Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 160319 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #660 dnia: 09.06.2021, 12:22 »
Bo młode to nie marudzą.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline tadzikg

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rymanów
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #661 dnia: 09.06.2021, 14:54 »
Ja nie rozumiem po co i na co się szczepić. Wiecie co jest w tych szczepionkach? Dowiecie się w ciągu kilku miesięcy, może 2 lat. Znajoma się szczepiła i ma ważność szczepionki do maja 2022, znaczy to, że powtórka z rozrywki w maju? Firmy farmaceutyczne lubią to :thumbup: I pytanie, aż taki groźny ten wirus?
Człowiek nie potrzebuje żadnej religii, gdy nie ma problemów.

Offline hakon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 330
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #662 dnia: 09.06.2021, 15:07 »
I pytanie, aż taki groźny ten wirus?
Poważnie nie widziałeś ilu ludzi zmarło z jego powodu??
"To ludzie stworzyli potwory na swoje podobieństwo"
Znalezione w necie

Online pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #663 dnia: 09.06.2021, 15:10 »
Ja nie rozumiem po co i na co się szczepić. Wiecie co jest w tych szczepionkach? Dowiecie się w ciągu kilku miesięcy, może 2 lat. Znajoma się szczepiła i ma ważność szczepionki do maja 2022, znaczy to, że powtórka z rozrywki w maju? Firmy farmaceutyczne lubią to :thumbup: I pytanie, aż taki groźny ten wirus?

A jaka fachową wiedzę posiadasz z zakresu genetyki czy choćby biologii ? Czym się kierujesz pisząc takie słowa ? Na wszystkim co kupujesz ktoś zarabia.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #664 dnia: 09.06.2021, 15:33 »
Ja nie rozumiem po co i na co się szczepić. Wiecie co jest w tych szczepionkach? Dowiecie się w ciągu kilku miesięcy, może 2 lat. Znajoma się szczepiła i ma ważność szczepionki do maja 2022, znaczy to, że powtórka z rozrywki w maju? Firmy farmaceutyczne lubią to :thumbup: I pytanie, aż taki groźny ten wirus?
Mówisz o dacie przydatności, czy o czym?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #665 dnia: 09.06.2021, 17:45 »
I pytanie, aż taki groźny ten wirus?
Poważnie nie widziałeś ilu ludzi zmarło z jego powodu??

No właśnie Ile? Coś ponad 3 miliony na całym świecie. Co to jest przy 7800 milionów populacji? W wypadkach samochodowych w 2019 zginęło ok 800 milionów.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #666 dnia: 09.06.2021, 18:15 »
Cytat: Mikołaj Burkiewicz
W wypadkach samochodowych w 2019 zginęło ok 800 milionów.

To około 592 razy więcej niż wedle szacunków WHO ;)

https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/road-traffic-injuries


Offline Magellan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 30
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #667 dnia: 09.06.2021, 18:47 »
U mnie wybór był prosty, albo ryzykuję zakażenie na które nie wiem jak zareaguję, albo przyjmuję szczepionkę o wydaje się znikomym ryzyku i ew. niedogodnosciach.
A uważasz, że w mediach i TV będą trąbić o zgonach po szczepionce?
Takie informacje będą tylko krążyć wśród ludzi z otoczenia, gdzie to się wydarzyło.

Napisz mi co się stało z Krawczykiem. A teraz napisz mi jak się czują aktorzy, którzy poza kolejkami przyjęli szczepionki, a jak się wszystko udało to mówili ciemnej masie, że to w ramach promocji szczepień. Promocji, której do dzisiaj nie ma tak samo jak Krawczyka... Nie mój cyrk, nie moje małpy
Co się stało z Krawczykiem? Bo nie bardzo rozumiem. Z tego co wiem zmarł po wyjściu ze szpitala, gdzie był leczony na COVID-19, a nie po szczepieniu. Miał artytmię serca, epizody migotania przedsionków leczone ablacyjne (nie wiadomo czy skutecznie), znaczną otyłość i ponad 70 lat. W takim wieku, z takim stanem zdrowia mogła go załatwić grypa, czy inne zakażenie wirusowe czy bakteryjne. Powikłania po COVID są częste, a czym człowiek starszy i schorowany, tym o to łatwiej.
Śmierć Krawczyka to powinien być najlepszy przykład, dlaczego ludzie przede wszystkim starsi powinni się szczepić.

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #668 dnia: 09.06.2021, 19:54 »
Cytat: Mikołaj Burkiewicz
W wypadkach samochodowych w 2019 zginęło ok 800 milionów.

To około 592 razy więcej niż wedle szacunków WHO ;)

https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/road-traffic-injuries

Moja wina bo w obliczeniach ekstrapolowałem wyniki tylko z USA i kropnąłem się o 3 zera na plus.

Tym niemniej ilość zgonów na COVID to zaledwie 0.05% populacji świata. Wątpię też w metodykę zaliczania zgonów do Covidowych. W UK np każdy go zszedł z tego świata, a miał pozytywny wynik testu w ciągu ostatniego miesiąca z automatu jest zaliczany jako ofiara koronawirusa.

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 93
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #669 dnia: 09.06.2021, 20:11 »
Ludzie... w pandemii covid19 nie o śmiertelność, a o zaraźliwość prowadzącą do paraliżu służby zdrowia chodzi...

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #670 dnia: 09.06.2021, 21:58 »
Panowie nie ma o czym mówić ,bo jest już po Covid , następnej fali nie będzie , chyba ,że ktoś z premedytacją wypuści kolejną hybrydę . Niestety na świecie jest sporo świrów z olbrzymią kasą i głową pełną destrukcyjnych planów co do uzdrawiania świata i ekologii ,a jak widać po ostatnich dwóch latach , James Bond poszedł na emeryturę razem z bohaterami Mision Impossible...


