Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 160332 razy)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #810 dnia: 19.06.2021, 17:54 »
To ja? Właśnie się dziwiłem, co tak dyskusja ciekawa przycichła :D
To wina szczepionki! Pewnie się z wi-fi niechcący połączyłeś i taka heca :)

Przez szczepionkę ryby mnie omijają szerokim łukiem :( Chip emituje jakieś fale czy co.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #811 dnia: 19.06.2021, 17:55 »
Hehe. Skoro są przesłanki, że wit. D pomaga... to powinno pomagać.


Swoją drogą pomyśl, jakie to mięso to superfood. W sumie żrą tylko to i są zdrowi. Nie potrzebują warzyw, nie mają niedoborów wit. C czy innych. Nie brakuje im mikro- i makroelementów. Niesamowite.

Ciekawe to wszystko, nie da się ukryć.

Tylko człowiek nie może syntetyzować witaminy C, inne zwierzęta nie mają z tym problemu :) Mikro i makroelementy są dostępne w mięsie więc to nie problem. Drapieżniki są na szczycie łańcucha pokarmowego, mogą kumulować zanieczyszczenia i tutaj mogą mieć problem.


Nowy wątek o zdrowym odżywianiu itp?

Brak możliwości syntetyzowania witaminy C u człowieka jest błędem ewolucyjnym. O ile mnie pamięć nie myli u naczelnych występuje tylko u nas. Jest to błąd jednego genu. Wkradł się do naszego genomu, gdy już się ustatkowaliśmy i mieliśmy dostęp do różnorodnego pokarmu. Przedtem po prostu gdy taki gen wystąpił u jednostki, ona umierała.

Możemy dyskutować o jedzeniu w wątku: Gotujemy!

To ja? Właśnie się dziwiłem, co tak dyskusja ciekawa przycichła :D
To wina szczepionki! Pewnie się z wi-fi niechcący połączyłeś i taka heca :)

Czekam na tę chwilę, gdy będę mógł banować myślami. Ach...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #812 dnia: 19.06.2021, 17:55 »
To ja? Właśnie się dziwiłem, co tak dyskusja ciekawa przycichła :D
To wina szczepionki! Pewnie się z wi-fi niechcący połączyłeś i taka heca :)

Przez szczepionkę ryby mnie omijają szerokim łukiem :( Chip emituje jakieś fale czy co.

Mam tak samo! Podobno musi się dostroić. Kumpel kupił deepera i odbiera dane oraz obraz bez telefonu, więc są plusy :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #813 dnia: 19.06.2021, 18:04 »
Próbuje różne miejscówki i nic. Jedno branie i do tego spadła w czasie holu :( Żerują bo woda się gotuje kiedy zanęcam, wa :) Mój problem polega na tym że jeżdżę nad mało uczęszczane łowiska i ryby mogły nie mieć wiele styczności ze szczepionymi wędkarzami. Może komercja będzie lepsza? :P

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 639
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #814 dnia: 19.06.2021, 19:22 »
A nie wiemy. Dawaj. Porównamy ze średnią w Europie. Wtedy ;)

Pierwsza informacja z google

"At 64 to 67 years, Inuit life expectancy “appears to have stagnated” between 1991 and 2001, and falls well short of Canada's average of 79.5 years, which has steadily risen, Statistics Canada said."23 Jan 2008

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #815 dnia: 19.06.2021, 20:23 »
Nie wiadomo jaka jest zależność długości życia od diety, bo w sumie nic o tej diecie nie wiemy. Może wpierniczają więcej chipsów i coli niż tych fok ;) Pewnie też mają podobne problemy, jak inne rdzenne ludy wtłoczone w cywilizację.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #816 dnia: 19.06.2021, 20:59 »
https://dziennikpolski24.pl/iwermektyna-zakonczy-pandemie-covid19-badania-wykazuja-skutecznosc-leku-zobacz-jak-dziala-iwermektyna/ar/c14-15605653

Szkoda, że u nas nie ma dyskusji jak leczyć inaczej.
Wczoraj poznałem na wakacjach panią onkolog.
Akurat dzwonił do niej pacjent , który leczy się chemią.
To co powiedziała przeraża … szczepienia z tym wynalazkiem RNA praktycznie neutralizują stosowanie chemii przy nowotworach… i jest ona nieskuteczna.

