Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 164256 razy)

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1545 dnia: 22.11.2021, 10:40 »
Cytuj
OMG ??? Co za oni? W którym szpitalu tak jest? Przeciez to należy nagłośnić jeśli tak się wydarza :o Nie chce mi się wierzyć, że tak się dzieje.
Oni - rządzący.
To co napisałem to niestety nie wszystko ale nie będę kontynuował ze względu na znajomego.
Niczego nie nagłośnisz bo nikt nie miał tam wstępu a pacjentem nikt się nie przejmie bo przecież pacjenci narzekają na wszystko. Nawet tu, na forum jak przytoczyłem sytuację z matkami śpiącymi na podłogach to byli niektórzy oburzeni brakiem empatii dla pracowników szpitala.

Mam te wiadomości od człowieka, który ciężko przeszedł covid, zaszczepił się i naprawdę nie można mu zarzucić, że jest anty.

Przypomnijcie sobie jak wyglądały szpitale przed pandemią. Większością pacjentów, którzy nie mogli sobie poradzić sami opiekowała się rodzina. Przywozili jedzenie, karmili, myli, dotrzymywali towarzystwa.
Podczas najmocniejszej paniki covidowej odwiedzin nie było praktycznie w żadnym szpitalu.
Czy serio uważacie, że pielęgniarki były w stanie zrobić to wszystko same?

Jak moja prababcia umierała w szpitalu (miała 100lat) obok leżał starszy pan, nie mógł sam usiąść ani nawet przekręcić się na łóżku. Jak przynieśli mu jakiś kleik (pani spojrzała na niego, postawiła talerz na stoliku i poszła) był tak głodny, że maczał rękę w talerzu i oblizywał bo nie był w stanie trzymać łyżki. Nikt nie przyszedł, nie zainteresował się. Przez te kilka dni, kiedy prababcia tam przebywała pomagaliśmy mu, a co było potem?

Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1546 dnia: 22.11.2021, 13:09 »
Dla tych wszystkich nie wierzących w covid , nie chcących sie szczepic i negujących całą tą sytuacje.
Polecam holandie oficjalnie w necie są dostępne strony gdzie ogłaszają się zawodnicy organizujący grupowe zakażanie się covidem lub przetrwanie takiego eksperymantu bez zakażenia....
Miejcie jaja bądźcie otwarci na bodźce.
Maciek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1547 dnia: 22.11.2021, 13:27 »
Idźmy za ciosem. Bardzo chcę zobaczyć oficjalny wynik tego eksperymentu. Jestem bliski pewności, że jeśli sporo z tych osób trafi do szpitala, to o nim usłyszę. Jeśli prawie nikt, to temat zniknie i nigdy nie miał miejsca :)


Sytuacja u mnie:
Żona trochę kaszle, wczoraj jej po kichach dało. Marnie się bardzo czuje.
Dzieciak tylko astmatycznie mi cały czas daje, ale to już od ponad miesiąca.
Ja całkowicie zdrowy.

Kupiłem pulsoksymetr na wszelki wypadek. Mam najgorszy wynik ze wszystkich :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1548 dnia: 22.11.2021, 13:30 »
Idźmy za ciosem. Bardzo chcę zobaczyć oficjalny wynik tego eksperymentu. Jestem bliski pewności, że jeśli sporo z tych osób trafi do szpitala, to o nim usłyszę. Jeśli prawie nikt, to temat zniknie i nigdy nie miał miejsca :)


Sytuacja u mnie:
Żona trochę kaszle, wczoraj jej po kichach dało. Marnie się bardzo czuje.
Dzieciak tylko astmatycznie mi cały czas daje, ale to już od ponad miesiąca.
Ja całkowicie zdrowy.

Kupiłem pulsoksymetr na wszelki wypadek. Mam najgorszy wynik ze wszystkich :D

Zdrowia dla was wszystkich.
W poprzedniej wersji sraka szła na rozruch ... kij wie jak ta wersja działa....
Maciek

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1549 dnia: 22.11.2021, 13:51 »
Ja od soboty na kwarantannie razem z córką. Większość z kilkunastu osób z mojej firemki również siedzi na dupie w domach, bo 2-3 osoby są plusowe. Na razie nic nam nie jest. Ogarniam chatę i już szukam sobie zajęć. Jak nic mi nie będzie to myślę, że piórniki z przyponami zapełnią się na przyszły sezon. Może uda mi się nadrobić różne inne zaległości, które na co dzień nie mają racji bytu, bo życie za szybkie. Dużo zdrowia dla wszystkich.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1550 dnia: 22.11.2021, 13:53 »
Kupiłem pulsoksymetr na wszelki wypadek. Mam najgorszy wynik ze wszystkich :D

Może przez lakier na paznokciach :P
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1551 dnia: 22.11.2021, 14:04 »
Kupiłem pulsoksymetr na wszelki wypadek. Mam najgorszy wynik ze wszystkich :D

Może przez lakier na paznokciach :P

Rozgryzłeś mnie :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1552 dnia: 22.11.2021, 15:39 »
Dla tych wszystkich nie wierzących w covid , nie chcących sie szczepic i negujących całą tą sytuacje.
Polecam holandie oficjalnie w necie są dostępne strony gdzie ogłaszają się zawodnicy organizujący grupowe zakażanie się covidem lub przetrwanie takiego eksperymantu bez zakażenia....

