Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 164338 razy)

Offline ObraFMI

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mariusz
    • Próbnik
  • Lokalizacja: FMI
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1125 dnia: 12.08.2021, 12:58 »
....
Wszystkie leki, w tym szczepionki niosą ze sobą ryzyko skutków niepożądanych.
...

Ciekawy jestem jaki jest stosunek procentowy  zejść śmiertelnych na perforację jelita po zażywaniu kwasu acetylosalicynowego (aspiryna, polopiryna itp)a jaki po szczepionce na covid?

Ja i żona prawie dwa miesiące po komplecie Astry- bez objawów poszczepiennych.
Nie płacę Pazernym Zabójcom Wód.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 010
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1126 dnia: 12.08.2021, 13:47 »
100% racji, żaden lek to nie cukierek, ale po to są właśnie lekarze, żeby wskazać nam, które warto zażywać w danym momencie
Byłbym ostrożny.
Gdybym słuchał się lekarzy, przynajmniej tych, którzy mnie prowadzili, to dalej łykałbym tabletki na nadciśnienie.
Poszedłem inną drogą, dla wielu tutaj "szurską", tabletek nie łykam, ciśnienie stabilne.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1127 dnia: 12.08.2021, 13:51 »
100% racji, żaden lek to nie cukierek, ale po to są właśnie lekarze, żeby wskazać nam, które warto zażywać w danym momencie
Byłbym ostrożny.
Gdybym słuchał się lekarzy, przynajmniej tych, którzy mnie prowadzili, to dalej łykałbym tabletki na nadciśnienie.
Poszedłem inną drogą, dla wielu tutaj "szurską", tabletek nie łykam, ciśnienie stabilne.
Już nie chciałem ciągnąć tematu, ale miałem dokładnie tak samo. A sporo się czyta, prywatnie i zawodowo... więc jak człowiek słyszy bzdurę z ust lekarza, to weryfikuje. Czasem wychodzi na to, że wcale bzdur nie gadał... a czasem... kopara opada.
Cóż, niektórzy nadal zalecają jeść margarynę, bo tak na studiach było.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 010
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1128 dnia: 12.08.2021, 13:56 »
Miałem jeszcze kiedyś przerost candidii.
To jest dopiero ciekawy temat jak "radzi" sobie z tym medycyna akademicka. Przynajmniej te 7 lat temu.
Ale nie będę niektórym burzył ich wyidealizowanego świata 🙂
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1129 dnia: 12.08.2021, 14:05 »
Moja żona...  medyk a leczy się na nadciśnienie  "metodami nie  naukowymi " też. O:)

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1130 dnia: 12.08.2021, 14:30 »
Każdy ma prawo wyboru. Jeden woli jakąś medycyną naturalną lub niekonwencjonalną, inny wybiera leki. Pamiętajcie, że te naturalne i niekonwencjonalne skutki uboczne mają też. ;) a bywa to nawet bardziej zwodnicze. Bardzo się cieszę, że Wam takie zabiegi pomogły.
Plum

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1131 dnia: 12.08.2021, 14:48 »
Mało kto mówi o tym , ale pewne metody stosowane przez lekarzy uzależniają .
Nie podaję szczegółów  bo to sprawy indywidualne.
Potem trudno się wycofać, moja kobieta to zrozumiała w krytycznym momencie i poszła drogą "znachorów" , foliarzy , płaskoziemców.
Nie było wesoło...  ciągłe wizyty na SOR ...

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1132 dnia: 12.08.2021, 15:29 »
Mało kto mówi o tym , ale pewne metody stosowane przez lekarzy uzależniają .
Nie podaję szczegółów  bo to sprawy indywidualne.
Potem trudno się wycofać, moja kobieta to zrozumiała w krytycznym momencie i poszła drogą "znachorów" , foliarzy , płaskoziemców.
Nie było wesoło...  ciągłe wizyty na SOR ...

Temat uzależnień od leków jest powszechnie znany. Z tym, że często jest tak, że nie czytamy przede wszystkim informacji o lekach, a potem nie zgłaszamy objawów, głównie poprzez wyparcie sytuacji, jak jeszcze paliłem, też długo sobie udowadniałem, że nie jestem uzależniony, ale siedziałem w tym już głęboko :D na szczęście udało się rzucić. Każda osoba też w innym tempie się uzależnia :P Nie jestem przeciwnikiem medycyny naturalnej tylko często tych specyfików nikt nie bada, nie wiadome są chociażby ryzyka. To tak jak ze szczepionką, 50 osobom pomoże, jednej zaszkodzi, tylko w tym wypadku nikt szumu medialnego nie podniesie :D
Plum

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 438
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1133 dnia: 12.08.2021, 15:42 »
To tak jak ze szczepionką, 50 osobom pomoże, jednej zaszkodzi, tylko w tym wypadku nikt szumu medialnego nie podniesie :D

Otóż to. W ciągu kilku miesięcy kilkanaście milionów osób, o przeróżnym stanie zdrowia (w tym już zarażeni koroną, ale bezobjawowi), szczepi się i mamy wrażenie, że jest dużo skutków ubocznych. Gdyby w takiej skali ładowali w siebie, no nie wiem - napar z dziurawca - też mielibyśmy zalew informacji o tym jak to on szkodzi.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1134 dnia: 12.08.2021, 22:38 »
Nie jestem medykiem nie znam się na wirusach i szczepionkach co nie zmienia faktu ,że chcę mieć wybór komu mogę wierzyć. Od samego początku ze strony rządzących , mainstremowych mediów widzimy częstą zmianę zdania, brak logiki i arogancję. Wirus jest w odwrocie, przyłbica chroni, przyłbica nie chroni, zakaz wejścia do lasu, celowe dzielnie ludzi, podburzanie do prostetów poprzez tamty zastępcze np aborcja , w radzie medycznej zasiadają osoby powiązane finansowo z producentami szczepionek.
Od samego początku wyciszani są wszyscy eksperci myślący inaczej. Na Polskim podwórku mamy przykład  doktora Zbigniewa Hałata ( lekarz specjalista epidemiolog, w latach 90. w trzech kolejnych rządach Główny Inspektor Sanitarny i zastępca ministra zdrowia ds. sanitarno-epidemiologicznych.)
Matriały z konferencji Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców są notorycznie usuwane z internetu.
Szczepionki początkowo miały zapobiegać zakarzeniu, póżniej narracja się zmieniła i gwarantują mniej dolegliwe przechrowanie i mniejszą zakaźność (czyli parametry których praktycznie nie sposób zmierzyć )
Od lekarzy bardzo żadko słyszy się żeby zmienić dietę , styl życia na bardziej aktywny za to bardzo często proponują leki które przecież powinny stanowić ostatnią deskę ratunku kiedy nieinwazyjne metody leczenia okarzą się nieskuteczne. Czy to pójście na łatwiznę czy nabijanie punktów w firmach farmaceutycznych nie mam pojęcia.
Mimo tych wszystkich nieleogicznych , niejsnych faktów i sytuacji zakładam ,że mogę się mylić i jest na to duża szansa ale mimo wszystko wolę ufać sobie niż komuś kto oszukuje na każdym kroku a podejmowane decyzje powoduje jego zarobek. Podobno żyjemy w wolnym kraju. Nikomu nie bronię się szczepić ale dla czego nie mogę komfortowo szczepienia zaniechać ?
Z każdej strony połowa społeczeństwa jest obrażana i ośmieszana. W 40 milionowym kraju jakiś nieznany sprawca zatakował punkt szczepień oczywiście nie został złapany. A narracja jest jakby to niezaszczepieni kipieli agresją i nie dawali żyć zaszepionym. Uczciwie nie dziwi was taka narracja ? Wielu lekarzy podburza ludzi hasłami ,że nie zaszczepieni powinni być leczeni na własny koszt (przestępcy, narkomani , alkochlicy, palacze będą leczeni na koszt podatnika ale nie zaszczepeni już nie) Wiadomo ,że do tego nie dojdzie ale w jakim celu media eksponują takie głosy a jednocześnie cenzurują innych niejednokrotnie bardziej kompetentnych i wiarygodnych.
Dlaczego nie możemy dyskutować i akceptować ,że druga strona może zostać przy swoim zdaniu. Pracuję w kilutysięcznym zakładzie pracy. Od samego początku obostrzenia są przestrzegane tylko przed kamerami. Poza nimi wszystko jest jak dawniej. Kilka tysięcy facetów mających swoje rodziny, jeżdżących na wakacje zagraniczne itp. Mimo to nie znam nikogo kto by nie wrócił do pracy o ile w ogóle chorował. Czyli ewidentnie wszystkie obostrzenia w tym konkretnym przypadku nic nie dają poza generowaniem kosztów i utrudnianiem życia.
Przyrost naturalny na świecie jest dodatni w wielu krajach żyje się bez żadnych obostrzeń natomiast w innych wszystko jest postawione na głowie. Na prawdę chciałbym usłyszeć o kogoś bezstronnego racjonalne argumenty na powyższe fakty.

