Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 164293 razy)

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1200 dnia: 29.09.2021, 18:02 »
Zdrówka Zbysiu Będzie dobrze

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka
Dzięki Patryk.
Zbyszek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1201 dnia: 29.09.2021, 18:08 »
Jak przechodzisz?

Trzym się!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1202 dnia: 29.09.2021, 18:09 »
Kuźwa, ten dziad dopadł i mnie >:O
Zdrówka życze.
Maciek

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1203 dnia: 29.09.2021, 18:18 »
Jak przechodzisz?

Trzym się!
Byłem dwa razy szczepiony. Od pierwszego września zmieniłem pracę, zostałem kierownikiem bursy. Mam trochę młodzieży z Ukrainy. Woziłem ich na testy, nosiłem jedzenie do pokojów i się zaraziłem. Objawy - tak jak przy grypie.
Zbyszek

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Wiśnia

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź/Toruń
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1205 dnia: 29.09.2021, 19:10 »
Jak przechodzisz?

Trzym się!
Byłem dwa razy szczepiony. Od pierwszego września zmieniłem pracę, zostałem kierownikiem bursy. Mam trochę młodzieży z Ukrainy. Woziłem ich na testy, nosiłem jedzenie do pokojów i się zaraziłem. Objawy - tak jak przy grypie.

Zbyszku, dużo zdrowia i oby bez powikłań :-)

Zaraza zostawiła u mnie niestety ciężar z którym się muszę mierzyć, targanie gratów nad wodę bardzo męczy, ale nie o tym.

Moja partnerka od ponad miesiąca jest w szpitalu, początkowo w stanie bardzo ciężkim, Corona ? Nie, wracają choroby dawno zapomniane, w jej przypadku gruźlica prosówka. Ostatnie dni przyniosły pozytywne zmiany, wreszcie może funkcjonować bez tlenu i samodzielnie wykonywać czynności oczywiste dla nas wszystkich.

Szczepienia dają nam ochronę pod warunkiem powszechności, z gruźlicą, krzuścem jest tak jak z Covidem, trzeba być solidarnym.

Moja partnerka również pracuje w edukacji, w przedszkolu, są dzieci z Ukrainy, od pulmonologa usłyszałem, że tam poziom wyszczepienia na te wszystkie stare zarazy jest kiepski. Coś co kiedyś się kojarzyło z biedą i patologią, teraz może dopaść każdego z nas. Ja na szczęście płuca mam czyste.

Dbajcie o siebie.

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1206 dnia: 29.09.2021, 19:46 »
Dzięki Tomek. Jest problem z młodzieżą z Ukrainy. Gdy nasz wychowanek ma objawy przeziębienia, to rodzice zabierają go do domu i jest spokój. Ich nikt nie zabierze. Na 32 osoby tylko jedna zaszczepiła się jedną dawką.
Zbyszek

Offline Wiśnia

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź/Toruń
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1207 dnia: 29.09.2021, 20:26 »
Dzięki Tomek. Jest problem z młodzieżą z Ukrainy. Gdy nasz wychowanek ma objawy przeziębienia, to rodzice zabierają go do domu i jest spokój. Ich nikt nie zabierze. Na 32 osoby tylko jedna zaszczepiła się jedną dawką.
Jesteśmy w tym samym kręgu kulturowym, bieda zmusza do działania... niestety, a może stety. Pracują ponad miarę, tylko tak mogą zmienić swój los. Oczywiście to nie usprawiedliwia zaniedbań.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1208 dnia: 29.09.2021, 20:45 »
Zbyszek, wracaj do zdrowia! Wiśnia, oby Twoja partnerka szybko się wykurowała. Cholera, widzę, że jest ciężko. Lekarze biją na alarm, że antybiotyki powoli będą działać coraz słabiej, i właśnie takie zapalenie płuc znów może być niebezpieczne, jak było wieki temu.

Ukraińcy i Rosjanie to trochę inny naród (tak naprawdę są bardzo do siebie podobni), i kiedyś jak troche podróżowałem tam, to poznałem ich mentalność. I wiele rzeczy zadziwia. Na przykład używanie prezerwatyw. Oni uważają je za coś 'niegodnego' lub wręcz poniżającego. Dlatego mają masę ludzi chorych na żółtaczkę, tę najgorszą. A dawniej jeszcze mieli masę chorych na AIDS i nosicieli HIV. Dlatego kontakty z pięknymi Rosjankami czy Ukrainkami były bardzo niebezpieczne, mówię ogólnie, nie o sobie, bo żaden ze mnie Casanova :P Znałem Polaka, co wrócił do Polski z Rosji z żółtaczką. I cholera wie dlaczego tak się zachowują, jest tutaj bardzo duża różnica światopoglądowa. I tym bardziej dziwiła ilość chorych u nich, a oni dalej swoje... Jak nam Rosjanie na imprezie powiedzieli ilu u nich jest chorych na żółtaczkę czy ma HIV, to nie chcieliśmy wierzyć. Po powrocie do Polski sprawdziłem i rzeczywiście był to szok.
Lucjan

