Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 160219 razy)

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 107
  • Reputacja: 67
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #675 dnia: 10.06.2021, 15:28 »
Rozumiem, ale dla mnie ofiary Covid to nie tylko sami zarazeni, a cała rzesza ludzi, którzy ucierpieli pośrednio. Wydaje mi się, że tak należy na to patrzeć i wtedy ten % bedzie dużo wyższy, choć pewnie nikt nie wie jaki.

Mamy jednak inne czasy, inny przepływ informacji, poziom medycyny, kroki zaradcze - na dwa ostatnie punkty możemy patrzeć różnie, wiele złych decyzji podjęto, ale te 100 lat temu wynik epidemii mógłby być podobny do tego z dżumą.

Zaważywszy, że na dżumę zmarło mniej więcej pół ludności Europy, a na covida 2 % zarażonych to zaleciłbym Ci głębszą refleksję przed publikowaniem postów.

Online Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #676 dnia: 10.06.2021, 15:32 »
Rozumiem, ale dla mnie ofiary Covid to nie tylko sami zarazeni, a cała rzesza ludzi, którzy ucierpieli pośrednio. Wydaje mi się, że tak należy na to patrzeć i wtedy ten % bedzie dużo wyższy, choć pewnie nikt nie wie jaki.

Mamy jednak inne czasy, inny przepływ informacji, poziom medycyny, kroki zaradcze - na dwa ostatnie punkty możemy patrzeć różnie, wiele złych decyzji podjęto, ale te 100 lat temu wynik epidemii mógłby być podobny do tego z dżumą.

Zaważywszy, że na dżumę zmarło mniej więcej pół ludności Europy, a na covida 2 % zarażonych to zaleciłbym Ci głębszą refleksję przed publikowaniem postów.

A ja Tobie przeczytanie mojego posta raz jeszcze 8)
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 107
  • Reputacja: 67
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #677 dnia: 10.06.2021, 15:36 »
Rozumiem, ale dla mnie ofiary Covid to nie tylko sami zarazeni, a cała rzesza ludzi, którzy ucierpieli pośrednio. Wydaje mi się, że tak należy na to patrzeć i wtedy ten % bedzie dużo wyższy, choć pewnie nikt nie wie jaki.

Mamy jednak inne czasy, inny przepływ informacji, poziom medycyny, kroki zaradcze - na dwa ostatnie punkty możemy patrzeć różnie, wiele złych decyzji podjęto, ale te 100 lat temu wynik epidemii mógłby być podobny do tego z dżumą.

Zaważywszy, że na dżumę zmarło mniej więcej pół ludności Europy, a na covida 2 % zarażonych to zaleciłbym Ci głębszą refleksję przed publikowaniem postów.

A ja Tobie przeczytanie mojego posta raz jeszcze 8)

100 lat temu zmarło by 2 procent zarażonych, a nawet nie 2 procent ludności Europy. Kroków zaradczych typu samobójstwa służby zdrowia i gospodarki by nikt nie podjął, bo wtedy rządził zdrowy rozsądek. Wiec o co Ci chodzi? Nawet gdyby zarazili się wszyscy Europejczycy co jest nierealne zmarło by 2 %, a nie 50% jak w czasie dżumy.

Online Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #678 dnia: 10.06.2021, 15:52 »
Odpowiadajac na posta Mikołaja chodziło mi o szersze podejście do tematu.

W stosunku do Twojej wypowiedzi nie chodzi mi zupełnie o nic.

Pogdybać możemy sobie w obie strony, no chyba, że przeprowadziłeś jakieś badania na temat lat międzywojennych, że tak łatwo rzucasz procentami 8)
Z pozdrowieniami,
Kamil

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #679 dnia: 10.06.2021, 15:56 »
Problemem w tym przypadku była szybkość, z jaką obecnie przemieszczamy się po świecie. I tyle. Te 100 lat temu raczej nikt poza okolicą Wuhan o tej chorobie by nie usłyszał.

Nawet gdy dżuma wybijała pół Europy to czyniła to w miastach. Kto spieprzył w miarę sprawie na wieś, temu się udało. Chyba że ktoś zarażony także zdążył poszukać tam schronienia.
Jeszcze jedną ważną kwestią było to, że taką dżumą się człowiek zarażał i po chwili go nie było. Więc nie za bardzo miał czas dojechać daleko od miejsca zarażenia.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 107
  • Reputacja: 67
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #680 dnia: 10.06.2021, 15:58 »
Odpowiadajac na posta Mikołaja chodziło mi o szersze podejście do tematu.

W stosunku do Twojej wypowiedzi nie chodzi mi zupełnie o nic.

