Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 164163 razy)

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1455 dnia: 20.11.2021, 17:36 »
W tygodniu od 12 do 19 listopada zanotowaliśmy w Polsce 127 357 zakażeń koronawirusem. Wśród niezaszczepionych wykryto 86 834 dodatnich wyników, a wśród w pełni zaszczepionych 40 523.

Innymi słowy, w ostatnim tygodniu w pełni zaszczepieni (14 dni po drugiej dawce lub pierwszej preparatem Johnson&Johnson) stanowili 31,82 proc. wszystkich zakażeń, a niezaszczepieni 68,18 proc.

Ale możesz dalej wierzyć w dane Ministerstwa Zdrowia które podaje zakażenia wśród zaszczepionych na poziomie 2 procent :facepalm:

Niedawno prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech ujawnił, że w jego mieście hospitalizowani z powodu COVID-19 stanowią 45 proc (osoby zaszczepione). Z kolei wojewoda śląski Jarosław Wieczorek powiedział, że w całym województwie ok. 35 proc. hospitalizacji to osoby zaszczepione.

A co na to Niedzielski? Snuje teorie jakoby osoby zaszczepione które leżą w szpitalach posiadały lewe zaświadczenia o szczepieniach 8) Ale nic więcej nie może powiedzieć, bo „To są informacje, o których ja nie do końca mogę mówić, bo mają charakter niejawny”.

Sory ... ale wpis klasyka antyszczepionkowca.
Bez urazy.

Niemniej jednak znam z życia podczas tej fali kilka przypadków rodzin gdzie nie zaszczepione młode konie 30 plus chorują... a pozostała część rodziny zaszczepiona nie choruje.

Policzenie danych podawanych przez ministerstwo zdrowia to wpis klasyka antyszczepionkowca?
Matematyka antyszczepionkowa , nowa metoda propagandy?
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1456 dnia: 20.11.2021, 18:28 »
Panowie, może Wy wyjaśnicie mi o co chodzi?
Dostałem kilka SMS-ów, że jestem na kwarantannie i mam obowiązek pobrać aplikację? Z tego co wiem osoby w pełni zaszczepione nie podlegają kwarantannie.  Do sanepidu oczywiście dodzwonić się nie można, jestem 59 w kolejce. O co qurła chodzi?
Adam

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1457 dnia: 20.11.2021, 18:38 »
Zaszczepieni tak samo chorują i roznoszą wirusa więc raczej podlegają kwarantannie. Inaczej to byłby bezsens.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1458 dnia: 20.11.2021, 18:40 »
https://www.prawo.pl/zdrowie/czy-szczepienie-przeciwko-covid19-zwalnia-z-kwarantanny,507604.html
Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 367). Chyba, żę się zmieniło?
Poza tym nikt w rodzinie nie choruje więc nie wiem na jakiej podstawie mmam być na kwarantannie. Burdel jak zwykle w tym kraju.
Adam

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1459 dnia: 20.11.2021, 18:47 »
W takim razie dziwna sprawa, może im się numery pomyliły lub coś z systemem nie tak.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1460 dnia: 20.11.2021, 18:48 »
Siedzę na kwarantannie. Nie pobieram żadnej aplikacji. Mam to w dupie.

Edit:
Hmm... Właśnie zalogowałem się na IKP. Wczoraj jak wół miałem info o kwarantannie. Dziś nic nie ma. Nigdzie.

No żeż do jasnej...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1461 dnia: 20.11.2021, 18:50 »
Również nie mam zamiaru pobierać aplikacji a tym bardziej siedzieć na kwarantannie bo komuś się coś popierdo..... Niech spierdalają.
Adam

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1462 dnia: 20.11.2021, 18:55 »
Jak kolega Kozi odkrył, że chodziło o uzyskanie cudownego "antidotum", które gwarantuje każdemu zaszczepionemu niezawodną ochronę przed infekcją oraz roznoszeniem wirusa - to pozostaje do ustalenia :)

Znasz osobiście kogoś kto chorowałby na przykład na polio albo odrę? Może to będzie wskazówką dlaczego szczepionki traktuje się jako cudowne antidotum. I jedno pytanie - kto odpowiada za powikłania po szczepieniu na Covid-19?
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1463 dnia: 20.11.2021, 18:58 »
A ja mam pytanie z innej beczki : co jecie gdy nie macie smaku i węchu ? Jakieś może sprawdzone dania ?

