Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 164227 razy)

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1635 dnia: 24.11.2021, 22:14 »
Moja żona strasznie to przechodzi. Prawie był szpital, ale może idzie ku lepszemu. Mnie kompletnie nic, a przecież nawet razem śpimy.
Potem Wam opiszę, jak to wyglądało. Tylko niech się już skończy, bo nerwy niezłe...
U mnie identycznie - żona 3 dni bez wstawania z łózka, ja zero objawów, no może lekki kaszelek, córa 4 m-ce później włosy potraciła.
Zdrowia dla żony i szybkiego powrotu do kondycji.

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1636 dnia: 25.11.2021, 07:41 »
Pewności nie daje, ale zmniejsza szansę. A :facepalm: zachowaj sobie na lepszą okazję.

Jakakolwiek dyskusja z antyszczepami nie ma sensu, szkoda czasu i klawiatury, nie przemówisz. Ich racja jest ich i tyle, a mówienie pierdylion razy, że szczepionka nie chroni w 100% tylko zmniejsza ryzyko zarażenia i ciężkiego przebiegu (słowo klucz: zmniejsza, a nie eliminuje w 100%, co już szczególnie nie dociera....) powoduje tylko zbędną i nic niewnoszącą gównoburzę.

Argumenty typu zajmowanie zdecydowanej większości miejsc w szpitalach przez niezaszczepionych i tym samym blokowanie ich dla osób potrzebujących (bo covid nie eliminuje innych chorób, wypadków itp), wiele osób umrze np czekając w karetkach w kolejkach na przyjęcie na SOR, z powodu odwołanych zabiegów planowych itp - co to foliarzy obchodzi......

Najsmutniejsze jest to, że tzw liderzy wykorzystują szansę na bycie zauważonym, chwilę sławy, potrzebę mówienia o nich, a nawet możliwość dorobienia się - a banda debili powtarza ich prawdy objawione. Fuck the logic, fuck the science....

A nasz rząd nie podejmie radykalnych kroków, bo a) w swoim składzie i w sejmie ma też sporo przeciwników szczepionek (zauważacie taki "przypadek", że szumnie ogłaszane ustawy typu "możliwości sprawdzenia, czy pracownik jest zaszczepiony, czy nie" zgłaszane są jako inicjatywy poselskie jakichś ich "liderów", czwartoligowych posłów, a nie projekt rządowy? Tylko po to, żeby w razie większego dymu móc się wycofać i powiedzieć "bo to była nieprzemyślana inicjatywa części naszych posłów, już im daliśmy po łapkach....", b) musiałby uderzyć w swój własny, żelazny elektorat.

Trudna prawda: śmierć ludzi nikogo nie obchodzi dopóki ze statystyki nie wynika, że umiera dużo więcej naszego elektoratu. A trudne decyzje by ten elektorat wyraźnie zmniejszyły.

Litości..... Odpuśćcie sobie ludziska przekonywanie foliarzy, to nic nie da, a tylko wkurza ludzi szukających na forum wiedzy i pomocy wędkarskiej. Przenieść ten wątek na forum zamknięte, kto będzie chciał to sobie je odblokuje i tyle.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1637 dnia: 25.11.2021, 07:53 »
Ich racja jest ich i tyle, a mówienie pierdylion razy, że szczepionka nie chroni w 100% tylko zmniejsza ryzyko zarażenia i ciężkiego przebiegu (słowo klucz: zmniejsza, a nie eliminuje w 100%, co już szczególnie nie dociera....) powoduje tylko zbędną i nic niewnoszącą gównoburzę.

Masz oczywiście rację z małą poprawką - szczepionka nie zmniejsza ryzyka zarażenia, zarazić się możesz równie dobrze jak największy foliarz, różnica polega na tym że Twój organizm zwalczy to zarażenie w tri miga (w olbrzymiej większości przypadków).

