Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 164217 razy)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1230 dnia: 11.10.2021, 14:18 »
Powstaje pytanie ile wynosi jedna Masa? Jest wyrażona jako liczba przypadków czy procent zaszczepionych? Co jest w to wliczone?

Nie znam się ale nasuwa mi się wniosek że wszyscy którzy ciężko znoszą szczepienie mogliby nie dać rady Covidowi. Co wtedy? Moja Żona męczyła się dwa razy.

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1231 dnia: 11.10.2021, 14:46 »
Mam wrazenie ze ci ludzie ktorzy tak sa przeciw szczepieniom i wszelkiego typu leka to tylko dlatego ze kiedys wkoncu postanowili przeczytac ulotke  od jakiegos leku i nie ogarneli :P Boja sie szczepionki a jednym z najbardziej potencjalnie niebezpiecznych lekow dostepnym bez recepty zdaje sie byc ibuprofen ktory ma wiele interakcji z innymi lekami np nasercowymi i ludzie nieswiadomi konsekwencji wpieprzaja go garsciami przy kazdej mozliwej okazji. Oile pamietam kiedys wycofano fervex i ibuprom zatoki bo mialy w skladzie pochodne efedryny i nikt nie protestowal ze sie troche nacpal.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1232 dnia: 11.10.2021, 15:00 »
Mam wrazenie ze ci ludzie ktorzy tak sa przeciw szczepieniom i wszelkiego typu leka to tylko dlatego ze kiedys wkoncu postanowili przeczytac ulotke  od jakiegos leku i nie ogarneli :P Boja sie szczepionki a jednym z najbardziej potencjalnie niebezpiecznych lekow dostepnym bez recepty zdaje sie byc ibuprofen ktory ma wiele interakcji z innymi lekami np nasercowymi i ludzie nieswiadomi konsekwencji wpieprzaja go garsciami przy kazdej mozliwej okazji. Oile pamietam kiedys wycofano fervex i ibuprom zatoki bo mialy w skladzie pochodne efedryny i nikt nie protestowal ze sie troche nacpal.


Sorki  , ale mam nieodparte wrażenie  ,że tu  i ogólnie teraz panuje podział  na mądrzejszych i bezrozumnych...
Trudno wchodzić w takie dyskusje   bez szacunku ze strony mądrzejszych dla drugiej strony.

Przecież świat nie jest biało czarny.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1233 dnia: 11.10.2021, 15:01 »
Mam wrazenie ze ci ludzie ktorzy tak sa przeciw szczepieniom i wszelkiego typu leka to tylko dlatego ze kiedys wkoncu postanowili przeczytac ulotke  od jakiegos leku i nie ogarneli :P Boja sie szczepionki a jednym z najbardziej potencjalnie niebezpiecznych lekow dostepnym bez recepty zdaje sie byc ibuprofen ktory ma wiele interakcji z innymi lekami np nasercowymi i ludzie nieswiadomi konsekwencji wpieprzaja go garsciami przy kazdej mozliwej okazji. Oile pamietam kiedys wycofano fervex i ibuprom zatoki bo mialy w skladzie pochodne efedryny i nikt nie protestowal ze sie troche nacpal.
Dokładnie w 2020 pierwszy raz zacząłem czytać ulotki... Mój błąd że po raz kolejny dałem się podpuścić i próbować dyskusji na poziomie. A więc ubieram foliową czapeczkę i spadam cieszyć się odrobinę wolności która jeszcze mi została ;)

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1234 dnia: 11.10.2021, 15:07 »
Cytuj
Mam wrazenie ze ci ludzie ktorzy tak sa przeciw szczepieniom i wszelkiego typu leka to tylko dlatego ze kiedys wkoncu postanowili przeczytac ulotke  od jakiegos leku i nie ogarneli
Nie rozumiesz, że część tych ludzi (m. in. ja ) nie są przeciwko szczepieniom tylko PRZYMUSOWI szczepień. Niech każdy podejmie świadomą decyzję i tyle.

Wrzucacie wszystkich, którzy się z Wami nie zgadzają do jednego wora. Jak ja jestem normalnie szczepiony zwykłymi szczepionkami i szczepię swoje dzieci ale szczepienia na covid nie chcę bo uważam, że ryzyko powikłań po przyjęciu szczepionki jest dużo wyższe niż ryzyko ciężkiego przechorowania to jestem anty szczepionkowcem czy nie??
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1235 dnia: 11.10.2021, 15:12 »
Cytuj
Mam wrazenie ze ci ludzie ktorzy tak sa przeciw szczepieniom i wszelkiego typu leka to tylko dlatego ze kiedys wkoncu postanowili przeczytac ulotke  od jakiegos leku i nie ogarneli
Nie rozumiesz, że część tych ludzi (m. in. ja ) nie są przeciwko szczepieniom tylko PRZYMUSOWI szczepień. Niech każdy podejmie świadomą decyzję i tyle.


