Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 162841 razy)

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 671
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #585 dnia: 29.05.2021, 08:17 »
Większość pacjentów dr. Włodzimierza Bodnara, którym przepisał amantadynę, nie miała nawet testów na obecność koronawirusa. 17 osób zmarło - informuje o kulisach terapii TOK FM.

Kilka dawek amantadyny, 48 godzin i objawy COVID-19 się cofają - przekonuje dr Bodnar
Spośród 1518 osób, które wyszły z gabinetu Włodzimierza Bodnara z receptą na amantadynę, tylko 806 miało kiedykolwiek test na COVID-19
17 osób, którym dr Bodnar przepisał amantadynę i które zrealizowały recepty, zmarło
"W internecie uchodzi za doktora Judyma naszych czasów. Jednego z nielicznych, który uczciwie leczy COVID-19. Twierdzi, że lekiem na całe zło jest amantadyna - stary, dobrze znany specyfik, stosowany kiedyś przeciwko wirusowi grypy typu A, przy stwardnieniu rozsianym i w chorobie Parkinsona" - czytamy w internetowym serwisie Radia TOK FM.

Dziennikarz ujawnia twarde dane
- Kilka dawek, 48 godzin i objawy się cofają - przekonuje w swoich wystąpieniach Włodzimierz Bodnar. W ostatnich tygodniach twierdził, że leczył amantadyną już trzy tysiące chorych z COVID-19 i wyniki są rewelacyjne.

Jak podaje Michał Janczura, dziennikarz TOK FM, od marca 2020 roku do kwietnia 2021 roku doktor Bodnar wypisał 1518 recept na amantadynę. Dane pochodzą z rejestrów NFZ. Doktor wypisał również około 800 recept na rymantadynę. Podobno są drobne różnice w stosunku do amantadyny ale lekarz twierdzi, że ma sukcesy w leczeniu także tym specyfikiem.

"Spośród 1518 osób, które wyszły z gabinetu Włodzimierza Bodnara z receptą na amantadynę, tylko 806 miało kiedykolwiek test na COVID-19, a tylko w przypadku 608 z nich test dał wynik pozytywny. Aż 712 osób, które otrzymały receptę na amantadynę, nigdy nie miało wykonanego testu na koronawirusa - ani PCR, ani antygenowego" - czytamy.

Dr Bodnar twierdzi, że testy nie są potrzebne, bo chorzy mają objawy typowe. - Podajemy często amantadynę, nie czekając na test - mówi.

17 osób z receptą na amantadynę zmarło
17 osób, którym doktor przepisał amantadynę i które zrealizowały recepty, zmarło. Przypadki są różne. Niektórzy pacjenci otrzymywali receptę na długo przed chorobą, inni realizowali ją w dniu zgonu.

Bodnar zapytany, dlaczego nie kierował chorych w złym stanie do szpitala, odpowiada, że jeżeli pacjent nie wyraża zgody na leczenie szpitalne, on jako lekarz zawsze go będzie ratował bez względu na okoliczności, mając świadomość, że on może umrzeć - bo "taka jest etyka lekarska".

- To nie lekarz tylko biznesmen - mówi TOK FM anonimowy medyk z Przemyśla, który wylicza, że doktor Bodnar oprócz własnej przychodni prowadzi też restaurację, wchodzi także w hotelarstwo. Przychodnia dr. Bodnara przyjmuje prywatnie, a także w ramach kontraktu z NFZ.

Amantadyna: Bodnar chce nią leczyć bez względu na wynik badań klinicznych
Bodnar potwierdza, że amantadynę stosuje także u dzieci. - Były pojedyncze przypadki, że amantadynę przepisywałem dzieciom w związku z leczeniem COVID-19. Nie pamiętam, w jakim wieku były te dzieci - mówi doktor Bodnar.

Zapytany, jak wyniki badań klinicznych amantadyny wpłyną na jego praktykę, odpowiada, że dla niego lek jest skuteczny i będzie nim leczył, nawet jeśli badania kliniczne tej skuteczności nie potwierdzą. - Chyba że dostanę zakaz - konstatuje.

