zusy podatki czy inne czynsze muszą płacić.
Tym ludziom jakoś nikt nie pomoże , a stracili przez covida jedyne źródło zarobków.

Nie znasz branży, a przede wszystkim wrzucasz wszystkich do jednego worka.

https://www.horecanet.pl/tarcza-6-0-takze-dla-hoteli/
https://www.horecatrends.pl/prawo/133/tarcza_antykryzysowa_jakie_wsparcie_dla_gastronomii,7495.html
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #541 dnia: 26.05.2021, 11:10 »
Cytuj
Natomiast napisałem - szczepionka to sprzedawanie nadzei - na normalność.
Cały czas myślisz, że wróci normalność?
Czy obserwując z jaką łatwością ludzie dali się podporządkować uważasz, że kiedykolwiek rządzący odpuszczą? Odebrano ludziom możliwość pracy, przemieszczania się, dostęp do ochrony zdrowia. Notorycznie rządzący łamią prawo i tę nieszczęsną konstytucję i nic sobie z tego nie robią, nic tak naprawdę im nie grozi.
Paszporty szczepionkowe, segregacja i dyskryminacja ludzi ze względu na szczepienie (zwróć uwagę na ludzi, którzy nie mogą się zaszczepić ze względu na chociażby problemy zdrowotne).
Moim zdaniem nic już nie będzie po staremu a to co się dzieje to tylko wstęp.
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #542 dnia: 26.05.2021, 11:13 »
Cytuj
Natomiast napisałem - szczepionka to sprzedawanie nadzei - na normalność.
Cały czas myślisz, że wróci normalność?
Czy obserwując z jaką łatwością ludzie dali się podporządkować uważasz, że kiedykolwiek rządzący odpuszczą? Odebrano ludziom możliwość pracy, przemieszczania się, dostęp do ochrony zdrowia. Notorycznie rządzący łamią prawo i tę nieszczęsną konstytucję i nic sobie z tego nie robią, nic tak naprawdę im nie grozi.
Paszporty szczepionkowe, segregacja i dyskryminacja ludzi ze względu na szczepienie (zwróć uwagę na ludzi, którzy nie mogą się zaszczepić ze względu na chociażby problemy zdrowotne).
Moim zdaniem nic już nie będzie po staremu a to co się dzieje to tylko wstęp.
Tzn co Francuzi łamią konstytucję w związku Covid ? Czy kto ? Piszesz z pkt widzenia koronawiorusa, czy polskiej polityki ?

Z drugą częścią wypowiedzi się zgadzam, będą stosowane środki przymusu, raczej pośredniego, lub jak niektórzy mówią motywacja pozytywną :)
Jak zwał tak zwał, jak się nie zaszeczepisz do Grecji na wczasy nie pojedziesz :)

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #543 dnia: 26.05.2021, 11:17 »
Wiadomo że są różne sytuacje ale akurat największą kasę dostali diskopolowcy i inne Golce. A te tarcze to są psu na bude.Kropla w morzu w porównaniu do marnotrawstwa kasy.

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #544 dnia: 26.05.2021, 11:17 »
Cytuj
Tzn co Francuzi łamią konstytucję w związku Covid ? Czy kto ? Piszesz z pkt widzenia koronawiorusa, czy polskiej polityki ?
Nie rozumiem o co chodzi. O "nieszczęsną"?
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 198
  • Reputacja: 894
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #545 dnia: 26.05.2021, 11:20 »
Cytuj
Natomiast napisałem - szczepionka to sprzedawanie nadzei - na normalność.
Cały czas myślisz, że wróci normalność?
Czy obserwując z jaką łatwością ludzie dali się podporządkować uważasz, że kiedykolwiek rządzący odpuszczą? Odebrano ludziom możliwość pracy, przemieszczania się, dostęp do ochrony zdrowia. Notorycznie rządzący łamią prawo i tę nieszczęsną konstytucję i nic sobie z tego nie robią, nic tak naprawdę im nie grozi.
Paszporty szczepionkowe, segregacja i dyskryminacja ludzi ze względu na szczepienie (zwróć uwagę na ludzi, którzy nie mogą się zaszczepić ze względu na chociażby problemy zdrowotne).
Moim zdaniem nic już nie będzie po staremu a to co się dzieje to tylko wstęp.

O normalności takiej jak piszesz - moim zdaniem od dłuższego czasu możemy pomarzyć. Nie mam jej i nie będzie , w czasie tego syfu jeszcze bardziej ją spłycili.
Porównałbym to do kurnika - czy ktoś z was był w takim na 25 tyś kur - ha ja byłem gdy sie stoi za drzwiami kury żyją swoim życiem - a jak sie wejdzie do środka nagle zapada cisza i wszystkie słuchają... czyż teraz nie było takiej sytuacji.

Po tym syfie nic i nigdzie nie bedzie normalne przez dłuższy czas.