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 631
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1464 dnia: 20.11.2021, 19:00 »
Zaszczepieni tak samo chorują i roznoszą wirusa więc raczej podlegają kwarantannie. Inaczej to byłby bezsens.

Zaszczepieni roznoszą wirusa "tak samo", czyli w znacznie mniejszym stopniu, a przy tym "tak samo" podlegają obowiązkowej kwarantannie, czyli jej nie podlegają. Kolega Kozi wyznaje się na kwestiach okołocovidowych tak samo jak na rzecznym feederze, czego przejawem jest wiara, że ściąganie zestawu to efekt naporu wody na koszyk ;D

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1465 dnia: 20.11.2021, 19:02 »
Znasz osobiście kogoś kto chorowałby na przykład na polio albo odrę? Może to będzie wskazówką dlaczego szczepionki traktuje się jako cudowne antidotum. I jedno pytanie - kto odpowiada za powikłania po szczepieniu na Covid-19?
Czy możemy stosować minimum racjonalności i nie porównywać np. polio z grypą? Od prawie roku bezustannie powtarza się, że szczepionka na covid nie chroni przed zakażeniem (choć nieco zmniejsza jego prawdopodobieństwo) tylko przed ciężkim przebiegiem choroby. Naprawdę, można to przeczytać wszędzie. I ciągle ktoś wyskakuje, że jak to? No niespodzianka.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1466 dnia: 20.11.2021, 19:03 »
Zaszczepieni tak samo chorują i roznoszą wirusa więc raczej podlegają kwarantannie. Inaczej to byłby bezsens.

Zaszczepieni roznoszą wirusa "tak samo", czyli w znacznie mniejszym stopniu, a zaszczepieni "tak samo" podlegają obowiązkowej kwarantannie, czyli jej nie podlegają. Kolega Kozi wyznaje się na kwestiach okołocovidowych tak samo jak na rzecznym feederze, czego przejawem jest wiara, że ściąganie zestawu to efekt naporu wody na koszyk ;D

Nie rozumiem, co teraz napisałeś. Podlegają, bo nie podlegają?
Tu jest napisane, że nie powinienem podlegać. https://www.prawo.pl/zdrowie/czy-szczepienie-przeciwko-covid19-zwalnia-z-kwarantanny,507604.html
Wczoraj miałem info, że jestem na kwarantannie. Dzwonił do mnie automat ze dwa razy. Dziś nie mam info i nic do mnie nie wydzwania. To kurwa jestem czy nie jestem >:O
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1467 dnia: 20.11.2021, 19:04 »
Organizacja tego systemu zarządzania kwarantannami i to jakiś żart. Ciekawe czy ja mogę załatwiać sprawy w urzędach wysyłając do nich smsy.
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1468 dnia: 20.11.2021, 19:06 »
@Modus, spoko widzę, że ty lepiej się orientujesz co ja wiem lub na czym się znam. Są tacy ludzie jak ty którzy myślą, że wszytko wiedzą lepiej i na wszystkim się znają. Niestety w praktyce wychodzi odwrotnie 🙄.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1469 dnia: 20.11.2021, 19:06 »
A ja mam pytanie z innej beczki : co jecie gdy nie macie smaku i węchu ? Jakieś może sprawdzone dania ?

Ale to w h..j śmieszne .
Jak złapiesz syfa i i cie przeciągnie to żryć , pić na bank ci sie nie będzie ci sie chciało.
Maciek