Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 160208 razy)

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 636
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 107
  • Reputacja: 67
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #601 dnia: 29.05.2021, 12:30 »
Nie wiem Panowie, czy kojarzycie nazwisko Piotr Schramm? Bardzo dobry prawnik. Swego czasu, często pojawiający się w mediach. A że teraz zadaje trudne pytania, przytacza ciekawe badania i fakty to go nie zapraszają. Nie mniej jednak FB mu nie zablokowali, więc warto kliknąć na jego profil i poczytać. Mnie one przekonują i w dużej mierze odpowiadają temu, co sądzę na temat szczepionek, pandemii od samego początku. Bądź co bądź w kolejce po szczypawke stoję cały czas ostatni i uprzejmie przepuszczam kolejne osoby. Nikomu nie odradzam, aby się kłuć, ale na pewno nikogo do tego nie namawiam. Każdego osobista sprawa.

Problem polega na tym, że wirus mutuje. I po pewnym czasie może stać się dużo groźniejszy. Większość sceptyków covidowych powinno zapoznać się z tym jakie spustoszenie zrobiła grypa hiszpanka, która odpowiada za śmierć 20-50 milionów ludzi tuż po I Wojnie Światowej. Pierwsza fala nie była śmiertelna, druga natomiast położyła trupem miliony. Dlatego tak ważne jest aby zapanować nad wirusem, nie dając mu swobodnie mutować. Wątpię aby zadziałało coś innego niż szczepionki. Co niby? Szwedzi zastosowali inną taktykę i wcale nie mają lepiej.

Szwecja ma lepiej, bo nie odczuje negatywnych skutków lockdownów, których nie wprowadziła. Skutki gospodarcze i społeczne i edukacyjne będą Szwedów  dotyczyły w minimalnym stopniu. A co nas czeka  nie będę wróżył. Każdy ma swój rozum i wyciąga wnioski. Zresztą czas pokaże. Wirus mutuje mimo szczepionek, chyba, ze grzecznie czeka aż 8 mld ludzi się zaszczepi, ale to kolejna mrzonka.

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #602 dnia: 29.05.2021, 12:30 »
Niektórzy z tych hipochondryków realizowali receptę w dniu zgonu...
Oczywiście, ale jak się trochę poczyta internety, to widać ilu rodaków stawia na autodiagnozę. Poleci do doktora z kaszlem i dusznościami, no to przecież covid - dawaj pan amantadynę. Nie wierzę, żeby u obłożonego pacjentami, sławnego lekarza odbywała się gruntowna selekcja i wykluczenie innych infekcji. A 2/3 pacjentów bez testów. Bez porządnych badań amantadyny nie wiadomo czy Bodnar ratuje życie, czy też nie wyleczył nikogo, kto i tak sam by nie wyzdrowiał.

Dokładnie dobrze powiedziałeś "poczyta internety" Ja bym zaczął od jego strony, pewnie dużo to wyjaśni. Dziś kaszel i duszności, a za tydzień ciężkie zapalenie płuc.
A jak wygląda diagnoza u innych lekarzy czym się różni, jak wygląda diagnoza u człowieka ze stanem przedzawałowym. A w akcie zgonu ma wpisanego kowida, U człowieka mającego angine, a w akcie zgonu kowid.

Ja nie rozumiem jednego do czego doszło. O lekarzach którzy są na granicy wyczerpania fizycznego i psychicznego pisze na przykładzie lekarz która mnie leczyła i tego co mi mówiła jak wygląda sytuacja. Mówi się, że oni guziki robią w mediach wyzywa od kołtunów, karierowiczów. Z drugiej strony lekarzy którzy skazują ludzi na utratę zdrowia ,czy śmierć. Nazywają bohaterami

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #603 dnia: 29.05.2021, 12:43 »
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 636
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #604 dnia: 29.05.2021, 14:17 »
Brakuje chętnych do badań nad amantadyną
https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,badania-nad-amantadyna--brakuje-chetnych-do-badan,artykul,00945944.html
Może gdyby spytali pacjentów dra Bodnara, to by znaleźli.

Tak to nie działa. Wszystko wskazuje na to, że z tego hałasu chleba nie będzie.