Offline Aftaszek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 2
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #586 dnia: 29.05.2021, 08:21 »
Grzegorz pytasz się dlaczego lekarze nie leczą amantydyną? Bo to leczenie eksperymentalne, o nieudowodnionym działaniu, wymagające zgody komisji bioetycznej. Bardzo ciekawi mnie czy pan Bodnar taką uzyskał.A w mojej ocenie- lekarza pracującego od ponad roku na oddziale covidowym- amantydyną nie działa. Mam to nieszczęście pracować niedaleko Przemyśla gdzie przyjmuje pan Bodnar i niestety jak przyjmuje się pacjentów ochoczo leczonych amantydyną to czasami nie ma w co ręce włożyć. Poza tym zastanawia mnie pewna rzecz z jednej strony szczepionki są uznawane za eksperyment medyczny na wielką skalę z niemożliwymi do przewidzenia skutkami, z drugiej strony ludzie masowo biorą amantydynę, którą nie ma żadnych badań. A na koniec szczęście się moi drodzy. Zaszczepionych nie miałem jeszcze na oddziale.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #587 dnia: 29.05.2021, 08:22 »
Niezłe zakłamywanie danych.

Zmarło 17 osób z 1518, które zgłosiły się z objawami Covida. To raczej dość mało prawda?

Zastanów się, dlaczego to jest tak napisane, żebyś wyciągnął wniosek, że amantadyna zabiła 17 osób. To jest stary lek o znanym skutkach ubocznych. Nie zabija. Czy w obliczu zagrożenia życia nie warto zastosować takiego leku?
Pomyśl.

Edit: Aftaszek, jak to nad amantadyną nie ma żadnych badań. Skoro jest to lek dopuszczony do obrotu już dawno temu, to chyba coś nie tak napisałeś.

Ja się na tym nie znam, Ty jesteś lekarzem, więc wyjaśnij.  Bo dla mnie właśnie z jednej strony mamy przebadany lek, którego na wszelki wypadek się nie podaje, bo może nie działać, a z drugiej mamy terapię eksperymentalną, którą zaleca się wszystkim. I nie przeczę, że ona działa. Podkreślam tylko, że nieznane są długoterminowe skutki uboczne. Oczywiście może ich w ogóle nie być, ale tego do końca nie wiadomo.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Aftaszek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 2
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #589 dnia: 29.05.2021, 08:49 »
Brak przekonujących danych wskazujących na skuteczność leczenia. Do chwili obecnej niezalecana przez towarzystwa naukowe jak i agencję oceny technologii medycznych.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #590 dnia: 29.05.2021, 08:56 »
Czyli nie warto stosować w miarę bezpiecznego leku, bo taki on jest, nie oszukujmy się, gdy są przesłanki, że może on działać, tak?

Dla mnie takie podejście jest po prostu bez sensu.

Niby działa, ale nie ma badań, to nie będziemy podawać. Sorki, ale jeśli mam decydować o własnym życiu, to jeśli zacznę ciężko przechodzić Covid, to chcę mieć możliwość przyjęcia amantadyny, skoro jest możliwość, że ona działa. To mnie w takim przypadku grozi śmierć, a nie temu, kto pisze "na razie nie ma badań...".
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 111
  • Reputacja: 67
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #591 dnia: 29.05.2021, 08:58 »
Brak przekonujących danych wskazujących na skuteczność leczenia. Do chwili obecnej niezalecana przez towarzystwa naukowe jak i agencję oceny technologii medycznych.

Nie jestem fanem amantadyny, ale to, że nie ma danych o których mówisz może wynika z tego:
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/badania-nad-amantadyna-rozpoczete-czekaly-rok-na-kilka-milionow-zlotych-grantu/q7ezyzt

"Badania nad amantadyną. Szansa na lek na COVID-19 czekała rok na kilka milionów złotych grantu"

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 409
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #592 dnia: 29.05.2021, 09:28 »

Zmarło 17 osób z 1518, które zgłosiły się z objawami Covida. To raczej dość mało prawda?