Pogdybać możemy sobie w obie strony, no chyba, że przeprowadziłeś jakieś badania na temat lat międzywojennych, że tak łatwo rzucasz procentami 8)

To szkoda, że coś do mnie pisałeś, skoro o nic Ci nie chodziło. Postaram się zapamiętać na przyszłość :D

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 107
  • Reputacja: 67
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #681 dnia: 10.06.2021, 16:17 »
Problemem w tym przypadku była szybkość, z jaką obecnie przemieszczamy się po świecie. I tyle. Te 100 lat temu raczej nikt poza okolicą Wuhan o tej chorobie by nie usłyszał.

Nawet gdy dżuma wybijała pół Europy to czyniła to w miastach. Kto spieprzył w miarę sprawie na wieś, temu się udało. Chyba że ktoś zarażony także zdążył poszukać tam schronienia.
Jeszcze jedną ważną kwestią było to, że taką dżumą się człowiek zarażał i po chwili go nie było. Więc nie za bardzo miał czas dojechać daleko od miejsca zarażenia.

Najważniejszą różnicą między dżumą o covidem jest to, ze dżuma nie występowała w 80% bezobjawowo, dlatego pisałem, że kolega Kamil winien trochę pohamować narrację.

Online pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #682 dnia: 10.06.2021, 16:28 »
Cytat: mironek
Nawet gdyby zarazili się wszyscy Europejczycy co jest nierealne zmarło by 2 %, a nie 50% jak w czasie dżumy.

Tak na chłopski rozum. Chciałbyś aby zmarło losowe 2% z twoich bliskich, przyjaciół rodziny ?
Znałem 2 osoby które zmarły na covid, znam też minimum 2 które otarły się o śmierć, jeśli mogę będę unikał takich rozrywek.
Twój zdrowy rozsądek przypomina mi sposób zarządzania pewnego pana z wąsami zza wschodniej granicy jakieś 70 lat temu.

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 107
  • Reputacja: 67
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #683 dnia: 10.06.2021, 16:30 »
Rozumiem, ale dla mnie ofiary Covid to nie tylko sami zarazeni, a cała rzesza ludzi, którzy ucierpieli pośrednio. Wydaje mi się, że tak należy na to patrzeć i wtedy ten % bedzie dużo wyższy, choć pewnie nikt nie wie jaki.

Mamy jednak inne czasy, inny przepływ informacji, poziom medycyny, kroki zaradcze - na dwa ostatnie punkty możemy patrzeć różnie, wiele złych decyzji podjęto, ale te 100 lat temu wynik epidemii mógłby być podobny do tego z dżumą.

Zaważywszy, że na dżumę zmarło mniej więcej pół ludności Europy, a na covida 2 % zarażonych to zaleciłbym Ci głębszą refleksję przed publikowaniem postów.

A ja Tobie przeczytanie mojego posta raz jeszcze 8)

100 lat temu zmarło by 2 procent zarażonych, a nawet nie 2 procent ludności Europy. Kroków zaradczych typu samobójstwa służby zdrowia i gospodarki by nikt nie podjął, bo wtedy rządził zdrowy rozsądek. Wiec o co Ci chodzi? Nawet gdyby zarazili się wszyscy Europejczycy co jest nierealne zmarło by 2 %, a nie 50% jak w czasie dżumy.

Tak na chłopski rozum. Chciałbyś aby zmarło losowe 2% z twoich bliskich, przyjaciół rodziny ?
Znałem 2 osoby które zmarły na covid, znam też minimum 2 które otarły się o śmierć, jeśli mogę będę unikał takich rozrywek.

 Tak dla jasności ja tylko zaprotestowałem przeciw porównywaniu dżumy do covida. Nie chciałem i nie chcę żadnych śmierci...

Online pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #684 dnia: 10.06.2021, 16:32 »
Oczywiście nie życzę tego ani tobie ani nikomu.
Po prostu warto czasem spojrzeć na coś z bliskiej perspektywy zamiast patrzyć globalnie.

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #685 dnia: 10.06.2021, 16:50 »
Oczywiście nie życzę tego ani tobie ani nikomu.
Po prostu warto czasem spojrzeć na coś z bliskiej perspektywy zamiast patrzyć globalnie.

Rządzący powinni patrzyć globalnie.

Online pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #686 dnia: 10.06.2021, 18:44 »
Oczywiście nie życzę tego ani tobie ani nikomu.
Po prostu warto czasem spojrzeć na coś z bliskiej perspektywy zamiast patrzyć globalnie.

Rządzący powinni patrzyć globalnie.

Ty też się takimi statystykami posługujesz.
Czyżby nadzór PISu już trafił na nasze forum ?
Luc zaprzedał się polityce ? ;D

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #687 dnia: 10.06.2021, 18:45 »
Patrzą globalnie. Nasze oszczędności są dla nich niczym.

Zaczipowany...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #688 dnia: 10.06.2021, 19:06 »
Btw podziwiam ten poziom mesjanizmu u ludzi którzy patrzą na statystyki i dobro ogólne zamiast koncentrować się na tym co bliżej.

Moja żona która jest w 7mym miesiącu ciąży też dzisiaj przyjęła pierwsza dawkę.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków