Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 164193 razy)

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1440 dnia: 20.11.2021, 09:45 »
Parodia.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1441 dnia: 20.11.2021, 11:12 »
Ciekawe co chcę osiągnąć takim spotem. Przestraszyć ludzi którzy ponad rok muszą użerać się z bezsensownymi decyzjami rządu ? Musieli by się bardziej postarać :D Chyba ,że chcą wystraszyć bardziej już przestraszonych ....

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1442 dnia: 20.11.2021, 11:28 »
Jak widać doskonale po polityce mniejszość rządzi większością.
I tak jest w temacie covidu. Presja agresywnej części społeczeństwa wywiera presje na działania rządu.
Doskonałym przykładem jest śmiechu warta postawa w temacie covidu targów rybomanii....
Wpierw opublikowali posta że będą wpuszczać na targi tylko zaszczepionych lub z testem.
Po gównoburzy na fejsie jaką urządzili antyszczepionkowcy organizatorzy zmienili zdanie i na dzień dzisiejszy opublikowali post ... wpuszczamy wszystkich.
Covida nima.
Maciek

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1443 dnia: 20.11.2021, 14:00 »
Covida nima.

Covid jak najbardziej jest, zresztą cwany ten wirus niemiłosiernie umie taśmę mierniczą obsługiwać i na kalendarzu się zna ba nawet osoby które są w zamkniętym pomieszczeniu policzy... By the way jako nie zaszczepiony nie mam nic przeciwko żeby prywatny interes wprowadzał sobie ograniczenia jakie mu się żywnie podoba. Na przykład targi Rybomania mogą sobie wpuszczać tylko nadobne rudzielce o figurze modelki :)

A czy mam covida? Cholera wie... Dużo ludzi cierpi ostatnio na suchy kaszel.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1444 dnia: 20.11.2021, 14:04 »
Jak widać doskonale po polityce mniejszość rządzi większością.
I tak jest w temacie covidu. Presja agresywnej części społeczeństwa wywiera presje na działania rządu.
Doskonałym przykładem jest śmiechu warta postawa w temacie covidu targów rybomanii....
Wpierw opublikowali posta że będą wpuszczać na targi tylko zaszczepionych lub z testem.
Po gównoburzy na fejsie jaką urządzili antyszczepionkowcy organizatorzy zmienili zdanie i na dzień dzisiejszy opublikowali post ... wpuszczamy wszystkich.
Covida nima.
Ale jaka różnica kogo będą wpuszczać jeśli wszyscy chorują i roznoszą tego wirusa? Jeśli miałoby mieć to sens to by musieli wpuszczać tylko tych którzy okażą negatywny test.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1445 dnia: 20.11.2021, 14:09 »
Wcześniej czy później każdy go przejdzie, więc po co te cyrki kolejny rok.


Pozdrawiam Łukasz

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 631
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1446 dnia: 20.11.2021, 15:23 »
Ale jaka różnica kogo będą wpuszczać jeśli wszyscy chorują i roznoszą tego wirusa?

To całkiem proste: u osób w pełni zaszczepionych rzadziej dochodzi do rozwoju infekcji, a jeżeli dojdzie do rozwoju infekcji, ryzyko transmisji tego wirusa jest znacznie mniejsze:

https://www.newscientist.com/article/2294250-how-much-less-likely-are-you-to-spread-covid-19-if-youre-vaccinated/amp/

Gdy dodać do tego, że ryzyko ciężkiego przebiegu/zgonu jest wielokrotnie (dla wariantu Delta około 10 razy wedle ustaleń CDC) mniejsze, nawet zaawansowany wakcynosceptyk powinien z Bożą pomocą zrozumieć, na czym polega różnica :)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1447 dnia: 20.11.2021, 15:32 »
W tygodniu od 12 do 19 listopada zanotowaliśmy w Polsce 127 357 zakażeń koronawirusem. Wśród niezaszczepionych wykryto 86 834 dodatnich wyników, a wśród w pełni zaszczepionych 40 523.