Bombay

  • Gość
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #817 dnia: 19.06.2021, 21:23 »
https://dziennikpolski24.pl/iwermektyna-zakonczy-pandemie-covid19-badania-wykazuja-skutecznosc-leku-zobacz-jak-dziala-iwermektyna/ar/c14-15605653

Szkoda, że u nas nie ma dyskusji jak leczyć inaczej.
Wczoraj poznałem na wakacjach panią onkolog.
Akurat dzwonił do niej pacjent , który leczy się chemią.
To co powiedziała przeraża … szczepienia z tym wynalazkiem RNA praktycznie neutralizują stosowanie chemii przy nowotworach… i jest ona nieskuteczna.
ciekawe, iwermektyna jest dostępna w Polsce tylko w lekach weterynaryjnych. Skuteczność szczepionek widać po przykładzie Brazyli, Chile, Argentyny czy wielkiej brytanii - nie trzeba być geniuszem by zauważyć trend zwyżkowy i totalnej akcji szczepień. Brytole jako najbardziej leniwy naród w europie sądzili , że zwalczą tą "zarazę" szczepionką a jednak coś nie poszło. Jeżeli jakiś idiota twierdzi, że szczepionki działają bo u nas są powiaty bez stwierdzonych schorzeń to nie oznacza, że jego faktycznie nie ma oraz dalej nie rozumie, że takie wirusy jak covid były, są i będą i nawet w książkach z lat 70-tych dokładnie opisywali zjawisko terminowości działania takich wirusów każdy to wie, kto ma dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym.

Generalnie... to i wysportowani ludzie w świetnej formie czasem umierają na zawały, udary i inne tego typu sprawy. Życie.
i to jest sedno samo w sobie. Schorowani ludzie, palący papierosy, skrupulatnie niszczący swoje zdrowie przez lata chcą być zdrowi w obliczu pesudo zagłady. To jest tak jak z spaślakiem sądzącym, że schudnie 10kg w 3 miesiące i spali to co odłożył przez 10 lat. Niestety ale śmierć czeka każdego z nas a panika związana z tym wirusem jest nieproporcjonalna do zagrożenia. Co nie oznacza, że ludzie zdrowi, pełni sił uprawiający sporty są mniej narażeni lub bardziej zdrowi, miałem kolegę co zmarł na raka w wieku 43 lat mimo, że śmiało biegał maraton. Poprostu, życie ludzkie ma synonim skończoności. Niektórym kończy się w wieku płodu, innym w dzieciństwie, innym w wieku gdy trzeba podcierać im dupsko a samo życie traci większy sens. To zdanie kolegi @Mosteque powinno zakończyć jakąkolwiek dyskusje.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #818 dnia: 20.06.2021, 11:09 »
Brytole jako najbardziej leniwy naród w europie sądzili , że zwalczą tą "zarazę" szczepionką a jednak coś nie poszło.

Myślę, że mocno przesadzasz, wg mnie nie są wcale najbardziej leniwi, bo inne nacje też są ciekawe pod tym względem, zwłaszcza z basenu Morza Śródziemnego.

Co do wzrostu zakażeń w UK, to zakażeń jest sporo u dzieci i młodzieży, stąd takie wyniki. Moja kobieta robi testy co dwa dni, tu się sporo testuje, więc i zakażeń jest więcej. Do tego zniesiono wiele obostrzeń. Inna sprawa jest taka, że późno zahamowano przewozy lotnicze na trasie do Indii. Dlatego wariant indyjski się rozprzestrzenia tak mocno. Jest jeszcze jeden faktor, dużo starszych Brytoli o korzeniach indyjsko/pakistańskich czy afrykańskich nie chce się szczepić. Do tego robić testów. Wielu uważa, że testy/szczepionki są robione z płodów zwierząt, i że 'religia im tego zabrania'.