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #605 dnia: 29.05.2021, 14:26 »
Dokładnie jest tak jak piszesz, nawet w tym wątku sporo ludzi przeszło "Covid" beztestowego :), bo po co jak to na pewno Covid :D

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 636
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #606 dnia: 29.05.2021, 14:32 »
Nie wiem czy pamiętajcie jak w Polsce ogłoszono sukces tj wypuszczenie leku na Covid, który jest produkowany z osocza. Okazuje się, że "lek" dalej nie jest przetestowany no brakuje chętnych za to prestiżowy magazyn "Lancet" opublikowała artykuł z którego wynika, że ten lek (tak naprawdę kandydat na lek) nie szkodzi, ale też nie pomaga.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #607 dnia: 29.05.2021, 14:44 »
Czyli z jednej strony mamy ogłoszony sukces i nowy lek, który się okazał bzdurą, z drugiej strony mamy amantadynę, o której wszędzie piszą, że nie działa...

I teraz my, ludki w necie, dyskutujemy, zapodając sobie cytaty z internetu.

Nie wiemy nic. Mało tego. Z obecnego szamba informacyjnego nie da się jednoznacznie wyłuskać, co jest prawdą.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #608 dnia: 29.05.2021, 15:03 »
Czyli z jednej strony mamy ogłoszony sukces i nowy lek, który się okazał bzdurą, z drugiej strony mamy amantadynę, o której wszędzie piszą, że nie działa...

I teraz my, ludki w necie, dyskutujemy, zapodając sobie cytaty z internetu.

Nie wiemy nic. Mało tego. Z obecnego szamba informacyjnego nie da się jednoznacznie wyłuskać, co jest prawdą.

Co najśmieszniejsze większość z wypowiadających się ostatni raz o biologii słyszało w liceum :)

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 636
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #609 dnia: 29.05.2021, 15:04 »
"Nowy lek" został wyśmiany przez środowisko lekarskie bo był co najwyżej "kandydatem" na lek. Takich leków, które są nieprzetestowane powstaje bardzo dużo. Badania kliniczne weryfikują bardzo dużo.
O amantandyntynie bardzo dużo lekarzy wypowiadało się bardzo sceptycznie. Zgaduje, nie jestem lekarzem, być może widzieli jak ten lek działa, jakie zachodzą procesy i jaki jest Covid. Wiedzieli, że to nie może pomagać.

Czy możemy się w tym odnaleźć? Moim zdaniem tak, wystarczy słuchać tych ludzi co się znają. Niech lekarz leczy, ksiądz niech się zajmuje sporem dotyczącym boskości Chrystusa, a we władzach PZW niech zasiądą kompetentni ludzie.

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #610 dnia: 29.05.2021, 16:18 »

Czy możemy się w tym odnaleźć? Moim zdaniem tak, wystarczy słuchać tych ludzi co się znają. Niech lekarz leczy, ksiądz niech się zajmuje sporem dotyczącym boskości Chrystusa, a we władzach PZW niech zasiądą kompetentni ludzie.
Serio uważasz że samo posiadanie przez kogoś jakiegoś tytułu automatycznie sprawia że jest on kompetentny? Czyli każdy lekarz jest, prawnik, inżynier jest na tym samym poziomie?
Z całym szacunkiem, przemyśl coś zanim napiszesz.
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 636
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #611 dnia: 29.05.2021, 16:27 »

Czy możemy się w tym odnaleźć? Moim zdaniem tak, wystarczy słuchać tych ludzi co się znają. Niech lekarz leczy, ksiądz niech się zajmuje sporem dotyczącym boskości Chrystusa, a we władzach PZW niech zasiądą kompetentni ludzie.
Serio uważasz że samo posiadanie przez kogoś jakiegoś tytułu automatycznie sprawia że jest on kompetentny? Czyli każdy lekarz jest, prawnik, inżynier jest na tym samym poziomie?
Z całym szacunkiem, przemyśl coś zanim napiszesz.

Okej, z tym że trzeba słuchać np. lekarza śnie górnika. Doktor medycyny to trochę co innego jak doktor fizyki.

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #612 dnia: 29.05.2021, 16:50 »
:facepalm:
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 636
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #613 dnia: 29.05.2021, 17:20 »
:facepalm:

Niestety, tak to wygląda. Za tymi wszystkimi teoriami spiskowymi zazwyczaj stoi wcale nie lekarz, tylko jakiś ciul bez szkoły.

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #614 dnia: 29.05.2021, 18:40 »


:facepalm:

Niestety, tak to wygląda. Za tymi wszystkimi teoriami spiskowymi zazwyczaj stoi wcale nie lekarz, tylko jakiś ciul bez szkoły.