Realne rozwiązania są tak naprawdę dwa:

a) Ustawowy przymus szczepień na covid-19 dla wszystkich jak leci a jak ktoś będzie miał naprawdę straszliwego pecha i  po szczepionce kopnie w kalendarz to rząd (czyli tak naprawdę obywatele) płaci potężne odszkodowanie rodzinie pechowca.

b) Dajemy sobie spokój z iluzją darmowej służby zdrowia (nie tylko jeżeli chodzi o pandemię) i każdy będzie mógł robić co mu się żywnie podoba a za skutki robienia albo nie robienia zapłaci albo życiem albo z własnej kieszeni (kwoty w większości przypadków niemałe).
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1638 dnia: 25.11.2021, 12:21 »
Szach Mat



Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1639 dnia: 25.11.2021, 12:22 »
Chciałbym się nie śmiać. Ale nie mogę :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1640 dnia: 25.11.2021, 12:43 »
I wszyscy szczęśliwi

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline greg227

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 380
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1641 dnia: 25.11.2021, 12:50 »
Pewności nie daje, ale zmniejsza szansę. A :facepalm: zachowaj sobie na lepszą okazję.

Jakakolwiek dyskusja z antyszczepami nie ma sensu, szkoda czasu i klawiatury, nie przemówisz. Ich racja jest ich i tyle, a mówienie pierdylion razy, że szczepionka nie chroni w 100% tylko zmniejsza ryzyko zarażenia i ciężkiego przebiegu (słowo klucz: zmniejsza, a nie eliminuje w 100%, co już szczególnie nie dociera....) powoduje tylko zbędną i nic niewnoszącą gównoburzę.

Argumenty typu zajmowanie zdecydowanej większości miejsc w szpitalach przez niezaszczepionych i tym samym blokowanie ich dla osób potrzebujących (bo covid nie eliminuje innych chorób, wypadków itp), wiele osób umrze np czekając w karetkach w kolejkach na przyjęcie na SOR, z powodu odwołanych zabiegów planowych itp - co to foliarzy obchodzi......

Najsmutniejsze jest to, że tzw liderzy wykorzystują szansę na bycie zauważonym, chwilę sławy, potrzebę mówienia o nich, a nawet możliwość dorobienia się - a banda debili powtarza ich prawdy objawione. Fuck the logic, fuck the science....

A nasz rząd nie podejmie radykalnych kroków, bo a) w swoim składzie i w sejmie ma też sporo przeciwników szczepionek (zauważacie taki "przypadek", że szumnie ogłaszane ustawy typu "możliwości sprawdzenia, czy pracownik jest zaszczepiony, czy nie" zgłaszane są jako inicjatywy poselskie jakichś ich "liderów", czwartoligowych posłów, a nie projekt rządowy? Tylko po to, żeby w razie większego dymu móc się wycofać i powiedzieć "bo to była nieprzemyślana inicjatywa części naszych posłów, już im daliśmy po łapkach....", b) musiałby uderzyć w swój własny, żelazny elektorat.

Trudna prawda: śmierć ludzi nikogo nie obchodzi dopóki ze statystyki nie wynika, że umiera dużo więcej naszego elektoratu. A trudne decyzje by ten elektorat wyraźnie zmniejszyły.

Litości..... Odpuśćcie sobie ludziska przekonywanie foliarzy, to nic nie da, a tylko wkurza ludzi szukających na forum wiedzy i pomocy wędkarskiej. Przenieść ten wątek na forum zamknięte, kto będzie chciał to sobie je odblokuje i tyle.


A Ty kim jesteś???
Nazywając mnie i innych myślących podobnie foliarzem.
Chcesz to się szczep ze 100 razy, nawet oddam Tobie moje dawki.
To jest moje ciało i ja będę decydował o nim. Więc szanuj odmienne zdanie innych.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1642 dnia: 25.11.2021, 13:11 »
Naprawdę musicie tak sobie do gardeł skakać ??? I dlaczego anty są zawsze tacy agresywni ?
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1643 dnia: 25.11.2021, 13:13 »
To akurat dość proste. Ponieważ nie jesteś anty, widok stwierdzenia, że każdy ma się szczepić, jest dla ciebie normalnym wpisem. Dla kogoś anty jest atakiem na jego wolność i ciało. Więc atakiem odpowiada. Prosta zasada.