Innymi słowy, w ostatnim tygodniu w pełni zaszczepieni (14 dni po drugiej dawce lub pierwszej preparatem Johnson&Johnson) stanowili 31,82 proc. wszystkich zakażeń, a niezaszczepieni 68,18 proc.

Ale możesz dalej wierzyć w dane Ministerstwa Zdrowia które podaje zakażenia wśród zaszczepionych na poziomie 2 procent :facepalm:

Niedawno prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech ujawnił, że w jego mieście hospitalizowani z powodu COVID-19 stanowią 45 proc (osoby zaszczepione). Z kolei wojewoda śląski Jarosław Wieczorek powiedział, że w całym województwie ok. 35 proc. hospitalizacji to osoby zaszczepione.

A co na to Niedzielski? Snuje teorie jakoby osoby zaszczepione które leżą w szpitalach posiadały lewe zaświadczenia o szczepieniach 8) Ale nic więcej nie może powiedzieć, bo „To są informacje, o których ja nie do końca mogę mówić, bo mają charakter niejawny”.

https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1448 dnia: 20.11.2021, 16:02 »
W tygodniu od 12 do 19 listopada zanotowaliśmy w Polsce 127 357 zakażeń koronawirusem. Wśród niezaszczepionych wykryto 86 834 dodatnich wyników, a wśród w pełni zaszczepionych 40 523.

Innymi słowy, w ostatnim tygodniu w pełni zaszczepieni (14 dni po drugiej dawce lub pierwszej preparatem Johnson&Johnson) stanowili 31,82 proc. wszystkich zakażeń, a niezaszczepieni 68,18 proc.

Ale możesz dalej wierzyć w dane Ministerstwa Zdrowia które podaje zakażenia wśród zaszczepionych na poziomie 2 procent :facepalm:

Niedawno prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech ujawnił, że w jego mieście hospitalizowani z powodu COVID-19 stanowią 45 proc (osoby zaszczepione). Z kolei wojewoda śląski Jarosław Wieczorek powiedział, że w całym województwie ok. 35 proc. hospitalizacji to osoby zaszczepione.

A co na to Niedzielski? Snuje teorie jakoby osoby zaszczepione które leżą w szpitalach posiadały lewe zaświadczenia o szczepieniach 8) Ale nic więcej nie może powiedzieć, bo „To są informacje, o których ja nie do końca mogę mówić, bo mają charakter niejawny”.

Sory ... ale wpis klasyka antyszczepionkowca.
Bez urazy.

Niemniej jednak znam z życia podczas tej fali kilka przypadków rodzin gdzie nie zaszczepione młode konie 30 plus chorują... a pozostała część rodziny zaszczepiona nie choruje.
Maciek

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 631
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1449 dnia: 20.11.2021, 16:21 »
Ustalenie z poprzedniego tygodnia, że niezaszczepieni stanowią około 70% zainfekowanych, ma przemawiać przeciwko twierdzeniu, że u osób w pełni zaszczepionych rzadziej dochodzi do rozwoju infekcji?

Rafał Piech to ten znany bojowiec antyszczepionkowy ze stajni Jana Pospieszalskiego, który "nie przyjął szczepionki na COVID, bo ma wielkie obawy", a zarazę chce zwalczyć amantadyną oraz aktami religijnymi? Teorie o istnieniu osób wydających/posiadających "lewe zaświadczenia o szczepieniach" znajdują zaskakujące potwierdzenie, a nawet skutkują pierwszymi zatrzymaniami ;)

https://www.prawo.pl/zdrowie/falszywe-zaswiadczenia-o-szczepieniu,509692.html

https://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/koronawirus-o-falszywym-certyfikacie-szczepienia-powiedziala-pod-respiratorem/07yjrn7

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-11-05/kalisz-areszt-dla-pielegniarek-wystawiajacych-falszywe-certyfikaty-szczepien-przeciwko-covid-19/

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1450 dnia: 20.11.2021, 16:32 »
Ale jaka różnica kogo będą wpuszczać jeśli wszyscy chorują i roznoszą tego wirusa?

