Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 164477 razy)

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1410 dnia: 29.10.2021, 07:23 »
Nie rozumiem po co przerzucać się informacjami których prawdziwość tak czy siak musimy wziąźć na wiarę.

Bartek J23 interesuje Cię skład szczepionki? Od tego są spektrometry masowe - wystarczy próbka.

A że koncerny (branż wszelakich) przestawiają się z polityki "mamy lepszy produkt - kup go" na "musisz kupić nasz produkt" każdy kto ma oczy to widzi.

A co do wolności. Wolność jest fajna tylko ma jeden feler - za Twój wybór odpowiadasz Ty i tylko Ty. Więc najlepszym wyjściem w razie wątpliwości czy się szczepić czy nie jest pogadanie z lekarzem - najlepiej z rodziny a nie słuchanie propagandy i "za" i "przeciw".

Moje trzy grosze...

I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1411 dnia: 29.10.2021, 08:02 »
Wykresik? Czekaj zaraz zrobię jakiś wykrsik :D No tak piszesz w radiu mówili... :D W TV tez mówią i to w każdej to samo :D Tylko nie mówią jak Ty, że ja młody i ryzyko jest małe ale wręcz przeciwnie, ż coraz więcej młodych leży pod respiratorem ;) Wciskają nam panikę i strach. Dla mnie ryzykiem jest tak zaszczepienie się jak i nie zaszczepienie się.

I wyszło szydło z wora :) Jak są wykresy czy badania które nie pasują, to wtedy się pisze, że 'wciskają nam ciemnotę'. A jak trzeba, to jakieś mało znaczące badania przekuwa się w oręż przeciwko szczepionkom, pomimo, że się nie rozumie co one przedstawiają. Wyborne :)


Kto chce niech ogląda TV i słucha radia i wierzy w to co podają. Kto chce niech szuka dalej.

Najlepiej jednak aby 'ci co chcą szukać dalej', zrobili sobie korepetycje z biologii oraz przeglądnęli wykresy (taie jak podałem) i spróbowali je zrozumieć.  Z tobą Bartek sprawa jest bardzo prosta, po prostu łapiesz się czegokolwiek aby pokazać, że masz rację. Sukcesem jest już to, że piszesz
'Dla mnie ryzykiem jest tak zaszczepienie się jak i nie zaszczepienie się', bo przynajmniej nie ma narracji, że szczepionki są mega złe a wirusa nie ma i jest to zmowa polityków i firm farmaceutycznych.

Myśl sobie co chcesz. Ja w prosty sposób pokazałem, że piszesz o rzeczach o których nie masz pojęcia, zwłaszcza w ujęciu statystycznym. Nie widzisz jak się dajesz zmanipulować tutaj? Wystarczy cokolwiek abyś przekuwał to w oręż antyszczepionkowy, pomimo, że nie rozumiesz sensu tych badań i tego co pokazały. Ja pracuję często w domach, gdzie mieszkają ludzie starsi, i dla nich szczeponki to zbawienie. Przedwczoraj jeden taki pojechał po trzecią dawkę, i się z tego cieszył, bo to dla niego zwiększenie szans na przeżycie kolejnych lat bez chorób.

Najbardziej jednak zastanawia mnie ta niechęć do lekarzy i kwestionowanie tego, że 99% z nich mówi co innego niż antyszczepionkowcy. Rozumiem, można nie mieć do nich zaufania, ale do wszystkich lekarzy, i to z całego świata? Jasne, że jest ten 1% lub w pewnych przypadkach kilka więcej sceptyków, jednak to są wyjątki potwierdzające regułę.

I żeby była jasność. Wcale nie twierdzę, ze trzeba było tak działać jak to zrobiono, popełniono wiele błędów, doszło do wielu nadużyć gdzie rządy w sposób siłowy narzucały swoją wolę itd. Nie róbmy jednak jaj, ze szczepionki szkodzą a nie pomagają. Tym bardziej, że pokazują to wykresy w krajach w których jest sporo zakażonych. No chyba, że wszędzie widzimy spiski niczym poseł Braun i uważamy, ze celowo fałszuje się dane :)