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 111
  • Reputacja: 67
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1135 dnia: 12.08.2021, 22:59 »
Nie jestem medykiem nie znam się na wirusach i szczepionkach co nie zmienia faktu ,że chcę mieć wybór komu mogę wierzyć. Od samego początku ze strony rządzących , mainstremowych mediów widzimy częstą zmianę zdania, brak logiki i arogancję. Wirus jest w odwrocie, przyłbica chroni, przyłbica nie chroni, zakaz wejścia do lasu, celowe dzielnie ludzi, podburzanie do prostetów poprzez tamty zastępcze np aborcja , w radzie medycznej zasiadają osoby powiązane finansowo z producentami szczepionek.
Od samego początku wyciszani są wszyscy eksperci myślący inaczej. Na Polskim podwórku mamy przykład  doktora Zbigniewa Hałata ( lekarz specjalista epidemiolog, w latach 90. w trzech kolejnych rządach Główny Inspektor Sanitarny i zastępca ministra zdrowia ds. sanitarno-epidemiologicznych.)
Matriały z konferencji Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców są notorycznie usuwane z internetu.
Szczepionki początkowo miały zapobiegać zakarzeniu, póżniej narracja się zmieniła i gwarantują mniej dolegliwe przechrowanie i mniejszą zakaźność (czyli parametry których praktycznie nie sposób zmierzyć )
Od lekarzy bardzo żadko słyszy się żeby zmienić dietę , styl życia na bardziej aktywny za to bardzo często proponują leki które przecież powinny stanowić ostatnią deskę ratunku kiedy nieinwazyjne metody leczenia okarzą się nieskuteczne. Czy to pójście na łatwiznę czy nabijanie punktów w firmach farmaceutycznych nie mam pojęcia.
Mimo tych wszystkich nieleogicznych , niejsnych faktów i sytuacji zakładam ,że mogę się mylić i jest na to duża szansa ale mimo wszystko wolę ufać sobie niż komuś kto oszukuje na każdym kroku a podejmowane decyzje powoduje jego zarobek. Podobno żyjemy w wolnym kraju. Nikomu nie bronię się szczepić ale dla czego nie mogę komfortowo szczepienia zaniechać ?
Z każdej strony połowa społeczeństwa jest obrażana i ośmieszana. W 40 milionowym kraju jakiś nieznany sprawca zatakował punkt szczepień oczywiście nie został złapany. A narracja jest jakby to niezaszczepieni kipieli agresją i nie dawali żyć zaszepionym. Uczciwie nie dziwi was taka narracja ? Wielu lekarzy podburza ludzi hasłami ,że nie zaszczepieni powinni być leczeni na własny koszt (przestępcy, narkomani , alkochlicy, palacze będą leczeni na koszt podatnika ale nie zaszczepeni już nie) Wiadomo ,że do tego nie dojdzie ale w jakim celu media eksponują takie głosy a jednocześnie cenzurują innych niejednokrotnie bardziej kompetentnych i wiarygodnych.
Dlaczego nie możemy dyskutować i akceptować ,że druga strona może zostać przy swoim zdaniu. Pracuję w kilutysięcznym zakładzie pracy. Od samego początku obostrzenia są przestrzegane tylko przed kamerami. Poza nimi wszystko jest jak dawniej. Kilka tysięcy facetów mających swoje rodziny, jeżdżących na wakacje zagraniczne itp. Mimo to nie znam nikogo kto by nie wrócił do pracy o ile w ogóle chorował. Czyli ewidentnie wszystkie obostrzenia w tym konkretnym przypadku nic nie dają poza generowaniem kosztów i utrudnianiem życia.
Przyrost naturalny na świecie jest dodatni w wielu krajach żyje się bez żadnych obostrzeń natomiast w innych wszystko jest postawione na głowie. Na prawdę chciałbym usłyszeć o kogoś bezstronnego racjonalne argumenty na powyższe fakty.

Wiem kolego, ze masz tu spory autorytet, ale niestety z mediami nie wygrasz, choć nie mówię byś nie próbował. Postawiłeś dobre pytanie, myślę, że wielu się dziwi i narracji i ogólnie sytuacji, ale uważają, że tak już musi być, przecież wszyscy tak robią. Mnie osobiście martwi najbardziej to, że moim zdaniem rządzący chcą, aby część społeczeństwa się nie zaszczepiła, dlatego propaganda jest taka przaśna i nielogiczna aby część myślących ludzi zmusić do oporu przeciwko gwałtowi na logice. Później wystarczy obarczyć nieszczepionych winą za fiasko walki z koroną. A co będzie dalej wolę nie wiedzieć, ale myślę przekonać się o tym na własnej skórze.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1136 dnia: 12.08.2021, 23:11 »
Nawet nie myślę o wygranej bo oczywistym jest ,że na to nie ma żadnych szans. Co nie zmienia faktu ,że  chcę żyć zgodnie ze swoim sumienim i wstając rano móc bez obrzydzenia patrzeć w lustro . Co z tego wyjdzie i czy się uda zobaczymy. W każdym razie żyjemy w bardzo ciekawych czasach i jestem pewny że gdyby ktoś w roku 2019 przedstawił mi chociaż połowę obecnych faktów to nawet bym go nie wyśmiał tylko z politowaniem pokiwał głową bo chyba prędzej uwierzył bym w inwazję obcych.....

