Autor Wątek: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?  (Przeczytany 164252 razy)

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1725 dnia: 29.11.2021, 13:10 »
Pojawiła się publikacja wg której przyjęcie szczepionki mRNA (Phizer, Moderna) znacząco zwiększa ryzyko zawało w ciągu 5 lat mierzonego za pomocą testu PULS. W grupie 566 pacjentów w wieku od 28 do 97 lat wykonujących testy PULS w odstępie 3-6 miesięcy, po przyjęciu drugiej dawki szczepionki ryzyko zawału wzrosło z 11% do 25%. Tak złe wyniki utrzymują się co najmniej 2,5 miesiąca po podaniu drugiej dawki.

https://www.ahajournals.org/doi/10.1161/circ.144.suppl_1.10712

Wiadomo, że takie badanie będzie musiało zostać powtórzone niemniej to całkiem złe wieści.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1726 dnia: 29.11.2021, 13:54 »
Pojawiła się publikacja wg której przyjęcie szczepionki mRNA (Phizer, Moderna) znacząco zwiększa ryzyko zawało w ciągu 5 lat mierzonego za pomocą testu PULS.

Wiadomo, że takie badanie będzie musiało zostać powtórzone niemniej to całkiem złe wieści.

Sąsiad lat 55, ogólnie okaz zdrowia. Regularnie jeździ rekreacyjnie rowerem, zdrowy tryb życia itd. Po 2 miesiącach od drugiej dawki dostał zawału. Dociekał jego powodu i ma to udowodnione, że to po szczepionce. Przypadek? Nie sądzę.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1727 dnia: 29.11.2021, 13:55 »
Podejrzewam ,że niedługo nigdzie nie ruszysz się bez certyfikatu szczepień , także wyboru nie będzie , albo zaszczepiony albo siedzisz w domu.
Co do chorób serca papierosy , smog na co dzień wciągamy odpowiednią dawkę szczepionek.


Pozdrawiam Łukasz

Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1728 dnia: 29.11.2021, 13:58 »
A co z ozdrowiencami, którzy mają potwierdzone przeciwciała?

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1729 dnia: 29.11.2021, 13:59 »
Podejrzewam ,że niedługo nigdzie nie ruszysz się bez certyfikatu szczepień , także wyboru nie będzie , albo zaszczepiony albo siedzisz w domu.
Co do chorób serca papierosy , smog na co dzień wciągamy odpowiednią dawkę szczepionek.
Wybór będzie zawsze ;)

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1730 dnia: 29.11.2021, 14:02 »
Ozdrowieńcy pewnie też dostanę jakieś paszporty.
ps. w Niemczech chcą wprowadzić i wprowadzą pewnie przez Omicrona zasadę 2G+ czyli miejsca publiczne restauracje tylko dla zaszczepionych ozdrowieńców ale z ważnym testem ;)


Pozdrawiam Łukasz

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1731 dnia: 29.11.2021, 14:13 »
...takie badanie będzie musiało zostać powtórzone niemniej to całkiem złe wieści...

Wieści rzeczywiście nie są najlepsze: Steven Gundry (https://en.wikipedia.org/wiki/Steven_Gundry) to były kardiochirurg, który dawno temu przerzucił się na propagowanie pseudonaukowych koncepcji z zakresu "zdrowego żywienia" oraz handel suplementami mającymi neutralizować prozapalny wpływ podmidorów i fasoli, a dokładniej zawartych w nich lektyn ;)

O charakterze/jakości samej publikacji można poczytać tu:

https://www.reuters.com/article/factcheck-coronavirus-vaccines-idUSL1N2SH1HN

https://www.facebook.com/102990628638982/posts/223501316587912/

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1732 dnia: 29.11.2021, 14:24 »
Pojawiła się publikacja wg której przyjęcie szczepionki mRNA (Phizer, Moderna) znacząco zwiększa ryzyko zawało w ciągu 5 lat mierzonego za pomocą testu PULS. W grupie 566 pacjentów w wieku od 28 do 97 lat wykonujących testy PULS w odstępie 3-6 miesięcy, po przyjęciu drugiej dawki szczepionki ryzyko zawału wzrosło z 11% do 25%. Tak złe wyniki utrzymują się co najmniej 2,5 miesiąca po podaniu drugiej dawki.

https://www.ahajournals.org/doi/10.1161/circ.144.suppl_1.10712

Wiadomo, że takie badanie będzie musiało zostać powtórzone niemniej to całkiem złe wieści.

Tutaj znalazłęm doskonałą analizę tego doniesienia:

Wniosek jest taki, że jest to podpisane przez jednego gościa. Jest to abstract i nigdzie nie można znaleźć całej pracy. Implikacje są bardzo poważne, dane wyglądają na wiarygodne. Ale jest sporo niewiadomych. Np. nie wiadomo, czy te badania były wykonane na ludziach, którzy po szczepieniu przeszli covid? Dość ważna informacja, a tego w ogóle nie ma.