Jedna strona nie rozumie, że atakuje, a potem się dziwi, że druga strona atakiem odpowiada.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1644 dnia: 25.11.2021, 13:54 »
Po co te kłótnie kiedy każdy ma możliwość wyboru zgodnie z własnymi przekonaniami. Argumenty za i przeciw są dobrze znane.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1645 dnia: 25.11.2021, 13:58 »
To akurat dość proste. Ponieważ nie jesteś anty, widok stwierdzenia, że każdy ma się szczepić, jest dla ciebie normalnym wpisem. Dla kogoś anty jest atakiem na jego wolność i ciało. Więc atakiem odpowiada. Prosta zasada.

Jedna strona nie rozumie, że atakuje, a potem się dziwi, że druga strona atakiem odpowiada.
Michał nie bardzo bo mi nie przeszkadza że ktoś nie chce sie zaszczepić :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1646 dnia: 25.11.2021, 14:02 »
Po co te kłótnie kiedy każdy ma możliwość wyboru zgodnie z własnymi przekonaniami. Argumenty za i przeciw są dobrze znane.
Z tą możliwością wyboru to tak nie do końca, coraz częściej się słyszy, że niektórzy pracodawcy naciskają swoich pracowników aby się zaszczepili, sam byłem i jestem przeciw tym szczepionkom, ale już jestem po pierwszej dawce >:O. Zostałem zaproszony na rozmowę do szefa, do miłych nie należała, niby mnie nie zmuszał, ale zaznaczał, że o nagrodach itp. mogę zapomnieć jak się nie zaszczepię. A że do pracy chodzę dla pieniędzy to wyboru wielkiego nie miałem. 
Sławek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1647 dnia: 25.11.2021, 14:12 »
Tak sobie analizuję obiektywnie mój przypadek.

Przed zaszczepieniem się byłem tak na 60% przeciwny. Żona mnie w sposób mniej lub bardziej brutalny zmusiła. I teraz - co bym sobie myślał, gdybym się nie zaszczepił i sytuacja wyglądałaby jak teraz? Mnie kompletnie nic, ona ledwo żyje? Czy cokolwiek zdołałoby mnie wtedy przekonać, że szczepionka nie tylko nie pomaga, a wręcz szkodzi?

Dla moich znajomych anty fakt, że Domka teraz tak ciężko to znosi, jest najlepszym dowodem na to, że szczepionki szkodzą. Dla mnie, obecnie, że gdyby się nie zaszczepiła, to pewnie już by nie żyła.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1648 dnia: 25.11.2021, 14:46 »
Po co te kłótnie kiedy każdy ma możliwość wyboru zgodnie z własnymi przekonaniami. Argumenty za i przeciw są dobrze znane.
Z tą możliwością wyboru to tak nie do końca, coraz częściej się słyszy, że niektórzy pracodawcy naciskają swoich pracowników aby się zaszczepili, sam byłem i jestem przeciw tym szczepionkom, ale już jestem po pierwszej dawce >:O. Zostałem zaproszony na rozmowę do szefa, do miłych nie należała, niby mnie nie zmuszał, ale zaznaczał, że o nagrodach itp. mogę zapomnieć jak się nie zaszczepię. A że do pracy chodzę dla pieniędzy to wyboru wielkiego nie miałem.

Mimo wszystko ciągle masz możliwość wyboru bo nie ma ustawowego obowiązku szczepienia. Mam ten sam problem bo pracuje dla pieniędzy i wybrałbym tak samo gdyby nie było alternatywy finansowej.
Zaszczepiłem się dawno temu dla świętego spokoju bo moim zdaniem ma to więcej plusów niż minusów.

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1649 dnia: 25.11.2021, 14:59 »
Zaszczepiłem się dawno temu dla świętego spokoju bo moim zdaniem ma to więcej plusów niż minusów.

 :thumbup: Ja jak będę mógł sobie pozwolić na kwarantannę (czyli pewnie już niedługo) to zrobię sobie test na przeciwciała a jak wyjdzie negatywny (czyli jakimś cudem mimo olewania maseczek przez trzy fale epidemii nie miałem z wirusem bliskiej znajomości) to szczepionka. Również dla świętego spokoju O:)
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.