Jak pisałem wcześniej, nie chcesz to się nie szczep, twoja sprawa. Nie rób jednak tutaj ofensywy ciemnogrodu będąc na forum jej forpocztą, gdzie mając kontakt z prostym wykresem od razu skręcasz w stronę stwierdzeń, że jest spisek 'TV i radia' które kłamią. Ośmieszasz się i tyle w temacie. Możesz mi zarzucać brak kultury, ale jak inaczej to pokazać? Tym bardziej, że stwierdzasz, że wykresy kłamią. Więc nie kłamie już tylko TV i radio, ale rząd, naukowcy, lekarze i  ci co dane opracowują. Czyli praktycznie wszyscy kłamią, tak?  A ty jesteś taki inteligentny i biegły z biologii, mikrobiologii i medycyny, że ten spisek zwietrzyłeś? Kaman...


Lucjan

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1412 dnia: 29.10.2021, 08:43 »
Najbardziej jednak zastanawia mnie ta niechęć do lekarzy i kwestionowanie tego, że 99% z nich mówi co innego niż antyszczepionkowcy. Rozumiem, można nie mieć do nich zaufania, ale do wszystkich lekarzy, i to z całego świata?

Żadna "tajemnica wiary" - lekarz bierze pieniądze niezależnie od tego czy człowiek wyzdrowieje czy też nie. Ba ostatnio lekarze biorą te same pieniądze (i nie jest to pensja minimalna) nawet jeśli zamiast dziesięciu pacjentów przyjmą dwu - co akurat całkiem złe nie jest (mając problem nie musiałem czekać w kolejce złożonej głównie z babć którym coś "strzykało" a tak naprawdę przychodnię traktowały jako miejsce spotkań towarzyskich).

PS.
Mój problem został rozwiązany szybko i na razie "na amen" :)
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1413 dnia: 29.10.2021, 09:07 »
Twarde dane to są zgony w danym kraju. Na przykładzie Polski między rokiem 2019 a 2020 (covidowym) różnica wynosiła 77980 osób (w 2020 więcej). Tyle osób zmarło więcej w stosunku do poprzedniego roku. Warto również nadmienić, że w poprzednich latach 2017-2018 wartości były zbliżone do tych z 2019, zatem 77980 osób zmarło więcej i to jest twardy i niepodważalny temat.
Teraz można sobie rozbijać na drobne i dowolnie manipulować danymi ile zmarło na covid, ile z powodu złej opieki, bo na 1 miejscu był covid, ile na nieleczonego raka, ile na udar, ale czekał pacjent w karetce na wynik testu i się nie doczekał, ile to przypadki łączone, czyli zły stan zdrowia+covid, a ile z tego to wędkarz, który ukłuł się hakiem i wykrwawił się na podeście łowiska w oczekiwaniu na karetkę itd.

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1414 dnia: 29.10.2021, 11:05 »
a ile z tego to wędkarz, który ukłuł się hakiem i wykrwawił się na podeście łowiska w oczekiwaniu na karetkę itd.

Akurat ten wędkarz ma się dobrze ;D Wbiłem sobie w palec haczyk #6 aż za grot, wydarłem "na chama", poczekałem aż tętnicza posoka przestanie płynąć (na haczyku była wątróbka z nadzieją na sporego klenia a nie wiadomo co w tej wątróbce żyło) i łowiłem dalej. Nie połowiłem sobie długo bo naprzeciwko mojego stanowiska zaparkował płynący z prądem Wisły świeżo ścięty wielki wierzbowy konar i z nocki (jednej z niewielu w tym roku) były nici :(
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1415 dnia: 29.10.2021, 11:16 »
a ile z tego to wędkarz, który ukłuł się hakiem i wykrwawił się na podeście łowiska w oczekiwaniu na karetkę itd.