Szczerze mówiąc, to te dane niczego nie mówią o skuteczności. Śmiertelność u Bodnara to 1,1%, "oficjalna" śmiertelność to 2,5%. Przy czym oficjalna uwzględnia tylko osoby z covidem potwierdzonym testami. U Bodnara testy pozytywne miało 600 osób z tych 1500. Nie twierdzę, że całą resztę (900 osób) leczył amantadyną z zapalenia zatok, ale jest szansa, że wielu z nich jednak covida nie miało. Nic nie wiadomo też o tym, jak ciężkie przypadki trafiały do Bodnara. Szkoda, że tak długo trwały przepychanki z badaniem tej amantadyny, bo po ponad roku pandemii powinniśmy wiedzieć dużo więcej o jej działaniu.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #593 dnia: 29.05.2021, 09:33 »
Tak sobie myślę, że jak ktoś trafia do tego lekarza, to raczej boi się już o życie. Śmiertelność na covid, ta oficjalna, jest X u osób, u których go wykryto. Wliczając tych, którzy mają łagodne objawy. U Bodnara jest ona mniejsza, a ludzi z łagodnymi objawami raczej tam nie było. Strzelam.

Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 409
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #594 dnia: 29.05.2021, 09:44 »
To jest trochę jak zakład o to, ilu jest w społeczeństwie hipochondryków :)
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #595 dnia: 29.05.2021, 10:05 »
Niektórzy z tych hipochondryków realizowali receptę w dniu zgonu...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #596 dnia: 29.05.2021, 11:03 »
Nie wiem Panowie, czy kojarzycie nazwisko Piotr Schramm? Bardzo dobry prawnik. Swego czasu, często pojawiający się w mediach. A że teraz zadaje trudne pytania, przytacza ciekawe badania i fakty to go nie zapraszają. Nie mniej jednak FB mu nie zablokowali, więc warto kliknąć na jego profil i poczytać. Mnie one przekonują i w dużej mierze odpowiadają temu, co sądzę na temat szczepionek, pandemii od samego początku. Bądź co bądź w kolejce po szczypawke stoję cały czas ostatni i uprzejmie przepuszczam kolejne osoby. Nikomu nie odradzam, aby się kłuć, ale na pewno nikogo do tego nie namawiam. Każdego osobista sprawa.

Problem polega na tym, że wirus mutuje. I po pewnym czasie może stać się dużo groźniejszy. Większość sceptyków covidowych powinno zapoznać się z tym jakie spustoszenie zrobiła grypa hiszpanka, która odpowiada za śmierć 20-50 milionów ludzi tuż po I Wojnie Światowej. Pierwsza fala nie była śmiertelna, druga natomiast położyła trupem miliony. Dlatego tak ważne jest aby zapanować nad wirusem, nie dając mu swobodnie mutować. Wątpię aby zadziałało coś innego niż szczepionki. Co niby? Szwedzi zastosowali inną taktykę i wcale nie mają lepiej.



Lucjan

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 927
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #597 dnia: 29.05.2021, 11:12 »
Tak to mniej więcej wygląda

Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #598 dnia: 29.05.2021, 11:18 »
:D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 409
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #599 dnia: 29.05.2021, 12:02 »
Niektórzy z tych hipochondryków realizowali receptę w dniu zgonu...
Oczywiście, ale jak się trochę poczyta internety, to widać ilu rodaków stawia na autodiagnozę. Poleci do doktora z kaszlem i dusznościami, no to przecież covid - dawaj pan amantadynę. Nie wierzę, żeby u obłożonego pacjentami, sławnego lekarza odbywała się gruntowna selekcja i wykluczenie innych infekcji. A 2/3 pacjentów bez testów. Bez porządnych badań amantadyny nie wiadomo czy Bodnar ratuje życie, czy też nie wyleczył nikogo, kto i tak sam by nie wyzdrowiał.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.