Jedno jest pewne, dla mnie. Bardzo dużo rzeczy może jeszcze w związku ze szczepionkami wyjść. O czym od początku tutaj piszę do hura-optymistów jak np. kolega Modus.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1733 dnia: 29.11.2021, 14:29 »
Pojawiła się publikacja wg której przyjęcie szczepionki mRNA (Phizer, Moderna) znacząco zwiększa ryzyko zawało w ciągu 5 lat mierzonego za pomocą testu PULS.

Wiadomo, że takie badanie będzie musiało zostać powtórzone niemniej to całkiem złe wieści.

Sąsiad lat 55, ogólnie okaz zdrowia. Regularnie jeździ rekreacyjnie rowerem, zdrowy tryb życia itd. Po 2 miesiącach od drugiej dawki dostał zawału. Dociekał jego powodu i ma to udowodnione, że to po szczepionce. Przypadek? Nie sądzę.
W jaki sposób ma to udowodnione?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1734 dnia: 29.11.2021, 14:36 »
W jaki sposób ma to udowodnione?

Zapewne z wykorzystaniem fundamentalnej zasady post hoc ergo propter hoc ;)

https://en.wikipedia.org/wiki/Post_hoc_ergo_propter_hoc

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1735 dnia: 29.11.2021, 14:52 »
Rzeczywistość szybko zweryfikuje te wyniki. Przy setkach milionów osób zaszczepionych i ponad dwukrotnym wzroście ryzyka zawału, efekt będzie zauważalny - szpitale na całym świecie powinny niebawem pękać w szwach od zawałowców. Pozostanie tylko klasyfikowanie przypadków na efekt szczepionki, przejścia covida (w tym bezobjawowo), stresu/wkurwu "epidemicznego", braku ruchu w wyniku pracy zdalnej, itp. Bułka z masłem :P
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1736 dnia: 29.11.2021, 15:13 »
Wieści rzeczywiście nie są najlepsze: Steven Gundry (https://en.wikipedia.org/wiki/Steven_Gundry) to były kardiochirurg, który dawno temu przerzucił się na propagowanie pseudonaukowych koncepcji z zakresu "zdrowego żywienia" oraz handel suplementami mającymi neutralizować prozapalny wpływ podmidorów i fasoli, a dokładniej zawartych w nich lektyn ;)

Zaraz... a nie prościej nie jeść pomidorów i fasoli? :P

Zapewne z wykorzystaniem fundamentalnej zasady post hoc ergo propter hoc ;)

https://en.wikipedia.org/wiki/Post_hoc_ergo_propter_hoc

No ciężko oczekiwać żeby skutek poprzedzał przyczynę ;) ;D Wspomniany wyżej błąd logiczny jest błędem faktycznym tylko wtedy gdy "przyczyna" nie ma się nijak do skutku. A skoro nie widać "pandemii" zawałów (a z relacji znajomej pielęgniarki kłują na potęgę) to szczepienie niema bezpośredniego wpływu na zawał serca, choć w tandemie z innym nieznanym czynnikiem może ten zawał powodować.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1737 dnia: 29.11.2021, 15:15 »
Podejrzewam ,że niedługo nigdzie nie ruszysz się bez certyfikatu szczepień , także wyboru nie będzie , albo zaszczepiony albo siedzisz w domu.
Co do chorób serca papierosy , smog na co dzień wciągamy odpowiednią dawkę szczepionek.
Wybór będzie zawsze ;)

Ciekawe , czy to celowy błąd w systemie  .
Ten nowy wariant  rozwieźli "paszportowcy" samolotami  ( np z RPA ) , bo tylko oni mogą z nich skorzystać.
Tak więc  udupianie nie zaszczepionych  a umożliwianie transmisji  przez "paszportowców" chyba jest celowym dolewaniem nagonki na tych co nie muszą .
Logika godna Kalego ( z Pustyni i w puszczy).

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1738 dnia: 29.11.2021, 15:20 »
Podejrzewam ,że niedługo nigdzie nie ruszysz się bez certyfikatu szczepień , także wyboru nie będzie , albo zaszczepiony albo siedzisz w domu.
Co do chorób serca papierosy , smog na co dzień wciągamy odpowiednią dawkę szczepionek.
Wybór będzie zawsze ;)

Ciekawe , czy to celowy błąd w systemie  .
Ten nowy wariant  rozwieźli "paszportowcy" samolotami  ( np z RPA ) , bo tylko oni mogą z nich skorzystać.
Tak więc  udupianie nie zaszczepionych  a umożliwianie transmisji  przez "paszportowców" chyba jest celowym dolewaniem nagonki na tych co nie muszą .
Logika godna Kalego ( z Pustyni i w puszczy).
Heh. Dobre. Covidianom powinno się ograniczyć przywileje w takim razie :)

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Mam koronawirusa. Kto z Was przez to przechodził?
« Odpowiedź #1739 dnia: 29.11.2021, 15:25 »
Ten nowy wariant  rozwieźli "paszportowcy" samolotami  ( np z RPA ) , bo tylko oni mogą z nich skorzystać.

Szczepionka chroni (statystycznie) osobę zaszczepioną, nie powstrzymuje zakażenia i tego że "dobrodziejstwo" się rozniesie również nie powstrzyma - tylko mniej lub bardziej ograniczy. Paszporty covidowe okazały się jeszcze jedną zbędną biurokratyczną procedurą.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.