Żeby podjąć świadoma decyzję trzeba mieć specjalistyczna wiedzę. Dużo osób wychodzi z tym argumentem, że chcą mieć wybór rozumiem to, ale to tak jak wybierać auto dla siebie nie mając prawo jazdy.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1236 dnia: 11.10.2021, 15:17 »
Mam wrazenie ze ci ludzie ktorzy tak sa przeciw szczepieniom i wszelkiego typu leka to tylko dlatego ze kiedys wkoncu postanowili przeczytac ulotke  od jakiegos leku i nie ogarneli :P Boja sie szczepionki a jednym z najbardziej potencjalnie niebezpiecznych lekow dostepnym bez recepty zdaje sie byc ibuprofen ktory ma wiele interakcji z innymi lekami np nasercowymi i ludzie nieswiadomi konsekwencji wpieprzaja go garsciami przy kazdej mozliwej okazji. Oile pamietam kiedys wycofano fervex i ibuprom zatoki bo mialy w skladzie pochodne efedryny i nikt nie protestowal ze sie troche nacpal.
Dokładnie w 2020 pierwszy raz zacząłem czytać ulotki... Mój błąd że po raz kolejny dałem się podpuścić i próbować dyskusji na poziomie. A więc ubieram foliową czapeczkę i spadam cieszyć się odrobinę wolności która jeszcze mi została ;)

Czyli nie jestem sam  :thumbup:
Ja też spadam dziś na ryby  :fish:

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1237 dnia: 11.10.2021, 15:31 »
Cytuj
Żeby podjąć świadoma decyzję trzeba mieć specjalistyczna wiedzę. Dużo osób wychodzi z tym argumentem, że chcą mieć wybór rozumiem to, ale to tak jak wybierać auto dla siebie nie mając prawo jazdy.
Dziwne porównanie, karta wędkarska daje Ci wiedzę jaką wędkę kupić? Czy jeden rodzaj wędki jest słuszny a inne nie?

Różnych ludzi satysfakcjonuje różny poziom rozpoznania tematu do podjęcia decyzji. Są ludzie, którzy usłyszą coś w telewizji i z automatu przyjmują to jako jedyną prawdę. Dopóki te decyzje są świadome (subiektywnie) to wszystko jest ok, ale obecnie w temacie wirusa słychać praktycznie tylko jedną narrację.


Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1238 dnia: 11.10.2021, 15:32 »
Cytuj
Mam wrazenie ze ci ludzie ktorzy tak sa przeciw szczepieniom i wszelkiego typu leka to tylko dlatego ze kiedys wkoncu postanowili przeczytac ulotke  od jakiegos leku i nie ogarneli
Nie rozumiesz, że część tych ludzi (m. in. ja ) nie są przeciwko szczepieniom tylko PRZYMUSOWI szczepień. Niech każdy podejmie świadomą decyzję i tyle.

Wrzucacie wszystkich, którzy się z Wami nie zgadzają do jednego wora. Jak ja jestem normalnie szczepiony zwykłymi szczepionkami i szczepię swoje dzieci ale szczepienia na covid nie chcę bo uważam, że ryzyko powikłań po przyjęciu szczepionki jest dużo wyższe niż ryzyko ciężkiego przechorowania to jestem anty szczepionkowcem czy nie??

a kto Cie zmusza do szczepienia !? Mi nikt nie przystawial lufy do glowy i nie przyjechalo zomo i nie zabrali mnie do punktu szczepien. Covid to nie nowotwor ze nikogo nim nie zarazisz.

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1239 dnia: 11.10.2021, 15:39 »
Cytuj
a kto Cie zmusza do szczepienia !? Mi nikt nie przystawial lufy do glowy i nie przyjechalo zomo i nie zabrali mnie do punktu szczepien. Covid to nie nowotwor ze nikogo nim nie zarazisz.
Żarty sobie robisz?
Nie widzisz co się dzieje? Czy ktoś musi Ci lufę przykładać żebyś poczuł przymus?
Jak poszedłem do lekarza zapytać o zabieg to pierwsze co zapytał to szczepienie.
Dzieci nie leczą bo opiekun nie zaszczepiony.