Pomysł wcale nie taki głupi na jaki wygląda :D Każdy kto orientuje się jak działa ewolucja wie że nowe gatunki powstają gdy istnieje jakaś nowa presja środowiskowa. W przypadku wirusów sprawa jest prosta - jeśli na danym terytorium już jest wirus to wszystkie kwarantanny maseczki itp itd wcześniej czy później doprowadzą do powstania nowego szczepu który jest lepszy w infekowaniu organizmu niż szczep podstawowy. Więc w przypadku covida mamy wariant delta - wyhodowany na brytyjskich lockdownach ;)
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1553 dnia: 22.11.2021, 18:45 »
W tym przypadku zachodzą przynajmniej dwa różne mechanizmy. Pierwszy to eliminacja z puli genowej osobników nieprzystosowanych. Jednocześnie szczęściarze którzy nie zachorują mogą przekazać dalej geny przydatne dla przetrwania gatunku.

Jest subtelna różnica pomiędzy szczepem a gatunkiem :) Strasznie to upraszczasz.

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1554 dnia: 22.11.2021, 19:55 »
Jest subtelna różnica pomiędzy szczepem a gatunkiem :) Strasznie to upraszczasz.

W przypadku wirusów róża pod inną nazwą tak samo pachnie - bo wiesz... wirusy nie rozmnażają się płciowo ;)
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1555 dnia: 22.11.2021, 20:10 »
Jeżeli chcesz sprowokować gównoburzę to źle trafiłeś. Kolejny raz piszesz bzdury z przekonaniem, że znasz się na rzeczy. Żyj sobie w swoim wymyślonym świecie :beer:

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1556 dnia: 22.11.2021, 20:30 »
Żyj sobie w swoim wymyślonym świecie :beer:

Każdy żyje w wymyślonym świecie - po to mamy mózgi by interpretowały rzeczywistość. Problem polega na tym że nie każda interpretacja jest z tą rzeczywistością zgodna. Jeśli moja nie jest bardzo grzecznie proszę o wskazanie gdzie.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1557 dnia: 22.11.2021, 21:11 »
Więc w przypadku covida mamy wariant delta - wyhodowany na brytyjskich lockdownach

Wariant Delta "wyhodowany na brytyjskich lockdownach" w Indiach? Najwyraźniej brytyjski kolonializm trzyma się mocno ;D

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1558 dnia: 22.11.2021, 21:31 »
Żyj sobie w swoim wymyślonym świecie :beer:

Każdy żyje w wymyślonym świecie - po to mamy mózgi by interpretowały rzeczywistość. Problem polega na tym że nie każda interpretacja jest z tą rzeczywistością zgodna. Jeśli moja nie jest bardzo grzecznie proszę o wskazanie gdzie.

Podejmę się wyzwania :) Mamy szczęście żyć w takich czasach że każdy może znaleźć informację na dowolny temat, napisane w przystępny sposób. Akurat szeroko pojęta biologia jest bardzo interesująca i moim zdaniem warto czasami poczytać.

Każdy kto orientuje się jak działa ewolucja wie że nowe gatunki powstają gdy istnieje jakaś nowa presja środowiskowa. W przypadku wirusów sprawa jest prosta - jeśli na danym terytorium już jest wirus to wszystkie kwarantanny maseczki itp itd wcześniej czy później doprowadzą do powstania nowego szczepu który jest lepszy w infekowaniu organizmu niż szczep podstawowy. Więc w przypadku covida mamy wariant delta - wyhodowany na brytyjskich lockdownach ;)


Słowo wytrych to specjacja inaczej powstawanie nowych gatunków. Temat jest zdecydowanie bardziej złożony niż nowa presja środowiskowa cokolwiek to jest.

Skąd wziąłeś to, że maseczki mają wpływ na powstawanie nowych szczepów? Raczej odwrotnie bo ograniczają rozprzestrzenianie pomiędzy nosicielami. Nie przenosi się, nie rozmnaża i nie powstanie nic nowego. Wirusy przenoszą się w sposób pasywny i maseczka nie spowoduje, że powstanie bardziej przebiegła forma która znajdzie sposób na obejście zabezpieczeń.

Co ma wspólnego brytyjski lockdown z wariantem Delta? Został wykryty w Indiach ale to nie ma znaczenia bo chodzi o ogólny mechanizm. Wirusy namnażają się w ogromnych ilościach, powstał taki szczep i tam był znaleziony po raz pierwszy. Nie ma dowodów ale mógł występować już wcześniej w innych miejscach.


Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1559 dnia: 22.11.2021, 21:53 »
Słowo wytrych to specjacja inaczej powstawanie nowych gatunków. Temat jest zdecydowanie bardziej złożony niż nowa presja środowiskowa cokolwiek to jest.

Słowem wytrychem dla "powstawania" nowych gatunków/szczepów jest losowa mutacja i nowa presja środowiska nie ma nic do tego. To pierwsza część teorii ewolucji.

Skąd wziąłeś to, że maseczki mają wpływ na powstawanie nowych szczepów?

Drugą częścią teorii ewolucji jest dobór naturalny czyli jak sam napisałeś wcześniej...

Pierwszy to eliminacja z puli genowej osobników nieprzystosowanych.

czyli "walka z pandemią" statystycznie eliminuje te szczepy wirusów które słabiej się przenoszą. I nieważne gdzie wariant delta pierwszy raz zmutował ważne gdzie jest teraz najbardziej spotykanym szczepem covid-19 i dlaczego,

Teoria ewolucji to nie jest fizyka kwantowa :)
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.