Ja póki co nie słyszę o przypadkach zakażeń. No i mam znajomych, co się nie szczepią i nie mają zamiaru. Więc zakażeń trochę będzie :)
Lucjan

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 925
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #819 dnia: 17.07.2021, 08:44 »
Tak policzyłem - w Wielkiej Brytanii wczoraj było prawie 52000 nowych zakażonych, w ogromnej wielkości wariant delta, mocno zaraźliwy. WB ma ok 66,5mln ludzi.

Gdyby przyjąć ten sam % w stosunku do Polski (38mln), wyszłoby nam 28500 dziennie.

Sęk w tym, że w WB w pełni zaszczepionych jest ok 62% ludzi (ok 85% co najmniej jedną dawką), u nas w pełni ok 15,7mln, czyli jakieś 41% (i są to ci, co się szczepić chcieli, resztę będzie trudno przekonać), częściowo zaszczepionych jakieś 2,9mln (i to jest jeszcze grupa w miarę rokująca szczepieniowo).

Czyli w sumie szczepiących się mamy ok 18,5mln, jakieś 49%.

Będzie się działo, myślę, że jeszcze w wakacje. Nawet biorąc poprawkę na to, że szczepionka nie tyle chroni przed zarażeniem, co przed ciężkim przebiegiem.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #820 dnia: 17.07.2021, 10:06 »
Ale co to znaczy to "zakażenie"? Czy w większości przypadków nie jest to zdumienie z pozytywnego wyniku u człowieka, który nie ma żadnych objawów? Bo mnie od początku wkurza wielce rzucanie ogromnymi liczbami wyników pozytywnych, z których naprawdę nikły procent to przypadki ciężkiej choroby, a większość nie zauważa żadnych objawów, lub ma lekkie, grypopodobne.

Jestem po drugiej dawce.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 830
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #821 dnia: 17.07.2021, 10:24 »
Znajac zycie osoba zaszczepiona z pozytywnym wynikiem pojdzie na 10 dni na kwarantanne i tyle. Ja sie obawiam ze na jesieni bez testu PCR albo "paszportu" szczepionkowego to malo gdzie sie dostaniesz.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #822 dnia: 17.07.2021, 10:31 »
Znajac zycie osoba zaszczepiona z pozytywnym wynikiem pojdzie na 10 dni na kwarantanne i tyle.
A niezaszczepiona do obozu?

Rzeczy, które rok temu były teoriami spiskowymi, stają się teraz normą...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 830
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #823 dnia: 17.07.2021, 10:55 »
Znajac zycie osoba zaszczepiona z pozytywnym wynikiem pojdzie na 10 dni na kwarantanne i tyle.
A niezaszczepiona do obozu?

Rzeczy, które rok temu były teoriami spiskowymi, stają się teraz normą...
Niestety delte do kraju przywoza zaszcepienie, bo oni nie musza przechodzi kwarantanny bo tak nasi milosciwie panujacy kieruja tym wszystkim ze tylko 7 plag egipskich moze nas uratowac od zaglady...

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 925
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #824 dnia: 17.07.2021, 12:22 »
Bo mnie od początku wkurza wielce rzucanie ogromnymi liczbami wyników pozytywnych, z których naprawdę nikły procent to przypadki ciężkiej choroby, a większość nie zauważa żadnych objawów, lub ma lekkie, grypopodobne.

Hm, ale masz jakiś inny pomysł jak ogarniać statystyki?

Tak moim zdaniem to przy obecnej/poprzedniej fali to mielismy po prostu duzo szczęścia, że się służba zdrowia w miarę nie zatkała i lekarze nie musieli wybierać kogo do respiratora podpiąć, a kogo nie, bo za stary itp. Obym się mylił, ale przy większej zaraźliwości może już nam się tak fajnie nie udać. Mam nadzieję że się mylę.
Z pozdrowieniami - Marcin