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1209 dnia: 30.09.2021, 04:49 »
Przez tego wirusa jest makabra ze służbą zdrowia. Przynajmniej w UK. Teoretycznie wszystko miało wrócić do normy, wróciło do bylejakości.
Miałem niepokojące zdarzenie - podczas kąpieli w wannie chciałem poruszyć ręką, ale odmówiła mi posłuszeństwa. Działo się tak kilkanaście sekund. Przestraszyłem się i w zasadzie to nawet nie wiem czy  prawidłowo zarejestrowałem to zdarzenie i na ile ona faktycznie była bezwładna. Nie miałem żadnych innych objawów.
Na drugi dzień zadzwoniłem do lekarza a ten kazał mi udać się do szpitala. Lekarz wysłuchał  i zarządził badanie krwi oraz przepływów w tętnicach szyjnych. No i na odchodne przepisał leki. Jak się okazało leki na rozrzedzenie krwi oraz statyny na cholesterol. Później okazało się, że wszystkie wyniki są ok, żyły wolne od miażdżycy ect. Po paru dniach ze szpitala do lekarza wysłano diagnozę - mini udar co skutkuje tym, że przez rok czasu nie mogę pracować jako kierowca. Oczywiście do tego powiadomienie ubezpieczalni itd. No i ponowną konsultacje mam w grudniu - przez telefon. Jestem zrozpaczony. Po tym gównie co mi dają źle się czuje, bolą mnie mięśnie a w nocy muszę ze trzy razy wstać do toalety. Nie jestem w żadnej grupie ryzyka, nie palę, piję sporadycznie no i uważam na to co jem. Wyniki jak z książki. Ciśnienie zmierzone u lekarza to 125/80. W Polsce poszedłbym prywatnie i bym wiedział na czym stoję. A tu dupa.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1210 dnia: 30.09.2021, 10:12 »
Wspolczuje ,sam mam w planach skorzystac z badan 40 plus. Cale szczescie to w Polsce.Zobaczymy jak dziala ten super program ;)


Pozdrawiam Łukasz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1211 dnia: 30.09.2021, 10:22 »
Wspolczuje ,sam mam w planach skorzystac z badan 40 plus. Cale szczescie to w Polsce.Zobaczymy jak dziala ten super program ;)

Normalnie. Na swoim profilu wypełniasz kwestionariusz, potem przypisywane Ci są odpowiednie badania. W sumie ja dostałem badania absolutnie standardowe i pewnie tak jest w każdym przypadku. Idziesz z tą karteczką (albo nawet Diagnostyka ma to już w systemie i tylko dowód dajesz, nie pamiętam), pobierają Ci krew, oddajesz mocz i kał. Jak przy zwykłych badaniach.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Bartek J23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skrzat Carp & Friends
    • Skrzat Carp & Friends
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1212 dnia: 10.10.2021, 21:21 »
W temacie "szczepień" i covida ...

W trosce o swoich pacjentów i zgodnie ze swoimi przekonaniami, pani doktor Izabela Radziwiłłowicz poddała się szczepieniu preparatem Pfizera. Po zastrzyku pojawiły się bardzo poważne niepożądane objawy – m.in. potężny ból głowy, obrzęk oka, zaburzenia i czasowa utrata pamięci, bóle mięśni i stawów, porażenie nerwu twarzowego. Z powikłaniami próbuje walczyć wszelkimi możliwymi sposobami – łącznie z przyjmowaniem sterydów. Postanowiła też szukać instytucjonalnej pomocy. Jak na razie, bez skutku…


Ministerstwo Zdrowia, promotorzy i akwizytorzy szczepień zwykli powtarzać, że szczepionki są bezpieczne i skuteczne, a bilans korzyści i ryzyka jednoznacznie wskazuje że powinniśmy przyjąć ten preparat. Jednak im dłużej trwa narodowy program szczepień, tym więcej świadectw do nas napływa. Moja rozmowa z panem Mieczysławem Pasierbskim z Gdyni, emerytem, byłym mistrzem w podnoszeniu ciężarów, pokazuje nie tylko to, ze zdarzają się bardzo poważne powikłania, ale gdy przybierają dramatyczny przebieg, ofiary nie otrzymują pomocy a przypadki te nie są odnotowywane jako NOP.


Pierwsze posiedzenie Komisji śledczej ds. pandemii


Skrzat

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1213 dnia: 10.10.2021, 22:18 »
Widzialem ten material pospieszalskiego o tym gosciu bez nogi ... pół roku po amputacji piekna bialutka ledwo widzialna blizna... na pewno. Predzej powiem ze czlowiek ma amputacje po cukrzycy i sopie cukrzycowej widzac jego nieowlosione dlonie niz to ze go trzymali w piwnicy.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1214 dnia: 10.10.2021, 23:01 »
Jan Pospieszalski to legenda zakłamywania faktów. Nawet z TVPis go wyrzucili. Ale jak ktoś woli wierzyć, że ziemia jest płaska to jego sprawa.
Pozdrawiam,
Tomek