To całkiem proste: u osób w pełni zaszczepionych rzadziej dochodzi do rozwoju infekcji, a nawet jeżeli dojdzie do rozwoju infekcji, ryzyko transmisji tego wirusa jest znacznie mniejsze:

https://www.newscientist.com/article/2294250-how-much-less-likely-are-you-to-spread-covid-19-if-youre-vaccinated/amp/

Gdy dodać do tego, że ryzyko ciężkiego przebiegu/zgonu jest wielokrotnie (dla wariantu Delta około 10 razy wedle ustaleń CDC) mniejsze, nawet zaawansowany wakcynosceptyk powinien z Bożą pomocą zrozumieć, na czym polega różnica :)
Rzadziej to według ciebie statystyki 60% zakazeń niezaszczepionych do 40% zakażeń tych którzy są zaszczepieni? Chyba nie takie było założenie tej szczepionki? Szczepionka miała być antidotum na tego wirusa a wyszło "jak zawsze" 🙄. No chyba, że ktoś wierzy w dane ministerstwa zdrowia gdzie podawali, że 99% zakazonych to ludzie nie zaszczepieni...

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1451 dnia: 20.11.2021, 16:42 »

I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Janusz(co_lowi_z_Tamara)

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stolica
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1452 dnia: 20.11.2021, 16:52 »
Nasza znajoma z Michalowic zachorowała na początku pażpździernika. Jej mąż też. Nie zaszczepili się. Oboje trafili do szpitala, dzieci przeżyły traumę, jak kosmici w skafandrach ich zabierali. Mąż był na tlenie i po ok. 2 tygodniach wyszedł. Koleżanka od 15 października pod respiratorem w śpiączce. Kilka dni temu ją wybudzili, to znaczy reaguje na światło. Odlączyli respirator, ale zaczęła się dusić. Znowu jest pod respiratorem. Każdy sam decyduje. Ja idę na 3 dawkę. Nawet się nie zawacham. Dodam, że pracuję w szkole. Miałem kontakt z kilkudziesięcioma osobami chorymi z tego powodu. Nic mi nie jest. Chyba miałem koronkę po zaszzepieniu, chorowałem 3 dni. Uważam, że dobrze jest się zaszczepić. Zaznaczam, że to moje prywatne zdanie. Szanujmy się. PS czy ktoś zamawiał coś w sklepie Miętus? Uczciwy sklep? To samo pytanie o Sklep Bialaryba z Poznania.
PB: parokilowy karp, szczupak niemieszczący się w podbieraku, lin do łokcia, płoć co trzeba chwytać oburącz, spora certa. Nie mierzę, bo taki mam styl. Rybki wypuszczamy.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 631
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1453 dnia: 20.11.2021, 17:04 »
Chyba nie takie było założenie tej szczepionki? Szczepionka miała być antidotum na tego wirusa a wyszło "jak zawsze"

Podstawowe założenie było takie, że szczepionki mają minimalizować ryzyko ciężkiego przebiegu/zgonu. I tak w rzeczy samej jest. Że szczepionki zmniejszają ryzyko rozwoju infekcji i transmisji wirusa - to atrakcyjny bonus. Jak kolega Kozi odkrył, że chodziło o uzyskanie cudownego "antidotum", które gwarantuje każdemu zaszczepionemu niezawodną ochronę przed infekcją oraz roznoszeniem wirusa - to pozostaje do ustalenia :)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1454 dnia: 20.11.2021, 17:08 »
Janusz, mamy dział poświęcony recenzjom sklepów. Wejdź tam i użyj wyszukiwarki. Chyba są wątki dotyczące tych sklepów.
Krwawy Michał

Purple Life Matters