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 111
  • Reputacja: 67
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1137 dnia: 12.08.2021, 23:21 »
Nawet nie myślę o wygranej bo oczywistym jest ,że na to nie ma żadnych szans. Co nie zmienia faktu ,że  chcę żyć zgodnie ze swoim sumienim i wstając rano móc bez obrzydzenia patrzeć w lustro . Co z tego wyjdzie i czy się uda zobaczymy. W każdym razie żyjemy w bardzo ciekawych czasach i jestem pewny że gdyby ktoś w roku 2019 przedstawił mi chociaż połowę obecnych faktów to nawet bym go nie wyśmiał tylko z politowaniem pokiwał głową bo chyba prędzej uwierzył bym w inwazję obcych.....

Możemy oczywiście ulec, jednak zyskany spokój będzie pozorny i krótkotrwały. Ale oczywiście każdy póki co decyduje za siebie :thumbup:

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1138 dnia: 12.08.2021, 23:26 »
Nawet nie myślę o wygranej bo oczywistym jest ,że na to nie ma żadnych szans. Co nie zmienia faktu ,że  chcę żyć zgodnie ze swoim sumienim i wstając rano móc bez obrzydzenia patrzeć w lustro . Co z tego wyjdzie i czy się uda zobaczymy. W każdym razie żyjemy w bardzo ciekawych czasach i jestem pewny że gdyby ktoś w roku 2019 przedstawił mi chociaż połowę obecnych faktów to nawet bym go nie wyśmiał tylko z politowaniem pokiwał głową bo chyba prędzej uwierzył bym w inwazję obcych.....

Możemy oczywiście ulec, jednak zyskany spokój będzie pozorny i krótkotrwały. Ale oczywiście każdy póki co decyduje za siebie :thumbup:
Dokładnie mam wrażenie ,że ludzie nie zdają sobie sprawy ,że to nie o szczepionki chodzi tylko o precedens i coraz większą ingerencję państwa i korporacji w nasze życie. Na ten moment i tak większość ogarniętych młodych ludzi pracuje ponad siły żeby żyć na względnym poziomie i spłacać kredyt na dom/mieszkanie. Ciekawe jaki pomysł mają elity żeby wycisnąć z nas jeszcze więcej ;)

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 111
  • Reputacja: 67
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1139 dnia: 12.08.2021, 23:33 »
Nawet nie myślę o wygranej bo oczywistym jest ,że na to nie ma żadnych szans. Co nie zmienia faktu ,że  chcę żyć zgodnie ze swoim sumienim i wstając rano móc bez obrzydzenia patrzeć w lustro . Co z tego wyjdzie i czy się uda zobaczymy. W każdym razie żyjemy w bardzo ciekawych czasach i jestem pewny że gdyby ktoś w roku 2019 przedstawił mi chociaż połowę obecnych faktów to nawet bym go nie wyśmiał tylko z politowaniem pokiwał głową bo chyba prędzej uwierzył bym w inwazję obcych.....

Możemy oczywiście ulec, jednak zyskany spokój będzie pozorny i krótkotrwały. Ale oczywiście każdy póki co decyduje za siebie :thumbup:
Dokładnie mam wrażenie ,że ludzie nie zdają sobie sprawy ,że to nie o szczepionki chodzi tylko o precedens i coraz większą ingerencję państwa i korporacji w nasze życie. Na ten moment i tak większość ogarniętych młodych ludzi pracuje ponad siły żeby żyć na względnym poziomie i spłacać kredyt na dom/mieszkanie. Ciekawe jaki pomysł mają elity żeby wycisnąć z nas jeszcze więcej ;)

Pożyjemy, zobaczymy... Wolnym można być zawsze, trzeba tylko znać swoje powołanie i chcieć w nim wytrwać. Póki co róbmy swoje i raczej kończmy tą wymianę zdań bo wylądujemy w psychiatryku kwartał wcześniej niż zakładałem ;) :D