Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 164184 razy)

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1530 dnia: 21.11.2021, 12:38 »
Modusa sprowadzanie wszystkiego do absurdu jest zwyczajnie żałosne. Robisz z siebie błazna tym przekonaniem, że wiesz wszystko najlepiej. Rozmawiałem z osobą, która leżała na oddziale covidowym i  była to umieralnia. O 21 gasili światło i do rana nie było nikogo mimo dzwonków i krzyków. Oni boją się niewydolności służby zdrowia i konieczności wzięcia za to odpowiedzialności. W nosie mają wolność, zdrowie czy życie ludzi.
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1531 dnia: 21.11.2021, 12:52 »
Porównanie USA i UK jest bardzo ciekawe, ale pod innym względem. Te kraje inaczej walczą z pandemią, a liczby są tak bardzo zbliżone. Próbowałem teraz znaleźć takie dane dla Israela, który ma najwyższy odsetek wyszczepionych na świecie, ale nie mogłem trafić na liczbę na 100K.
Opierając się na danych z https://www.worldometers.info/coronavirus/ wychodzi, że dla Izraela liczba zgonów na 100 000 wynosi 87.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 631
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1532 dnia: 21.11.2021, 12:53 »
Cytuj
Powszechnie wiadomo, że szpitale dostawały (nie wiem, czy to dalej tak wygląda) większą kasę na pacjentów z Covidem

Teraz trzeba tylko zrozumieć, że "pacjent z Covidem" to pacjent, u którego oficjalnie zdiagnozowano stosowną chorobę. Takowy pacjent ma status "pacjenta z Covidem" zupełnie niezależnie od tego, czy ostatecznie zamieni się w covidowego nieboszczyka. Jeżeli kolega ma informacje o dodatkowej kasie za covidowych nieboszczyków, proszę je pilnie przedstawić ;)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1533 dnia: 21.11.2021, 12:57 »
Porównanie USA i UK jest bardzo ciekawe, ale pod innym względem. Te kraje inaczej walczą z pandemią, a liczby są tak bardzo zbliżone. Próbowałem teraz znaleźć takie dane dla Israela, który ma najwyższy odsetek wyszczepionych na świecie, ale nie mogłem trafić na liczbę na 100K.
Opierając się na danych z https://www.worldometers.info/coronavirus/ wychodzi, że dla Izraela liczba zgonów na 100 000 wynosi 87.

I to jest bardzo dobra odpowiedź na pytanie, czy szczepionki działają.

O ile nie mam wątpliwości, że covid ma wyższą śmiertelność od grypy, o tyle wiadomo powszechnie, że jeśli osoba zmarła miała pozytywny wynik testu, a umarła na trafienie meteorytem w czoło, to była liczona, że zmarła na covid. Większa kasa dla szpitala, Misiu.

Cytuj
Powszechnie wiadomo, że szpitale dostawały (nie wiem, czy to dalej tak wygląda) większą kasę na pacjentów z Covidem

Teraz trzeba tylko zrozumieć, że "pacjent z Covidem" to pacjent, u którego oficjalnie zdiagnozowano stosowną chorobę. Takowy pacjent ma status "pacjenta z Covidem" zupełnie niezależnie od tego, czy ostatecznie zamieni się w covidowego nieboszczyka. Jeżeli kolega ma informacje o dodatkowej kasie za covidowych nieboszczyków, proszę je pilnie przedstawić ;)

Tak, tutaj masz rację. Ja źle napisałem. Bo kasa była na Covid większa, co nie miało potem wpływu na fakt, że wszystko liczono jako zgon na covid, jeśli pacjent był dodatni.
A chyba to ma tutaj kluczowe znaczenie, jeśli rozmawiamy o danych na temat śmiertelności. Co nie?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1534 dnia: 21.11.2021, 13:00 »
Oni boją się niewydolności służby zdrowia i konieczności wzięcia za to odpowiedzialności. W nosie mają wolność, zdrowie czy życie ludzi.
Właściwie to niewydolność służby zdrowia przekłada się trochę na zdrowie i życie ludzi.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 631
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1535 dnia: 21.11.2021, 13:08 »
Rozmawiałem z osobą, która leżała na oddziale covidowym i była to umieralnia.