Akurat ten wędkarz ma się dobrze ;D Wbiłem sobie w palec haczyk #6 aż za grot, wydarłem "na chama", poczekałem aż tętnicza posoka przestanie płynąć (na haczyku była wątróbka z nadzieją na sporego klenia a nie wiadomo co w tej wątróbce żyło) i łowiłem dalej. Nie połowiłem sobie długo bo naprzeciwko mojego stanowiska zaparkował płynący z prądem Wisły świeżo ścięty wielki wierzbowy konar i z nocki (jednej z niewielu w tym roku) były nici :(

O widzisz jak trafiłem! ;D Zatem masz status ozdrowieńca :)

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 438
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1416 dnia: 29.10.2021, 11:42 »
O widzisz jak trafiłem! ;D Zatem masz status ozdrowieńca :)
Chipy z wątróbki już nadają. Skynet ma naszego kolegę pod kontrolą. Tylko patrzeć jak zainstaluje sobie windowsa na kompie, albo nawet zrobi coś gorszego.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1417 dnia: 29.10.2021, 11:53 »
Chipy z wątróbki już nadają. Skynet ma naszego kolegę pod kontrolą. Tylko patrzeć jak zainstaluje sobie windowsa na kompie, albo nawet zrobi coś gorszego.

Gorszego? :-\ Wiesz co... coś w tym może być... Widziałem ostatnio w sklepie feedera Ultraviolet i nie zauważyłem u siebie żadnej negatywnej reakcji :o. Myślisz że będzie gorzej? Ile mam czasu !?
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 438
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1418 dnia: 29.10.2021, 12:23 »
Myślisz że będzie gorzej? Ile mam czasu !?
Zależy jak cię system skolejkował. Jeśli wyznaczono ci zadania małej wagi, możesz czekać i czekać w jakimś zagłodzonym wątku.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1419 dnia: 29.10.2021, 12:36 »
Ostatnio znowu "zachorowałem", wg testu. Nie jestem szczepiony i przeszedłem o wiele lżej niż przedtem. Jedyny objaw to kaszel (suchy).
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1420 dnia: 29.10.2021, 15:16 »
Zależy jak cię system skolejkował. Jeśli wyznaczono ci zadania małej wagi, możesz czekać i czekać w jakimś zagłodzonym wątku.

O widzę że kolega zna podstawy informatycznego bełkotu :D :thumbup: Ale szczerze wątpię że w takim systemie są jakieś zagłodzone wątki, jak ja bym się do tego zabrał to oparł bym architekturę zarządzającą na systemie rozproszonym czasu rzeczywistego np. takim wywałaszonym ze wszystkich zbędnych rzeczy QNX. Amoeba też nie była by zła tylko trzeba by było więcej pracy włożyć.

A tak pół żartem, pół serio pomysł z jakimś masowym "mind control" przy użyciu nano-chipów jest nie tylko mało prawdopodobny on jest po prostu debilny. Jakby ktoś chciał to odpalić na żywej populacji takie coś nawet sieć 5G by się zapchała na amen w ciągu minut :facepalm:
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1421 dnia: 18.11.2021, 17:44 »
Bydle w domu potwierdzone.
Wdrażam procedury obronne.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1422 dnia: 18.11.2021, 17:52 »
Michał, ta żołądkowa może mieć za mało %. Tatar z ketchupem? ???
Adam

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1423 dnia: 18.11.2021, 18:02 »
Adam, wpadaj do mnie z duchem puszczy, to sprawę z tą kurwą załatwimy szybko i bez zbędnych słów ;)

To nie ketchup tylko ostry sos, co wypala gały, jak się nad tym pochylić.

A tak na serio:

Najpierw SMS, że Oliwka na kwarantannie, bo w klasie ktoś miał. Zrobiliśmy test, wynik ujemny. Wczoraj Dominika straciła węch i kaszle, zrobiła test, wynik dodatni. Mnie na razie swędzi w nosie i czasem coś tam chrząknę. Ale ja ostatnio chorowałem mocniej z 5 lat temu. Zawsze się hartowałem, od dawna biorę zimne prysznice. Itp. itd. Ćwiczę na tyle, na ile mi pozwala moja niezdiagnozowana choroba stawów... Nie pieszczę się.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1424 dnia: 18.11.2021, 18:14 »
Daj spokój Michał, u mnie mały od jutra kolejny tydzień na kwarantannie. Drugi raz w przeciągu miesiąca. Jakiś nauczyciel podobno chory. Czeski film qurła, nikt do końca nie wie. Z sanepidu dzwonią i nie ma dyskusji.

Propozycja bardzo kusząca tym bardziej, że miałem kilka miesięcy przymusowej abstynencji. Od dwóch dni już mogę spożywać. :)
Adam