Pozdrawiam Łukasz

Online pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #671 dnia: 09.06.2021, 22:12 »
A reptilianie ciągle żywi 8)

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #672 dnia: 09.06.2021, 22:15 »
Cytat: Mikołaj Burkiewicz
W wypadkach samochodowych w 2019 zginęło ok 800 milionów.

To około 592 razy więcej niż wedle szacunków WHO ;)

https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/road-traffic-injuries

Moja wina bo w obliczeniach ekstrapolowałem wyniki tylko z USA i kropnąłem się o 3 zera na plus.

Tym niemniej ilość zgonów na COVID to zaledwie 0.05% populacji świata. Wątpię też w metodykę zaliczania zgonów do Covidowych. W UK np każdy go zszedł z tego świata, a miał pozytywny wynik testu w ciągu ostatniego miesiąca z automatu jest zaliczany jako ofiara koronawirusa.

Kurcze, nie chce być nie miły, ale chyba nikogo z Twoich bliskich to nie dotknęło poważniej. Jesłi chodzi o sam Covid, to z moich też nie, ale ile jest innych chorób, które zaniedbano przez Covid i ci ludzie też umierali, z braku opieki, braku możliwości leczenia itp.

Mój własny przykład - moja matka chora na nowotwór, zlośliwe dziadostwo, ale na tapecie był Covid. Odwoływane wizyty, odwoływane zabiegi. stanie w kolejce pod szpitalem na mrozie, w deszczu, po kilku cyklach chemioterapii, po operacji, bo do środka wpuszczają po 3 osoby i pół godziny przerwy dopóki ci, którzy weszli nie zostaną obsłużeni, a nie można nawet wózka się doprosić, bo drzwi zamykają Ci przed nosem.
Kolejna sprawa - leki, był czas, że z uwagi na epidemie w innych państwach dostawy leków były wstrzymane (przynajmniej tego, którego moja mama potrzebowała - koszt 1800 zł za opakowanie, a w miesiącu potrzebne były 3) - mnie było stać i mam znajomych za granicą, którzy pomogli mi je zdobyć. Finalnie nowotwór nas pokonał, ale przedłuzyliśmy nadzieję, a co mają powiedzieć ludzie, którzy takich możliwości nie mieli?
Powiesz im, że to tylko 0,05%? Dla mnie to dużo więcej.
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #673 dnia: 10.06.2021, 13:08 »
Cytat: Mikołaj Burkiewicz
W wypadkach samochodowych w 2019 zginęło ok 800 milionów.

To około 592 razy więcej niż wedle szacunków WHO ;)

https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/road-traffic-injuries

Moja wina bo w obliczeniach ekstrapolowałem wyniki tylko z USA i kropnąłem się o 3 zera na plus.

Tym niemniej ilość zgonów na COVID to zaledwie 0.05% populacji świata. Wątpię też w metodykę zaliczania zgonów do Covidowych. W UK np każdy go zszedł z tego świata, a miał pozytywny wynik testu w ciągu ostatniego miesiąca z automatu jest zaliczany jako ofiara koronawirusa.

Kurcze, nie chce być nie miły, ale chyba nikogo z Twoich bliskich to nie dotknęło poważniej. Jesłi chodzi o sam Covid, to z moich też nie, ale ile jest innych chorób, które zaniedbano przez Covid i ci ludzie też umierali, z braku opieki, braku możliwości leczenia itp.

Mój własny przykład - moja matka chora na nowotwór, zlośliwe dziadostwo, ale na tapecie był Covid. Odwoływane wizyty, odwoływane zabiegi. stanie w kolejce pod szpitalem na mrozie, w deszczu, po kilku cyklach chemioterapii, po operacji, bo do środka wpuszczają po 3 osoby i pół godziny przerwy dopóki ci, którzy weszli nie zostaną obsłużeni, a nie można nawet wózka się doprosić, bo drzwi zamykają Ci przed nosem.
Kolejna sprawa - leki, był czas, że z uwagi na epidemie w innych państwach dostawy leków były wstrzymane (przynajmniej tego, którego moja mama potrzebowała - koszt 1800 zł za opakowanie, a w miesiącu potrzebne były 3) - mnie było stać i mam znajomych za granicą, którzy pomogli mi je zdobyć. Finalnie nowotwór nas pokonał, ale przedłuzyliśmy nadzieję, a co mają powiedzieć ludzie, którzy takich możliwości nie mieli?
Powiesz im, że to tylko 0,05%? Dla mnie to dużo więcej.

Nie neguję osobistych tragedii. Chodziło mi bardziej o to, że została rozpętana panika jakby to była epidemia dżumy, która pochłonęłą pomiędzy 30 a 60% ówczesnej populacji świata.

Gdyby nie ta panika to służba zdrowia działałaby normalniej i łatwiej możnaby uzyskać opiekę w przypadku inncyh chorób. Teleporady, które funkcjonują po dzień dzisiejszy uważam za skandal.

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #674 dnia: 10.06.2021, 14:55 »
Rozumiem, ale dla mnie ofiary Covid to nie tylko sami zarazeni, a cała rzesza ludzi, którzy ucierpieli pośrednio. Wydaje mi się, że tak należy na to patrzeć i wtedy ten % bedzie dużo wyższy, choć pewnie nikt nie wie jaki.

Mamy jednak inne czasy, inny przepływ informacji, poziom medycyny, kroki zaradcze - na dwa ostatnie punkty możemy patrzeć różnie, wiele złych decyzji podjęto, ale te 100 lat temu wynik epidemii mógłby być podobny do tego z dżumą.
Z pozdrowieniami,
Kamil