Przecież już od dawna trąbią, że zaszczepieni tak samo zarażają jak nieszczepieni.
Wystarczy spojrzeć na Izrael i inne kraje z ogromnym poziomem zaczepionych.
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1240 dnia: 11.10.2021, 15:50 »
Cytuj
a kto Cie zmusza do szczepienia !? Mi nikt nie przystawial lufy do glowy i nie przyjechalo zomo i nie zabrali mnie do punktu szczepien. Covid to nie nowotwor ze nikogo nim nie zarazisz.
Żarty sobie robisz?
Nie widzisz co się dzieje? Czy ktoś musi Ci lufę przykładać żebyś poczuł przymus?
Jak poszedłem do lekarza zapytać o zabieg to pierwsze co zapytał to szczepienie.
Dzieci nie leczą bo opiekun nie zaszczepiony.

Przecież już od dawna trąbią, że zaszczepieni tak samo zarażają jak nieszczepieni.
Wystarczy spojrzeć na Izrael i inne kraje z ogromnym poziomem zaczepionych.

nie wiem o czym mowisz, bo mnie nikt takich pytan nie zadawal gdy bylem u rodzinnego albu u specjalisty. Moja dziewczyna byla tydzien temu u specjalisty z badaniami ze scyntygrafii i ani podczas badania ani w gabinecie nie pytano ja o szczepienie. Czeka ja operacja i nikt jej nie pytaj czy sugerowal szczepienia. Do przedszkola dzieci tez normalnie przyjmuja od nieszczepionych rodzicow w moim miescie. 

Offline Szpadel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 54
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1241 dnia: 11.10.2021, 15:53 »
szczepienia na covid nie chcę bo uważam, że ryzyko powikłań po przyjęciu szczepionki jest dużo wyższe niż ryzyko ciężkiego przechorowania

W moim towarzystwie większość osób jest zaszczepiona plus z racji pracy mojej żony czy mamy uważam, że mam dość szeroką bazę wiedzy o zaszczepionych i znam kilka osób co spędziło 2 dni po szczepionce w łóżku, jedną co pojechała do szpitala, bo na tyle źle się czuła i jedną co od każdej szczepionki "zdycha" kilka dni.
W tym czasie kilka kumpli leżało w szpitalach, kilkanaście znajomych leżało i" zdychało" w domach, byłem na kilu pogrzebach, przyjaciel po powikłaniach ledwo wyrwał się śmierci i teraz od 6 miesięcy większość czasu spędza u lekarzy.

Mógłbyś cos więcej powiedzieć o tym ryzyku? :D

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1242 dnia: 11.10.2021, 16:40 »
Cytuj
Mógłbyś cos więcej powiedzieć o tym ryzyku?
Znam dwie osoby, które ciężko przeszły covid (problemy z oddychaniem, pobyt w szpitalu przez kilka dni) ale za to pięć osób z mojego otoczenia bardzo ciężko znosiło szczepienia pfizerem, jedna osoba z najbliższej rodziny miała bardzo wysoką gorączkę po szczepieniu aż konieczna była interwencja karetki. Dwie osoby zmarły po pierwszej dawce. Jedna to kuzynka ze  środowiska lekarskiego, młoda zdrowa dziewczyna a drugi był ojciec kolegi (obydwoje wysoko gorączkowali).


Każdy ma inne doświadczenia, niech robi jak chce.
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1243 dnia: 11.10.2021, 18:04 »
Zdecydowanie brakuje w otwartej przestrzeni publicznej (główne kanały informacyjne: tv, radio, portale internetowe) głosu drugiej strony.

Za to karmi się nas propagandą strachu, podczas gdy polecam przeczytać na spokojnie poniższy artykuł.

Pozdrawiam

https://nczas.com/2021/10/09/prawdziwa-liczba-zakazen-i-zgonow-na-covid-19-wsrod-w-pelni-zaszczepionych-nowe-dane-resortu-niedzielskiego-o-ktorych-nikt-nie-mowi/
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1244 dnia: 11.10.2021, 18:22 »
Dziwny portal ten nczas.com

Budują narrację antyszczepionkową, a zgodnie ze swoimi wyliczeniami pokazują, że niezaszczepieni umierają 4x częściej i zarażają się 2x częściej --> czyli pokazują, że warto się szczepić, bo to wyraźnie chroni przed najgorszymi skutkami choroby 8)