Ja zyje nadzieją ( a pisząc o normalności mam namyśli ryj bez maski , swobodny dostęp do sklepów i innych dóbr , wybór miejsca wakacji) i co trzeba by żyć normalnie ...
Maciek

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #546 dnia: 26.05.2021, 11:22 »
Zaszczepiłem się i szczerze to zwisa mi czy ktoś się szczepi czy nie, ja jestem chroniony.

Nie do końca. Ofiarami epidemii są nie tylko ci, którzy zmarli na covid, ale również ci, którym odmówiono zabiegów planowych itp, do których nie dojechała karetka, bo czekała w kolejce na SOR, którzy nie dostali się do lekarzy itp.

Prawdziwą skalę "efektów" covida można odczytać porównując całkowitą liczbę zgonów w danym okresie i porównując ją do adekwatnego okresu rok czy dwa lata temu. Tego wskaźnika nie da się zafałszować.

Do tego są jeszcze zgodny przyszłe - osób, którym covid zniszczył organizm tak, że umrą wcześniej.
W mojej wypowiedzi chodziło mi o to, że jestem zaszczepiony i chroniony w jakimś stopniu przed Covud. Więc mam gdzieś czy ktoś się zaszczepi.
Co do społecznych skutków nieszczepienia, to są oczywiste. Ale Covid ma 1,5 roku szczepienia 5 miesięcy, jeszcze mało co wiadomo, a opinie ekspertów są opiniami.... Tyle warte co opinie jasnowidza Jackowskiego i zmienne jak pogoda w kwietniu.
Po roku dwóch jak cokolwiek będzie wiadomo o szczepieniach pewnie zostaną wprowadzone kolejne rozwiązania adekwatne do  sytuacji czy to szpitale specjalistyczne, czy pośredni przymus szczepień, pewnie po upływie lat się przekonamy.

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 111
  • Reputacja: 67
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #547 dnia: 26.05.2021, 14:52 »
Cytuj
Natomiast napisałem - szczepionka to sprzedawanie nadzei - na normalność.
Cały czas myślisz, że wróci normalność?
Czy obserwując z jaką łatwością ludzie dali się podporządkować uważasz, że kiedykolwiek rządzący odpuszczą? Odebrano ludziom możliwość pracy, przemieszczania się, dostęp do ochrony zdrowia. Notorycznie rządzący łamią prawo i tę nieszczęsną konstytucję i nic sobie z tego nie robią, nic tak naprawdę im nie grozi.
Paszporty szczepionkowe, segregacja i dyskryminacja ludzi ze względu na szczepienie (zwróć uwagę na ludzi, którzy nie mogą się zaszczepić ze względu na chociażby problemy zdrowotne).
Moim zdaniem nic już nie będzie po staremu a to co się dzieje to tylko wstęp.

Mam podobne obawy, chodź jeszcze się łudzę...

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 474
  • Reputacja: 1973
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #548 dnia: 26.05.2021, 14:53 »
W tym aspekcie to ja już żadnych złudzeń nie mam. Jestem pewien, że dobrze to już było.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #549 dnia: 26.05.2021, 14:56 »
Zadzwoniłem pod numer 989 i umówiłem się na szczepienie: Jak Pan chce to mam 1 wolny termin na Modernę za półtorej godziny. Szef kiwnął głową czyli się zgodził więc pojechałem. Jakby co to miło było was poznać, sprzęt przekazuję do rozdania młodym i atrakcyjnym wędkarkom :P
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 474
  • Reputacja: 1973
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #550 dnia: 26.05.2021, 15:15 »
Kurde. Jak się u mnie spytałem o Modernę, to usłyszałem: "Pff, marzyciel" :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #551 dnia: 26.05.2021, 15:15 »
Dzwoń do Kalisza....
Z pozdrowieniami - Marcin

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 474
  • Reputacja: 1973
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #552 dnia: 26.05.2021, 15:18 »
Dzwoń do Kalisza....

Ma facet znajomości? :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #553 dnia: 26.05.2021, 15:31 »
Niekoniecznie, warto zadzwonić na 989 i zapytać, czy nie ma terminu gdzieś poza miejscem zamieszkania, często się pojawiają, trzeba dojechać. Ale jak masz II termin to i tak go już nie zmienisz (chyba od czerwca będzie można ZTCP).
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #554 dnia: 26.05.2021, 15:41 »
Zadzwoniłem pod numer 989 i umówiłem się na szczepienie: Jak Pan chce to mam 1 wolny termin na Modernę za półtorej godziny. Szef kiwnął głową czyli się zgodził więc pojechałem. Jakby co to miło było was poznać, sprzęt przekazuję do rozdania młodym i atrakcyjnym wędkarkom :P
Też jestem po modernie -3 dni jakbym na wiejskiej dyskotece dostał sztachetą w ramię, innych skutków ubocznych brak.