Oddział grypowy "umieralnią"? To chyba jakieś nieporozumienie. Zalecam pilne korepetycje u kolegi Studnika.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1536 dnia: 21.11.2021, 13:20 »
Modus, przestań w ten sposób rozmawiać z ludźmi, bo to się już robi niesmaczne.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1537 dnia: 21.11.2021, 13:33 »
Ale szczepionki podzieliły ludzi, masakra!

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1538 dnia: 21.11.2021, 13:37 »
Rozmawiałem z osobą, która leżała na oddziale covidowym i  była to umieralnia. O 21 gasili światło i do rana nie było nikogo mimo dzwonków i krzyków. Oni boją się niewydolności służby zdrowia i konieczności wzięcia za to odpowiedzialności. W nosie mają wolność, zdrowie czy życie ludzi.

OMG ??? Co za oni? W którym szpitalu tak jest? Przeciez to należy nagłośnić jeśli tak się wydarza :o Nie chce mi się wierzyć, że tak się dzieje.
Lucjan

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1539 dnia: 21.11.2021, 13:40 »
Modus, przestań w ten sposób rozmawiać z ludźmi, bo to się już robi niesmaczne.
Dokładnie.

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 631
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1540 dnia: 21.11.2021, 13:42 »
Modus, przestań w ten sposób rozmawiać z ludźmi, bo to się już robi niesmaczne.

Dla mnie niesmaczne jest ignoranckie bajdurzenie o szpitalach "grypowych" oraz gołosłowne sugerowanie, że szpitale dostają kasę za fabrykowanie covidowych nieboszczyków. Co dalej? ;)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1541 dnia: 21.11.2021, 13:46 »
Nic.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1542 dnia: 21.11.2021, 13:48 »
No to zamrozimy wątek na jakiś czas aż opadną emocje :)
Lucjan

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1543 dnia: 22.11.2021, 09:32 »
Porównanie USA i UK jest bardzo ciekawe, ale pod innym względem. Te kraje inaczej walczą z pandemią, a liczby są tak bardzo zbliżone. Próbowałem teraz znaleźć takie dane dla Israela, który ma najwyższy odsetek wyszczepionych na świecie, ale nie mogłem trafić na liczbę na 100K.
Opierając się na danych z https://www.worldometers.info/coronavirus/ wychodzi, że dla Izraela liczba zgonów na 100 000 wynosi 87.

I to jest bardzo dobra odpowiedź na pytanie, czy szczepionki działają.

Tak, ale z zastrzeżeniami. Moje prostackie obliczenia bazują na liczbie zgonów od początku pandemii, a podejrzewam, że współczynniki, które przedstawił kolega Modus były obliczone nieco lepiej (wyliczone "po mojemu" dla UK i USA były nieco - tak o kilkanaście zgonów -  wyższe, więc te izraelskie też sa nieco zawyżone). No i oczywiście jest kwestia wiarygodności danych źródłowych. Np. dla Rosji współczynnik wyszedł <200, a nie sądzę, by byli wyszczepieni lepiej niż w UK.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1544 dnia: 22.11.2021, 09:52 »

Statystycznie jest to nawet mniej niż zwykła grypka ;D Większość ludzi którzy mieli kontakt z tym wirusem nawet tego nie zauważyła.

Możesz podać dane tutaj? 8)

A potrzeba jakiś danych? Ja spotkałem się z liczbą 95% - to odsetek osób które "miały kontakt" z wirusem (ciekawe co ta nowomowa znaczy) i nic im nie było. Covid-19 to nie jest dżuma ani nawet cholera, To że niektórzy przechodzą to ciężko a niektórzy z tych niektórych umierają jest smutne ale statystycznie to nie jest groźna choroba.  No chyba że mamy do czynienia z baaardzo gównianymi testami - pick your poison ;)
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.